راه ها و روش های مهاجرت به ایتالیا

برای مهاجرت به ایتالیا یکی از زیبا ترین کشورهای دنیا چه باید کرد؟ مهاجرانی که ایتالیا را می شناسند برای رفتن به این کشور راه های مختلف را جستجو می کنند و انتخاب بهترین راه کمی سخت است. ایتالیا بیشترین تعداد آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو را در سطح دنیا داراست و یادمان‌های تاریخی و آثار باستانی تقریباً در تمام نقاط ایتالیا دیده می شوند. ایتالیا به داشتن تنوع خوراک، برندهای مد، اتومبیل‌های گران‌قیمت مسابقه‌ای، تنوع فرهنگی ، کوه‌ها و دریاچه‌های بی‌نظیر دامنه‌های آلپ، مردم خونگرم مشهور است.

[aparat id=’Sodp9′]

ایتالیا حتی دو کشور کوچک را در داخل مرزهای خود دربرگرفته است. بندر جنوا، چشم انداز های زیبای دریاچه کومو، کوچه های ونیز، بولونیا، شهر های تاریخی ورونا و پارما و رم که به تنهایی بیشتر از تمام شهر های دنیا نقاط دیدنی و تاریخی دارد همه جزو شگفتی های دنیا هستند. شهر باستانی پمپئی نیز حجم عظیمی از آثار قدیمی جهان را در خود جای داده است. فقط برای دیدن آثار میکل آنژ باید به ایتالیا بروید و آثار زیاد دیگری در موزه ها و کلیساهای این کشور وجود دارند که بازدید هر کدام چند روز یا هفته زمان نیاز دارد.  فرهنگ متنوع و قدیمی مردم ایتالیا در کنار شهر هایی که شبیه آن ها وجود ندارند و حمل و نقل پیشرفته و اقتصاد پویا این کشور را منحصر بفرد می کند. ایتالیا عضو گروه 7 کشور صنعتی دنیاست همچنین عضو پیمان شینگن است و بین بسیاری از کشور های اروپا و ایتالیا هیچ مرزی نمی بینید. بین ایتالیا و کشورهای نروژ،‌ ایسلند، لیختن‌اشتاین و سوئیس کنترل مرزی وجود ندارد و مسافران می‌توانند بین این کشورها به سادگی تردد کنند.

ایتالیا با نام  (The beautiful country) Il Bel Paese به معنی کشور زیبا شهرت دارد. 91 درصد مردم ایتالیا مسیحی هستند. زبان ایتالیایی بسیار شبیه به اسپانیایی است و در قسمت های مختلف آن مردم با در صد های متفاوت انگلیسی نیز می دانند.  اما آیا می دانید برای مهاجرت به ایتالیا بهترین گزینه کدام است؟ با توجه به روش های مختلفی که برای مهاجرت به ایتالیا دیده می شود شاید انتخاب کمی دشوار به نظر برسد. ما سعی می کنیم بهترین روش های مهاجرت به ایتالیا را توضیح دهیم به این ترتیب می توانیم طبق شرایط خود اقدام به انتخاب بهترین گزینه برای مهاجرت به ایتالیا داشته باشید.

راه ها و روش های مهاجرت به ایتالیا

علت های مهاجرت چیست؟

نابسامانی سیاسی در بسیاری از کشورها باعث می شوند انسان ها روی به مهاجرت بیاورند. دیدن هر روزه موج مهاجرانی که در نقاط مختلف دنیا به دنبال زندگی بهتر و رفاه و آزادی حداقلی هستند خوشایند نیست. جهان با داشتن ثروت و امکانات قدیمی برای تک تک انسان ها همه چیز تدارک دیده است و بی شک دخالت قدرتمندان بزرگترین عامل بی توازنی و بسیاری از اتفاقات شبیه مهاجرت هستند. امروزه مهاجرت به دلایل قدیمی اتفاق نمی افتد و علل دیگری مسبب رشد نامناسب مهاجرت در کشور ما و چند کشور دیگر دنیا هستند. نا امنی، ضعف آموزش عالی، در آمد کم و عقب افتادگی فرهنگی و اقتصادی و رفاه نامناسب خانواده و آزادی آن ها باعث شده که به مهاجرت می اندیشید. تعدادی نیز هستند که برای زیاد کردن سرمایه های نقدی و تحصیل فرزندانشان به غرب مهاجرت می کنند. همه این افراد برای بهتر شدن زندگی امروز و آینده خود و خانواده به مهاجرت می پردازند. همچنین در بین مهاجران می توان اقلیت های قومی و مذهبی را دید که از نگرانی نا امنی جانی و مالی از کشور هایی که قرن هاست وطنشان بوده مهاجرت می کنند. شرایط آزادی و رعایت حقوق همه ادیان و مردم و امکان تحصیل و کار و زندگی بهتر در کشور های پیشرفته باعث رشد مهاجرت به سمت این کشور هاست. اگر برای مهاجرت کمی سرمایه نقدی و شرایط دیگر را داشته باشید به راحتی می توانید در کشوری بهتر زندگی سطح بالا و بی نظیری بسازید. اگر به خانواده اهمیت می دهید به زندگی در کشور های پیشرفته بیندیشید و برای رساندن خود و فرزندانتان به این کشور ها تلاش کنید.

آشنایی با روش های مهاجرت به ایتالیا

برای شروع مهاجرت نیاز دارید که شرایطتان را بسنجید و برای نیل به شرایطی که برایتان قابل دسترسی هستند کوشش کنید. مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین راه ها برای مردمی است که در کشور های عقب مانده زندگی می کنند. برای رسیدن به این هدف باید مقداری سرمایه پس انداز کرده باشید ولی مزیت این کار بسیار بهتر از مخارج آن است. تحصیل کردگان می توانند در هر جای دنیا که بخواهند به کار مشغول شوند که موفقیت بزرگی برای آنانی است که به سختی موفق به تحصیل در خارج از کشورشان بوده اند. در ایتالیا بهترین دانشگاه های دنیا در تمام رشته های پیشرفته تدریس می شوند. فارق التحصیلان از دانشگاه های ایتالیا را می توان جزو بهترین دانش آموختگان جهان به حساب آورد. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری نیز از روش هایی است که تعداد زیادی را به ایتالیا جذب می کند. وسعت و جمعیت زیاد ایتالیا فرصت های شغلی و سرمایه گذاری را برای تعدادی از واجدان شرایط به خصوص در ایتالیا فراهم آورده است. کسانی موفق به مهاجرت به ایتالیا می شوند که موقعیت مالی خوبی داشته و به لحاظ تحصیلی و استعداد عالی بوده یا از مهارت ویژه ای برخوردار باشند. آن چه مسلم است با زندگی و کار و تحصیل یا سرمایه گذاری در ایتالیا به موفقیت ها و سطح بهتری از زندگی خواهید رسید که انگیزه همین رشد شما را برای طی نمودن راه دشوار مهاجرت به ایتالیا یاری می کند.

کار و تخصص، راه های مهاجرت به ایتالیا

اولین گزینه ای که معرفی می کنیم مهاجرت به ایتالیاست از طریق کار یا تخصص. نام این ویزا؛ ویزای گرین کارت است. ویزای گرین کارت بلند مدت است و راه خوبی برای ورود و زندگی در ایتالیا است. برای گرفتن این ویزا متقاضی ملزم به پرداخت مالیات و بیمه است. چند ضابطه دیگر نیز برای نیل به این ویزا هست. حتما باید با اوضاع اقتصادی روز ایتالیا آگاه باشید تا بتوانید موفق شوید. اگر فردی به عنوان کار فرما در ایتالیا شخصی را استخدام کند می تواند برایش ویزای گرین کارت درخواست کند. شرایط جذب نیرو در اروپا به این صورت است که شرکت ها ابتدا در ایتالیا سه ماه آگهی چاپ می کنند و متقاضی در همین زمان اقدام به پر کردن فرم در خواست می کند. با ارسال دعوت نامه نیز می توانید این ویزا را دریافت کنید. وضعیت خوب اقتصادی و سپرده قابل قبول در حسابتان برای تایید این ویزا اهمیت دارد و مورد بررسی قرار می گیرد.

آشنایی با مهاجرت به ایتالیا به علت ازدواج

اگر فردی با یکی از اتباع ایتالیا ازدواج کند می تواند اقامت و تابعیت ایتالیا را دریافت کند و پس از چند سال زندگی در کشور ایتالیا شهروند این کشور محسوب می شود. ازدواج باید رسمی صورت گرفته باشد و هر چیز غیر واقعی غیر قابل قبول است. در همه کشور ها برای اثبات صحت ازدواج در صورتی که تقاضای اقامت و قصد مهاجرت داشته باشند سختگیری هایی به عمل می آید و از زوج خواسته می شود که صحت ازدواجشان را نشان دهند. برای گرفتن اقامت ایتالیا یکی از زوجین باید ایتالیایی باشد و یا اقامت دائم داشته باشد. گواهی فوت همسر قبلی و یا جدایی در صورت داشتن ازدواج قبلی برای سفارت ضروری است. شخص ایتالیایی باید شرایط بسیار خوب اقتصادی داشته باشد و نشان دهد که توانایی ساپورت همسر در ایتالیا را دارد. اگر نیازمند نکات بیشتر و دقیقتری در این زمینه هستید بهتر است با مشاورین معتبر ایتالیایی مشورت کنید. حقوقدانان ایتالیایی می توانند چیزهای بسیار مفیدی را در این رابطه اشاره کنند که در فضای مجازی نمی توان آن ها را یافت. به یاد داشته باشید که مطالب فضای مجازی فقط برای آشنایی کلی مناسب است و اغلب نمی توان در صحت مطالب فضای مجازی اطمینان حاصل کرد.

دیدن مطالب تکراری در سایت های مختلف دلیل درستی آن ها نیست. مهم ترین تصمیمات زندگی را بر اساس گزینه های حقیقی تر اتخاذ کنید. اگر قصد مهاجرت دارید ابتدا یک سفر کوتاه خارجی تدارک ببینید و خواهید دید که با استفاده از امکانات آن جا سریعار به نتیجه می رسید. بیشتر دلایل مهاجرت به خاطر زندگی و شرایط مناسب تر دیگر کشور ها برای زندگی و کار است پس برای این کار نیز اگر از آن جا شروع کنید زودتر به نتیجه خواهید رسید. ادارات و مراکز اجتماعی و مهاجرتی در کشور های پیشرفته بسیار متفاوت و پاسخگو هستند و مشکلات معمول کشور های مبدا در کشور های مقصد وجود ندارند. در کشور هایی که آزاد نیستند حتی سفارت خانه ها کارایی سفارت خانه های کشور های آزاد را ندارند.

آشنایی با مهاجرت به ایتالیا به علت ازدواج

آشنایی با مهاجرت به ایتالیا از راه سرمایه گذاری

چون برای سرمایه گذاری در ایتالیا مبالغ بیشتری نیاز است اصولا سودجویان نیز در راه مهاجران و سرمایه دارانی که می خواهند به ایتالیا بروند کمین می کنند. بهتر است که برای اطمینان بیشتر به راه کار هایی که گفته شد توجه کنید. ثبت یک شرکت در ایتالیا اولین راه برای رفتن به ایتالیا است. کارشناسانی که با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا آشنایی دارند می گویند برای ثبت شرکت و دادن کمترین مالیات باید شرکت شما شرکتی در حال توسعه دیده شود. البته پرداخت مالیات کار نادرستی نیست ولی فرض ما این است که مخاطب ما ایرانیانی هستند که می خواهند با کمترین سرمایه شرکت موفقی را راه اندازی کنند و می دانیم که رسیدن به ایتالیا چه دشواری هایی دارد. پس سعی می کنیم که در این مسیر باری از دوشتان برداریم. برای موفقیت سریعتر باید بتوانید از موانع شروع کار بگذرید. در ادامه در صورتی که سرمایه با راهی که گفته شد در وضعیت کلان قرار گرفت می توان به عنوان اسپانسر به ایتالیا سفر کرد. با این شروع به سادگی می توان به کارآفرینی نیز روی آورد و یا با افزایش تعداد شعبات شرکت شرایط را به نفعتان پیش برد. مشاوره با تعدادی از ایرانیان و تاجران موفق در ایتالیا می تواند بیشتر از هر چیزی به شما کمک کند. اگر آشنایی با زبان دارید به سراغ سرمایه دارن خارجی نیز بروید و از آنها مشاوره بخواهید.

با آداب و فرهنگ گرم مردم ایتالیا نگران هیچ چیز نباشید، ایتالیایی ها بهتر از کسانی که سال هاست می شناسید با شما دوست خواهند بود و به شما تجربه هایشان را منتقل خواهند کرد و دروغ نخواهند گفت. ثبت یک شرکت طبق اصولی طی می شود و تعداد شرکا و مدیر عامل و همینطور گردش حساب شرکت در ابتدای مسیر حیاتی هستند. اگر خواستید با کسی شریک شوید خوب دقت کنید و تا جایی که می توانید این کار را به تنهایی به سرانجام برسانید. اگر اصول اولیه را رعایت کنید و سرمایه خوبی داشته باشید نگران چیزی نخواهید بود و در کشوری مثل ایتالیا نتیجه خوبی خواهید گرفت. سرمایه گذاری در کشور های کمتر توسعه یافته کاری سو سو است و بستگی به چیزهای جانبی و گاه بی ربط به تجارت دارد ولی در ایتالیا و کشور های توسعه یافته خیلی راحتتر به نتیجه مطلوب می رسید و از بسیاری از آفات به دور خواهید بود. مقررات  در کشور های توسعه یافته به گونه ای رشد و تکامل پیدا کرده اند که هر فردی با پتانسیل مناسب، بستر رشد و موفقیت متناسب دارد و موانع احتمالی نیز در راه افراد با همان قوانین برداشته خواهد شد.

مهاجرت به ایتالیا از راه خرید ملک،. آری یا خیر؟

با نگاهی به مقررات مهاجرت می توان گفت که با خرید ملک نمی توان برای مهاجرت به ایتالیا اقدام کرد. کسانی که مقیم ایتالیا نیستند نمی توانند در ایتالیا ملک خریداری کنند ولی برای کسانی که مقداری از راه مهاجرت را با روش های دیگر رفته اند، خریداری یک ملک می تواند به سرعت آن ها برای گرفتن شهروندی ایتالیا بیفزاید. اگر سرمایه ای دارید و به دنبال راهی برای مهاجرت یا سرمایه گذاری در ایتالیا هستید می توان با راه اندازی یک شرکت هم ملک بخرید و هم کار آفرینی کنید و مهاجرت بگیرید. با این کار خیلی بیشتر و سریعتر موفق خواهید شد.

آشنایی با مهاجرت به ایتالیا از راه کار آفرینی چگونه است؟

در تمام کشور ها از کار آفرینی استقبال می شود. ولی در کشور های کمی برای کار آفرینان همه شرایط و امکانات فراهم می شود. ایتالیا یکی از این کشور هاست. اگر می توانید کار آفرینی کنید در ایتالیا موفق می شوید. این کشور با سابقه بسیار قدیمی در تجارت، به خوبی ایده های با ارزش را می شناسد و مدیریت کار آمد این سیستم هر فرصت خوب را شناسایی و هدایت می کند. سعی کنید مقدار بهره دهی به دولت را پس از اجرای ایده تان نشان دهید. البته آن ها نه تنها منفعت مالی که میزان تاثیر ایده و کار آفرینی روی پیشرفت را نیز مد نظر قرار می دهند. فرم های مخصوص را پر کنید. پس از مطالعه ایده در صورت موافقت متخصصان می توانید کارتان را شروع کنید. برای بهبود شرایط کار آفرینان تسهیلات بانکی نیز در نظر گرفته شده است. این تسهیلات از صندوق رفاه مخصوص کار آفرینان پرداخت می شود.

ثبت شرکت در ایتالیا

بعد از ارائه طرح توجیه اقتصادی آن را به اتاق بازرگانی ارائه می کنید تا تایید شود. این اولین کار برای ثبت شرکت است. سپس می توانید سرمایه موجودتان در این مسیر را با ایجاد شرکت جامه عمل بپوشانید. اگر شرکت را تحت عنوان مسئولیت محدود ثبت کنید می توان مدیر عامل یک نفر و همان موسس باشد و به این صورت تعداد پرسنل شرکت نیز حداقل خواهد بود.

دشواری های مهاجرت به ایتالیا

متاسفانه کسانی که شرایط اقتصادی خوبی ندارند نمی توانند برای مهاجرت به ایتالیا بروند و مجبورند حتی با داشتن امتیازات کافی مهاجرت به ایتالیا، به کشور دیگری سفر کنند. مخارج تحصیل و زندگی در زمان تحصیل نیز در ایتالیا بالاست. مهاجرت از راه سرمایه گذاری نیز در مقایسه با کشور های دیگر اروپا گران تر است. مجموعا شرایط مهاجرت به ایتالیا به خاطر بالا بودن مخارج این کشور برای ایرانیان دشوار ارزیابی می شود به جز آنانی که در وضعیت اقتصادی خیلی خوبی هستند که امیدواریم از این دارایی برای تحصیل و زندگی با ارزش در ایتالیا بهره و لذت ببرند.

دشواری های مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا و پناهندگی

گفته می شود که 80 درصد از افرادی که قصد دارند برای مهاجرت به ایتالیا پناهنده شوند، جان و مال خود را در مسیر منفعت طلبان بی انصاف از دست داده اند. هر کسی می تواند در صورت داشتن دلایل کافی فرم های مخصوص پناهندگی را تکمیل کرده و اعلام کند.

تکمیل تحصیل یا انتقالی به دانشگاه های ایتالیا چگونه است؟

اگر در یکی از دانشگاه های معتبر دنیا تحصیل کرده باشید و یا در حال تحصیل باشید می توانید در ایتالیا ادامه تحصیل بدهید. از بیشتر دانشگاه های اروپا و امریکا و کانادا به راحتی می توانید برای دانشگاه های ایتالیا انتقالی بگیرید و واحد های گذرانده برایتان محاسبه و معادل سازی می شود. در صورتی که در دانشگاه های ایران تحصیل کرده اید و نمرات عالی دارید می توانید مدارک و کارنامه تحصیلی را برای هر دانشگاه ایتالیا که مد نظر دارید بفرستید و تقاضای ادامه تحصیل کنید. پس از تکمیل و ارسال فرم های مربوطه اگر با درخواستتان موافقت شد شاید بتوانید در ایتالیا مدرک پایان تحصیل بگیرید.

بهترین تخصص ها برای کار در ایتالیا کدامند؟

در رشته های تجربی تمام شاخه های پزشکی و تخصص های درمانی می توانند برای مهاجرت به ایتالیا اقدام کنند و زندگی و در آمد تضمین شده خواهند داشت. در رشته های فنی مهندسی نیز می توانید با کمی جستجو بهترین ها را یافته و تحصیل علم را در آن رشته ها دنبال کنید. افرادی  که دارای رتبه علمی بالا در شاخه های مختلف علوم هستند نیز می توانند در مدت زمان کمی ویزای کار اخذ گرده و وارد خاک ایتالیا شوند. در حقیقت انتخاب و ورود به هر رشته ی تحصیلی آینده ی مشخصی دارد و نمی توان بعد از انتخاب رشته تحصیلی آینده را تحت کنترل داشت. بعضی از رشته ها در بیشتر کشور ها مورد نیاز همیشگی هستند و بسیاری از تخصص ها و رشته های تحصیلی ایران در اروپا و سایر دنیا بازار خوب و فرصت شغلی ندارند.

کار و تحصیل در ایتالیا به صورت همزمان

دانشجویانی که نیاز به کار دارند بعد از ارزیابی مسئولین اجازه و موقعیت کار دریافت می کنند. این دوره های کاری 4 ماهه است و در صورت نیاز و تایید توانایی شخص می تواند به کار ادامه دهد. طبق ضوابط ایتالیا کسی که در حال تحصیل است نمی تواند مشغول به کار دائم شود و این موضوع به شدت مورد بررسی قرار می گیرد. اما یک سری تبصره ها برای کاراموزی و یا شرایط خاص وجود دارد.

مخارج تحصیلی برای مهاجران در ایتالیا چقدر است؟

کسانی که برای تحصیل در مقطع لیسانس و یا فوق لیسانس و بالاتر به ایتالیا سفر کرده اند و بورسیه نیستند، باید هزینه های تحصیل را پرداخت کنند. برای تحصیل در ایتالیا تسلط به ایتالیایی مهم است. برای دریافت مدرک تحصیلی نیز هزینه دریافت می شود. مقاطع تحصیلی بالاتر هزینه تحصیل بیشتری دریافت می کنند.

معرفی بورس تحصیلی در ایتالیا برای خارجی ها

شهروندان ایتالیا در صورتی می توانند در بهترین دانشگاه های ایتالیا تحصیل کنند که رتبه های تحصیلی عالی و کارنامه سابقه علمی بسیار خوب داشته باشند. کسانی که امتیازات علمی قبل از دانشگاه عالی داشته باشند می توانند بورس تحصیلی نیز در خواست و دریافت کنند. بورس های مختلف تحصیلی وجود دارند که قبل از قبول آن ها باید از تمام شرایط آن ها مطلع بود. در نوع درجه یک که به بورسیه علمی ، پژوهشی مشهور است دانش پژوهان با توجه به میزان سواد و شرایطی که دارند وارد پژوهشکده های ایتالیا شده و با استفاده از امکانات دانشگاه مشغول به تحصیل و تحقیق می شوند و تمام هزینه ها به عهده دولت است. در بورس در جه دوم و سوم قسمتی از مخارج بر عهده خود دانش پژوهان است.

پیشنهاد هایی به مهاجران برای یافتن شغل در ایتالیا

اگر مدرک تخصصی دوره های آموزشی مراکز ایتالیایی را بگیرید فرصت های شغلی بسیاری خواهید یافت. در ابتدا سعی کنید از مراکزدانشگاهی و آموزشی که دوره های تخصصی فنی و علمی دارند پذیرش بگیرید تا همزمان با یادگیری زبان و تخصص بتوانید کار هم پیدا کنید. کسانی که ویزای کاری دریافت می کنند پس از 4 سال باید مالیات پرداخت کنند تا برای گرفتن اقامت دائم واجد شرایط باشند. از این رو یافتن کار و داشتن در آمد ضروری است. گرفتن تخصص از مراکز آموزشی خصوصی ایتالیا به خصوص مدارک و تخصص دوره های فشرده و کوتاه مدت فنی مهندسی و یا مرتبط با معماری و هنر ایتالیا با ارزش و بین المللی است و برای کسانی که در ایتالیا حضور دارند قابل دسترسی است و می توانید با کار همزمان مخارجتان را تامین کنید.

آشنایی با شروط گرفتن پبشنهاد کار از ایتالیا

هر پست شغلی که در ایتالیا برای آن اقدام می خواهید بکنید، باید ابتدا در سایت کاریابی برای سه هفته آگهی شده باشد و هیچ کسی برای آن شغل پیدا نشده باشد. در این صورت پس از گذشت سه هفته شما می توانید آن پست شغلی را قبول کرده و در نهایت برای مهاجرت به ایتالیا اقدام نمایید. همچنین باید حتما متخصص آن کار بوده باشید.

آشنایی با شروط گرفتن پبشنهاد کار از ایتالیا

مهاجرت برای هم کار و هم تحصیل

یک شرایط دیگر هم برای مهاجرت به ایتالیا وجود دارد و آن هم زمانی است که شما قبلا وارد ایتالیا شده و مشغول به تحصیل در این کشور هستید. در این صورت اگر آگهی شغلی را دیدید می توانید برای کار درخواست مجوز نمایید. در این صورت زمانی که درس شما به اتمام رسید می توانید در همان پست شغلی مشغول به کار شده و کارهای مربوط به مهاجرت به ایتالیا را هم انجام دهید. همچنین یادتان باشد که اکثر آگهی های کاری که داده می شود، تنها برای یک دوره مشخص یا فصل خاصی خواسته می شود.

نتیجه گیری مهاجرت به ایتالیا

به این دلیل که اطلاعات مربوط به مهاجرت به ایتالیا به صورت دوره ای تغییر می کند، بهتر است همواره با مشاوران خبره در این کار در ارتباط باشید. هر زمان که تصمیم به مهاجرت به ایتالیا گرفتید، حتما به سراغ مشاورین و متخصصین مشاوره در این زمینه بروید. با این وجود، مهم ترین دلیل برای مهاجرت به ویزا آماده نمودن مدارک اولیه است. برای گرفت ویزا نیز برایتان زمانی مشخص می کنند. سپس در سفارت خانه ایتالیا از شما مصاحبه ای گرفته می شود. در صورتی که مدارک شما کامل نباشد یا در مصاحبه رد شوید نمی توانید برای مهاجرت به ایتالیا اقدام نمایید و در خواست شما رد می شود.

به همین دلیل، تمام سعی خود را بکنید که صحت مدارک ارائه شده شما درست بوده باشد و همچنین از اغراق کردن بپرهیزید. کاملا معقول به نظر برسید. روز مصاحبه مهم ترین روز برای روند پرونده مهاجرت به ایتالیا خواهد بود. در نتیجه آرامش داشته باشید، به سوالات به درستی پاسخ دهید و حداکثر تلاش خود را بکنید.

پس از انجام مصاحبه حدودا بین یک هفته تا دو هفته طول می کشد تا نتیجه مصاحبه شما اعلام شود. همچنین در صورت ناقص بودن پرونده تان از شما در این مدت خواسته می شود تا مدارک مورد نظر را برای تکمیل پرونده ببرید.

داشتن شرایط علمی عالی و شرایط تحصیلی خوب به شما امکان داشتن مهاجرت ارزان به ایتالیا را خواهد. همچنین با بالا بودن مدارج علمی و مدارک تحصیلی شما، روش های مهاجرت به این کشور حتی برایتان آسان تر هم می شود.

یادتان باشد که تمام مراحل مهاجرت به ایتالیا را بسیار با دقت و بدون هیچ گونه مشکلی دنبال کنید تا به هدف خود برسید. تمام مراحل را نیز به ترتیب و بر اساس آنچه که از شما خواسته شه انجام دهید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *