برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل شما با توجه به مقطع مورد نظر باید باید شرایط سنی خاصی را رعایت کنید. شرایط سنی برای دانشجویان در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا متفاوت است. البته معمولا دانشجویان در سنین پایین دارای اولویت های بالاتری برای اخذ پذیرش می باشند.

درباره کشور آمریکا

کشور آمریکا یکی از مجهز ترین و مدرن ترین کشور های دنیا می باشد. وجود دانشگاه های معتبر و کارخانجات صنعتی بزرگ، این کشور به یکی از ار قدرت های جهان تبدیل کرده است. آمریکا با داشتن 9833 کیلومتر مربع مساحت چهارمین کشور بزرگ دنیا از لحاظ وسعت می باشد. این کشور دارای 50 ایالت مختلف می باشد که براساس قوانین ایالتی خود تحت حکومت ایالت متحده آمریکا می باشند.

از جمله شهرهای معروف کشور آمریکا شهر لس آنجلس، واشینگتن و نیویورک می باشد. شهر نیویورک دارای 5 ناحیه اصلی بروکلین، برانکس، منهتن، کوینز و استیتن آیلند می باشد. همچنین این کشور با داشتن 325 میلیون نفر جمعیت سومین کشور پر جمعیت دنیا می باشد. بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برتر دنیا در کشور آمریکا قرار دارند. اکثریت مردم کشور آمریکا انگلیسی زبان هستند اما در قسمتی از این شهر مهاجران زیادی از کشور های مختلف زندگی می کنند.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

نحوه و شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل چندین مسیر وجود دارد که هر یک دارای شرایط خاص خود می باشد. سیستم آموزشی دارای طبقه های مختلف برای افراد مختلف جامعه می باشد. این کشور دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی مختلفی می باشد که دارای رتبه های ممتاز در سطح جهان می باشند. دوره های تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی در آمریکا همانند نقاط مختلف جهان می باشد. دوره لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می باشد.

دوره لیسانس در کشور آمریکا همانند ایران بین 3 تا 4 سال بعد از دیپلم متوسطه می باشد. دوره فوق لیسانس معمولا 2 سال بوده و بعد از پایان دوره لیسانس می باشد. بعد از اتمام دوره فوق لیسانس دوره دکترا است که بین 3 تا 4 سال می باشد. بیشتر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور آمریکا امکان ارائه بورسیه های مختلف را به دانشجویان فراهم می کند. یکی از خصوصیات برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل این مورد می باشد. همچنین پس از پایان تحصیل برای اخذ اقامت دائم سن افراد مهم می باشد. اما برای پذیرش تحصیلی به خصوص در تحصیلات تکمیلی نیازی به نگرانی در مورد سن افراد نمی باشد. رزومه افراد تاثیر به مراتب بیشتری دارد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

مدارک مورد نظر برای اخذ پذیرش تحصیلی در قسمت زیر آورده شده است.

این مدارک باید به صورت حضوری به سفارت کشور آمریکا ارائه شود. ارائه تمامی مدارک بالا با ترجمه رسمی می باشد.

روش های مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

روش های مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

کشور آمریکا دارای دانشگاه های بسیار معتبر و بزرگی می باشد. تحصیل در هر یک از این دانشگاه ها امکان ادامه روند کاری شما را در مقاطع بالاتر بسیار راحت تر می کند. از جمله دانشگاه های معروف برای اخذ مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل دانشگاه هاروارد، دانشگاه استنفورد، دانشگاه ییل آمریکا، دانشگاه پرینستون، دانشگاه یو سی ال ای(UCLA) و دانشگاه برکلی و بسیاری از دانشگاه های دیگر که جزو 50 دانشگاه برتر دنیا می باشند در این کشور وجود دارند.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل با مدرک دیپلم

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل بهترین فرصت برای دریافت تا امکان اقامت در این کشور می باشد. گفتنی است که دانش آموزان پس از سپری کردن دوره دبیرستان امکان ورود به بهترین دانشگاه های این کشور را دارا می باشند. افرادی که دارای مدرک دیپلم هستند می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه های مختلف کشور آمریکا نسبت به اخذ پذیرش خود اقدام کنند. این افراد می توانند با توجه به معدل و شرایط علمی خود نسبت به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی اقدام کنند. با توجه به کمبود بورسیه های تحصیلی در این مقطع امکان ارائه این مورد وجود ندارد. ارائه مدرک زبان انگلیسی به اخذ پذیرش بسیار کمک می کند. مهاجرت به آمریکا با روش تحصیل با مدرک دیپلم کمی سخت و دشوار به نظر می رسد.

مهاجرت به آمریکا به روش تحصیل با مدرک کاردانی

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل با مدرک کاردانی از جمله موارد دیگر اخذ پذیرش تحصیلی می باشد. شما برای اخذ پذیرش تحصیلی باید به سایت دانشگاه های مرتبط رفته و شرایط هر یک را بررسی کنید. برخی اوقات دانشگاه ها مدرک کاردانی افراد را قبول نمی کنند. شما باید با مدرک دیپلم نسبت به اخذ پذیرش اقدام کنید. ارائه مدرک زبان و هر گونه گواهینامه ای که به رشته شما مرتبط باشد به اخذ پذیرش تحصیلی کمک می کند.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل با مدرک دیپلم

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل با کارشناسی

روش های زیادی برای اخذ پذیرش با مدرک کارشناسی در کشور آمریکا وجود دارد. تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا حدود ۴ سال به طول خواهد انجامید و دانشجویان باید در این مقطع دروس پایه ای همچون علوم، علوم اجتماعی، تاریخ، هنر و … را سپری کنند تا آمادگی لازم جهت ادامه تحصیل در رشته ای خاص را به دست بیاورند. یکی از روش های کاربردی بالا بودن سطح زبان شما می باشد. شما می توانید با داشتن یک نمره خوب در یکی از آزمون های زبان انگلیسی (تافل و آیلتس) نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی خود اقدام کنید. داشتن معدل خوب از جمله موارد مهم در پذیرش تحصیلی می باشد. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی بسیار مناسب می باشد. توجه کنید که معمولا بورسیه های تحصیلی به دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می شود. این بورسیه ها برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به بالا می باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل برای مقاطع ارشد و دکترا

مهاجرت به آمریکا با روش تحصیل در دو مقطع دکتری و ارشد بسیار راحت تر و رایج تر می باشد. شما می توانید به راحتی با ارائه مدارک مرتبط نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی خود اقدام کنید. بورسیه های تحصیلی دولتی و خصوصی مختلفی برای این دو مقطع در نظر گرفته شده است. این بورسیه ها معمولا براساس شایستگی به دانشجویان ارائه می شود. در واقع تحصیل در مقطع دکتری در هر رشته ای همانند کار در دانشگاه می باشد و شما بابت پژوهش های خود کمک هزینه های مناسبی دریافت خواهید کرد. مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل در مقطع دکتری یکی از آرزو های بسیاری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی می باشد.

مهاجرت به آمریکا به روش تحصیل برای متاهلین

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل برای افراد با شرایط مختلف مناسب می باشد. شما می توانید بعد از اینکه پذیرش تحصیلی خود را دریافت کردید می توانید نسبت به اخذ ویزای همسر خود شروع به اقدام نمایید. این امکان برای بیشتر رشته های تحصیلی وجود دارد. البته دقت کنید که در هنگام ارائه در خواست به دانشگاه شرایط خود را برای آن ها توصیف کنید تا نسبت به ارائه بورسیه های تحصیلی شما تجدید نظر کنند. بورسیه های تحصیلی برای متاهلین معمولا بیشتر می باشد. مهاجرت به آمریکا به روش تحصیل برای سنین مختلف و با شرایط مختلف امکان پذیر می باشد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *