کشور مالزی صادر کننده محصولات و مواد منابع طبیعی و کشاورزی است و نفت از صادرات اصلی این کشور بشمار می آید. کشور مالزی بزرگترین تولید کننده قلع، لاستیک و روغن درخت خرما در جهان است. مهاجرت به مالزی با این اهداف از  دسته گزینه های اختیاری محسوب می شود.

آشنایی با کشور مالزی

مالزی کشوری توریستی با جاذبه های گردشگری زیاد در جنوب شرقی آسیا است، که دارای ۱۳ استان می باشد و استاندار هر استان را در اصطلاح شاه می‌نامند. پایتخت کشور مالزی شهر کوالالامپور است. سازمان‌های دولتی و وزارت‌خانه‌های اصلی کشور مالزی در شهر پوتراجایا یعنی پایتخت اداری این کشور واقع شده اند.

[aparat id=’Sodp9′]

شرایط و دلایل مهاجرت به مالزی

مالزی یک کشور در حال رشد است و نیاز به وسایل حمل و نقل عمومی بیشتری دارد. هزینه زندگی و همینطور تحصیل در این کشور نسبت به کشورهای دیگر ارزان است. این موضوع سبب می شود که بسیاری از جوانان علاقمند به مهاجرت به مالزی باشند. افرادی که از دانشگاه های مالزی فارغ التحصیل می شوند می توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه های بسیار معتبر در دنیا پذیرفته شوند و این نشاندهنده پتانسیل بسیار قدرتمند تحصیل در این کشور است. مهاجرت می تواند به دلیل اقدام به کسب و کاری بهتر باشد و یا از طریق تحصیل صورت گیرد. کشور مالزی پزشکان بسیار ماهر فراوانی دارد و خدمات بهداشت و درمان در این کشور ارزان است. مالزی به سرعت به یک مقصد گردشگری برتر پزشکی در سراسر جهان تبدیل شده است و به همین دلیل منحصر به فرد می باشد.

انواع روش های مهاجرت به مالزی

قطعاً مهاجرت در چندین مسیر دنبال می شود. مهاجرت های خارجی بین کشورها اتفاق می افتد و در واقع افراد قصد دارند از کشوری به کشور دیگر مهاجرت کنند. عده ای مهاجرت های خارجی را به دلیل دستیابی به منابع طبیعی دنبال می کنند و به دنبال رفاه بیشتری هستند. در این وضعیت عموما کشور مبدأ از یک سری مشکلات اقتصادی برخوردار است. عده ای مهاجرت را برای آزادی های پوشش انتخاب می کنند و عده ای دیگر به رشد اقتصادی خود فکر می کنند. به طور کلی در نظر داشته باشید که تمامی اهدافی که برای مهاجرت به مالزی وجود دارد اصولی خاص و مشخص را در بر می گیرد که باید به درستی تعیین شود.

مهاجرت به مالزی از طریق ازدواج

مهاجرت به هر کشور اگر با هدف ازدواج باشد قوانین مخصوص به خود را دارد. اگر با یک شهروند مالزیایی ازدواج کنید میتوانید برای ویزای همسر مالزیایی که به عنوان L.T.S.V.P شناخته می شود اقدام کنید. در این صورت تنها در شرایطی خاص این امکان وجود دارد تا اجازه اقامت در مالزی به شما داده شود. قطعاً این مسیر آن طور که فکر می کنید ساده نخواهد بود. بلکه باید دو طرف ثابت کنند که ازدواجشان رسمی و قلبی است به این معنی که تنها به بهانه مهاجرت به مالزی اقدام به ازدواج سوری نکرده اند این مرحله عموما بارها مورد بررسی قرار می گیرد.

عموما افراد تصور می کنند که اگر فرزندشان در مالزی به دنیا بیاید و تابعیت مالزی داشته باشد خودشان نیز می توانند به واسطه فرزندشان در این کشور اقامت دائم بگیرند. این تصور اشتباه است. قوانین تابعیت در مالزی بر اساس سیستم خون اعلام شده است و شرایط به این صورت معنی می شود که والدین هر تابعیتی هستند فرزند نیز همان تابعیت را دارا خواهد بود بنابراین از طریق تولد فرزند نمی توان به مهاجرت به مالزی فکر کرد.

مهاجرت به مالزی از طریق تحصیل

از بهترین و شاید رایج ترین ویزاهایی که برای سفر به مالزی دیده می شود ویزای تحصیلی مالزی است. خوشبختانه تحصیل در تمامی سطح ها در کشور مالزی فراهم شده است و شما می توانید با توجه به هدف و یا سلیقه خود علاوه بر دانشگاه ها در یک سری کالج های زبان نیز مشغول به تحصیل شوید. همچنین، مدارس دانشگاهی موسسات کلاس جهانی در مالزی برای دانشجویانی که به دنبال تحصیلات مقرون به صرفه و با کیفیت هستند مناسب است. به همین دلیل هزینه تحصیل در این کشور ارزانتر از سایر مناطق است به طور کلی سیستم مهاجرت به مالزی افزایش می یابد. دانشجویان بین المللی که می خواهند در مالزی تحصیل کنند، باید برای گذراندن دوره دانشجویی درخواست ویزای مالزی از نوع دانشجویی دهند.

در صورتی که اقدام به تحصیل در مؤسسات آموزش عالی دانشگاه و همینطور کالج های مالزی کنید می توانید با اخذ ویزای تحصیلی به هدف خود دست یابید. به طور کلی و طبق قانون مالزی ویزای تحصیلی 1 سال اعتبار دارد که در صورت رعایت شرایط و قوانین قابل تمدید است. این ویزا دارای یک سری محدودیت ها است در واقع افرادی که با ویزای تحصیلی به مالزی مهاجرت می کنند حق کار کردن در این کشور را ندارند. در صورتی که شرایط زندگی برایتان دشوار به نظر می رسد و نیاز به کار دارید باید به اداره مهاجرتی مالزی رفته و اجازه کار بگیرید.

مهاجرت به مالزی از طریق کار

مهاجرت از طریق تخصص یا کار از گزینه هایی است که اگر به ثمر بنشیند تضمین می کند که برای همیشه در کشور مقصد ماندگار شوید. مالزی به پتانسیل های مالی و همینطور کاری بسیار اهمیت می دهد و قطعاً حامی افراد در این مسیر خواهد بود. به طور کلی افرادی که قصد مهاجرتی به مالزی از طریق کار دارند باید به سراغ سه روش بروند. راه اول به این ترتیب است که یک کارخانه و یا شرکت در مالزی وجود دارد که اقدام به ارائه دعوتنامه برای شما می کند. در این شرایط به طور رسمی برای شما ویزای کار صادر خواهد شد و حدود 2 سال زمان دارید تا در کشوز مالزی خود را ثابت کنید. در صورت رضایت قطعا دعوتنامه شما تمدید خواهد شد و می توانید از مهاجرت به این کشور برای همیشه برخوردار شوید.

مهاجرت به مالزی از طریق ثبت شرکت

این نوع مهاجرت به مالزی مختص افرادی است که می خواهند از طریق ثبت شرکت به این کشور سفر کنند، البته این راه هم از طریق ثبت شرکت مادر و هم به صورت تأسیس نمایندگی در مالزی است به طوری که شرکت مادر در کشور مبدأ وجود دارد.  دقت کنید که ثبت شرکت در این راه اصلاً ساده نیست و پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد. شما باید با وکیل بسیار متخصص در این زمینه هماهنگ باشید.

مهاجرت به مالزی از طریق خانه دوم یا سرمایه گذاری

شاید بارها این واژه به گوشتان خورده است که مهاجرت به مالزی از طریق خانه دوم نیز امکان پذیر است. این روش در واقع تأکید بر اقامت طولانی مدت در مالزی دارد. عموما ویزایی عرضه می شود که 10 سال اعتبار دارد اما شخص نمی تواند در این زمان در مالزی کار کند! برای اخذ چنین شرایطی باید با سرمایه ای مشخص وارد شوید، در واقع باید تضمین کنید که می توانید هزینه های ناشی در این مسیر را به مدت ده سال پرداخت کنید.

افرادی که اقدام به مهاجرت به این کشور از طریق ویزای خانه دوم می کنند می توانند فرزندان زیر 18 سال و از طرفی همسران خود را نیز به همراه ببرند. در نظر داشته باشید که عموما هزینه های در نظر گرفته شده برای افراد کمتر از 50 سال بسیار متفاوت از افرادی که در سنین پیری هستند. این گزینه در انتهای لیست قرار می می گیرد و تنها برای افرادی مناسب است که از نظر مالی در رفاه کامل هستند. خوشبختانه شرایط مهاجرت به این کشور مختلف است و می توان در این مسیر امیدوار بود.

مهاجرت به مالزی از طریق کار آفرینی

مهاجرت به این کشور از طریق کارآفرینی از دیگر راه هایی است که می توان اقامت کشور مالزی را دریافت کرد. تراز اقتصادی مالزی دارای رتبه بسیار خوبی است و این موضوع سبب می شود یک عده به فکر مهاجرت به مالزی از طریق کارآفرینی باشند. کارآفرینی در چندین لاین بررسی می شود و با توجه به گستردگی کاری که قرار است انجام شود تصمیم گیری های لازم صورت می گیرد در نظر داشته باشید که برای چنین اقدامی گاه وام هایی با بهره بسیار کم برای شما در نظر گرفته می شود.

مهاجرت به مالزی از طریق خرید ملک

در واقع باید ملکی خریده شود که از نظر مالی و ارزش در رتبه بالا و یا حداقل متوسطی قرار داشته باشد. ملک های تجاری شما را به مهاجرت به مالزی نزدیکتر می کنند این ملک ها در گزینه های تجاری و بیزنسی محسوب می شوند و شما می توانید از طریق سرمایه گذاری های مشخص رفتن به این کشور را اخذ کنید. در واقع با خرید خانه باید بتوانید اثبات کنید که از توانایی های مالی بالایی برخوردار هستید و می توانید بدون کار در این کشور هزینه های زندگی خود را تقبل کنید. خرید آپارتمان در مالزی عموما باید در متراژ مشخصی صورت گیرد. مهاجرت از راه خرید ملک شرایط و قوانین خاص خودش را دارد که در بحث بعدی به  طور کامل شرح خواهیم دارد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *