جمهوری چک، از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپاست که از نظر جغرافیایی در اروپای مرکزی قرار گرفته است. این کشور در گذشته بخشی از چک-اسلواکی بود که پس از تجزیه در سال 1993، به صورت یک کشور مستقل درآمد. بزرگترین شهر جمهوری چک و که پایتخت آن نیز می باشد، شهر پراگ است. دعوتنامه جمهوری چک مهم می باشد.

دعوتنامه جمهوری چک

دعوتنامه این کشور، در واقع نامه ای است که از طرف یک شخص حقیقی یا حقوقی در کشور جمهوری چک برای شما ارسال می شود. این دعوتنامه بر اساس هدف شما از سفر به این کشور یا هدف ارسال کننده دعومت نامه جمهوری چک برای شما، می تواند انواع مختلفی داشته باشد. کشور چک در محدوده کشورهای حوزه شینگن است. این حوزه شامل گروهی از کشورهای اروپایی است که داشتن ویزای آن معمولاً می تواند اجازه ی ورود به همه ی کشورها را امکان پذیر سازد.

انواع دعوتنامه جمهوری چک

دعوتنامه ها انواع گوناگونی دارد که مهم ترین آنها می توان به دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه پزشکی جهت درمان، دعوتنامه کاری، دعوتنامه نمایشگاهی و دعوتنامه تحصیلی اشاره کرد.

دعوتنامه جمهوری چک از نوع توریستی

دعوتنامه جمهوری چک از نوع توریستی می تواند روند دریافت ویزا را برای افرادی که قصد سفر کوتاه مدت به چک دارند، آسان تر و سریع تر سازد. افراد می توانند با  داشتن دعوت نامه جمهوری چک، به سفارت این کشور در تهران مراجعه نمایند و پس از مصاحبه و ارائه مدارک، این ویزا را دریافت نمایند. این ویزا مناسب افرادی است که هدفشان از سفر به چک، توریستی و گردشگری است بنابراین اقامت بلند مدتی نخواهند داشت بلکه سفر آنان در حد یک سفر چند روزه و کوتاه مدت خواهد بود. البته معمولاً اخذ ویزای توریستی آسان تر از ویزاهای دیگر است و معمولاً افراد نیازی به دعوت نامه جمهوری چک صرفا برای گردشگری و توریسم نخواهند داشت اما ممکن است داشتن دعوت نامه جمهوری چک بازهم روند اخذ ویزای توریستی را سرعت و سهولت ببخشد.

پس چنانچه شخصی خصوصا از بستگان نزدیکتان در جمهوری چک زندگی می کند، پیش از مراجعه به سفارت و اقدام به گرفتن ویزا، تلاش کنید تا از سوی ایشان دعوتنامه جمهوری چک را دریافت کنید. به این ترتیب می توانید امیدوار باشید که  ویزای شما برای سفر و ورود به کشور جمهوری چک سریع تر صادر گردد. از جمله مدارک برای گرفتن ویزای توریستی، در کنار دعوت نامه جمهوری چک می توان به مدارک اقامتی و رزرو هتل نیز اشاره کرد. دعوتنامه توریستی می تواند از جانب آشنایان و یا شرکت های توریستی برای افراد صادر شود. در سفرهای توریستی معمولا هزینه های سفر و اقامت بر عهده خود مسافر است و او باید بتواند مدارک مالی کافی مبنی بر موجودی مورد قبول، پول نقد همراه و داشتن شغل و درآمد در کشور خود را ارائه دهد که روشن شود حتماً قصد بازگشت به کشور خود را دارد.

دعوت نامه جمهوری چک از نوع کاری

گاها افراد برای مأموریت شغلی از کشور خود به کشور دیگر فرستاده یا از سوی کشور مقصد دعوت می شوند. که باید برای آنان دعوتنامه کاری فرستاده شود. دعوتنامه جمهوری چک از نوع کاری می تواند از سوی یک شرکت یا کارفرما برای یک فرد فرستاده شود. این دعوتنامه می تواند تضمین کننده حمایت مالی و بر عهده گیری مسئولیت افراد دعوت شده به کشور از سوی فرستنده دعوت نامه جمهوری چک باشد چه او یک شخص حقیقی باشد و چه یک شرکت، نهاد و دیگر اشخاص حقوقی. در دعوتنامه کاری نیز مانند دیگر دعوتنامه ها لازم است اطلاعات هویتی اشخاص حقیقی و همچنین اطلاعات شناسایی شرکت یا نهاد دعوت کننده  کاملا مشخص باشد. همچنین تمام اطلاعات و توضیحات درباره نوع کار، مدت انجام کار و مدت حضور کسانی که برایشان دعوت نامه ارسال می شود، درج می شود.

دعوتنامه جمهوری چک از نوع تجاری

گاهی اوقات هدف از سفر برای افراد، انجام امور و فعالیت های تجاری، واردات و صادرات، سرمایه گذاری و منعقد نمودن قرارداد ها و معاملات بین المللی است. در این صورت لازم است شرکت یا هرنوع طرف قراردادی که در جمهوری چک حضور دارد، برای فرد یا شرکتی که در کشور مبدأ است دعوت نامه جمهوری چک از نوع تجاری را ارسال کند. دعوتنامه جمهوری چک از این نوع، لازم است حتماً به شکل رسمی باشد. همچنین لازم است اصل دعوتنامه از سوی اداره پلیس مهاجرت جمهوری چک مهر و امضاء شده باشد.

لازم است همه اطلاعات در نوع تجاری دعوت نامه جمهوری چک با دقت و صحت درج شده باشد. نباید اطلاعات دروغ و کاذب و یا مبهم و غیر دقیق وجود داشته باشد. تمام این تذکرات برای سهولت و سرعت بیشتر در صدور ویزا ارائه می شود. زیرا در غیر این صورت مجبورید مجدداً وقت بگذارید و دعوتنامه صحیح و دقیقی که بتواند فعالیت تجاری و صدور ویزای جمهوری چک را توجیه کند، فراهم نمایید. پس از اینکه دعوتنامه جمهوری چک ارسال شد، شرکت یا فردی که قصد انجام فعالیت تجاری دارد، با مراجعه به سفارت می تواند ویزای چک و سایر کارها و مقدمات سفر تجاری را فراهم نماید.

دعوت نامه جمهوری چک از نوع خویشاوندی

دعوتنامه ای است که از سوی اقوام نزدیک فرد متقاضی که در جمهوری چک زندگی می کنند، فرستاده می شود. به این ترتیب روند دریافت ویزای شما به مراتب آسان تر می گردد. نوع خویشاوندی دعوتنامه جمهوری چک حاوی اطلاعاتی است که وابستگی خانوادگی شما را با عزیزانتان که در جمهوری چک ساکن هستند نشان می دهد و خیال نماینده کشور جمهوری چک را از بابت وجود تضمینی برای پرداخت هزینه ها و صورت گرفتن کامل حمایت مالی از شما آسان می کند. نوع خویشاوندی دعوت نامه جمهوری چک نیز لازم است حتما به صورت رسمی و اصل با مهر و امضای اداره پلیس مهاجرت بوده باشد.

دعوتنامه جمهوری چک از نوع نمایشگاهی

دعوتنامه نمایشگاهی نیز از جهاتی شبیه به دعوتنامه جمهوری چک از نوع توریستی است. معمولا در کشورهای گوناگون در سال یک یا چند نمایشگاه با موضوعات و در حوزه های گوناگون برگزار شود که برخی از آنها نمایشگاه های بین المللی هستند. در دعوت نامه جمهوری چک از نوع نمایشگاهی نیز لازم است اطلاعات هویتی فرد دعوت شده، به علاوه اطلاعات شغلی و حوزه فعالیتی او آورده شود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ دعوت نامه جمهوری چک

شخصی که قصد ارسال دعوتنامه جمهوری چک را برای فرد متقاضی دارد باید اطلاعاتی از او را در متن دعوت نامه به ثبت برساند، برخی از این اطلاعات عبارتند از: نام و نام خانوادگی کامل دریافت کننده دعوت نامه جمهوری چک، تاریخ تولد او، آدرس و شماره تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، هدف فرد متقاضی از سفر به جمهوری چک که نوع دعوت نامه جمهوری چک را نیز تعیین می کند، مدت زمانی که قرار است در این کشور بماند، زمان بازگشت او به کشور مبدا و آدرس دقیق محل اقامت وی. اما در ادامه باید مدارکی هم ارائه دهند عبارتند از:

سفارت کشور جمهوری چک در تهران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *