قطعا نام کشور بلغارستان بارها به گوشتان رسیده است. اما شاید اطلاعاتی درباره آن نداشته باشید که ما به طور مختصر درباره آن توضیح خواهیم داد. بلغارستان از جمله کشورهای اروپایی می باشد که از جمعیتی حدود 7 میلیون و نیم تشکیل شده است که این آمار سالیانه رو به نزول می باشد. مردم این کشور اغلب آب و هوای سرد و کوهستانی را تجربه می کنند. مردم آن جا اکثریت پیرو دین مسیحیت هستند و به زبان بلغاری نیز با یک دیگر صحبت می کنند این در حالی است که در این کشور ترکی نیز به گوش می رسد که نشان از گذشته این کشور در زمان عثمانی ها دارد که تا این زمان نیز باقی مانده است. دعوتنامه بلغارستان  مورد میاز است.

کشور بلغارستان

واحد پول، بلغارستان لف می باشد اما جالب است بدانید این کشور اروپایی تنها یک ساعت و نیم با کشور ما اختلاف ساعت دارد که همین امر باعث می شود تا زمانی که به این کشور سفر می کنید کمتر اذیت شده و اصطلاحا ساعت بدنتان کمتر دچار تغییر شود. این کشور یکی از کشورهایی است که در آن چندین فرهنگ متفاوت از نقاط مختلف جهان به چشم می خورد که یکی از این کشور ها ایران می باشد. از دیگر ملیت هایی که فرهنگ آن ها در بلغارستان به چشم می خورد می توان به یونانیان، رومی ها، عثمانی ها و ترکیه ای ها اشاره کرد. به همین دلیل اگر قصد سفر به بلغارستان را دارید می توانید حس خوب وجود فرهنگ های متفاوت را از نزدیک حس کنید و کمتر دچار تضادهای فرهنگی در طول سفر خود شوید.

دعوتنامه بلغارستان

ممکن است در زمینه های مختلفی از جمله تحصیل، پزشکی و درمان، توریستی، کاری و تجاری و … در خواست ویزا دهید. انواع ویزاهایی که در بالا نام برده شد در صورتیکه برای شما دعوتنامه ارسال گردد بسیار راحت تر بدست خواهد آمد اما این بدین معنا نیست که در خواست شما بطور قطعی پذیرفته شود. در دعوتنامه بلغارستان ابتدا باید اطلاعات کاملی درباره شخص دعوت شونده و کسی که قصد دارد دعوتنامه را بفرستد به زبان ساده تر می توان گفت اطلاعات مهمان و میزبان مدنظر می باشد. کسی که قصد دارد دعوتنامه بلغارستان را بفرستد باید از تمکن مالی کافی که مدنظر دولت است برخوردار باشد تا در صورت بروز هر گونه مشکل، شخص میزبان بتواند مسئولیت فرد را از نظر مالی بر عهده بگیرد.

انواع دعوتنامه بلغارستان

دعوتنامه ها انواع گوناگونی دارد که مهم ترین آنها می توان به دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه پزشکی جهت درمان، دعوتنامه کاری، دعوتنامه نمایشگاهی و دعوتنامه تحصیلی اشاره کرد.

دعوتنامه بلغارستان از نوع توریستی

برای سفرهای توریستی به کشور بلغارستان نیاز به دریافت دعوتنامه بلغارستان از نوع توریستی می باشد. با دریافت دعوتنامه بلغارستان از جانب آشنایان و اقوام می توانید برای دریافت ویزای آن اقدام کنید.

دعوتنامه بلغارستان از نوع کاری

گاهی با یک شرکت در حوزه کاری به خصوصی مکاتبه می کنید و اطلاعات و رزومه خود را برای آن ها ارسال می نمایید. در صورتی که با شما به جهت کار در آن شرکت و محل، موافقت شد و نیاز به انجام مصاحبه کاری به صورت حضوری بود شما می توانید با دریافت دعوتنامه بلغارستان در زمینه کاری برای دریافت ویزای کاری خود اقدام کنید که ابتدا مشمول ویزای کوتاه مدت می باشد و در صورتی که نیاز به اقامت طولانی تری در بلغارستان داشته باشید می توانید درخواست ویزای طولانی مدت بدهید.

دریافت دعوتنامه بلغارستان در زمینه کاری، نسبت به دیگر دعوتنامه ها سخت تر است چرا که شما برای استخدام باید بتوانید کارفرما را متقاعد و از عملکرد و تخصص خود مطمئن نمایید تا او بتواند با رضایت کامل دعوتنامه بلغارستان را برای شما بفرستد. با توجه به سیر نزولی جمعیت این کشور و کمبود نیروی جوان برای کار، می توانید امیدوار باشید که دریافت این ویزا و دعوتنامه بلغارستان، در صورت کامل بودن مدارکتان با موفقیت انجام پذیرد.

دعوتنامه بلغارستان از نوع تحصیلی

در صورتی که قصد دارید تا با دریافت دعوتنامه بلغارستان برای ویزای تحصیلی اقدام کنید، بهتر است از کمه کم سه ماه قبل از آغاز شدن ترم های دانشگاهی اقدام نمایید. بسته به نوع دانشگاه مقصد، میزان دریافت شهریه در ابتدای کار متفاوت می باشد. مدارکی که برای دانشگاه مقصد از طریق سفارت ارسال کردید بعد از کمتر از یک ماه در صورت موافقت با درخواست شما در دانشگاه مورد نظر، دعوتنامه بلغارستان برای شما خواهد آمد. فقط توجه نمایید که در مدت زمانی که این دعوتنامه اعتبار دارد شما می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی و تعیین وقت سفارت بلغارستان اقدام نمایید.

دعوتنامه بلغارستان از نوع تجاری

گاهی دو شرکت بین المللی که با یکدیگر کار می کنند برای بستن یک قرارداد یا بازدید از پروژه ها و کارهای جدید شرکت یا خرید و فروش در زمینه دستگاه ها و تجهیزات به کشور یکدیگر سفر کرده تا فعالیت های اقتصادی و تجاری خود را بیش از پیش گسترش دهند. در این حالت شرکتی که در کشور مقصد قرار دارد، دعوتنامه بلغارستان را برای فرد یا افرادی که قرار است در این بازدید شرکت کنند ارسال می نماید که بعد از دریافت دعوتنامه بلغارستان می توانند اقدام به دریافت ویزای تجاری نمایند. دعوتنامه تجاری نیز مانند سایر دعوتنامه ها می باشد و از شکل و فرم خاصی برخوردار نیست و تنها نکته وجود مهر و امضاء شرکت مقصد و تفاوت در علت دعوت آن ها می باشد و در مابقی موارد با دیگر دعوتنامه ها تفاوتی نخواهد داشت.

دعوتنامه بلغارستان از نوع نمایشگاهی

در بسیاری از کشورها هر ساله نمایشگاه هایی در سطح بین المللی برگزار می شود. این نمایشگاه ها در زمینه های متفاوتی از قبیل، طلا و جواهرات، ابزار آلات صنعتی، داروسازی و … می باشد که این امکان را ایجاد می کند که شرکت های تولیدکننده بتوانند امکانات و تولیدات جدید خود را به دنیا معرفی کنند و به فروش برسانند. از طرفی نیز دیگر شرکت های مربوطه در سایر نقاط دنیا می توانند با بازدید از این نمایشگاه ها به دانسته های خود افزوده و معاملات اقتصادی خود را گسترش دهند. به همین منظور هر ساله تعداد زیادی درخواست برای اخذ ویزای نمایشگاهی وجود دارد. در صورتی که قصد بازدید از نمایشگاه بلغارستان را داشته باشید می توانید بخواهید تا برای شما دعوتنامه رسمی ارسال نمایند تا بتوانید با کمک دعوتنامه بلغارستان برای اخذ ویزای نمایشگاهی اقدام نمایید.

دعوتنامه بلغارستان از نوع خویشاوندی

دعوتنامه خویشاوندی تقریبا مشابه دعوتنامه توریستی می باشد با این تفاوت افرادی که برای شما دعوتنامه می فرستد باید از اقوام درجه یک یا دو باشد تا اجازه ارسال دعوتنامه خانوادگی بفرستد. تنها تفاوت این دو در هدف از سفر در متن دعوتنامه بلغارستان می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ دعوتنامه بلغارستان

شخصی که قصد ارسال دعوتنامه بلغارستان را برای فرد متقاضی دارد باید اطلاعاتی از او را در متن دعوتنامه به ثبت برساند، برخی از این اطلاعات عبارتند از: نام و نام خانوادگی کامل دریافت کننده دعوتنامه بلغارستان، تاریخ تولد او، آدرس و شماره تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، هدف فرد متقاضی از سفر به بلغارستان که نوع دعوتنامه بلغارستان را نیز تعیین می کند، مدت زمانی که قرار است در این کشور بماند، زمان بازگشت او به کشور مبدا و آدرس دقیق محل اقامت وی. اما در ادامه باید مدارکی هم ارائه دهند عبارتند از:

سفارت کشور بلغارستان در تهران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *