جذب سرمایه گذار همیشه مورد توجه کشورهای جهان قرار گرفته است و افراد سعی می کنند که از این روش به کشور مورد علاقه خود سفر کرده و در نهایت به اقامت دائم برسند. مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری یکی از گزینه هایی است که بارها مور پرسش و پاسخ قرار گرفته است و به این ترتیب در صدد شدیم تا مهم ترین اصول در مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار دهیم.

شرایط مهاجرت به هلند به روش سرمایه گذاری

کشور هلند دارای یک موقعیت استراتژیکی است که دسترسی به 500 میلیون سرمایه گذار در غرب اروپا را از آن خود کرده است. بندر روتردام که بزرگ ترین بندر در اروپا است، نیز یکی از دلایل برای اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری می باشد. تحت قوانین تسهیل شده، مجوز اقامت در هلند به جای یک سال برای مدت ۳ سال صادر می شود و این اطمینان بیشتری را برای سرمایه گذاران خارجی از لحاظ وضعیت اقامتی به همراه دارد. اقامت دائم هلند پس از ۵ سال به فردی که به طور مستمر و نامنقطع در هلند زندگی کرده تعلق می گیرد و بعد از یک سال می توان برای اخذ تابعیت اقدام کرد.

اگر شما علاقه مند به اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری هستید، باید بدانید که چه شرایطی را باید داشته باشید. شما در این مسیر باید به صورت پیوسته به مدت زمان 5 سال در این کشور زندگی کنید. باید بتوانید به صورت کتبی ثابت کنید که به قوانین و شرایط کشور هلند پایبند بوده اید. افرادی که به هر دلیلی به صورت غیر قانونی وارد هلند شده اند فرآیند اقامت دائم آنها حتی با سرمایه گذاری نیز دشوار و پیچیده تر از وضعیت عادی است. مزایای اقامت دائم در هلند زیاد است.

به هر حال سرمایه شما هرگز در این کشور پایمال نمی شود، شما می توانید طرح های بزرگ تر از طرح اولیه ارائه دهید و این مسیر را به سرعت طی کنید. در نظر داشته باشید افرادی که مهاجر دائم در هلند هستند می توانند به صورت نامحدود در کل کشورهای هلند اقامت داشته باشند و رفت و آمد کنند. پاسپورت هلند یکی از با ارزش ترین و محترم شمرده ترین پاسپورت ها در جهان است و در رتبه 4 پاسپورت قدرتمند در جهان قرار دارد و می توانید بدون روادید به 173 کشور جهان از جمله آمریکا و انگلستان و تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید.

هلند

از مراحل مهاجرت به هلند به روش سرمایه گذاری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

روش های مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

برای اینکه بتوانید مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری داشته باشید. به این ترتیب در زمان مشخص شده می توانید مراحل اداری سرمایه گذاری را پشت سر بگذراید. دقت کنید که مبلغ سرمایه گذاری باید 1250000 باشد. دولت هلند از دسته کشورهای بسیار مشهور در زمینه سرمایه گذاری است، این کشور در مقایسه با کشورهای دیگر که هم تراز با او هستند در سطح بالاتری قرار دارد. به طور کلی مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری به روش های مختلفی وجود دارد که در این بخش به شرح آنها بپردازیم.

روش های مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به هلند به روش سرمایه گذاری به صورت ثبت شرکت

یکی از روش های مهاجرت به هلند به روش سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت است. ثبت شرکت به دو حالت شکل می گیرد. ابتدا باید یک طرح اقتصادی که بیزینس پلن نیز نام دارد ارائه شود آن گزینه نیاز به تهیه یک سری مدارک دارد که کمی جلوتر معرفی می کنیم. راه دوم این است که فرد متقاضی باید یک شرکتی که قبلا در هلند بود است را خریداری کرده و انتقال سند در این زمینه انجام دهد.

مدارک لازم مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری به صورت ثبت شرکت

مهاجرت به هلند به روش سرمایه گذاری مشترک

در این مسیر سرمایه گذاری شما به صورت یک شانس بررسی می شود، در واقع میزان توانایی شما در قبولی بسیار تاثیرگذار است. در سرمایه گذاری مشترک باید در ابتدا توانایی خود را به درستی بیان کنید و قطعا باید رزومه ارسال کنید. در ابتدا رزومه کاری و تحصیلی شما و همینطور کارهای اجرایی که داشتید مورد بررسی قرار می گیرد و با توجه به علاقه شما بررسی می شود که چطور می توانید نقش قابل قبولی در هلند ایفا کنید. افرادی که دارای گواهی ثبت اختراع هستند و یا طرح جدیدی ارائه داده اند در این مسیر بسیار موفق هستند.

مدارک مورد نیاز مهاجرت به هلند به روش سرمایه گذاری مشترک

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری مشترک

مهاجرت به هلند به روش سرمایه گذاری در صندوق دولتی

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری صندوق دولتی یکی از راه هایی است که 3 سال اقامت را به شما می دهد. در این حالت شما باید در یکی از صندوق های مورد تایید دولت هلند سرمایه گذاری داشته باشید. در طول سه سال اقامتی که در هلند دارید در صورتی که تمامی موارد شهروندی را رعایت کنید می توانید پس از اتمام تمدید 5 ساله به اقامت دائم این کشور دست یابید. مهاجرت به کشور هلند از طریق سرمایه گذاری در صندوق دولتی به شما اجازه کار داده می شود.

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک

یکی دیگر از روش هایی که در دسته سرمایه قرار می گیرد خرید ملک است. یکی از ویزاهایی که در خصوص خرید ملک ارائه داده می شود ویزای طلایی نام دارد. شما صرفا با خرید ملک نمی توانید اقامت دائم در این کشور داشته باشید. خرید ملک در هلند یک امتیاز بسیار عالی در خصوص مهاجرت به هلند به روش سرمایه گذاری محسوب می شود و همینطور سبب می شود که روند پرونده شما سریع تر پیش برود.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *