سنگاپور تنها با کشور های مالزی و اندونزی همسایه می باشد. قبل از استقلال سنگاپور این کشور مستعمره انگلستان بود و سپس در سال 1965 توانست استقلال خود را به دست بیاورد. مساحت کشور سنگاپور تنها کمی کوچکتر از کشور بحرین است و از تعدادی جزیره تشکیل شده است اما با وجود این مساحت کوچک یکی از مراکز مهم داد و ستد کالا در جهان است. مهاجرت به سنگاپور برای بعضی افراد مناسب است.

[aparat id=’Sodp9′]

آشنایی با کشور سنگاپور

کشور سنگاپور که نوع حکومت آن جمهوری است به عنوان جمهوری سنگاپور شناخته می شود. پایتخت کشور سنگاپور شهر سنگاپور است و به عنوان یک شهر کشور محسوب می شود. سنگاپور در شمال خط استوا و در جنوب شرقی آسیا و در جنوب شبه جزیره مالایا واقع شده است و به عنوان کوچکترین کشور در جنوب شرق آسیا شناخته می شود. سنگاپور یکی از کشور های مدرن و ثروتمند است که عمده اقتصاد آن بر پایه واردات و صادرات است. سنگاپور یک کشور سرسبز است که بیش از نیمی از مساحت آن را جنگل های انبوه در بر گرفته است.

سنگاپور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان در زمینه خدمات و صنعت، و چهارمین مرکز اقتصادی دنیا بشمار می ‌رود و نرخ بیکاری در آن کمتر از 3 درصد می‌ باشد. سنگاپور با وجود فقر ذخایر معدنی یکی از پررونق ترین کشور های دنیا محسوب می شود و اقتصاد این کشور برپایه خدمات و صنعت می باشد که رشد و شکوفایی اقتصادی بسیار خوبی را داشته است. این کشور دارای آب و هوای گرم و مرطوب است و میانگین بارش سالانه در آن بیش از 2340 میلی متر است.

هزینه های زندگی در کشور سنگاپور

شرایط کلی و هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور را برای متقاضیان عزیز که هدف مهاجرت به سنگاپور را در سر دارند امری بسیار مهم تلقی می شود. زندگی در این کشور به لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه تلقی می شود. جالب است که بدانید علی رغم وجود بسیاری از امکانات کشورهای پیشرفته جهان، هزینه های زندگی در کشور سنگاپور پایین تلقی می شود. هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور، که شامل هزینه هایی مانند اجاره منزل مسکونی، هزینه های خرید مواد غذایی، پوشاک، هزینه حمل و نقل و هزینه های مربوط به آب و برق و تلفن و اینترنت و دیگر هزینه های جانبی می باشد. هزینه مسکن در سنگاپور بستگی به عوامل مختلفی مانند میزان اموال، سن، تعداد اعضای خانواده و تسهیلات خانه مانند استخر، ورزشگاه و … دارد اما برعکس هزینه غذا و خوراکی در سنگاپور بسیار ارزان است.

شرایط و دلایل مهاجرت به سنگاپور

درخواست اقامت دائم می ‌تواند برای تمام اعضای خانواده داده شود، یعنی متقاضی می تواند به همراه همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال خود به سنگاپور مهاجرت کند. افرادی که موفق به اخذ اقامت کشور سنگاپور می شوند می توانند از حقوق و مزایای شهروندی برخوردار شوند. خانواده هایی که برای اخذ اقامت سنگاپور در تلاش هستند باید به این نکته توجه کنند که در کشور سنگاپور خدمت سربازی به مدت 2 سال برای فرزندان پسر پس از رسیدن به 18 سالگی اجباری است.

ثبات سیاسی، وضعیت اقتصادی و بهرمندی از کیفیت زندگی از دلایل مهاجرت به سنگاپور شناخته شده است و همچنین امنیت بالا یکی دیگر از عوامل بالای مهاجرت به سنگاپور می باشد و بسیاری از مهاجران ابراز کرده اند که احساس امنیت بیشتری نسبت به کشور خود دارند. برای مهاجرت به سنگاپور این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه نگهداری کودکان در این کشور بسیار بالا می باشد اما در مقابل توجه ویژه ای به کودکان شده است و انواع امکانات تفریحی و آموزشی را برای نگهداری کودکان در اختیار شهروندان قرار می دهند.

انواع روش های مهاجرت به سنگاپور

سنگاپور یکی از کشور های با نرخ رشد اقتصادی بالا در آسیای جنوب شرقی است و چهارمین مرکز مالی مهم دنیا نیز به حساب می آید. مهاجرت به سنگاپور برای افرادی که به دنبال آینده ای روشن و داشتن یک زندگی ایده آل هستند یک انتخاب خوب به شمار می رود. در این بخش به معرفی راه های مهاجرت به این کشور می پردازیم.

مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشورهای خارجی یکی از روش‌های اخذ اقامت آن کشور است که معمولا به واسطه ثبت شرکت انجام می شود. چنانچه قصد سرمایه گذاری در سنگاپور را دارید و می خواهید از طریق این سرمایه گذاری شانس مهاجرت به سنگاپور را نیز به دست آورید. توجه داشته باشید که برای اخذ اقامت سنگاپور از این طریق سرمایه‌ ای به میزان حداقل 2.5 میلیون دلار سنگاپور نیاز است.

با توجه به قوانین این کشور شما می توانید با داشتن ویزای سرمایه گذاری از این امکان برخوردار باشید که همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز همراه خود ببرید. از راه های زیر می توانید اقدام کنید: اوراق قرضه ، واحد اعتباراتی ، خرید سهام ، بیمه نامه های تجاری در سنگاپور ، تبادل وجوه معامله، اعتبارات سرمایه گذاری مستغلات ، ساختار سپرده ای ، تفاضل قرار داد ها ، بیمه نامه های سرمایه گذاری مرتبط. افرادی که از این طریق وارد سنگاپور می شوند می توانند پس از 2 سال برای اخذ اقامت دائم و شهروندی سنگاپور اقدام کنند.

مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل

بسیاری از افراد برای اخذ اقامت دائم و مهاجرت به سنگاپور از طریق ویزای تحصیلی اقدام می کنند. اگر شما هم تمایل به مهاجرت به سنگاپور در زمینه تحصیلی دارید باید به مواردی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت توجه نمایید. افراد با داشتن ویزای تحصیلی می توانند بعد از پایان دوره آموزشی و تحصیل شان مشغول به کار شوند و اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل کنند. همان طور که می دانید دانشگاه های کشور سنگاپور در بین بهترین‌ دانشگاه‌ های جهان به چشم می آید، به طوری که در رتبه بندی دانشگاه‌ های جهان از نظر اعتبار علمی و تعداد خروجی مقالات و نیز امکانات دانشگاهی، در بالاترین رده ها قرار گرفته است. توجه داشته باشید که ویزای تحصیلی که برای مهاجرت به سنگاپور صادر می شود که تنها به مدت یک سال دارای اعتبار می باشد.

آشنایی با کشور سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق ازدواج

ازدواج با اتباع سنگاپور نیز یکی دیگر از راه های اخذ اقامت این کشور است و به نظر می رسد سریع‌ ترین روش برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور باشد. این افراد باید تمامی مدارک لازم را تهیه و تکمیل کرده و به اداره مربوطه یعنی اداره مهاجرت برده و آن ها را ارائه دهند و یا می توانند با تحویل آن مدارک به اداره پلیس از همکاری آن ها نیز بهره مند شوند. بعد از این مرحله، پرونده شخص مورد نظر بعد از مدت زمانی حدودا 6 ماهه که مورد بررسی قرار گرفته است نتیجه آن اعلام خواهد شد. در نظر داشته باشید که برای صدور ویزا باید مبلغی حدود 40 دلار به اداره مهاجرت پرداخت کنید.

مهاجرت به سنگاپور از طریق کار

اگر دارای تخصص حرفه ای یا سطح بالایی از کار هستید، ممکن است واجد شرایط دریافت ویزای یک ساله برای پیدا کردن شغل در سنگاپور باشید پس به راحتی می توانید در این مسیر اقدام کنید. چراکه سنگاپور یکی از سریع ترین اقتصادهای در حال رشد در آسیای جنوب شرقی و چهارمین مرکز مالی مهم در جهان است. به همین دلیل بیشتر نیازمند افراد ماهر در زمینه کار های الکتریکی، بانکداری، کار های مربوط به حمل و نقل و. می باشد. اگر به دنبال اخذ ویزای کار سنگاپور هستید باید بدانید که باید ابتدا یک دعوتنامه کاری از سوی یک شرکت سنگاپوری برای شما ارسال شود تا بتوانید برای مهاجرت کاری اقدام نمایید. شما اگر ابتدا برای تحصیل به این کشور مهاجرت کرده اید، می توانید بعد از اتمام درس و تحصیل خود و انجام کار تمام وقت جهت اقامت دائم خود در این کشور اقدام نمایید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *