دلایل مهاجرت به مالزی

برای بسیاری از ایرانیان پیش آمده که قصد مهاجرت کنند. دلایل گونه گون می توان شمرد برای میل به مهاجرت به مالزی و آن که چه چیزهایی در تصمیم ما برای انتخاب کشوری برای مهاجرت تآثیرگذارند. در این میان مالزی با بافت فرهنگی زیبا و اقتصاد پیشرفته و جامعه مدرن و دانشگاه های سطح بالا یکی از بهترین انتخاب هاست.

[aparat id=’Sodp9′]

مفهوم مهاجرت

وقتی مقصدی با شرایط بهتر و ایده آل برای زندگی پیدا می کنید یا هنگامی که از مشکلات اقتصادی و سیاسی و بلایای طبیعی و جنگ و و و می خواهیم دور شویم، یکی از بهترین انتخاب هایی که در دنیا وجود دارد مهاجرت است. در دنیای امروز مناسبات به گونه ای هستند که در بیشتر موارد مهاجرت ها را مدیریت می کنند و حتی برای جذب مهاجر یا راندن آن ها برنامه های گسترده اجرا می کنند و از نیروی کار متخصص ارزان بهره می گیرند. در سه دهه گذشته با رشد چشمگیر میل به مهاجرت حتی در کشور ما به دلیل نارضایتی از شرایط زندگی و حقوق اجتماعی بسیاری از مردم  ناخواسته به این صورت مجبور به مهاجرت شده و بازار کاری بسیاری از کشورها را رونق بخشیدند. مهاجرت های اجباری تحت تاثیر جنگ و ناملایمات اجتماعی به از بین رفتن خانواده های بسیاری می انجامد و در کوتاه مدت می تواند صدمات جبران ناپذیری بوجود آورد. آن عده ای که بتوانند از مهاجرت برای بقا و بهبود بخشیدن به زندگی خود و خانواده شان بهره گیرند را می توان مهاجران موفق نامید.

دلایل مهاجرت به مالزی

مهاجرت و گونه های آن

مهاجرت به خارج از کشور زادگاه:

به مهاجرانی که به سمت خارج از کشور می روند گفته می شود. تعداد زیادی از اروپائیان در قرن 19 به سایر کشورها مهاجرت کردند. چند دهه پیش نیز کارگران بسیار ترک به سمت اروپا هجوم بردند. در بین ایرانیان نیز نمونه هایی از همه نوع مهاجرت می شود مثال زد که سال هاست هر روزه مهاجرت تعداد زیادی از مردم را به سمت کانادا، ژاپن، ترکیه، آمریکا و اروپا را مشاهده کرده ایم.

پناهندگی:

شرایط بد اجتماعی در بعضی موارد راهی به جز مهاجرت در عین سختی های پیش رو باقی نمی گذارد. مردم در این شرایط بدون داشتن انتخاب مجبور به مهاجرت می شوند. وجود جنگ و نا به سامانی های عیان یا زیر پوست بسیاری از کشورها منجر به چنین اتفاقی می شود. مهاجرت های گسترده از پاکستان،هند، ایران و سوریه به سمت کشور های همسایه را در این مهاجرت دسته بندی می کنند.

مهم ترین دلایل مهاجرت کدامند؟

جنگ و ناامنی، قحطی، بیماری را می شود دلایل مهاجرت های اجباری دانست. آن دسته از مردمی که به سمت کشور های پیشرفته مهاجرت می کنند، شرایط بهتری دارند و آینده روشن تری خواهند داشت. در دنیای معاصر،در آمریکا و کانادا حتی مالزی می شود دنیای بهتری برای خود و فرزندان ایجاد کرد. کیفیت زندگی و جامعه امن ، شغل متناسب و بهتر و درآمد بیشتر و مسکن مناسب جزو حداقل چیزهایی است که مردم بعد از مهاجرت به این کشور ها می توانند به دست آورند که هر کدام از این موارد در بعضی از کشور های دنیا به کل دست نیافتنی هستند.

آشنایی با انواع مهاجرت

مهاجرت را می توان به انواع مختلفی دسته بندی کرد که به لحاظ زمانی به دو نوع کوتاه و بلند مدت تقسیم بندی می شود. یا از نگاه مسافت طی شده می شود به آن ها مهاجرت های نزدیک یا دور گفت.

مهاجرت های بین المللی به چهار دسته تقسیم شده اند.

آشنایی با انواع مهاجرت

آشنایی با مهاجرت به مالزی

اگر علاقمند به مهاجرت هستید حتما از خودتان خواهید پرسید که کدام کشور برای مهاجرت بهتر است یا زندگی با کیفیت بهتر در کدام کشورهای دنیا فراهم است؟ برای این که راحتتر پاسخ به این سوال را پیدا کنید به معرفی یکی از بهترین کشور های مهاجر پذیر می پردازیم. کشور مالزی درجنوب شرق آسیا قرار گرفته است و مرکز حیرت انگیز آن کوالالامپور است. نظام حکومتی در مالزی به صورت دوره های پنج ساله بوده و هر کدام از سلاطین ایالت ها 9 گانه به صورت دوره ای بر مالزی حکومت می کنند. جمعیت 30 میلیون نفری مالزی متناسب با مساحت کشور پخش شده است و دارای تراکم مشابه و یکسان در همه ی قسمت های کشور است. مالزی هم اکنون رتبه خوبی در رشد اقتصادی در میان کشور های دنیا دارد. در مالزی مذهب رسمی اسلام است و بیش از 61 درصد جمعیت کشور مسلمان هستند. در مالزی فرهنگ مهربانی را می توانید ببینید. در امور اداری و در بیشتر قسمت های حکومت کشور نظم سازنده مشاهده می کنید که تحت تاثیر سال ها مدیریت خوب به اجرا در آمده است. در تابلوی مغازه ها می توانید علامت روزی حلال را ببینید در جاهایی که مواد غذایی با قوانین اسلام تهیه و عرضه می شوند. ادیان دیگری هم در مالزی قدمت دارند. هندو ها و بودایی ها در کنار مسلمانان زندگی و عبادت می کنند. صنعت گردشگری مالزی پر رونق است و جذب توریست به علت زیبایی کشور رو به رشد بوده است. این کشور بر پایه های اقتصادی محکم هنوز در حال شکوفایی است. اگر در پی محلی برای مهاجرت هستید مالزی را در یاد داشته باشید. در ادامه سعی می کنیم با روش های مختلف مهاجرت به مالزی آشنا کنیم.

آشنایی با مهاجرت از طریق تحصیل به مالزی

جالب است بدانید که مالزی بیش از 2 درصد از جمعیت کل دانشجویان دنیا را در خود جای داده است و یازدهمین رتبه را در جذب و پذیرش داشجویان جهان دارد.مهاجرت به مالزی از طریق تحصیل در همه سن و در تمام مقطع های تحصیلی انجام می شود. همچنین زبان اول آموزش عالی در مالزی زبان انگلیسی است.

آشنایی با مزیت های تحصیل در مالزی

کسانی که قصد مهاجرت دارند بهتر است که در مورد این کشور و مزایای تحصیل در آن اطلاع کسب کنید.

بهترین چیز در دانشگاه های مالزی تحصیل به زبان انگلیسی است.

اخذ و پذیرش ویزا برای تحصیل بدون داشتن مدرک زبان میسر است.

اعتبار مدارک دانشگاه های مالزی در جهان تایید شده است.

امکان تحصیل با هزینه کم برای دانش پژوهان فراهم است.

دانشجویان اجازه و امکان اشتغال در حین تحصیل دارند.

دوره های مختلف زبان انگلیسی در دانشگاه محل تحصیل دانشجویان وجود دارد.

وجود خوابگاه های دانشجویی با امکانات مناسب وهزینه کم

معرفی مدارس معتبر بین المللی در مالزی

چند دانشگاهی که از آن ها یاد کردیم  قسمتی از دانشگاه های متعدد مالزی است. برای دریافت پذیرش می توانید دانشگته های دیگری نیز بیابید که همه امکانات کار و خوابگاه را نیز دارند.

با دریافت ویزای تحصیلی مالزی آشنا شوید

پس از گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های مالزی، اخذ ویزا آسان است. با داشتن پذیرش می توانید درخواست صدور ویزایتان را آنلاین انجام دهید.نکته مهم دیگر این است که ویزای تحصیلی برای دانشگاه های دولتی و مراکز خصوصی مالزی، آنلاین صادر می شود و مراکز فنی حرفه ای و زبان نمی توانند آنلاین ویزا صادر کنند. هزینه صدور ویزای تحصیلی یک ساله  200 دلار است. این شیوه پذیرش دانشجو و تعدد دانشگاه ها و مراکز علمی و وجود امکانات رفاهی ارزان باعث رشد دانشجویان علاقمند به تحصیل در مالزی شده است.

با دریافت ویزای تحصیلی مالزی آشنا شوید

مهاجرت به مالزی از طریق تخصص یا کار چگونه است؟

ویزای کار برای کسانی است که می خواهند به مالزی مهاجرت کرده و در آن جا کار و زندگی کنند. کسانی که می خواهند این مسیر را طی کنند باید job offer پیدا کنند. job offer نوعی اسپانسر است و دعوت به کار یکی شرکت ها و کارخانجات مالزی است که برای شما ارسال می شود. این ویزا دو ساله است که با نوع کار و نیاز کارفرما می تواند تمدید شود.

آشنایی با شرایط کار در مالزی

در مبادلات تجاری مالزیایی ها انگلیسی حرف می زنند ولی زبان رسمی کشور مالایایی است و در تمام بخش های دولتی با این زبان کار می کنند. در محیط کار ساعت نماز در نظر گرفته شده است. روزهای کاری از 9 صبح دوشنبه تا پنج بعد از ظهر جمعه است. ده روز مرخصی لحاظ می شود. افراد جویای کار می توانند تمام امور خود را آنلاین انجام دهند و روش درخواست کار نیز به همین روش است. با ارسال رزومه می توانید به راحتی شغل مناسبی پیدا کنید.

آشنایی با شرایط کار در مالزی

روش مهاجرت از طریق خرید ملک

مهاجرت به مالزی از طریق خرید ملک یکی از راه های آسان مهاجرت به شمار می آید. به این روش، طرح خانه دوم می گویند. این طرح برای کسانی است که می خواهند با همسر و فرزندان خود در این کشور اقامت کنند. همچنین با تکیه بر این طرح مهاجران می توانند پدر و مادر بالای 60 سالشان را به مالزی ببرند و اقامت ده ساله دریافت کنند. در این ویزا اجازه کار و فعالیت تجاری لحاظ نشده است. افراد بالای پنجاه سال برای دریافت ویزای این طرح باید سرمایه صد هزار دلاری یا حقوق ماهیانه سه میلیون تومان و یا اوراق بهادار و سود سرمایه بیشتر از سه میلیون ماهانه داشته باشند. برای اشخاص زیر پنجاه سال داشتن سرمایه بیش از پنجاه هزار دلار برای گرفتن ویزای مهاجرت کفایت می کند. با خرید یک ملک نیز می توانید اجازه مهاجرت بگیرید. به جز خرید ملک باید مبلغی حدود 87 میلیون تومان در حسابتان در بانک های مالزی داشته باشید که تا یک سال نمی توان از آن برداشت. پس از یک سال سپرده نباید کمتر از 43 میلیون شده و تا ده سال در حساب مهاجر حداقل 43 میلیون باید باشد.

آشنایی با مهاجرت از طریق کار آفرینی

راه دیگر برای مهاجرت به مالزی را معرفی می کنیم. این روش ثبت شرکت، سرمایه گذاری و کار آفرینی در مالزی است.

دو نوع شرکت می توانید در مالزی به ثبت برسانید

مهاجرت از طریق ازدواج چگونه است؟

روش آخر که برای مهاجرت به مالزی می توان نام برد، طریق ازدواج است. این راه،قواعد و شروط متفاوتی دارد. هر مرد یا زن که تابعیت مالزیایی دارند می توانند با ازدواج، برای زوج خود اجازه اقامت و مهاجرت به مالزی را درخواست و دریافت دارند. از مهم ترین شروط آن است که توسط زوجین به اثبات برسد که ازدواجشان یک ازدواج سوری نیست و صرفا برای به دست آوردن اجازه مهاجرت به مالزی این ازدواج صورت نگرفته باشد. شرط دیگر نیز پس از اثبات سوری نبودن ازدواج آن است که شخصی که تابعیت مالزیایی را دارد اثبات کند که تمکن مالی برای برطرف کردن نیازهای همسر خود در مدت اقامت در مالزی را داراست. همچنین فرزندی که از این طریق به دنیا بیاید تابعیت مالزیایی خواهد داشت.

به چند نکته مهم توجه کنید

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *