شرایط و راه های مهاجرت به هلند

هلند از جمله کشورهایی است که شرایط زندگی بسیار خوبی برای زندگی مردمش و مهاجرت فراهم کرده است. پس به ویژه در سال های اخیر سیل مهاجرانی که تقاضای زندگی از طریق مهاجرت به هلند را دارند رو به افزایش بوده است.

[aparat id=’Sodp9′]

درباره کشور هلند

کشور هلند با جمعیت حدود 16.5 میلیون نفر از نظر مساحت، کشور کوچکی است که در شمال غربی قاره اروپا واقع شده است. غالب هلندی ها پروتستان مسیحی هستند و حدود یک میلیون نفر مسلمان نیز در این کشور زندگی می کنند. آمستردام از زیباترین شهرهای دنیا است که پایتخت هلند است. جالب است که برای جلوگیری از متمرکز سازی و مشکلات ناشی از آن بسیاری از ساختمان ها و ادارات دولتی هلند به جای آمستردام در لاهه قرار دارند یا در طول سالیان گذشته به شهرهای دیگری غیر از آمستردام منتقل شده اند. یک چهارم از زمین های هلند از سطح دریای آزاد پایین تر هستند یعنی 25 درصد مردم هلند در زمین هایی زندگی می کنند که از سطح دریا پایین تر هستند. به همین دلیل خاک هلند بیشتر ماسه ای ست. بخش های وسیعی از سرزمین هلند را کشتزارها و چراگاه های سرسبز تشکیل می دهند و دریاچه ها و جنگل های طبیعی و مصنوعی در آن به وفور یافت می شود.

درباره کشور هلند

اقتصاد کشور هلند

کشور هلند به لحاظ خاک و آب و هوا و موقعیت خاص و طول و عرض جغرافیایی خاصی که در آن قرار گرفته است مقام اول در پرورش و تجارت گل و گیاه در جهان را دارد. همچنین دامداری و کشاورزی از دیگر زیر بناهای اقتصاد هلند را تشکیل می دهند. اهمیت هلند را از این نکته می شود دریافت که با وجود وسعت کم سهم بزرگی از تجارت و بانکداری جهانی دارد و بسیاری از کشور های جهان در این کشور سرمایه گذاری کرده اند. گل ها به خصوص لاله های هلندی، آسیاب های بادی و هنرمندان این کشور از شهرت و آوازه جهانی برخوردار هستند. آب و هوای کشور هلند معتدل است و می شود گفت که شباهت زیادی با آب و هواب بریتانیا دارد.

مهاجرت به هلند

با دیدن چند تصویر از شهر های مختلف هلند یا گستره ی طبیعی، زمینی و دریایی این کشور متوجه می شوید که هلند کشور بسیار زیبایی است. بسیاری از افراد با روش های مختلف به دنبال مهاجرت به هلند هستند. اگر هر کدام از ویزاهای مختلف کشور هلند را اخذ کنید، پس از مدتی می توانید اقامت دائم را در این کشور دریافت کنید. مهاجرت به هلند از طریق روش های مختلفی مثل مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق خرید ملک، مهاجرت از طریق کارافرینی و مهاجرت از طریق تخصص یا کار صورت می گیرد.

برای مهاجرت به هلند قوانین گوناگونی در اداره ی مهاجرت هلند وضع شده است که آشنایی با آن ها برای اقدام به مهاجرت به هلند ضروری است. در ادامه به انواع روش های مهاجرت به هلند و شرایط آن می پردازیم.

انواع ویزا برای مهاجرت به هلند

ایرانیان برای مهاجرت به هلند نیاز به اخذ ویزا دارند. اولین گام برای گرفتن ویزا، اخذ وقت از سفارت هلند می باشد. مدارکی که برای اخذ ویزا باید به سفارت هلند ارائه دهید شامل: پاسپورت معتبر، عکس، مدارک مربوط به رزرو محل اقامت، مدارک مربوط به تمکن مالی و دعوتنامه از سوی یک فرد مقیم در هلند می باشد.

به طور کلی برای مهاجرت به هلند دو نوع ویزای وجود دارد، ویزای بلند مدت و ویزای کوتاه مدت.

ویزای بلند مدت برای مهاجرت به هلند

به اقامت بیشتر از سه ماه در هلند اقامت بلند مدت گفته می شود. کسانی که می خواهند بیشتر از سه ماه در کشور هلند اقامت داشته باشند باید ویزای اقامت موقت یا MVV را اخذ کنند. گرفتن ویزای بلند مدت کشور هلند از طریق ارائه پاسپورت به سفارت هلند انجام می شود و معمولاً پس از یک هفته ویزای موقت کشور هلند صادر می شود و فرد متقاضی می تواند با تعیین وقت قبلی در سفارت هلند، ویزای خود را اخذ کند.

در هلند اقامت کمتر از سه ماه اقامت کوتاه مدت اطلاق می شود و برای آن گرفتن ویزای کوتاه مدت لازم است. بنا بر این شخص با مراجعه به اداره VFS Globa درخواست خود را برای دریافت ویزای کوتاه مدت کشور هلند ارائه می دهد. ویزای کوتاه مدت در هلند گاهی به صورت 180 روزه صادر می شود که از طریق آن فرد متقاضی می تواند 90 روز را در هلند و کشورهای محدوده شینگن اقامت داشته باشد.

مهاجرت به هلند از طریق ویزای سرمایه گذاری و کار آفرینی

ویزای سرمایه گذاری از ویزاهای محبوب برای مهاجران نیست و معمولا از راه های دیگر برای مهاجرت به هلند اقدام می کنند. کسانی می توانند برای این ویزا اقدام کنند که مقدار سرمایه ی مشخصی را دارند.اگر سرمایه ی آورده ی شما بعد از پنج سال به صورت پویا منجر به سود آوری نیز شده باشد می توانید اقامت هلتد را به دست آورید. به همین جهت در بسیاری موارد ویزای سرمایه گذاری مختص به افراد و خانواده های ثروتمند است اما در مورد کار آفرینی شرایط متفاوت است. افراد برای دریافت ویزای کار آفرینی لازم است امتیازاتی را کسب کنند مثل رزومه تحصیلی، سابقه تحصیلی، تجربه کاری، شفاف سازی منافع کاری خود برای هلند و میزان سرمایه گذاری خود در زمینه ی کاری که تخصص دارید و سایر مدارک مهمی که می توانید ارائه دهید. در هلند اولویت مهاجران برای سرمایه گذاری مطابق به یک سیستم امتیاز بندی صورت می گیرد. شرایط سنی این ویزا داشتن زیر 60 سال برای متقاضی است. کسانی که ویزای کار آفرینی یا سرمایه گذاری دریافت کرده اند بعد از سه سال اقامت دوباره مورد ارزیابی قرار می گیرند.

مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار

اگر ساکن کشور هلند نیستید و می خواهید برای کار به هلند مهاجرت کنید بهتر است بدانید که قوانین مربوط به کار در تمام کشورهای اتحادیه اروپا یکسان است و برای کار لازم است دعوتنامه ای از سوی یک کارفرمای ساکن در هلند برایتان  ارسال شود. در صورت کامل بودن مدارک ویزای کار برای مهاجرت به هلند در مدت کوتاهی اخذ خواهد شد.

مشکلی که برای ایرانیان در گرفتن این ویزا وجود دارد این است که دریافت دعوتنامه کار برای کسانی که خارج اروپا هستند سخت می باشد. برای حل این مشکل می توان از طریق درج کردن درخواست کار در آگهی های کشور هلند تقاضای کار کرد.

اگر کارفرمایی برای شغل درخواست شده ی شما پیدا نشد، سه ماه بعد دوباره آگهی مربوطه را منتشر کنید. افرادی که  فارغ التحصیل از دانشگاه های اروپایی هستند شانس بیشتری برای دریافت کار و مهاجرت به هلند دارند. در پاسخ به اینکه چه کسانی می توانند در کشور هلند مشغول به کار شوند باید گفت برای کار در هلند محدودیتی وجود ندارد و همه شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا اجازه کار کردن در هلند را دارند. حتی افرادی که در اتحادیه اروپا نیستند، با این شرط می توانند در کشور هلند کار کنند که کارفرما برای آن ها دعوتنامه کار فرستاده باشد. این دعوتنامه برای افرادی که اجازه اقامت در هلند را برای بیشتر از سه ماه کسب کرده باشند صادر می شود.

شرایط ویزای کار برای مهاجرت به هلند چگونه است؟

با توجه به رعایت دقیق قانون و مسائل حقوقی در هلند کسانی که به دنبال ویزای کار در هلند هستند باید بدانند که این کار امری حقوقی می باشد و مستلزم طی کردن مراحل قانونی و حقوقی است که در هلند بیشتر از سایر اروپا امور حقوقی جدی گرفته می شود. همچنین کارفرمایی که می خواهد برای جذب شما در هلند درخواست همکاری دهد باید مجوز های لازم را داشته باشد. بهترین حالت این است که کارفرمایی هلندی و معتبر اسپانسر شما شود و  درخواست جذب شما را در شرکت و کارش به سفارت ارسال کند. اگر کسی بدون داشتن اسپانسر بخواهد ویزای کار هلند را دریافت کند، کاری سختی پیش رو خواهد داشت. همیشه هستند برخی از افراد که با قصد فریب ادعا می کنند که در مدت زمان کوتاهی می توانند ویزای کار در هلند را برای شما فراهم کنند. توجه داشته باشید که به هر دفتر مهاجرتی نباید اطمینان کرد و با مطالعه ی همین مطالب مختصری که گفته شد می توان دریافت که  اخذ دعوتنامه  در هلند به سادگی صورت نمی گیرد، بلکه باید به افراد باتجربه در این زمینه مراجعه و مشورت کرد.

اگر از طریق دفتر حقوقی مهاجرت به هلند، ویزای کار را دریافت کنید این پروسه ممکن است در مدت زمان 2 تا 9 ماه انجام شود. بعد از اینکه شما ویزای کار در کشور هلند را دریافت کردید، پس از دو تا پنج سال کار کردن در کشور هلند می توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. از روش های دیگر برای اخذ ویزای کاری هلند و مهاجرت به این کشور از طریق تخصص کاری و مهارت تجربی، گرفتن ویزای کار از طریق مهارت و تخصص است. این روش از ویزای کار در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا و دانمارک نیز امکان پذیر می باشد.

شرایط ویزای کار برای مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند از طریق ویزای تحصیلی به چه صورت است؟

کالج ها، موسسات آموزش عالی و دانشگاه های هلند دارای سطح علمی بالایی هستند. به همین دلیل و امکاناتی که دانشگاه ها برای مهاجران قائل هستند سالانه افراد زیادی برای مهاجرت به هلند از طریق ویزای تحصیلی اقدام می کنند.با توجه به سیستم آموزش عالی و دیگر جذابیت هایی که هلند برای دانشجویان مهاجر دارد ویزای تحصیل هلند بسیار پر بازده می باشد. از دیگر مزایای هلند برای دانشجویان دو زبانه بودن است و در اکثر دانشگاه های هلند تحصیل به دو زبان انگلیسی و آلمانی صورت می گیرد. اگر می خواهید در دانشگاه های هلند تحصیل کنید لازم است مدرک دیپلم یا معادل هلندی آن را داشته باشید. اگر شرایط کافی برای شرکت در دانشگاه های هلند را نداشتید و یا اگر حداقل سنتان 21 سال است، می توانید در آزمون های ورودی دانشگاه های هلند شرکت کنید و در صورت قبولی، به ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور بپردازید.

با توجه به شرایط موجود در ایران و قوانین مهاجرت در سال های اخیر مهاجرت به هلند برای ایرانیان بیشتر از طریق ویزای تحصیلی صورت گرفته است. مهم ترین مزیتی که مهاجرت به هلند برای تحصیل در دانشگاه های هلند دارد، نظام آموزشی بسیار پیشرفته این کشور می باشد. علاوه بر دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی ایده آلی در کشور هلند وجود دارد  که دانش پژوه می پذیرند و انگیزه ای مهم برای ایرانیانی هستند که برنامه ی ادامه ی تحصیل در خارج از ایران دارند. دانشگاه های کشور هلند به چند صورت دولتی، خصوصی و علمی کاربردی هستند و دانشجویان ایرانی که از طریق مهاجرت به هلند به دانشگاه های این کشور می روند، باید برای تحصیل هزینه ی  نقدی پرداخت کنند. در هر یک از دانشگاه های هلند باید هزینه تحصیل متفاوتی پرداخت کرد.

مهاجرت به هلند و هزینه های زندگی در این کشور

اگر می خواهید برای مهاجرت به هلند بروید خوب است از هزینه های زندگی در این کشور مطلع شوید. بهتر است بدانید کسی که در کشور هلند دانشجو باشد، هزینه های زندگی برای او بسیار کمتر است از کسانی که به صورت مستقل در این کشور زندگی می کنند، زیرا هزینه های خوابگاه دانشجویی کمتر از هزینه اجاره مسکن در هلند هستند.

اگر می خواهید مبلغ زیادی را در حین زندگی در هلند و تحصیل پس انداز کنید بهتر است که از حالا آشپزی یاد بگیرید. در هلند خرید غذا هزینه ی بسیار بالایی دارد و دانشجویانی که می توانند خودشان غذا بپزند، می توانند زندگی راحت تری داشته باشند.

در دیگر موارد به خصوص فاکتورهای زندگی اجتماعی در هلند بسیار خوب است. سطح  زندگی، کیفیت و امنیت زندگی در هلند در بالاترین سطح استانداردهای جهانی است.

مهاجرت به هلند از طریق تولد را بدانید

اگر فرزندتان به هر دلیلی در هلند متولد شدند می توانید برای او اجازه اقامت بگیرید.

طبق قوانین هلند بلافاصله پس از به دنیا آمدن فرزند در هلند والدین (اگر مقیم هلند نباشند) در صورت تمایل می توانند برای اقامت فرزندشان در کشور هلند اقدام کنند. نکته ی دیگر این است که بعد از پنج سال زندگی کودک و والدینش در کشور هلند می توان نسبت به درخواست ویزای دائم درخواست داد. می دانیم که سوالات گوناگونی در زمینه گرفتن اقامت از راه تولد فرزند در ذهن بسیاری از متقاضیان مهاجرت به هلند وجود دارد. مهم ترین سوال در زمینه ی تولد فرزندان در کشور های دیگر آن است که آیا می توان اقامت و تابعیت کشور هلند را از این راه گرفت یا خیر؟

بسیاری از افراد تمایل دارند که فرزند خود را در کشور مورد نظرشان از جمله هلند به دنیا بیاورند، زیرا تصور می کنند تولد فرزند در کشوری دیگر همچون هلند دارای مزایای بسیاری برای آینده فرزندشان خواهد بود. می توان پاسخ داد با برنامه ریزی که بسیاری از والدین برای اخذ شهروندی و گرفتن اقامت هلند برای فرزند خود انجام می دهند، در صورت موفقیت و گرفتن اقامت دائمی هلند، مزیت هایی دائمی و همیشگی برای فرزندان به ارمغان می آورند.

در حقیقت بسیاری از والدین که توانسته اند اقامت فرزندانشان در هلند را بگیرند در آینده می توانند با گرفتن اقامت از طریق همان فرزندان پاداش زحمتی را که برای گرفتن اقامت یک بار کشیده اند را این طور دریافت می کنند و تمام خانواده می توانند با گرفتن اقامت کشوری که دوستش دارند در کنار هم باشند.

به این طریق فرزندی که بتواند شهروندی کشور هلند را به دست بیاورد، والدین او در آینده می توانند امتیازات شهروندی را از آن خود کنند. بنابراین می توان گفت والدین می توانند اخذ تابعیت در کشور هلند را از طریق شهروند شدن فرزند خود به دست آورند هر چند با کمی تاخیر. از طرفی دیگر در هلند بعد از بازنشسته شدن نیز، والدین می توانند در محل تولد فرزند خود شهروند شوند.

مهاجرت به هلند از طریق تولد را بدانید

با مهاجرت به هلند از طریق ازدواج آشنا شوید

اگر بخواهید با همسرتان که در تبعه هلند است باید قبل از هر کاری اجازه ورود به هلند و اقامت موقت را برای خود بگیرید. همچنین برای این مهاجرت از طریق ازدواج نیاز به مدارک و ضوابطی دارید که آن ها را برایتان بر می شمریم.

با مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک آشنا شوید

به دلیل نکات حقوقی زیاد در زمینه ی مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک لازم است که ابتدا وکیل خوبی پیدا کرده و به او مراجعه کنید تا در تمام کارهای مربوط به اقامتتان نیز بتواند یاریتان کند. تا جایی که می توانید از حقوق مهاجران و راه کارهای قانونی و اجرایی جهت تسریع در اقامت و تابعیت در هلند اطلاع کسب کنید. خریدن هر گونه ملک مناسب در هلند می تواند از روش های سرمایه گذاری و اقامت در هلند لحاظ شود. همچنین با خریداری و ثبت شرکتی در هلند نیز می توانید از راه سرمایه گذاری برای گرفتن اقامت اقدام نمایید. هر گونه خرید و فروش ملکی در هلند باید مطابق با قواعد عمومی کشور در قراردادی فی ما بین طرفین منعقد شود و سپس در مراجع رسمی کشور هلند به ثبت برسد تا کاملا قانونی و رسمی تلقی شود.

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی چگونه است؟

بنا به کنوانسیون های جهانی در امور پناهندگان، تمام کشور های قاره اروپا مستلزم قبول پناه جویان در کشورهایشان هستند. متاسفانه برای قبول پناهندگی شروطی گذاشته شده که پناه جویان باید استحقاق دریافت پناهندگی را داشته باشند و یا باید ثابت کنند که در کشور خود امنیت جانی ندارند. باید دانست کسانی که می خواهند مهاجرت به هلند را از راه پناهندگی دریافت کنند، معمولا انجام پروسه صلاحیت پناهندگی آن ها در این کشور 21 روز تا 6 ماه مورد بررسی قرار می گیرد.

اما تجربه نشان داده است که ممکن است برخی از افراد نیز تکلیف آن ها در این مدت زمان مشخص نشود. این افراد در زمان تعیین تکلیف باید در کمپ های پناهندگی حظور داشته باشند تا زمانی که تکلیف پناهندگی آن ها مشخص شود. در صورتی که اداره مهاجرت با اقامت افراد پناهنده موافقت کند، این افراد می توانند به مدت پنج سال اجازه اقامت در این کشور را داشته باشند تا صلاحیت آن ها برای تابعیت دائم محرز گردد. البته مادامی که پرونده پناهجو در حال رسیدگی است، مبلغی به صورت ماهیانه برای او در نظر گرفته می شود. بعد از قبول شدن برای تابعیت هلند به افراد پناهنده به صورت ماهیانه مبلغی به عنوان حقوق بیکاری پرداخت می شود. پس از سه ماه از دریافت تابعیت، او مشمول قانون کار شده و باید جویای کار شود. بعد از گذشت سه تا پنج سال از قبول درخواست پناهندگی،افراد می توانند پاسپورت و اخذ تابعیت را دریافت کنند.

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی چگونه است؟

آسانترین و سریع ترین راه مهاجرت به هلند چیست

مهاجرت به هلند از طریق روش های مختلفی صورت می گیرد و این کشور به نسبت سایر کشور ها دارای قوانین متنوع و پیچیده ی بسیاری برای مهاجرت است.

پیشنهاد می شود تمام مهاجرانی که می خواهند برای هلند اقدام کنند و با زبان هلندی به خوبی آشنا نیستند از طریق موسسه های حقوقی مشاوره های امر مهاجرت به هلند را دریافت کنند. پیدا کردن چنین موسساتی مهم ترین قسمت شروع کار شما را تشکیل می دهد و یک مشاور معتبر و معتمد در وقت و هزینه ی شما صرفه جویی قابل توجهی خواهد کرد و تا حصول نتیجه، همراهتان خواهد ماند.

در چند دهه گذشته بیشتر مهاجران به هلند را تعدادی تشکیل می دادند که توانایی سرمایه گذاری، خرید ملک و ثبت شرکت در هلند را داشتند اما چند سالی است که روش تمکن مالی به اولین گزینه ی مهاجران ایرانی به سمت هلند را تشکیل داده است. روش تمکن مالی به دلیل ریسک کمتر و سهل الوصول بودنش تفاوت زیادی با دیگر روش های مهاجرت به هلند را دارد. روش تمکن مالی بیشتر مورد توجه آن دسته از ایرانیانی قرار گرفته که به دنبال تحصیل علم نیستند ولی قدرت مالی خوبی دارند و می خواهند آینده ی مناسبی برای فرزندانشان فراهم کنند.

مزایای مهاجرت به هلند از طریق روش تمکن مالی را بدانید

روش تمکن مالی در مقایسه با دیگر راه های مهاجرت آسانی آن است که طبعا مهاجران با داشتن سرمایه و اقدام از طریق آن برایشان راه آسانتری فراهم می شود. با این روش بدون راه های فرعی به سرعت پروسه ی اقامت شما و خانواده تان از سوی سفارت هلند انجام می شود. زبان هیچ تاثیری در مدت و نحوه ی اجرای کارهایتان ندارد و خلاصه این روش شبیه میانبری است که نگران هیچ چیز نیستید. تمدید اقامت نیز که بزرگترین نگرانی برای افراد متقاضی مهاجرت به هلند می باشد، از راه تمکن مالی به آسانی انجام می شود. در مقایسه با روش سرمایه گذاری افرادی که می خواهند از راه تمکن مالی مهاجرت به هلند را انجام دهند نیازی به راه اندازی کسب و کار و تجارت یا ثبت شرکت برای سرمایه گذاری ندارند.

اگر از طریق تمکن مالی متقاضی مهاجرت به هلند هستید، نیازی به سطح زبان ندارید. نیازی به رعایت محدودیت سنی ندارید و مزیت دیگر  این روش از مهاجرت به هلند این است که شامل افراد خانواده و تحت تکفل نیز می شود. روش تمکن مالی تمرکزش بر داشتن دارایی در داخل کشور خود می باشد و متقاضی مهاجرت به هلند تا حد امکان مجبور به خارج کردن سرمایه خود از داخل ندارد. روش تمکن مالی ویژگی ها و مزیت های بسیار خوبی دارد و راه خوبی برای مهاجرت به هلند است و اکثر متقاضان برای مهاجرت خود این روش را انتخاب می کنند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *