این کشور با آلمان، اسلواکی، جمهوری چک و کشور مجارستان مرز مشترک دارد البته کشور ایتالیا، سوئیس و لیختن اشتاین هم از همسایگان جنوبی اتریش محسوب می شوند. شهر وین پایتخت این کشور محسوب می شود. این شهر سال های زیادی قطب نوآوری در هنر شهرت داشت. دعوتنامه اتریش به منظور آسان شدن روند اخذ ویزای اتریش می باشد.

دعوت نامه اتریش

دعوتنامه اتریش به منظور آسان شدن روند اخذ ویزا می باشد. دعوتنامه، نامه ای است که از فرد برای حضور در کشور مقصد دعوت به عمل می آورد. دریافت دعوت نامه اولین قدم برای فراهم کردن مدارک خروج از کشور است و تنها می تواند موجب بهبود روند رسیدگی به پرونده درخواست ویزای شما شود و عاملی بر قطعیت صدور ویزا نخواهد بود.

شرایط دریافت دعوتنامه اتریش

هنگام ارسال و دریافت دعوتنامه اتریش باید همه مواردی که ذکر می شود صادقانه باشد در غیر این صورت دعوتنامه باطل می شود و از اخذ ویرای اتریش منع می گردید. در این میان هم فرد ارسال کننده و هم فرد دریافت کننده دعوتنامه اتریش باید به سوالات پاسخ دقیق و صادقانه بدهند. پس از دریافت دعوتنامه اتریش مرحله بعد دریافت وقت سفارت اتریش می باشد، در روز مشخص شده افراد متقاضی به همراه مدارک مورد نظر سفارت به این مرکز مراجعه می کنید. همانطور که می دانید اتریش یکی از کشورهای عضو معاهده شینگن است، در واقع شما با دریافت دعوتنامه این کشور و اخذ ویزای اتریش می توانید به همه کشورهای عضو شینگن سفر کنید.

انواع دعوتنامه اتریش

دعوتنامه ها انواع گوناگونی دارد که مهم ترین آنها می توان به دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه پزشکی جهت درمان، دعوتنامه کاری، دعوتنامه نمایشگاهی و دعوتنامه تحصیلی اشاره کرد.

دعوت نامه توریستی اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهای توریستی اروپایی محسوب می شود که سالانه افراد بسیاری جهت بازدید از این کشور به این کشور سفر می کنند. اگر قصد دارید تعطیلات خود را به همراه خانواده تان در این کشور سپری کنید اولین قدم دریافت دعوتنامه توریستی اتریش می باشد. این نوع دعوت نامه معمولا از جانب یکی از اقوام یا آشناییان ارسال می گردد. افراد متقاضی با داشتن دعتنامه توریستی روند اخذ ویزای شینگن اتریش برای شان آسان می شود.

دعوت نامه از نوع توریستی دارای قوانین خاصی ست که فرد ارسال کننده باید آن ها را نیز مد نظر قرار دهد. مدت زمان سفر شما نیز باید حتما از قبل مشخص گردد و مدارک نیز مطابق با آن ها تهیه و ارائه شود. هنگام ارسال دعوت نامه توریستی اتریش فقط نام کشور اتریش درج می شود و شما باید مشخص کنید که قصد دارید فقط از این کشور دیدن کنید یا قصد سفر به دیگر کشورهای عضو شینگن را نیز دارید، اگر فرد متقاضی درخواست سفر به دیگر کشورهای عضو شینگن را در هنگام مصاحبه مطرح نکند پس از خروج از کشور قادر به این کار نخواهد بود.

دعوتنامه کاری اتریش

افرادی که به این کشور را به عنوان مقصد کاری خود انتخاب می کنند باید دعوتنامه اتریش از نوع کاری را به سفارت ارائه دهند. به عنوان مثال اگر شرکت شما را برای مصاحبه فراخوانده و قصد استخدام تان را دارد باید برای تان دعوت نامه کاری را ارسال نماید. مسئولیت محل اقامت در مدت زمان فعالیت کاری نیز بر عهده کارفرما و یا رئیس شرکت است که ذکر این مورد نیز در دعوت نامه الزامی ست. از دیگر مدارک لازم برای ارائه اثبات قانونی بودن شرکت مقصد است که مدارک آن توسط مسئولین شرکت برای شما یا سفارت مربوطه ارسال می شود.

دعوت نامه اتریش از نوع خویشاوندی

دعوتنامه اتریش از نوع خویشاوندی یا خانوادگی مربوط به سفر هایی ست که قصد دیدار با عزیزان تان را دارید، در این نوع دیدارها خانواده شما که ساکن اتریش هستند باید دعوتنامه ای  منطبق با هدف برای تان ارسال نمایند تا بتوانید مراحل بعدی مربوط به دریافت ویزای اتریش را طی نمایید. در انواع خاصی از ویزا ارائه دعوتنامه مربوطه الزامی ست که این مورد یکی از آن ها می باشد و شما بدون ارائه دعوتنامه خویشاوندی اتریش نمی توانید اجازه خروج از کشور و ورود به کشور مقصد را دریافت نمایید.

اگر دعوت نامه خویشاوندی این کشور را برای پدر و مادر پیر خود ارسال می کنید فرم مربوط به درخواست ویزا را نیز تکمیل و همراه با آن برایشان ارسال نمایید، این مورد می تواند کمک بسیار زیادی به آنها کند. در روز مصاحبه سفارت اتریش مدارک اثبات نسبت خانوادگی تان با فرد ارسال کننده دعوتنامه خویشاوندی اتریش را نیز به همراه داشته باشند.

دعوتنامه تجاری اتریش

دعوتنامه تجاری برای اهداف خاصی ارسال می شود. تجار و بازرگانانی که قصد ملاقات با دیگر شرکای شان را دارند. کسانی که در این کشور دارای شعبه تجاری هستند. ارائه مستندات در خصوص هدف مربوطه الزامی ست و اگر نتوانید مدارک خواسته شده را به سفارت بدهید با درخواست شما موافقت نخواهد شد.

دعوتنامه اتریش از نوع نمایشگاهی

دعوتنامه اتریش از نوع نمایشگاهی نیز مربوط به یک نمایشگاه بین المللی خاص است که محل برگزاری آن کشور اتریش خواهد بود. افرادی که می خواهند در نمایشگاه غرفه اجاره کنند می توانند جزء افراد دریافت کننده دعوتنامه نمایشگاهی اتریش باشند. این افراد باید هزینه غرفه، ایده و محصولات خود را به مسئولین نمایشگاه ارائه دهند. افرادی که در زمینه نمایشگاه تحصیل می کنند می توانند دعوتنامه نمایشگاهی اتریش درخواست دهند. متقاضیانی که در زمینه مربوط به برگزاری نمایشگاه فعالیت دارند یعنی اگر یک شرکت دارید می توانید درخواست خود مبنی بر ارسال دعوتنامه اتریش را با مسئولین نمایشگاه و یا نمایندگان مربوطه آن ها در میان بگذارید. دسته اخر افرادی هستند که می خواهند محصولات ارائه شده در این نمایشگاه ها را خریداری نمایند.

دعوتنامه تحصیلی اتریش

دعوت نامه تحصیلی اتریش مختص افرادی است که دوست دارند در اتریش ادامه تحصیل دهند. گام نخست افراد متقاضی ابتدا باد به دانشگاه مورد نظر درخواست دهد، آن ها پس از بررسی مدارکی را از شما طلب می کنند که موظف به ارسال آن ها خواهید بود. پس از گذر از این مرحله و تایید مدارک ارسالی دعوت نامه ای از سوی دانشگاه برای شما ارسال می گردد که باید آن را به سفارت اتریش ارائه دهید تا بتوانید در جهت باز کردن پرونده ویزای تحصیلی اتریش خود گام بردارید. در این بین مدارک دیگری نیز از شما طلب می گردد که باید همراه با دعوت نامه به سفارت تحویل دهید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ دعوت نامه اتریش

شخصی که قصد ارسال دعوتنامه اتریش را برای فرد متقاضی دارد باید اطلاعاتی از او را در متن دعوتنامه به ثبت برساند، برخی از این اطلاعات عبارتند از: نام و نام خانوادگی کامل دریافت کننده دعوتنامه، تاریخ تولد او، آدرس و شماره تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، هدف فرد متقاضی از سفر به اتریش که نوع دعوتنامه کشور اتریش را نیز تعیین می کند، مدت زمانی که قرار است در این کشور بماند، زمان بازگشت او به کشور مبدا و آدرس دقیق محل اقامت وی. اما در ادامه باید مدارکی هم ارائه دهند عبارتند از:

سفارت کشور اتریش در تهران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *