راه و روش های مهاجرت به نیوزیلند

در مورد مهاجرت به نیوزیلند چقدر می دانید؟ از مقررات و جمعیت و زندگی و تحصیل در نیوزیلند چقدر می دانید؟ در این نوشته می خواهیم کمی در مورد مهاجرت به کشور نیوزیلند صحبت کنیم و مهاجرت و علل آن را بررسی نماییم. برای اقدام به مهاجرت به هر منطقه دنیا به خوبی با جوانب آن آشنا شوید و سپس در مورد آن تصمیم بگیرید. مهاجرت، نتایج متفاوتی برای افراد و در شرایط مختلف خواهد داشت و بدون دانستن نکات کلیدی نمی توانید در آن موفق باشید.

[aparat id=’Sodp9′]

معنی مهاجرت چیست و چه افرادی باید مهاجرت کنند؟

می توانید این نکته را بپذیرید که مهاجرت برای همه اشخاص انتخاب خوبی نیست. قبل از مهاجرت و هر تصمیمی در این رابطه بهتر است هدف و خواسته هایتان را به خوبی روشن کنید و امکان تحقق آن ها را بررسی کنید. شرایطی که برای مهاجرت لازم است را با توان خودتان به درستی مقایسه کنید و سعی کنید تا بهترین شرایط را برای مهاجرت به بهترین نقاط دنیا فراهم کنید. در خصوص یادگیری زبان های بین المللی و آشنایی با آن ها کوشا باشید و فرزندانتان را به این کار ترغیب کنید. فرهنگ کشور ها را بررسی کنید و نکات خوبی که در آن ها پیدا می کنید را از همین لحظه در زندگی وارد کنید. به یاد داشته باشید که فرهنگ بستگی نزدیک با محله، شهر و کشور و سبک زندگی دارد که در آن زندگی می کنید. می توانید در خانه و محل زندگی تان تغییراتی ایجاد کنید تا به طور کامل با تفکرات شما در یک راستا باشد. اگر بتوانید این کار را در یک جای دنیا انجام دهید در دیگر کشور ها نیز مشکلی نخواهید داشت. اصلی ترین چیزی که شما را به بهبود کشورتان نزدیک می کند توان اقتصادی شماست. تا جایی که می توانید برای این هدف بکوشید. برای شادابی روح و جسم و کار خود فعالیت کنید. این روند به درستی شما را در هر جای دنیا کمک خواهد کرد.

راه و روش های مهاجرت به نیوزیلند

انواع مهاجرت به چه دلایلی اتفاق می افتند؟

چند دلیل مهم مهاجرت ها می شود را می توان برشمرد. بهبود کسب و کار برای کسانی که در تجارت متبحر هستند مشوق محکمی است تا به طور جدی سعی در تغییر و بهبود کسب و کارشان برآیند. کسب و کار و سرمایه گذاری دارای چندین زیرمجموعه مثل خرید ملک و ثبت شرکت نیز می شود. برای کسانی که با سرمایه مناسب و برنامه پیش می روند، مشکلی در نیل به این خواسته وجود ندارد و سرمایه بزرگترین چیزی است که بسیاری از موانع در مهاجرت را حل می کند. دیگر راه های مهاجرت، تحصیل، ازدواج، کار آفرینی است. در مهاجرت به قصد تحصیل، دانشجویان در پی گرفتن تخصص در کشور خود  تا جایی که می خواهند موفق نمی شوند و از این رو به یافتن کشور دیگری در جهان برای ادامه تحصیل تلاش می کنند. این دانش جویان، کشور های مختلف را برای یافتن تحصیل بهتر جستجو می کنند تا مقصد خوبی برای ادامه تحصیل و پیشرفت علمی و کاری پیدا کنند.

جستجو گرانی که در جستجوی کسب و کار خوبی هستند و می توانند کار آفرینی کنند وضع بهتری دارند و می توانند به سراغ گزینه مهاجرت از طریق کار آفرینی در کشور های دیگر بروند. این نوع انتخاب ها برای مهاجران و بستر سازی مناسب از طرف کشور های مهاجر پذیر باعث ایجاد مناسبات جدید در امر مهاجرت در دنیا شده است.

معرفی مهاجرت به نیوزیلند با خرید ملک

در نیوزیلند طی 15 سال گذشته دو برابر شده است و به نرخ بالایی رسیده است. قبل از مهاجرت به کشور نیوزیلند از هزینه های خرید و ابتیاع مسکن به درستی آگاه شوید و ببینید می توانید این کار را انجام دهید یا نه. شاید در نیوزیلند هزینه تهیه ملک و مسکن بالا است ولی در نظر داشته باشید که میزان حقوق در این کشور نیز از با نرم جهانی برابری کرده و بالاست. حقوق بالا در نیوزیلند باعث کمی تورم و تاثیر زیاد بر قیمت مسکن شده است. فراموش نکنید که آب و هوای نیوزیلند بی شباهت به بهشت نیست و جزو زیباترین نقاط زمین به حساب می آید در حالی که جمعیت کمی را در خود جای داده است از امکانات فوق العاده و بروز برخوردار است. مهاجران، ملکی را که برای تضمین اقامت خریداری کرده اند را باید در دست نگه دارند و حق فروش آن را ندارند. اما پس از گذشت مدتی می توانید از آن بهره برداری کرده و در آمد هایی مثل اجاره کسب کنید. نکته خوب نیوزیلند این است که با استفاده از مقررات رعایت ارزش مالی تعیین شده برای خرید ملک می توان به اقامت کشور دست یافت. اقامت نیوزیلند که در ابتدا موقت است پس از یک سال تبدیل به دائمی می شود.

آشنایی به نیوزلند از راه تحصیل

مهاجرت تحصیلی می تواند شما را به اقامت نیوزلند برساند. در این راه اگر عوامل مختلفی را مد نظر قرار دهید می توانید به موفقیت سریع امیدوار باشید. شروع تحصیل در کشور های پیشرفته با کمترین هزینه، موفقیت به حساب می آید. برای مهاجرت به نیوزیلند از راه تحصیل ابتدا شرایط دانشجو، سواد و تخصص او از طریق مدارک ارسالی بررسی می شود و سپس بهترین دانشگاه را به شما معرفی خواهند کرد. برای شروع باید فرم مربوط به درخواست پذیرش در دانشگاه های نیوزیلند را تکمیل و ارسال کنید. تهیه این فرم کمی هزینه دارد و در صورت رد یا قبولی مسترد نمی شود. آزمون هایی برای تعیین مهارت شما در ورودیه دانشگاه های این کشور تنظیم و به کار گرفته می شوند. می توانید با مراجعه به وبگاه دانشگاه مورد نظر در آن ثبت نام کنید و ریز نمرات تحصیلی خود را اعلام داشته و مدارکی برای اثبات توان مالی خود ارسال کنید. گزینه تحصیل در نیوزیلند از بهترین و ساده ترین راه های مهاجرت به نیوزیلند است. در نیوزیلند در هیچ موردی مخالفت و مانعی  در خصوص تحصیل مهاجران دیده نمی شود. همچنین نیوزیلند نسبت به سایر کشورها پذیرش دانشجوی  بیشتری دارد که همین وضع سبب شده که بسیاری از علاقمندان به تحصیل در دانشگاه های این کشور روی می آورند.

آشنایی به نیوزلند از راه تحصیل

ویزای دانشگاهی مهاجرت به نیوزیلند چه محدودیت هایی دارند؟

محدودیت بزرگی برای تحصیل مهاجران در نیوزیلند وجود ندارد. برای دانشجویان تمام وقت همزمان با پرداخت شهریه مراحل دریافت ویزا برای شما شروع می شود و می توانید بلافاصله تحصیل و اقامت در نیوزیلند را آغاز کنید بدون اتلاف زمان برای شما.

حالا می توان به دنبال شغل مناسبی رفت. این کار با تشکیل تفاهم نامه با دفت مهاجرت کشور حاصل می شود. در دست داشتن تفاهم نامه یعنی تا چهار سال ویزای اقامت نیوزیلند را دارید. این ویزا تا یک سال پس از فارق التحصیلی اعتبار دارد. در مورد دانشجویان پاره وقت ویزای 9 ماه اعتبار دارد و دانشجویان مهاجر از ابتدا باید در پی تمدید آن باشند.

از راه کار چگونه می شود به نیوزیلند مهاجرت کرد؟

مهاجرت از طریق تخصص یا کار به چندین دسته تقسیم می شود. اولین راه برای فارغ التحصیلانی که به تازگی درس خود را به پایان رسانیده اند است. اینان می توانند در سازمان ها و شرکت هایی که نیاز به دانشجو و کارگر و کارمند مطابق با رشته های دانشگاهی دارند شروع به کار کنند. برای کسانی که با این روش، کار به دست بیاورند دو سال ویزا صادر می شود و اعضای خانواده شامل این ویزا نمی شوند.

اعطای ویزای کار نیوزیلند

روش دیگری برای مهاجرت به نیوزیلند از طرق کار وجود دارد. برای کسانی که به هر اندازه می توانند در اقتصاد نیوزیلند موثر باشند ویزای کار داده  می شود. این ویزا دارای امکانات ویژه ای است و با گرفتن آن مهاجرین می توانند اعضای خانواده خود را نیز به نیوزیلند ببرند. در این نوع ویزا بر اساس توان اقتصادی امتیاز بندی می شوید. 160 کمترین امتیاز برای رده بندی در این نوع ویزا است. برای آشنایی با این امتیازات باید بدانید که اگر کسی 12 ماه در نیوزیلند کار کرده باشد 60 امتیاز برایش لحاظ می شود. تعدادی مدرک نیز برای این ویزا باید ارسال کنید. این اسناد به خوبی بررسی می شود تا میزان قدرت شما در حرفه ای که دارید را مشخص کنند و سرمایه شما را تعیین می کنند. بعد از تعیین امتیاز شما می توانید بدانید که خودتان می توانید برای گرفتن ویزا اقدام کنید یا بهتر است فرد دیگری با امتیاز بهتر پیدا کنید.

ویزای کار مهاجرت به نیوزیلند چه محدودیت هایی دارد؟

در هر کدام از روش های اعطای مهاجرت محدودیت هایی هم وجود دارد که نتشی از مقررات کشور هاست. در بحث ویزای کار در نیوزیلند نیز چند نکته وجود دارد که به آن ها اشاره می کنیم. اول این که این نوع ویزا 5 سال اعتبار دارد و برای سنین 20 تا 53 سال صادر می گردد. سلامت جسمی در این روش مهم است و بررسی می شود. عدم سو پیشینه نیز بسیار مهم است. برای مهاجرت به نیوزیلند در این روش باید امتیاز آیلتس شما 6.5 باشد. با تمام این سختی ها، زندگی و کار در نیوزیلند جزو بهترین ها در دنیاست و متقاضیان بسیار دارد.

معرفی مهاجرت به نیوزیلند از راه ازدواج

یک راه دیگر برای مهاجرت به نیوزیلند راه ازدواج با یک تبعه نیوزیلند است. طبق مقررات نیوزیلند افرادی که در یک ارتباط مستمر و مستحکم و طولانی مدت قرار دارند می توانند خود را متاهل اعلام کنند. متقاضی ازدواج  با یک نیوزیلندی پس از ازدواج باید شرایط مناسب مالی برای تامین زندگی را داشته باشد. افراد بالای 18 سال مستقل در برای کمتر از 18 سال اجازه والدین نیاز است. واقعی بودن ازدواج در نیوزیلند بسیار مهم است و خانواده و متقاضیان شاید بارها مورد بررسی و پرسش قرار گیرند. قوانین مهاجرت به نیوزیلند در مورد ازدواج بسیار روشن و سخت است. بهتر است قبل از هر اقدامی به خوبی از تمام آن ها آگاه شوید.

معرفی مهاجرت به نیوزیلند از راه ازدواج

معرفی فرصت های کاری دانشجویان پس از مهاجرت به نیوزیلند

دانشجویان در نیوزیلند می توانند بین 30 تا 40 ساعت در هفته در رشته ی تحصیلیشان کار پیدا کرده و مشغول به کار شوند. بسیاری از دانشجویان با همین راه توانسته اند هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند. برای پیدا کردن کار مناسب مراکزی بین المللی وجود دارند که در نیوزیلند نیز فعال هستند.

معرفی مهاجرت به نیوزیلند از راه سرمایه گذاری (نوع اول)

مهاجرت به نیوزیلند از راه سرمایه گذاری 4 نوع ویزا را در خود دارد. سرمایه گذاری باید به گونه ای باشد که در اختیار رشد مالکین داخلی نیوزیلند قرار بگیرد یعنی  مبلغی که قرار است سرمایه شود باید در وضعیت غیر از مالکین های خارجی قرار بگیرد. ویزای نوع اول را معرفی می کنیم که می توان آن را به دو دسته  تقسیم کرد. در این نوع ویزا شخص باید یک سرمایه داشته باشد که حداقل با مبلغ اعلام شده از سوی نیوزیلند باشد. این سرمایه برای 4 سال بدون برداشت نزد نیوزیلند باقی می ماند. شما علاوه بر سپردن سرمایه برای 4 سال باید مقدار دیگری سرمایه برای هزینه های سکونت و زندگی نیز در نیوزیلند پس انداز داشته باشید. این ویزا شرایط سنی نداشته و تا 65 سالگی اعطا می شود. امتیاز آیلتس 3 و سه سال سابقه کار نیاز است.

معرفی ویزای (نوع دوم)  مهاجرت به نیوزیلند با سرمایه گذاری

در این راه شخص نیاز به سرمایه 10 میلیون دلار نیوزیلند دارد. این راه هیچ محدودیت سنی ندارد. سرمایه شما تا نزد نیوزیلند سه سال سپرده خواهد بود. برای گرفتن این ویزا نیازی به سابقه کار و هزینه سکونت و مدرک زبان ندارید. ارائه مدارک سلامتی و عدم سو پیشینه ضروری است. با 10 میلیون دلار نیوزیلند می توانید زندگی تان را به بهترین شکل تغییر دهید. اگر چنین سرمایه ای دارید یک لحظه غفلت نکنید و سریع خودتان را به نزدیکترین سفارت نیوزیلند در هر جای دنیا که هستید برسانید.

معرفی ویزای بازنشستگی برای مهاجرت به نیوزیلند با سرمایه گذاری

ویزایی هست که برای افراد بالای 66 سال در نیوزیلند در نظر گرفته شده است. برای همسر متقاضی نیز همین شرط سنی در نظر گرفته شده است. برای گرفتن این ویزا سرمایه نقدی لازم است. سپرده شما در نیوزیلند تا دو سال قابل برداشت نیست. برای پرداخت هزینه های جاری باید مبلغ مکفی در اختیار و حساب جاری داشته باشید. برای درخواست و موفقیت در اخذ این ویزا باید مبلغ 60 هزار دلار نیوزیلند درآمد سالانه داشته باشید. ارائه مدارک سلامتی و عدم سو پیشینه ضروری است.

آشنایی با ویزای کار آفرینی مهاجرت به نیوزیلند از طریق سرمایه

از آن جایی که در نیوزیلند توجه خاصی به ایده و طرح خوب می شود، هر شخصی می تواند با داشتن یک ایده خوب برای راه اندازی کسب و کاری درخواست برای مهاجرت به نیوزیلند کند. مسئولین نیوزیلند ایده را بررسی کرده و اگر برای سود رسانی به کشور مفید باشد طرح را مورد قبول قرار می دهند. این نوع ویزا به دو بخش تقسیم می شود.

آشنایی با ویزای کار آفرینی ساده برای مهاجرت به نیوزیلند

در نوع اول مهاجرت به این ترتیب است که شخص طرح خود را پیشنهاد می دهد. در نظر داشته باشید که ایده باید نو و کاربردی باشد. در صورت تکراری بودن پیشنهاد شما بررسی نمی شود. با بررسی اولیه درصد سودهی و موفقیت طرح شما بر آورد می شود. در تمام دنیا همیشه طرح هایی می توان ارائه داد که برای اقتصاد و مردم منفعت داشته باشد. در مقررات این نوع از ویزا محدودیتی برای سرمایه مشخص نشده است و بنا به تخصص و کارکرد طرح و ایده شما، بودجه لازم برای اجرای آن فراهم می شود. شخصی که برای این ویزا درخواست می دهد باید در مدت دو سال قبل از درخواست خود وضعیت کسب و کار سامان یافته ای داشته باشد. مدرک آیتلس برای این گرفتن نوع ویزا ضروری است و حداقل امتیاز مورد نیاز 4 است. برای این نوع ویزا شرط سنی و همینطور محدودیتی وجود دارد و توانایی خود اشتغالی اهمیت دارد . بنا به تجربیات مشابه، مهاجرت به نیوزیلند از این راه ممکن است حدود  3 سال زمان ببرد. مزایای مهاجرت به نیوزیلند بسته به توانایی و خلاقیت شما می تواند بسیار شگفت انگیز و کارگشا باشد.

با یک راه تخصصی برای اخذ مهاجرت نیوزیلند آشنا شوید. در این روش متقاضی باید بتواند سه شغل تمام وقت در نیوزیلند ایجاد کند. برای موفقیت در این روش سابقه کاری در کسب و کار های قبلی بسیار مهم است و سرمایه ی حداقل 500 هزار دلار نیوزیلند است. امتیاز آیلتس 4 برای این ویزا تعیین شده است.

افرادی که قدرت و توان خود اشتغالی دارند می توانند کسب و کارشان را به نیوزیلند ببرند. در عوض می توانند اقامت نیوزیلند را دریافت کنند. کار آفرین حداقل 9 ماه زمان خواهد داشت تا بتواند شرکت و تشکیلات خریداری کرده و به کار حرفه ای مشغول شود. در صورت موفقیت اولیه این ویزا تا حصول نتیجه نهایی امکان دارد تا 3 سال تمدید شود. این ویزا می تواند به ویزای دائم تبدیل شود.

آخرین ویزای مهاجرت به نیوزیلند از راه سرمایه گذاری(نوع سوم)

تفاوت ویزا و اقامت چیست؟

برای مهاجرت به هر کشوری با دو کلمه ویزا و اقامت زیاد برخورد خواهید کرد. بهتر است تفاوت این دو را همینجا و به خوبی درک کنید. ویزا یا روادید، مدرک یا کارتی است که به شما اجازه ورود به خاک کشور دیگری را می دهد. با داشتن ویزا می توانید در یک کشور موقتا ساکن شده و مسافرت های کوتاه یا طولانی داشته باشید، حتی می توانید به تحصیل بپردازید. فرق زیادی بین ویزا و تابعیت وجود دارد. با داشتن ویزا شخص نمی تواند به استخدام رسمی ادارات دولتی در آید و یا برای دخالت در امور سیاسی، فقط  شهروندان آن کشور حق دارند. با داشتن اقامت حتی می توانید برای ریاست جمهوری کشور دیگری کاندیدا شوید. بهتر است برای سفر به هر کشوری اهداف خود را مشخص کنید تا ببینید به ویزا احتیاج دارید یا تابعیت. در صورتی که قصد بازگشت داشتید نیاز ندارید که در مسائل گرفتن اقامت درگیر شوید و یا در صورت آن که قصد ماندن دارید از همان ابتدا به دنبال گرفتن اقامت دائم باشید و افکارتان را روی این کار متمرکز کنید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *