اگر قصد سفر و اقامت در استرالیا را دارید، یا ساکن استرالیا هستید و قصد دارید پذیرای عزیزانتان باشید، دعوتنامه استرالیا به شما کمک شایانی خواهد کرد. چنانچه علاقه مند به کسب اطلاعات درباره دعوت نامه استرالیا هستید، مطالب پیش رو برای شما مفید خواهد بود.

کشور استرالیا

این کشور هیچ مرز خاکی ای با بقیه کشورهای دنیا ندارد و شرق و غرب و شمال و جنوب آن را چندین اقیانوس و خلیج و دریا در بر گرفته است. استرالیا با 7.6 میلیون کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور دنیا و از لحاظ مساحت دومین کشور پهناور به شمار می رود و حدود 23 میلیون نفر را در خود جای داده است.  پایتخت استرالیا شهر کنبراست. از مهم ترین شهرهای استرالیا می توان به شهر سیدنی، ملبورن، بریزبنژ، پرت، آدلید، نیوکاسل، گولدکوست، ولون گانگ، هوبارت، جلانگ، تاونزویل، لانستان، کرنز، بلارت، داروین و بندیگو اشاره کرد.

زبان رسمی کشور استرالیا زبان انگلیسی است. در کشور استرالیا دین از حکومت جدا شده است و طبق قوانین، مردم این کشور آزادی دین دارند. با این حال بیشترین مذهبی که در بین مردم مشاهده می شود، مسیحیت است. این کشور از راه های مختلف مانند نفت و گاز، معادن، صنایع تولیدی و ساخت و ساز، کشاورزی، توریسم، تحصیل و آموزش در آمد دارد.

دعوت نامه استرالیا

دعوتنامه، نامه ای است که از سوی افراد آشنا و بستگان شما از کشوری دیگر برای دعوت شما به آن کشور، یا از سوی ارگان ها به منظور دعوت به همکاری شغلی و علمی، شرکت در همایش ها، خرید، بازدید و مانند آن صادر می شود. این دعوتنامه خصوصا اگر یک دعوتنامه ی رسمی باشد، در حقیقت تضمین تأمین هزینه های زندگی فرد مدعی و اثبات کننده ی وجود شرایط اقتصادی مناسب برای تقبل هزینه های آن فرد، توسط دعوت کننده ای است که می تواند شخص حقوقی یا حقیقی باشد. هر دعوتنامه استرالیا یک مهلت زمانی معین دارد که توسط دعوت کننده اعلام شده است و به این معناست که دعوت کننده، تامین مالی دعوت شونده را تا آن زمان تضمین کرده است.

شرایط دریافت دعوتنامه استرالیا

فرد فرستنده دعوتنامه استرالیا می تواند شهروند بومی یا مهاجر باشد. هر کشوری می تواند برای خود قوانینی در خصوص شرایط ارسال دعوتنامه، شرایط لازم برای دعوت کننده و هم چنین دعوت شونده داشته باشد. قطعاً برای ارسال دعوتنامه استرالیا نیز شرایطی وجود دارد که هم سو با سیاست های استرالیا است. مهم است که چه تعداد افراد با دعوتنامه استرالیا به کشور دعوت می شوند و بسته به تعداد آنان این کف درآمدی تغییر می کند. وقتی کسی می خواهد دیگری را دعوت کند، اعلام و اثبات می کند که آمادگی پرداخت هزینه های او را دارد.

انواع دعوتنامه استرالیا

دعوتنامه ها انواع گوناگونی دارد که مهم ترین آنها می توان به دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه پزشکی جهت درمان، دعوتنامه کاری، دعوتنامه نمایشگاهی و دعوت نامه تحصیلی اشاره کرد.

دعوتنامه استرالیا از نوع توریستی

افرادی که مایل هستند به همراه خانواده به کشور استرالیا جهت بازدید از جاذبه های دیدنی آن سفر کنند باید گفت که با داشتن دعوتنامه توریستی استرالیا روند اخذ ویزای شان سرعت می گیرد. ارسال دعوتنامه استرالیا به معنای اخذ ویزای استرالیا نیست و باید سایر شرایط نیز سنجیده شود و ویزا صادر گردد.

دعوت نامه استرالیا از نوع کاری

اگر در کشور استرالیا کاری پیدا کردید یا اینکه ار جانب یک شرکت مورد استخدام قرار گرفتید در این صورت نیاز به دعوتنامه کاری استرالیا دارید تا بتوانید ویزای کاری دریافت کنید. البته ناگفته نماند که مهارت و تخصص شما و نیز آشناییتان با زبان انگلیسی از عوامل تاثیر گذار در این نوع دعوت نامه می باشد. دریافت دعوتنامه کاری استرالیا چندان آسان نیست زیرا کارفرما برای فرستادن این نامه می بایست کاملا شما را در کشور خود ضمانت کند. بی شک برای هر کارفرما استخدام یک سیتیزن آسان تر از یک تبعه خارجی است.

دعوتنامه استرالیا از نوع تجاری

برای گرفتن ویزای تجاری داشتن دعوتنامه استرالیا از نوع تجاری الزامی می باشد. دعوتنامه تجاری استرالیا معمولا از طرف شرکتی برای انجام معاملات، بازدید و خریدوفروش دستگاه ها ارسال می شود. هدف از سفر و مدت زمان ماندن در استرالیا باید در این دعوت نامه مشخص شده باشد و چنانچه تأمین هزینه های سفر به عهده کمپانی یا ارگان دعوت کننده است، این مسئله باید در دعوتنامه عنوان شود.

دعوت نامه استرالیا از نوع خانوادگی

دعوت نامه خانوادگی معمولا از سوی یکی از اعضای درجه اول خانواده که آمادگی پذیرش افراد خانواده خود و مهاجرت به روش خویشاوندی را دارد ارسال شود. قبول این دعوتنامه نیز مستلزم این است که هم دعوت کننده و هم دعوت شونده واجد شرایط لازم جهت تشکیل پرونده ی مهاجرت باشند. در صورتی که فرد شهروند دائمی باشد و سن قانونی داشته باشد، می تواند همسر و فرزندان را برای زندگی در استرالیا دعوت کند. . ارسال دعوت نامه خانوادگی نیز برای هر تعدادی که صورت بگیرد مستلزم داشتن حداقل درآمدی است که قانوناً برای آن تعدادی از دعوت شوندگان در نظر گرفته شده است.

دعوتنامه استرالیا از نوع نمایشگاهی

برای بازدید و یا حضور فعال در نمایشگاه های استرالیا یک سری دعوتنامه هایی ارسال می شود که از نوع نمایشگاهی هستند. هر دعوت کننده باید متن دعوتنامه نمایشگاهی استرالیا را بر اساس موضوع و تخصص نمایشگاه و شغلی که فرد دعوت شونده دارد تنظیم کند دعوتنامه اتریش از نوع نمایشگاهی از دعوتنامه های خانوادگی و خویشاوندی یا توریستی رسمی تر است هرچند نیاز به امضا و مهر ارگان خاصی ندارد.

دعوتنامه استرالیا از نوع تحصیلی

افرادی که می خواهند برای تحصیل به کشور استرالیا سفر کنند ملزم به داشتن دعوتنامه اتریش از نوع تحصیلی باشند. این نوع دعوتنامه از طرف یک شخص یا یک دانشگاه برای افراد متقاضی ارسال می گردد. دعوتنامه تحصیلی استرالیا برای فردی مفید خواهد بود که به سن قانونی هجده سال رسیده باشد و هم چنین پشتوانه ی مالی کافی داشته باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ دعوتنامه استرالیا

شخصی که قصد ارسال دعوتنامه استرالیا را برای فرد متقاضی دارد باید اطلاعاتی از او را در متن دعوتنامه به ثبت برساند، برخی از این اطلاعات عبارتند از: نام و نام خانوادگی کامل دریافت کننده دعوت نامه، تاریخ تولد او، آدرس و شماره تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، هدف فرد متقاضی از سفر به استرالیا که نوع دعوت نامه را نیز تعیین می کند، مدت زمانی که قرار است در این کشور بماند، زمان بازگشت او به کشور مبدا و آدرس دقیق محل اقامت وی. اما در ادامه باید مدارکی هم ارائه دهند عبارتند از:

سفارت کشور استرالیا در تهران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *