ترکیه، کشوری اروپایی آسیایی که در جنوب غربی آسیا و جنوب شرقی اروپا واقع شده است. آناتولی نامی آسیایی و تراکیه نام اروپایی این کشور است. کشور ترکیه با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان، گرجستان و ارمنستان از شرق، و با یونان و بلغارستان از شمال غرب و عراق و سوریه از جنوب شرقی همسایه و هم مرز است. مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری راهی مناسب برای کسانی است که قصد شناخت و پیشرفت این کشور را دارند. ترکیه یکی از کشورهایی است که هم بخشی از آسیا و هم اروپا را در بر می گیرد و سالانه هزاران نفر به این کشور به دلایل مختلف مهاجرت می کنند. کشور ترکیه، هنوز به طور رسمی عضوی از اتحادیه اروپا نشده، اما مکان مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود؛ این عامل سبب افزایش رشد اقتصادی این کشور شده است.

دلایل مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری در این کشور

برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری در آن به سرمایه ای حدود 150 تا 200 میلیون بسته به نوع سرمایه گذاری نیاز است. سرمایه گذاری در این کشور می تواند به صورت شراکت در یک پروژه، خرید ملک، ثبت و تاسیس شرکت یا حتی راه اندازی یک کار مستقل باشد. معمولا سرمایه داران بزرگ برای سرمایه گذاری در کشورهای خارجی کسانی هستند که در کشور خود صاحب بیزینس های پرسود و بزرگ بوده اند و اکنون قصد توسعه کسب و کار خود به صورت بین المللی با ایجاد شعبه های دیگر کار خود در سایر کشورها را دارند. به این صورت این سرمایه گذاران به راحتی فرصتی مناسب برای اقامت در یک کشور خارجی را کسب می کنند. البته برای گرفتن اقامت دائم در کشور ترکیه باید یک دوره ی چهار تا پنح سال طی شود.

دلایل مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری در این کشور

شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

اخذ ویزای ترکیه بستگی به عوامل مختلفی همچون کشور مبدا، مدت زمان و دلایل سفر دارد، اینکه قصد مهاجرت به کشور ترکیه از طریق سرمایه گذاری دارید باید یک سری مدارک بهه خصوص و عمومی را آماده کنید تا بتوانید وارد خاک کشور ترکیه شوید. از جمله مدارک مهمی که برای مهاجرت به ترکیه به روش سرمایه گذاری باید همراه خود داشته باشید عبارتند از:

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

برای مهاجرت به ترکیه با روش سرمایه گذاری باید در ابتدا درباره این موضوع تمام جوانب کار را سنجید و اطلاعات لازم را جمع آوری کرد، تا با افزایش آگاهی خود توانست در هر شرایطی پاسخ و راه حلی مناسب برای برخی از سوالات پیدا کرد. به طور کلی، برای مهاجرت به ترکیه با روش سرمایه گذاری باید تمام جوانب مثبت و منفی این کار را در نظر گرفت که  به طور یقین منافع و ریسک های خاص خودش را در بردارد.

یکی از عوامل تأثیرگذار برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری، توسعه زیرساخت ها و فناوری است که باعث شده هزینه های مربوط به حمل و نقل دریایی پایین آید و وسایل مورد نیاز سرمایه گذاران برای نقل و انتقال تولیدشان به کشور های مهم را فراهم کند. امروزه به دلیل کشمکش های کشورهای همسایه، قیمت نفت به شدت در این کشور کاهش یافته بنابراین بخاطر دلایلی این چنینی باید گفت سرمایه گذاری در یک کشور خارجی جسارت می خواهد و باید آگاهانه و با در نظر گرفتن تمام جوانب این کار صورت گیرد.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

روش های مهاجرت به ترکیه به روش سرمایه گذاری

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری با راه های مختلفی امکان پذیر می باشد. پیشنهاد ما برای افرادی که قصد مهاجرت از ایران و اقامت در کشوری دیگر، نزدیک ایران را دارند و می خواهند از امکنات اقتصادی آن کشور استفاده کنند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور ترکیه خواهد بود. مهاجرت به این کشور عمدتا مشمول اخذ اقامت در این کشور می شود. این شیوه مهاجرتی برای افرادی مناسب است که از وضعیت مالی خوبی برای سرمایه گذاری در این کشور برخوردار هستند. برای سرمایه گذاری و اقامت در کشور ترکیه از راه های مختلفی می توان اقدام کرد. از جمله این سرمایه گذاری در کشور ترکیه شامل موارد زیر است:

مهاجرت به ترکیه با روش سرمایه گذاری با خرید ملک

این راه برای کسانی که قدرت مالی مناسبی دارند آسان ترین راه گرفتن اقامت در ترکیه می باشد. به وسیله دریافت این اقامت ، کل اعضاء یک  خانواده میتوانند اجازه اقامت در ترکیه را بگیرند. بطور کلی روند دریافت این اقامت سختگیرانه نیست و مسئولان از اواسط سال ۲۰۱۸ قانون اخذ اقامت توریستی ترکیه را آسانتر کرده اند. این قوانین بیشتر شامل شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک یا سرمایه گذاری می باشد. یکی از شرایط سرمایه گذاری در این روش این است که به مدت سه سال ملک خریداری شده را نباید فروخت.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در خرید ملک 250 هزار دلار آمریکا می‌باشد. این مبلغ قبلاً یک میلیون دلار آمریکا بود که بر اساس قوانین جدید به 250 هزار دلار آمریکا کاهش یافته است. جالب است بدانید که قیمت خانه ها در استانبول  بطور میانگین ۳۰۰ هزار لیر می باشد و در آنکارا و ازمیر هم تقریبا به همین صورت است اما در شهرهای دیگر قیمت ها پایین تر هستند. خرید ملک در ترکیه حساسیت های خاص خود را دارد که باید به آنها توجه بفرمایید.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت

مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت یکی از راه های معروف و پرطرفدار در سال های اخیر بوده است. اقامت از طریق سرمایه گذاری به این صورت خواهد بود که شما با ثبت شرکت و فعالیت در ترکیه می توانید پس از ۵ سال اقامت دائم ترکیه را بدست آورید. متقاضیان مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه بدون داشتن تحصیلات و تخصص و مدارک زبان انگلیسی با روش  ثبت شرکت برای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت ترکیه می توانند اقدام نمایند. تقریبا همه تجار ایرانی با مشکلاتی از قبیل حساب بانکی در خارج از کشور، نقل و انتقلات منابع مالی و پولی، محدودیت های تجاری، بازرگانی، تولیدی ناشی از تحریم ها و سایر چالش های کسب و کار مواجه هستند.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری با خرید سهام

در این روش باید حداقل مبلغ 500 هزار دلار آمریکا سهام خریداری کنید. این مبلغ در گذشته دو میلیون دلار آمریکا بوده که بر اساس طرح جدید ترکیه کاهش یافته است. از جمله شرایط این نوع سرمایه گذاری در ترکیه این است که سرمایه گذاری شما باید توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه تایید شود. این بدان معناست که شما می توانید شهروندی ترکیه را برای خودتان و همچنین اعضای خانواده تان بدست آورید. شهروندی ترکیه ممکن است با توجه به اینکه اوراق قرضه دولتی  که حداقل به مدت 3 سال نگهداری می شود به دست  می آید و این سرمایه گذاری توسط وزارت خزانه داری و دارایی تایید خواهد شد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *