راه ها و روش های مهاجرت به پرتغال

در میان خیل عظیمی از مردم که هر ساله اقدام به مهاجرت به کشورهای مختلف می نمایند، عده ای نیز علاقه مند به سفر به مهاجرت به پرتغال هستند. کشور پرتغال حدود 11 میلیون نفر جمعیت دارد. مرزهای این کشور از دو سو با مرزهای آبی محدود شده و در زمره یکی از کشورهای مهاجرپذیر است.

[aparat id=’Sodp9′]

پرتغال از جمله کشورهای مدرن و پیشرفته اروپایی است که جزو اتحادیه اروپا نیز محسوب می شود. بنابراین اخذ اقامت این کشور بسیار سودمند بوده و به شما اجازه می دهد که بدون ویزا به دیگر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا سفر کنید. زبان رسمی مردم پرتغال، پرتغالی است و کمتر پیش می آید که فردی انگلیسی بداند. کشور پرتغال از قدیمی ترین کشورهای قاره اروپا است که توانسته مرزهای خود را حفظ نماید. این کشور روابط نزدیکی با کشورهای آسیایی، آمریکایی و آفریقایی دارد و فرهنگی غنی دارد. در این قسمت شرایط مهاجرت به پرتغال را مرور می کنیم.

 

راه ها وروش های مهاجرت به پرتغال

با شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت پرتغال آشنا شوید

گرفتن اقامت دائم پرتغال و تابعیت پرتغالی، یعنی اخذ ویزای طلایی 5 ساله یا همان اقامت موقت. در صورت نداشتن سو سابقه و یا پرونده جنایی می توانید این ویزا را دریافت کنید. همچنین لازم است توانایی مالی خوبی داشته و در سطح مبتدی زبان پرتغالی را بشناسید. اگر ویزا دارید در کمتر از 24 ماه باید به پرتغال سفر کنید و در آن اقامت داشته باشید تا ویزایتان تمدید شود. اقامت بعد از گذشت 5 سال می تواند بنا به درخواست شما به دائم و تابعیت ارتقا یابد و می توانید پتسپورت دوم خود که اروپایی است را بگیرید.

دلایل مهاجرت چیست؟

تعداد زیادی از مردم علاقمند به سفر، به مهاجرت به پرتغال می اندیشند. مهاجرت به پرتغال یکی از مسائلی است که ذهن افراد بسیاری را مشغول خود کرده است. این کشور عضو اتحادیه اروپاست پس افراد زیادی به فکر مهاجرت به پرتغال هستند تا از این طریق قادر به تردد در کشورهای اروپایی باشند. پرتغال برنامه بسیار خوبی برای اقامت در اروپا برای افراد سرمایه گذار فراهم کرده است ؛ با این راهکار بعد از 6 سال می توانید پاسپورت یک کشور اروپایی را بدست آورید. پرتغال جایگاه خود را به عنوان کشوری بسیار امن و صلح طلب تثبیت کرده  که دارای آب و هوای مطبوع و مناسبی نیز است. پرتغال در جذب توریست نیز موفق بوده است. امکانات عالی رفاهی و هزینه زندگی کم باعث جذابیت پرتغال شده است. وضعیت خوب آب و هوایی پرتغال، هر ساله هزاران نفر را به این کشور می کشاند و باعث شده است مهاجرت به پرتغال طرفداران بسیار داشته باشد.

راه های مهاجرت به پرتغال کدامند؟

چند راه اصلی برای مهاجرت به پرتغال وجود دارد که با آن ها آشنا می شویم. این ها محبوب ترین راه های مهاجرت به این کشورند.

راه های مختلفی برای مهاجرت به پرتغال وجود دارد که افراد یکی از آن راه ها را برای مهاجرت خود انتخاب می کنند. مهاجرت از طریق پناهندگی، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق کار و تخصص، مهاجرت از طریق تحصیل

دریافت اقامت پرتغال از طریق برنامه ویزای طلایی پرتغال چیست؟

ویزای طلایی از طریق سرمایه گذاری در پرتغال قابل دسترسی است. این نوع اقامت باعث می شود بدون ویزا توانایی سفر به تمام اروپا را داشته باشید. این ویزا به صورت یک کارت است. میزان آشنایی به زبان برای این ویزا تعیین کننده نیست و آشنایی اولیه با زبان کافیست تا بعد از 5 سال کار در سال ششم ویزایتان را دریافت کنید.

دیگر مزیت های ویزای طلایی

امکان تردد آزادانه بدون هیچ گونه ویزایی به منطقه شنگن اولین مزیت ویزای طلایی است. حق کار در پرتغال و اقامت همزمان در یک کشور دیگر مزیت بعدی ویزای طلایی است. امکاناتی نظیر بیمه اجتماعی، خدمات درمانی، تحصیلی و غیره همچون شهروندان اصلی خود پرتغال در دسترس شما هستند.

مهاجرت و تحصیل در پرتغال

از دیگر شیوه های مهاجرت به کشور پرتغال اقدام از طریق تحصیل است. این روش یکی از ایمن ترین و آسان ترین روش ها برای بالا بردن سطح علمی خود و در نهایت مهاجرت به این کشور است. سطح علمی دانشگاه های پرتغال بسیار بالا بوده و تموم دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود. کسانی که در دانشگاه های پرتغال تحصیل می کنند، می توانند برای دانشگاه های آمریکا، اسپانیا و برزیل درخواست دهند. چرا که بسیاری از دانشگاه های دنیا با دانشگاه های پرتغال برنامه نقل و انتقال دانشجو دارند. کسانی که در آیلتس رتبه 6 داشته باشند، می توانند به راحتی برای دانشگاه های پرتغال و مهاجرت به این کشور اقدام نمایند.

در مجموع هزینه های تحصیل و زندگی در پرتغال بسیار پایین است و همین موضوع باعث پر طرفدار شدن دانشگاه های این کشور در میان دانشجویان شده است. هزینه تحصیل بین 10 تا 12 یورو بوده که برای هر دانشجوی ایرانی در پرتغال این مبلغ بین 2 تا 3 هزار یورو در سال هزینه دارد. با این حال هر دانشجو امکان کار کردن را در این کشور داشته و می تواند خرج تحصیل خود را با کارهای دانشجویی تا حدودی تامین نماید. اگر همراه نیز داشته باشید، او نیز می تواند کار کند. از دیگر مزیت های تحصیل در پرتغال، توان بورسیه گرفتن برای ادامه تحصیل است. همچنین هیچ گونه محدودیت سنی برای ادامه تحصیل ندارید و تا هر زمان که بخواهید حتی تا مقطع دکترا می توانید ادامه دهید. کسانی که برای مقطع دکترا درخواست می دهند می توانند در هفته بین 20 تا 30 ساعت کار کنند. جدای از این بورسیه های خوبی نیز برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. امکاناتی که برای دانشجویان پرتغال فراهم شده است بسیار مناسب و البته فراوان بوده که همین موضوع از دیگر دلایل مهاجرت و تحصیل در پرتغال است. مهمترین مطلبی که دانشجویان ایرانی بهتر است بدانند تایید بیشتر مدارک دانشگاهی پرتغال در ایران است که توسط وزارت علوم و کل دانش آموختگان مورد تایید قرار گرفته است و فرصت و امتیاز خوبی برای امور کار بعد از تحصیل دانش آموختگان در ایران محسوب می شود.

چند نکته در باب مهاجرت تحصیلی

آموزش در مقطع کارشناسی در اکثر رشته ها، به زبان پرتغالی است. این اولین مورد مهم و پیش نیاز برای دانشجویان علاقمند ایرانی است. تسلط به زبان انگلیسی. طبعا مقاطع بالاتر از کارشناسی نیز، به زبان انگلیسی ارائه می شود. مسئله اعتبار یکی از موارد بسیار مهمی است که باید درباره آن کمی کار کنید. درباره اعتبار دانشگاه از وزارت علوم اطلاع بگیرید. این کار باعث می شود برای دریافت ارز دانشجویی با مشکلی رو به رو نشوید. احتمال دارد سفارت پرتغال در تهران از شما تقاضای مدرک و تضمین پشتیبانی مالی کند. شما یابد نشان دهید یکی از دوستان و خویشاوندان شما در خارج از ایران هست و وضع مالی مناسبی دارد. اگر بتوانید این کار را انجام دهید هیچ مشکلی در سفارت نخواهید داشت. یکی از دانشگاه های که می توانم به شما معرفی کنم دانشگاه کومبرا است.

علوم ورزشی، رشته های فنی مهندسی و علوم انسانی در دانشگاه  کومبرا رشته های فراروانی دارند. از طریق سایت این دانشگاه می توانید اطلاعات مفیدی کسب کنید.

مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج چگونه است؟

از طریق ازدواج می توانید تابعیت آن را بگیرید. پس از گرفتن تابعیت پرتغال، شما دارای دو تابعیت می شوید. ازدواجی که رسما ثبت شده باشد و مدارک رسمی و حقیقی آن وجود داشته باشد مورد تایید پرتغال نیز هست و هر چیز غیر اخلاقی و ازدواج های صوری آن خلاف محسوب می شود. پس از سه سال در صورت اقامت در پرتغال می توانید اقامت دائم دریافت کنید. در سفارت پرتغال در خصوص ازدواج با تبعه پرتغالی با شما مصاحبه می شود . در خصوص این مصاحبه آماده باشید. شاید از شما خواهش کنند خلاصه ای از زندگی خود را از کودکی تا حال را شرح دهید یا اگر قبلا همسری داشته اید. پرسش از وضعیت اقتصادی شما نیز خواهد شد. آشنایی با زبان برای تایید توان ارتباط خوب شما با همسرتان نیز مهم است. بهتر است هر چه بیشتر با زبان پرتغالی یا انگلیسی آشنایی داشته باشید. محل مناسب زندگی زناشویی باید مشخص شود. و آخرین چیز، شغل و میزان در آمد شماست. شغل و میزان درآمد از مهمترین موارد در زمینه ازدواج است.

مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج

با مهاجرت به پرتغال از طریق کار آشنا شوید.

از روش های مهاجرت به پرتغال مهاجرت از طریق تخصص یا کار است. البته کشورهای اروپایی نیاز چندانی به مهاجر خارجی کارگر ندارند، اگر می توانید تخصص خوبی یاد بگیرید. با داشتن ویزای کاری شما می توانید پس از اخذ اقامت، برای تابعیت درخواست دهید. اگر بتوانید با شرکت های اروپایی مکاتبه کنید شاید فردی با تخصص شما نیاز داشته باشند. در صورت نیاز به شما برای شما دعوت نامه ای می فرستند. برای جذب نیرو از خارج کشور در پرتغال، کارفرما مدت زمان سه ماه در روزنامه آگهی منتشر می کند، بعد از سه ماه دیگر آگهی دیگری برای خارج از اروپا هم باید منتشر کند. پس از سه ماه می تواند برای شما دعوتنامه بگیرد. در این زمان می توانید مطمین تر روی زمان کارتان و مهاجرت کار کنید. با قوانین پرتغال تا جایی که می توانید آشنا شوید. هر تبعه خارجی که به دنبال کار در پرتغال است به اجازه کار نیاز دارد. در این نوع ویزا باید زندگی تان را از طریق کار در پرتغال تامین کنید. برای شروع این کار داشتن گذرنامه معتبر نیاز است.

مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک چگونه است؟

از راه های مهاجرت به پرتغال و اقامت در آن جا، مهاجرت از طریق خرید ملک است. پانصد هزار یورو در زمینه املاک نیاز دارید تا بتوانید به گرفتن مهاجرت پرتغال نزدیک شوید. امکان خوبی که در پرتغال ایجاد شده گرفتن اقامت با خرید ملک پانصد هزار یوروی است. در راه کاری دیگر می توانید ملکی که امکان نوسازی داشته باشد را بخرید. کمترین مبلغی که می توانید با آن درخواست اقامت بدهید مبلغ سیصد و پنجاه هزار یورو است که در مقایسه با روش خرید ملک مدت زمان بیشتری برای طول می کشد تا اقامت دریافت کنید.

بعد از خرید یک ملک در پرتغال، در مدت 6 ماه، می توانید اقامت کشور پرتغال را بگیرید. می توانید بعد از مدتی ویزای خرید ملک را به ویزای دائمی تبدیل کرد. ویزای اقامت موقت به دو ساله است و می شود آن را می توان برای بار دوم تمدید کرد. در پرتغال با گذشت 5 سال، اقامت موقت شما به اقامت دائم تبدیل می شود. با رعایت شرایطی که برای این ویزا لازم است به راحتی می توانید تابعیت بگیرید. حداقل 25 سال سن و نداشتن سو پیشینه یا سابقه کیفری الزامی است. باید پیش از آن که درخواستتان را بدهید، کار سرمایه گذاری خود را شروع کرده باشید. در پرتغال برای خرید ملک به مدت زمان یک تا 3 ماه زمان نیاز دارید. دولت پرتغال  طی30 روز به درخواست شما رسیدگی می کند. دریافت این اقامت نیاز به مصاحبه ندارد. کسی که تقاضای ویزا می کند و اعضای خانواده او، می توانند در کشور پرتغال کار کنند و اجازه سفر در تمام کشور را دارند. با داشتن هر نوع ملیتی می تواند اقامت پرتغال را بگیرد. پس از 6 سال اقامت دائم می توانید دریافت کنید. دیگر هیچوقت نیازی به تمدید ویزای خود ندارید.

با مهاجرت به پرتغال از طریق کار آفرینی آشنا شوید

اگر می خواهید با فراغ بال به پرتغال مهاجرت کنید، می توانید سرمایه گذاری تحت ویزای طلایی انجام دهید.

این روش با ثبت شرکت آغاز می شود. سپس می توانید از اقامت پرتغال بگیرید و به محض ورود به پرتغال مشغول امور کارآفرینی می شوید. اگر با این روش اقدام کنید هم اقامت اروپا را می گیرید و هم از ابتدای ورودتان دارای کسب و کار هستید. مهاجرت از طریق کارافرینی به این صورت است که شما یک شرکت ثبت می کنید. این شرکت باید بتواند در حوزه های اقتصادی، علمی، تکنولوژی و فرهنگی پرتغال موثر باشد.

سه نوع شرکت می توانید در پرتغال به ثبت برسانید. اولین گزینه ثبت شرکتی است که مسئولیت محدود دارد.  کمترین میزان سرمایه برای این نوع شرکت 5 هزار یورو است و باید دارای دو سهامدار باشد. دومین نوع ثبت شرکتی است به همراه سهامدارن تک در پرتغال است که زیاد در بین مردم محبوب نیست و در آخر شرکت های عمومی هستند. این شرکت ها دارای سرمایه حداقلی نیستند.

با مهاجرت به پرتغال از طریق کار آفرینی آشنا شوید

آشنایی با مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری قابل برگشت

برای مهاجرت به پرتغال راهی وجود دارد به نام سرمایه گذاری قابل برگشت.

از سه طریق می توانید در کشور پرتغال سرمایه گذاری کنید. راه اول آن است که مهاجران حداقل مقدار یک میلیون یورو را در یک شرکت پرتغالی سرمایه گذاری کنند. دومین راه تاسیس یک شرکت در پرتغال است که بیش از ده نفر را برای این شرکت استخدام می کنید. راه آخر خریدن ملک است. ملکی که خریداری می کنید باید بیش از پانصد هزار یورو ارزش داشته باشد.

این سرمایه گذاری سیصد و پنجاه هزار یوریی شما با سود 4 درصد قابل برگشت است که با استفاده از آن می توانید علاوه بر کار مفید، اقامت پرتغال را نیز دریافت کنید.

آشنایی با مهاجرت به پرتغال از طریق پناهندگی

پناهندگی از روش هایی است که غیرقانونی دانسته می شود و هر ساله تعداد زیادی مهاجر از این راه ها به سمت پرتغال می روند. خطرات این نوع مهاجرت بسیار زیاد است. حتی بعد از رسیدن به مقصد سختی بسیار برای پناه جویان وجود دارد و مهاجران مجبورند با کمترین امکانات سر کنند که مناسب شان نیست.

مبلغی که برای این راه خرج می کنید شاید بسیار زیاد باشد. این راه توصیه نمی شود.

مهاجرت به پرتغال و کسب تابعیت از طریق سیستم خون چیست؟

در پرتغال سیستم تابعیتی وجود دارد از طریق روابط خونی. این سیستم خون یعنی اگر یکی از اعضای خانواده مانند پدر یا مادر، تابعیت کشور پرتغال را دارند، فرزند می تواند در صورت تمایل تابعیت پرتغال دریافت کند.

آشنایی با مهاجرت به پرتغال و کسب تابعیت از طریق سیستم خاک

اگر پدر مادر فردی پرتغالی نباشند اما خود شخص در کشور پرتغال به دنیا آمده باشد، پس از ده سال اقامت پدر مادر او در این کشور، فرد شایسته گرفتن تابعیت پرتغالی است و تابع پرتغال محسوب می شود.

مزایای دریافت اقامت پرتغال چیست؟

مزایای بسیار که این کشور پس از دریافت اقامت برای شهروندان ارائه می دهد باعث رونق گرفتن مهاجرت در این کشور شده است. به محض گرفتن اقامت پرتغالی، حقوق مساوی با شهروندان پرتغالی در همه چیز دارید. حتی می توانید در انتخابات رای داده ، در دفاتر کار کنید، پاسپورت داشته باشید، و خدمات بهداشتی عالی دریافت می کنید. از آنجا که پرتغال از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است شما بعد از اخذ تابعیت می توانید از تمام حقوق شهروندی اروپایی استفاده کنید و لذت ببرید. پس از اخذ ویزا، فرد متقاضی ویزا، همسر و تمام بستگان و همراهانتان می توانید در پرتغال کار کنید و بدون نیاز به ویزا در کشورهای اروپایی سفر کنید.

مزایای دریافت اقامت پرتقال چیست؟

چند نکته در باب کار و زندگی

بیمه پزشکی برای کسانی که می خواهند برای همیشه در پرتغال باشند حائز اهمیت بالاست. با آن که شما در پرتغال از امکانات رفاهی و مراقبت های پزشکی خوب دولتی و همگانی برخوردارید. در پرتغال به مهاجران اجازه کار داده شده و می توانند شروع به هر کسب و کاری که می توانند بکنند. این تسهیلات باعث شده است مهاجرت به پرتغال در دنیا به این درجه از استقبال برسد.

مهم ترین علل مهاجرت به پرتغال، هزینه های زندگی

کم بودن هزینه های زندگی مهاجرت به پرتغال را رواج بسیار داده است. پرتغال جزو ارزانترین کشورهای اروپاست. خرید ملک و زندگی دانشجویی هر دو بسیار آسان و در دسترس هستند.حتی نسبت به دانشگاه های انگلستان که هزینه تحصیل بسیار بالا است، پرتغال سطح کمتری برای دانشجویان هزینه دارد. هزینه های تحصیل در پرتغال تقریبا سالی هزار یورو است. خانواده های  بدون فرزند با سالی سه هزار یورو می توانند خود را تامین کنند.  در مقایسه با کشورهای اروپایی، این هزینه بسیار مناسب بوده و عامل مهاجرت به پرتغال شاید همین مطلب به تنهایی باشد. برای گرفتن تصمیم مناسب در باب مهاجرت با پرتغال و شرایط مهاجرت به پرتغال آشنا شوید و برای سوالات فرهنگی و اقتصادی و تحصیلی جواب های لازم را پیدا کنید. کمی از اطلاعات را می توانید از طریق سفارت پرتغال در تهران کسب کنید. پس از این کار به سراغ موسسات حقوقی و مشاوران مهاجرت بروید و در انتخاب مشاور دقت نمایید. امکاناتی که پرتغال برای مهاجرانی فراهم می کند بسیار خوب است. گرفتن اقامت اروپا نیز از طریق پرتغال سهل آسان است. شهروندی پرتغال و زندگی در این کشور می تواند بهترین فصل زندگی هر انسان باشد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *