گاهی سازمان های خاص شخص یا اشخاصی را به منظور اهداف مختلف به کشور خود دعوت می کنند. ارسال دعوتنامه ممکن است به منظورهای مختلفی صورت بگیرد اما معمولاً در انواع تجاری، خویشاوندی، نمایشگاهی، کاری و پزشکی است. هدف از ارسال دعوتنامه تجاری بازدید از شرکت، شرکت در نمایشگاه، عقد قرارداد و گسترش روابط اقتصادی و تجاری است.

دعوت نامه تجاری

نکته ای که وجود دارد این است که در دعوت نامه تجاری توضیحات کاملی ارائه شود و دلیل دعوت فرد یا افراد در آن مشخص باشد. این دعوت نامه تجاری باید از جانب شرکت میزبان به مهر و امضا رسیده باشد و تاریخ آن مشخص باشد.

دعوتنامه تجاری ایتالیا

دعوتنامه تجاری ایتالیا که بین شرکت مبدأ و مقصد می باشد، به منظور تجاری ارسال می شود. شرکت ایتالیایی برای ارسال دعوتنامه تجاری ابتدا آن را روی سر برگ شرکت ضمیمه می کند و سپس آن را با گواهی عضویت به ثبت می رساند. اطلاعات موجود در دعوتنامه تجاری باید کاملاً درست و به دور از دروغ باشد تا مورد قبول واقع شود. معرفی نامه نیز توسط شرکتی ایرانی تنظیم شده و مطالب آن به درستی ذکر می شود. فرد مورد نظر باید اطلاعات شناسنامه ای خود را کاملاً صحیح وارد کند که شامل نام و نام خانوادگی و تاریخ و محل تولد است.

درج درست اطلاعات گذرنامه ای چون شماره گذرنامه و تاریخ و محل صدور آن نیز باید درج شود. اینکه فرد در شرکت به چه کاری مشغول است و سمت آن در مؤسسه و یا شرکت چه می باشد باید به درستی لحاظ شود. اطلاعات کوتاهی از ارتباط با شرکت ایتالیایی که دعوت کننده است باید ذکر شود و اینکه شخص مورد نظر چه مدتی باید در ایتالیا بماند، باید مشخص شود. شرکت ایتالیایی باید به صورت واضح اعلام کند که هزینه های سفر فرد و اقامت او را برعهده می گیرد و هزینه ای به دولت ایتالیا وارد نمی شود. مدارکی که مشخص کننده رابطه تجاری با شرکت ایتالیایی است باید در نامه درج شود. با رعایت شرایط دعوتنامه تجاری قادر خواهید بود با در دست داشتن این نامه، ویزای خود را به راحتی و سریع ترین زمان ممکن دریافت کنید.

دعوتنامه تجاری هلند

کشور هلند یکی از کشورهای مهم در زمینه های اقتصادی و تجارت است، نرخ بیکاری در این کشور ۲ درصد اعلام شده و این نشان دهنده قدرت اقتصاد در این کشور است. اگر قصد دارید سفری تجاری به کشور هلند داشته باشید باید دعوتنامه تجاری داشته باشید. این دعوت نامه به صورت نامه ای ارسال می شود و اهداف مختلفی چون عقد قرارداد، توسعه اقتصادی، کسب و کار، خرید و فروش و یا حتی شرکت در کنگره های تجاری دارد. این دعوت نامه را شرکت ها، نهاد ها، ارگان ها و کسب و کارهای خاص می توانند ارائه دهند.

در نظر داشته باشید این دعوت نامه فقط به منظور گرفتن ویزای تجاری است و برای بقیه ویزاها کاربرد ندارد. در این صورت می تواند دعوتنامه را برای فرد و یا افرادی از کشورهای دیگر صادر کند. با داشتن دعوت نامه دریافت ویزای تجاری بسیار راحت تر خواهد بود. معمولاً این دعوتنامه هم به صورت ایمیل فرستاده می‌ شود و باید دارای اطلاعات و توضیحات کامل درباره چگونگی سفر، زمان و محل اقامت شما، مشخصات دقیق شرکت دعوت کننده، مشخصات دقیق فرد دعوت شونده و همچنین مهر و امضای شرکت باشد.

دعوت نامه تجاری بلژیک

دعوتنامه تجاری از دیگر انواع دعوتنامه بلژیک می باشد. دعوتنامه تجاری بلژیک به این گونه است که برای فرد از جانب شرکت و یا ارگانی صادر خواهد شد. هدف از ارسال این دعوتنامه به فرد خرید، بازدید و یا موردی تجاری است که در قالب پی دی اف به فرد ایمیل می شود و تمام مراحل آن در کشور مقصد صورت می پذیرد و باید به بازه زمانی آن دقت شود. این دعوت نامه معمولا به صورت پی دی اف به ایمیل فرد ارسال می شود و با توجه به بازه زمانی آن باید تمامی مراحل در کشور مقصد صورت بگیرد. با داشتن دعوتنامه تجاری بلژیک دریافت ویزای تجاری بسیار راحت تر خواهد بود.

دعوتنامه تجاری اسلوونی

ویزای تجاری اسلوونی مستلزم داشتن دعوتنامه تجاری آن است که این بر خلاف ویزای توریستی آن می باشد. زمانی که مدارک خود را برای دریافت ویزای تجاری ارائه می دهید باید دعوتنامه را نیز ارائه دهید. این دعوت نامه از جانب شرکت هایی که رسمی هستند و در اسلوونی به ثبت رسیده اند ارسال می شود و اهداف مختلفی دارد. با داشتن دعوتنامه تجاری اسلوونی تنها قادر به دریافت ویزای تجاری خواهید بود و باید بدانید که این دعوت نامه برای دریافت ویزاهای دیگر کاربردی ندارد.

دعوتنامه تجاری اسپانیا

بعضی وقت ها مسئولین شرکت و ارگان های کشور اسپانیا دوست دارند نماینده ای از کشور دیگری از شرکت شان بازدید کنند تا این بازدید همراه با قراردادهای تجاری بیشتز بین طرفین شود. اسپانیا برای ورود به سرمایه به کشور خود قوانین سختگیرانه ندارد و ویزای تجاری آن نسبت به سایر کشورها راحت تر دریافت می شود. با داشتن دعوت نامه به راحتی قادر به دریافت ویزای تجاری این کشور خواهید بود و اهداف تجاری خود را دنبال خواهید کرد.

دعوتنامه تجاری سوئیس

دعوت از فرد یا افرادی به منظور گسترش همکاری های تجاری از سوی شرکت ها در سوئیس انجام خواهد گرفت. در این دعوت نامه شخص یا اشخاصی از سوی شرکت یا نهادی به منظور سفر به کشور سوئیس دعوت می شوند. گاهی شرکت به منظور بستن قرارداد، خرید دستگاه، همکاری و … این دعوت نامه را ارسال می کند. در اکثر موارد این دعوت نامه سوئیس به صورت فایل پی دی اف از طریق شرکت سوئدی ارسال می شود

دعوت نامه تجاری انگلیس

در کشور انگلیس ممکن است یک شرکت برای افزایش روند تجاری خود و جذب مشتری بیشتر به شرکت هایی در زمینه فعالیت خود دعوتنامه تجاری ارسال کند تا بیشتر ازتباط گیرند و به فروش بیشتر برسند. بنابراین فرد یا افرادی که در شرکت مقصد هستند برای ورود به انگلیس باید دعوت نامه داشته باشد و برای اقامت خود در این کشور هتل و یا مکانی را تعیین و رزرو کنند.

دعوتنامه تجاری آمریکا

در دعوتنامه تجاری آمریکا یک شرکت خارجی و یک شرکت آمریکایی طرفین یکدیگر هستند و اهداف اقتصادی و تجاری مشترکی دارند، در این حالت شرکتی که در آمریکا فعالیت می کند برای فرد یا افرادی از شرکت کشورهای دیگر به اهداف مختلفی دعوت نامه تجاری ارسال می کند. ظاهر دعوت نامه اهمیتی ندارد اما محتوای آن باید دارای تاریخ، مهر و امضا و ذکر علت دعوت باشد. این دعوت نامه به صورت پستی و یا به آدرس ایمیل ارسال خواهد شد.

دعوت نامه تجاری نروژ

کشور نروژ از رفاه اقتصادی خوبی برخوردار است و به همین دلیل بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری و فعالیت های تجاری در این کشور رغبت نشان می دهند. این دعوت نامه را از طریق پست بین المللی و یا ایمیل به فرد ارسال می کنند. در این دعوت نامه تجاری هدف از سفر و دلیل دعوت باید کاملاً مشخص باشد و نامه از مهر و امضا و تاریخ برخوردار باشد. گواهی از جانب شرکت نروژی که به فرد اجازه کسب و کار می دهد باید در نامه موجود باشد.

دعوت نامه تجاری استرالیا

از دعوتنامه تجاری استرالیا به منظور سفرهای تجاری خود می توانید استفاده کنید. برای اینکه تأثیرگذاری و اعتبار این دعوتنامه بیشتر شود باید قوانین آن را رعایت کرد. از اهداف دعوت نامه استرالیا می توان به بازدید، خرید و فروش، داد و ستد تجاری، توسعه اقتصادی و … اشاره کرد. در این دعوتنامه باید هدف از سفر مشخص شود و مدت زمانی که فرد باید در این کشور اقامت کند ذکر گردد. اگر شرکت دعوت کننده قصد تأمین هزینه های فرد را داشته باشد، باید در دعوتنامه آن را ذکر کند. با داشتن دعوت نامه تجاری استرالیا ویزای این کشور را راحت تر دریافت خواهید کرد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *