شاید برایتان پیش آمده و یا به گوشتان خورده است که می خواهید به کانادا سفر کنید و سفارت از شما دعوتنامه می خواهد. به طور کلی کانادا از دسته کشورهایی است که باید برای ورود به آن دعوتنامه داشت. البته این موضوع در خصوص تمامی ویزاهای کانادا صدق نمی کند. دعوتنامه کانادا با اهداف مختلفی عرضه می شود و باید در ابتدا مشخص شود که شما به چه هدفی قرار است به کانادا سفر کنید.

کشور کانادا

کشور کانادا از غرب با  آلاسکا، از جنوب با  ایالات متحده ی آمریکا مرز مشترک دارد. این کشور دارای 9 هزار و 984 کیلومتر مربع مساحت دارد و یکی از کشورهای پهناور دنیا محسوب می شود. با این جال در این کشور حدود 34 میلیون نفر زندگی می کنند. این کشور منابع عظیمی از جمله نفت و گاز دارد و همچنین بزرگ ترین صادر کننده مواد معدنی در جهان محسوب می شود.

کانادا رتبه های اول تا پنجم جهان در زمینه تولید اورانیوم، روی، نیکل، تیتانیوم، آلومینیوم، مس، طلا، سرب و نقره را از آن خود کرده است. کشور کانادا دو زبان رسمی دارد، زبان انگلیسی و زبان فرانسه می باشد. با توجه به فرهنگ های مختلف در این  کشور کانادا یکی از بهترین منطقه های دنیا برای مهاجرین طلقی می شود. نزدیک به نیمی از جمعیت کشور کانادا از کشورهایی به غیر از انگلیس و فرانسه می آیند.

دعوتنامه کانادا

شرکت و یا افرادی که در کانادا سکونت دارند و یا تابعیت آن را دارند می توانند برای دیگر افراد غیر کانادایی دعوتنمه ارسال کنند. نام  کامل فرد دعوت کننده به همراه تاریخ تولد او باید مشخص شود. آدرس دقیق و همینطور شماره تلفن او، شغل وی باید به طور دقیق مشخص شود. در صورتی که پوشش مالی از سمت این فرد است باید به طور دقیق مشخص شود. بهتر است که تنظیم دعوتنامه کانادا توسط فرد خبره صورت پذیرد.

انواع دعوتنامه کانادا

دعوتنامه ها انواع گوناگونی دارد که مهم ترین آنها می توان به دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه پزشکی جهت درمان، دعوتنامه کاری، دعوتنامه نمایشگاهی و دعوتنامه تحصیلی اشاره کرد.

دعوتنامه کانادا از نوع توریستی

کانادا از دسته کشورهای گردشگری بسیار قدرتمند محسوب می شود و قطعا بسیاری از افراد سعی می کنند که برای گشت و گذار به این کشور سفر کنند. فردی که قصد دارد به دیدن کشور کانادا برود باید دعوتنامه کانادا از نوع توریستی تهیه کند. در دعوتنامه توریستی یک سری اطلاعات باید به طور دقیق ثبت شود.

دقت کنید که عموما دعوتنامه های توریستی دارای تایم و به عبارت درست تر تاریخ مشخصی دارند یعنی باشد مشخص شود که فرد تا چه تاریخی در کانادا اقامت دارد. در فرم دعوتنامه کانادا هدف سفرتان ذکر می شود. بخشی برای وارد کردن اطلاعات شخصی دعوت کننده و دعوت شونده وجود دارد که باید به درستی تکمیل شود. در این نوع دعوتنامه کانادا بخش هدف و زمان اقامت شما بسیار مهم است.

دعوتنامه کانادا از نوع نمایشگاهی

در کانادا هر ساله چندین نمایشگاه برگزار می شود، نمایشگاه های کانادا دارای پتانسیل های زیادی هستند و این موضوع سبب می شود که تعداد زیادی از افراد علاقه مند به بازدید از نمایشگاه های کانادا شود، شما برای اینکه بتوانید به دیدن نمایشگاه های کانادا بروید نیاز به ویزای نمایشگاهی دارید و یکی از مدارک بسیار مهم در خصوص این ویزا دعوتنامه است. دقت کنید که ویزای نمایشگاهی در واقع یک روادید کوتاه مدت است که طبق تایم برگزاری نمایشگاه برای شما ارسال می شود و باید طبق زمان تعیین شده کانادا را ترک کرده باشید.

لیستی از آدرس ایمیل های غرفه های مختلف نمایشگاه به راحتی در دسترس است. شما می توانید ایمیلی ارسال کنید و قید کنید که رشته تحصیلی و یا تخصص شما با موضوع غرفه مورد نظر یکسان است به این ترتیب از شخص و یا اشخاص موجود بخواهید که برای ارسال دعوت نامه کانادا به شما کمک کنند، دقت کنید که دعوتنامه از سوی این این افراد به هیچ عنوان با پوشش مالی همراه نخواهد بود بنابراین چه خوب است که خودتان در ایمیل اولیه اعلام کنید که از نظر مالی در وضعیت مطلوبی قرار دارید و هیچ مشکلی در این راستا دیده نمی شود. تأیید و یا عدم تأیید این نوع دعوتنامه از سوی تیم های سفارت بسیار نامعلوم است اما اگر هم نشد شما تمامی تلاش خود را کرده اید.

دعوت نامه کانادا از نوع تحصیلی

دعوتنامه کانادا از نوع تحصیلی فقط مختص دانشجویان و دانش پژوهان می باشد. این دعوتنامه برای دانشجویانی ارسال می شود که مدارک تحصیلی خوبی دارند. برای دعوتنامه تحصیلی باشد مشخص شود که آیا شما بورسیه، نیمه بورسیه و یا سهمیه آزاد هستید هر یک از گزینه های مطرح شده طبق روال خاصی دنبال می شود که باید مورد بررسی قرار بگیرد. دقت کنید که دعوت نامه های تحصیلی به این دلیل که با اقامت طولانی مدت فرد متقاضی همراه هستند اغلب باید با تعیین دقیق هدف و همینطور میزان بودجه مالی مشخص شود و با سایر دعوتنامه های کانادا فرق دارد.

دعوتنامه کانادا از نوع کاری

نوع دیگر از دعوتنامه کانادا مشهور به کاری و یا تجاری است. شما برای اینکه بتوانید در کانادا به کار مشغول شوید باید در ابتدا در این کشور اقامت داشته باشید. قطعاً کار کردن در کانادا با یک سری پیش نیازها همراه است. اینطور که مشخص است وقتی صحبت از دعوتنامه کاری است یعنی شما باید از سوی شرکتی استخدام شوید و دعوتنامه شما باید از سوی شرکت مشخص ارسال شود.

دعوت نامه کانادا از نوع تجاری

این نوع از دعوتنامه کانادا نیز به صورتی در لاین دعوتنامه کاری کانادا قرار دارد و فرد با هدف تجارت وارد این کشور می شود و می خواهد کسب و کار راه بیاندازد و یا ثبت شرکت داشته باشد. شرایط و مدارک مورد نیاز این نوع دعوت نامه کانادا نیز مانند نوع کاری است. قوانین تنظیم دعوت نامه کانادا باید رعایت شود.

دعوتنامه کانادا از نوع خویشاوندی

اگر خانواده یا فامیل شما از نوع درجه یک در کشور کانادا اقامت دارند و می توانند برای شما دعوت نامه کانادا ارسال کنند و شما را به این کشور دعوت کنند. این نوع دعوت نامه بیشتر در لاین توریستی دنبال می شود. اخذ دعوت نامه خویشاوندی کانادا کار دشواری نیست.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ دعوتنامه کانادا

شخصی که قصد ارسال دعوتنامه کانادا را برای فرد متقاضی دارد باید اطلاعاتی از او را در متن دعوتنامه به ثبت برساند، برخی از این اطلاعات عبارتند از: نام و نام خانوادگی کامل دریافت کننده دعوت نامه کانادا، تاریخ تولد او، آدرس و شماره تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، هدف فرد متقاضی از سفر به کانادا که نوع دعوت نامه کانادا را نیز تعیین می کند، مدت زمانی که قرار است در این کشور بماند، زمان بازگشت او به کشور مبدا و آدرس دقیق محل اقامت وی. اما در ادامه باید مدارکی هم ارائه دهند عبارتند از:

سفارت کشور کانادا در تهران

کشور کانادا هم جزو اون کشورهایی هست که به سخت ویزا دادن بین ایرانی ها معروف شده است و متاسفانه در ایران هیچ سفارت فعالی براین تعیین وقت سفارت کانادا ندارد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *