راه ها و شیوه های مهاجرت به مالت

در اين مطلب قصد داريم در مورد شرايط مهاجرت به مالت صحبت کنيم، ابتدا لازم مي بينيم در مورد مهاجرت و دلايل آن توضيحي بدهيم. برای شروع مطالعه و شناخت مهاجرت به مالت ابتدا بد نیست کمی در مهاجرت بگوییم.از آن جایی که مهاجرت تغییر مکانی به مکان دیگر است در موارد مختلف امکان دارد به مهاجرت موقت یا دائمی بینجامد. به توریستان و مسافرانی که به کشورهای دیگر یا داخل کشور مسافرت می کنند مهاجر گفته نمی شود.

[aparat id=’Sodp9′]

با رعایت قانون به هر کشوری که می خواهید سفر کنید و یا به دنبال مهاجرت باشید ولی با توجه به جریمه های زیاد و مختلف کشورها سعی کنید به صورت غیر قانونی به مهاجرت نروید. در بیشتر کشورها هنوز روش های عده ای از مهاجران را غیرقانونی می دانند و متاسفانه چنین مهاجرانی حتی در صورت رسیدن به مقصدشان امکان دارد با خطرات و جزیمه های دشوار روبرو شوند. قواعد نوین مهاجرت به توسعه و پیشرفت و روابط سیاسی کشورها بستگی دارد. جذب مهاجر با روش  تشویق مردم به ویژه در کشورهای کمتر توسعه یافته با قدرت تغییر شرایط تحصیل، کار و زندگی صورت می گیرد. به این وسیله آن ها موفق به جذب تعداد زیادی از نخبگان کشورها و بهبود و ارتقای شرایط اجتماعی آن ها شده است. کشور های دیگر به دنبال نیروی کار متخصص و ارزان به جذب مهاجران می پردازند. مهاجران با کار مفید بخش کشاورزی، دامداری،ساختمان ، هتل های بسیاری از کشورها را فعال و مقرون به صرفه می کنند و در اداره آسان این بخش ها به دولت ها کمک زیادی می کنند. کشور مالت با داشتن بخش کوچکی از مساحت متوسط به عنوان یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی معرفی می شود. کشور مالت پیش از این قسمتی از خاک ایتالیا بوده است. مرکز مالت، والتا است. بنابر گذشته مالت می توانید متوجه شوید که مالت پر از آثار تاریخی با ارزش و تاریخی است. موقعیت جغرافیایی ایران در نزدیکی سیسیل و تونس واقع شده است. مجمع جزایر مالت سه عدد است، مالتا، گزو، کومینو است و جمعیت آن چهارصد هزار نفر است. مساحت آن 8/198 کیلومتر مربع است. مالت در تهران سفارت خانه ندارد و امور مهاجران ایرانی توسط سفارت اتریش انجام می شود.

راه ها و شیوه های مهاجرت به مالت

دلایل مهاجرت در دنیا

با اقدامات مختلفی می توان به تشویق مهاجرین پرداخت. می توانیم مهاجرت را بر دو دسته  سنتی تقسیم کرد. عوامل جذب کننده و عوامل دفع کننده. مهاجرت در اثر فقر و کمبود رفاه اجتماعی از دسته ی مهاجرت های رانده و دفع شده محسوب می شود. آن هایی که برای شرایط کاری بهتر یک کشور به آن مسافرت می کنند از دسته جذب شده ها به حساب می آیند. تمام وضعیت اقتصادی سیاسی آموزشی و رفاهی هم از دلایل مهاجرت محسوب می شوند. در سال های اخیر شاهد هستید مهاجرت به دلیل حوادث طبیعی. مهاجران این وقایع غیرقانونی محسوب می شود ولی در صورت وقوع مجازاتی ندارد. اتفاقاتی مثل مهاجرت افراد بر اثر دیکتاتوری و در خطر بودن جان انسان ها هم مهاجرت به حساب می آیند.

دلايل مختلفي برای ترغيب افراد به مهاجرت وجود دارد. تئوري هاي سنتي مهاجرت را بر دو نوع مي شمارند و بين اين دو تمايز قائل مي شوند، عوامل رانده شدن و عوامل کشش، مهاجرت بدليل فقر از دسته مهاجرت هاي رانده شدن محسوب مي شود و مهاجرت به دلیل شرايط کاري مناسب کشور مقصد از عوامل کشش مي باشد. دلايل اقتصادي، سياسي، رفاهي و آموزشي از ديگر دلايل مهاجرت مي باشند. البته بهترین مهاجران برای بسیاری کشورها ثروتمندان هستند که برای زندگی و گذراندن عمر می توانند به مناطق خوش آب و هوا و زیبای دنیا بروند. مهاجرت بینم المللی بیشتر به این نوع مهاجرت اطلاق می شود.

مهاجرت به دليل بلاياي طبيعي نيز ممکن است اتفاق بيفتد اين نوع از مهاجرت ممکن است در کشور مقصد بعنوان مهاجرت غيرقانوني اطلاق شود ولي مجازاتي ندارد. از عوامل غير اقتصادي مهاجرت مي توان سوء استفاده، زورگويي، قتل عام و در خطر بودن جان افراد به خاطر جنگ برشمرد.

مهاجرت مي تواند شکل ديگري نيز داشته باشد به‌عنوان مثال مهاجرت بازنشستگان ثروتمند براي گذراندن باقي عمر در مکاني با آب  و هواي مناسب و هزينه هاي پايين تر به اين نوع از مهاجرت، مهاجرت بين المللي مي گويند. مالت از کشورهای عضو شینگن و اتحادیه اروپاست. از کشورهای توسعه یافته جهان است. جزو پردرآمد ترین کشورهای دنیاست. اقتصاد مالت جزو 32 کشور برتر است. بیشترین موارد درآمد کشور مالت بازرگانی بین المللی، جهانگردی، کشتی سازی و تولیدات تکنولوژیک به خصوص لوازم الکترونیکی و پارچه باف منسوجات است.

والتا پایتخت مالت را بهتر بشناسید

از معروف ترین شهرهایی که با برنامه ریزی ساخته شده والتا است. البته آثار ثبت شده یونسکو در میان زیبایی های شهر سازی والتا می درخشند. زیر بنای این شهر در قرن هفدهم ساخته شده است. کلیسای سنت جان با گنبد خارق‌العاده طلاکوبش در کنار کاخ مجلل و باشکوه مستر و موزه ملی باستان‌شناسی از زیباترین اماکن شهرند. بنای پیانوی رنزو از بناهایی است که در صد سال اخیر در مالت ساخته شده اند.

مهاجرت از طریق ازدواج چگونه است؟

از طریق ازدواج می توانید به مالت مهاجرت کنید. تا پیش از سال 2000 شما می توانستید بلافاصله پس از ازدواج با یک تبعه مالت برای گرفتن مهاجرت به مالت اقدام کنید. اما اکنون باید پنج سال از ازدواج گذشته باشد. برای گرفتن این نوع مهاجرت فرم درخواست را پر می کنید و مدارک مهمتان را به دولت ارائه می دهید تا مراحل اقامتتان آغاز و پیگیری شود. همچنین باید وضعیت اقتصادی خوب و روشنی داشته باشید تا سریع به درخواستتان رسیدگی شود. در ادامه و پس از رسیدن به مالت یک مصاحبه دیگر با شما انجام می شود. این مرحله بسیار مهم است و طرفین ازدواج باید در خصوص زمان آشنایی و اثبات نامزدی حقیقی صحبت و دفاع کنند. در خصوص زندگی گذشته و محل کنونی اقامتتان توضیحاتی می دهند و میزان آشنایی با زبان مالتی نیز پرسیده می شود تا ببینند درارتباط یا همسرتان توانایی کافی دارید. شغل و مسافرت های خانوادگی سوال می شود و چت های خصوصی حتی کمک کننده هستند اگر به شهادت آن ها بشود حقیقی بودن رابطه طرفین را استنباط کرد را می توانید در صورت موافقت ارائه دهید.

بعد از موفقیت در این مصاحبه به طرف خارجی ویزای مالت جهت مهاجرت دو ساله اعطا می شود. دائمی شدن این اقامت بعد از پنج سال دوام زندگی داده می شود. زوجین ده روز قبل از ازدواج فرصت دارند تا گواهی اعلام رجیستری ازدواج را به کشیش ارائه دهند. این کار خارج از مالت نیز آنلاین قابل پیگیری و انجام است اگر در کشور مالت حضور ندارید. کمترین سن ازدواج و مهاجرت با این روش به مالت 18 سال است. با رضایت والدین این کار برای 16 تا 18 ساله ها نیز امکان پذیر می شود.

گذرنامه، شناسنامه و اعلاميه سوگند آخرین مدارک مهم است.

مهاجرت به مالت از طریق تحصیل

با بورسیه تحصیلی می توان با بهترین چشم انداز به آینده از مالت اقامت بگیرید. در این کشور می توانید حتی در صورت ندانستن زبان مالتی و بدون مدرک آیلتس اقامت بگیرید و این تفاوت مهم مالت بر خلاف کشورهای دیگر اروپاست. با این حال همچنان این کشور از نظر علمی معتبر است و در بهترین سطوح جهانی آموزش عالی دارد. هزینه تحصیل نیز بسیار کم است. زبان رسمی دانشگاهی مالت همان زبان انگلیسی است. توجه سازنده به تحصیل به ویژه در دانشگاه ها رشد اقتصادی خوبی نیز در پی داشته است. هر رشته ای که بخواهید و فراتر از خواسته های خود می توانید در رشته های دانشگاهی مالت پیدا کنید. شرایط اعزام دانشجو و مدارک مورد نیاز تحصیل در مالت را بدانید.

مهاجرت به مالت از طریق تحصیل

برای گرفتن بورسیه این مدارک را آماده کنید:

مهاجرت به مالت از طریق خرید ملک

گویا از این روش سو استفاده هایی در سال های اخیر شده است. برای شما که قصد مهاجرت دارید بهتر است بدون تحقیق و بررسی کاری نکنید. به نسبت این گونه اتفاقات تعداد زیادی به خاطر تلاش بدون تحقیق باعث ضرر مالی و روحی شده اند. هنوز مالت و چند کشور در پی خرید ملک به اقامت کمک می کنند ولی در بسیاری کشورها این گزینه به اعطای اقامت بر اساس کسب و کار تغییر پیدا کرده است.

قبل از بررسی این روش بايد بدانید که در سال‌های اخیر از این روش سوءاستفاده های زیادی شده است. کسانی که قصد مهاجرت به مالت را دارند نباید بدون تحقیق و بررسی اقدام نمايند. چون عده زیادی به دلیل درست بررسي نکردن دچار ضرر و زیان مالی و روحي شده اند. همین‌طور می‌توان کشورهایی را یافت که از این طریق به سرپرست و  خانواده وي اقامت مي دهند، ولی برخي از کشورها اقامت از طریق ملک را به روش اقامت براساس کسب و کار تغيير داده اند. اگر به درستی قوانین مهاجرت به مالت را بدانید متوجه می شوید که در صورت رعایت همه چیز و داشتن شرایط جانبی اقامت یک ساله داده می شود. حتما ملک مورد نظر را باید پنج سال داشته باشید.

در کشور مالت مدت‌هاست که بحث مهاجرت به مالت و اقامت از طریق خرید ملک مطرح است، و بيشتر شرکت هاي مهاجرتي  به کساني که قصد مهاجرت به مالت را دارند اين روش را پیشنهاد می‌دهند. کشور مالت جزو حوزه‌ شنگن است و همه کشورهایی که جزو حوزه شنگن هستند  از روش  خرید ملک اقامت نمی‌دهند. قبل از هر چیز باید به درستی تحقيق و بررسی نمایید و مطمئن شوید که مهاجرت به مالت از این طریق در کشور مالت روش قانونی است و در سرفصل اداری مهاجرت به کشور مالت آمده است. پیشنهاد می شود به جای این روش از راه های دیگر مهاجرت استفاده کنید. با کمک یک وکیل خوب می توانید گزینه های دیگری را با هزینه کمتر و وصول سریعتر بیابید.

نکته دیگر اینکه باید بدانید در همه شیوه های اخذ اقامت اروپا (مهاجرت به مالت) ابتدا اقامت یک ساله داده می‌شود و سپس پس از ۵ سال اقامت دائمی شود و در طی این مدت ملکي که خریده شد نبايد به فروش برسد، در هر صورت قبل از هر اقدامی بهتر است از طریق وکیل مهاجرت، مهاجرت به مالت را پیگیری کنید و قبل از اینکه از طریق خرید ملک اقدام به مهاجرت به مالت کنید بهتر است  سایر روش‌ها را نیز بررسی کنید، چرا که ممکن است روشی بهتر با هزینه کمتر وجود داشته باشد.

در این جا بد نیست به این مطلب اشاره  کنیم که در کشورهای خارج از شینگن مثل بلغارستان گرجستان اکراین و … تبلیغات بسیاری می شود برای روش اقامت با خرید ملک. به خصوص ایرانیان برای آن ها در هدف هستند. بهتر است اگر تمکن چنین روشی را دارید به خوبی تحقیق کنید. اما مهاجرت کار آفرینی چگونه است؟

مهاجرت به مالت از طریق خرید ملک

مهاجرت از طریق کارآفرینی

کار آفرینی روشی برای مهاجرت به مالت است. سنین بالای 18 سال واجد شرایط هستند. قصد مشخصی برای کار آفرینی پیدا کنید یا به تخصصی که دارید اشاره کنید. آن ها باید متقاعد شوند که روش شما برای دولتشان سودآور است. شرط دیگر نداشتن سابقه جنایی و برخورداری از سلامت است. قبل از ورود به مالت از طریق بیمه گرهای بین اللملی باید بیمه مورد قبولی برای مالت تهیه کنید و آنوقت می توانید به آسودگی برای کسب و کار آفرینی و گرفتن اقامت اقدام کنید.

مبالغ مورد نیاز برای کار آفرینی

شما به عنوان متقاضی اصلی کارآفرینی در مالت و مهاجرت به مالت باید ۶۵ هزار یورو را در حساب داشته باشید. برای همسر ۲۵ هزار و برای هر فرزند زیر ۱۸ سال 25 هزار و برای فرزندان بزرگتر از ۱۸ تا ۲۶ به ازای هر نفر ۵۰ هزار یورو همچنین برای پدر و مادر متقاضی هر نفر ۵۰ هزار یورو هزینه لازم است. اگر تصمیم گرفتید که برای سرمایه گذاری به مالت بروید این کار هزینه ای برای شما ندارد. فقط کافیست بتوانید کسب و کاری را راه اندازی و به سوددهی برسانید. در ابتدا اقامت موقت می توانید بگیرید که به صورت کارت اقامت است و پس از چند سال و موفقیت برای اخذ تابعیت اقدام می کنید.

مهاجرت از طریق تخصص یا کار چگونه است؟

کشور مالت  در ناحیه اروپای مرکزی جزء صنعتی ترین کشورها است. این کشور دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار است که سبب جذب گردشگران و سرمایه‌داران شده است. می شود گفت نرخ بیکاری در این کشور به همین دلیل پایین است.

انواع ویزای کار و مهاجرت به مالت چیست؟

روشی که ابتدا معرفی می کنیم یافتن یک کارفرماست که نیازمند نیروی کار است. اگر او برای جذب شما درخواست دهد و آماده باشد که شما را به طور کامل ساپورت کند همه چیز به سرعت درست می شود. او قبل از آن که به شما پیشنهاد کار بدهد بايد در کشور اروپایی (مالت) به مدت سه ماه این درخواست آگهي شود  و اگر کسی پیدا نشد آن وقت سه ماه دیگر در کشورهای اتحادیه اروپا آگهي شده و سپس می تواند از دیگر نقاط دنیا به جذب نیرو بپردازد. قابل توجه است که یافتن کار با چه مکانیزم درستی در مالت پیگیری می شود و عدالت در امور شغلی به خوبی رعایت می شوند و اگر شما می خواهید از این طریق اقدام به مهاجرت به اروپا (مهاجرت به مالت) کنید بهتر است ابتدا از شرایط حقوقی و کار خود مطمئن باشید. اگر به خوبی کارتان را انجام دهید می توانید برای همراهانتان نیز اقامت بگیرید.

ویزای جستجوی کار را چگونه می شود دریافت کرد؟

اگر شرایط سنی و سابقه کاری و تحصیلی خوبی داشته باشید می توانید برای این ویزا اقدام کنید. در این شیوه شما با بودجه خودتان در مدت معینی به دنبال کار در کشور مقصد می گردید و اگردر اين مدت نتواند استخدام شود باید به کشور خود بازگردید. خبر خوب این است که در این ویزا هم اگر بتواند این کار خوبی پیدا کنید برای همراهانتان نیز ویزا صادر می شود.

با ویزای مهارت کاری آشنا شوید

بعد از تقاضای کار شما با توجه به شرایط سنی و سابقه کاری و غیره ارزیابی می‌شوید و اگر قبول شدید می‌توانید اقامت دائم دریافت کند و به کار بپردازد و پس از چند سال تابعيت آن کشور را نیز می توانید کسب کنید.

در مالت نیز از شیوه مهاجرتی پذیرفته است که ابتدا پیشنهاد کاری خود را براي مهاجرت به مالت به سازمان آموزش و اشتغال کشور مالت بدهید تا به شما اجازه کار و اشتغال داده شود. برای تضمین موفقیت، پیشنهاد کاری که کارفرمای آن با صلاحیت و دارای مجوز کسب و کار و اقامت دائم در مالت باشد نیاز دارید. اجازه کار در کشور مالت یک سال اعتبار دارد و باید تمدید گردد.

با ویزای مهارت کاری آشنا شوید

علاوه بر دریافت درست و مورد تآیید دولت پیشنهاد کاری مدارک دیگری هم نیاز دارید.

معمولا ۸ هفته قبل از تمام شدن اعتبار کارت خود سعی کنید آن را تمدید نمایید. آخرین مدارک اثبات پرداخت مالیات بر درآمد و بیمه ملی است که با ارائه آن ها مدارکتان کامل خواهد شد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *