در کل هندوستان به دلیل طبیعت زیبا، جاذبه های گردشگری و آزادی ادیان در این کشور، هر ساله مقصد بسیاری از متقاضیان مهاجرت است. دلیل مهم دیگر البته هزینه پایین زندگی در این کشور می باشد. کشور هندوستان هم چنین در حال حاضر اقتصاد قدرتمندی نیز دارد و در واقع ششمین کشور دنیا به لحاظ تولید داخلی یا همان GDP می باشد. این کشور مجهز به سلاح های هسته ای نیز می باشد و دارای دومین ارتش بزرگ دنیا است. شاید برای دلایل مختلفی قصد مهاجرت به هند را داشته باشید.

[aparat id=’Sodp9′]

آشنایی با کشور هند

هند کشوری با ۳،۴۰۲،۸۷۳ کیلومتر مربع مساحت در جنوب آسیا قرار دارد. از شمال غربی با پاکستان ، از شمال با چین ، بوتان ، نپال و تبت و از شمال شرقی با برمه و بنگلادش همسایه‌ است . این کشور از لحاظ مساحت در جایگاه هفتمین کشور پهناور دنیا است. کشور هند که پایتخت آن دهلی نو می باشد. هند دومین کشور پر جمعیت جهان بعد از چین می باشد در هند زبان هندی و انگلیسی به عنوان زبان رسمی شناخته می شوند.

این کشور دارای تاریخ کهنی می باشد که طی سال های متمادی حکمرانی گروه های مختلفی از ترکان و فارسی زبان ها بر این کشور ثبت شده است. درباره آب و هوای این کشور نیز باید بدانید که از دسامبر تا فوریه هوا سرد و خشک می باشد. ماه مارس تا مه گرم و خشک بوده فصل بارش ها نیز از ژوئن تا سپتامبر می باشد ماه های معتدل سال نیز اکتبر و نوامبر می باشد.

هزینه های زندگی در کشور هند

هزینه زندگی در هندوستان امری است که برای افراد متقاضی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به فکر هزینه های خود نیز باشید. درست است که هند کشوری ارزان برای زندگی می باشد ولی شما نیز لازم است تا همیشه به فکر هزینه های زندگی در این کشور باشید و به طور غیر متعارف پول های خود را هدر ندهید. اگر فرد با هزینه ها آشنا باشد بهتر می تواند برای هزینه خود تصمیم گیری کرده و با آگاهی بیشتر اقدام به مهاجرت کند. در شهرهای کوچک حدود ۲۵۰ تا ۳۲۰ دلار برای افراد مجرد و حداقل ۴۰۰ دلار برای خانواده کوچک و در شهرهای بزرگ بین ۳۵۰ تا ۶۰۰ دلار برای خانواده‌ی  کوچک می ‌باشد.

شرایط و دلایل مهاجرت به هند

شاید برای دلایل مختلفی قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشید. مثلا می خواهید کسب و کار خود را گسترش دهید و یا برای ادامه تحصیل قصد دارید تا به این کشور سفر کنید و به طور دائم اقامت کنید. ابتدا باید  انواع راه هایی که می توانید با آن مهاجرت به هند را انجام دهید را بدانید پس از آن بررسی کنید که کدام یک بیشتر مناسب شما می باشد و یا از طریق کدام یک دردسر کمتری را متحمل خواهید شد.

انواع روش های مهاجرت به هند

مهاجرت به کشورهای مختلف دنیا در اغلب موارد به شش طریق ازدواج، تولد، کار، تحصیل، سرمایه گذاری و پناهندگی انجام می گردد اما همه این راه ها برای تمامی کشورها صادق نیستند. برای مهاجرت به کشور هند با چند روش رو به رو خواهید شد که در این بخش به شرح آنها می پردازیم:

مهاجرت به هند از طریق تحصیل

یکی از راه هایی که می توانید با ان مهاجرت به هند را انجام دهید می تواند ادامه تحصیل در این کشور باشد. چراکه شهریه های تحصیل در هند نسبتا پایین است و همه کلاس ها و دوره هایی که برگزار می شود به زبان انگلیسی برپا خواهند شد از همه مهم تر از مزایای تحصیل در کشور هند مسافت این کشور نسبت به کشور های اروپایی کمتر است تا ایران. شما می توانید ابتدا به عنوان یک دانشجو کارشناسی، ارشد و یا دکترا به ادامه تحصیل در این کشور وسیع بپردازید و سپس اقدام به اخذ تابعیت این کشور نمایید.

زبان تحصیلی در دانشگاه های کشور هندوستان، به زبان انگلیسی و هندی است که دانشجویان برای ادامه تحصیل مستلزم دانش هر کدام از این زبان ها با توجه زبان انتخابی می باشند. برای اینکه بتوانید مهاجرت به هند را از طریق تحصیل انجام دهید لازم است تا ابتدا نسبت به اخذ ویزای دانشجویی این کشور اقدام نمایید. پس با ما همراه باشید.

ویزای دانشجویی هند

این ویزا صرفا برای دانشجویان صادر می شود که توانسته باشند در یکی از سه مقطع کارشناسی، ارشد و یا دکترا از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش گرفته باشند. در این صورت می توانند با داشتن نامه پذیرش دانشگاه مربوطه نسبت به اخذ ویزای دانشجویی هند اقدام نمایند. مدت اعتبار این ویزا نیز تا پایان مدت تحصیل شما در هند می باشد. می توانید برای گرفتن مهاجرت به هند و اقامت دائم پس از سفر به این کشور با ویزای دانشجویی اقدام نمایید.

مهاجرت به هند از طریق سرمایه گذاری

شما می توانید با سرمایه گذاری نیز مهاجرت به هند را کسب نمایید. البته این کار به پشتوانه مالی خوبی نیاز دارد و لازم است که از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید تا بتوانید از طریق سرمایه گذاری و به عنوان یک سرمایه گذار به این کشور مهاجرت کنید. شما می توانید در صنایع در حال گسترش این کشور سرمایه گذاری کنید و علاوه بر مهاجرت به هند سرمایه خود را نیز چند برابر نمایید. این کشور به داشتن نیروی کار ارزان معروف است پس می توانید با سرمایه گذاری پول خوبی بدست بیاورید. هند در فناوری اطلاعات و دیگر حوزه‌ ها از قبیل قطعات خودکار، مواد شیمیایی، پوشاک، داروسازی و جواهرات توان بالایی دارد.

یکی از راه هایی که می توانید با آن اقدام به مهاجرت به هند از طریق سرمایه گذاری نمایید. ثبت دفتر نمایندگی در هند می باشد. می توانید اگر صاحب یک شرکت هستید کسب و کار خود را گسترش دهید و یک دفتر نمایندگی را در هند راه اندازی نمایید که البته این کار منوط به اخذ مجوز های لازم از طرف بانک مرکزی هند می باشد. می توانید از این طریق به راحتی با سایر شرکت های هندی مراودات داشته باشید و امکان صادرات و واردات نیز برای شما فراهم می شود. شما به عنوان مسئول شرکت اصلی تمام مسئولیت نمایندگی خود را در هند نیز بر عهده دارید.

مهاجرت به هند از طریق ثبت شرکت

از راه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ثبت شرکت مستقل در هند می باشد. سرمایه گذاری در هند خیلی پر طرفدار نیست اما در صورتی که شما در این کشور شرکتی به ثبت برسانید و برای بومیان شغل ایجاد نمایید شانس بالایی برای تمدید اقامت خود و پس از چند سال در صورت سودآور بودن تجارتی که در هند ایجاد کرده اید، اخذ تابعیت این کشور دارید. افراد حقیقی و حقوقی می توانند با سرمایه گذاری مستقیم خارجی در هند اقدام به ثبت یک شرکت نمایند. همچنین امکان سرمایه گذاری با یک شریک هندی نیز وجود دارد تا بتوانید کار خود را گسترش دهید.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت و مهاجرت به هند از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به هند از طریق کار

کشور هند همانند آلمان، اتریش و…ویزایی تحت عنوان جست و جوگر کار ندارد و در نتیجه هیچ فردی نمی تواند با ویزایی وارد این کشور شود. هند هر ساله تعدادی از درخواست های شغلی خود را برای مشاغل مختلف ارائه می دهد که البته تعداد آن ها محدود می باشد. برای اینکه مهاجرت به هند را از طریق ویزای کار انجام دهید نکته مهمی را به خاطر بسپارید که استانداردهای کاری هند در سطح بین المللی نیست و فرهنگشان با دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی متفاوت است البته نسبت به خیلی از کشورهای اروپایی هزینه های زندگی در هند کمتر می باشد. هند چهارمین اقتصاد بزرگ جهان را دارد و سرمایه گذاری های بین المللی زیادی در هند انجام می شود و کالاهای هندی زیادی را به کشورهای دیگر صادر می کند.

اگر بخواهید می توانید با ویزای کار به این کشور بروید و پس از پرداخت مالیات های مربوطه نسبت به اخذ اقامت دائم و مهاجرت به هند به طور کامل اقدام نمایید. برای اخذ ویزای کاری هند شما تنها راهی که دارید داشتن یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای هندی می باشد. شما برای اخذ مجوز کار هند باید رزومه تحصیلی و کاری قابل قبولی از خود ارائه دهید که مواردی نظیر تحصیلات ، سابقه کاری ، دانش زبان انگلیسی یا هندی تاثیرگذار است. مدت اعتبار این ویزا نیز چهار ماهه می باشد. درخواست برای دریافت ویزای کار کم است و افراد بیشتر علاقه به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به هند از طریق سرمایه گذاری را دارند.

مهاجرت به هند از طریق ازدواج

مهاجرت به هند از طریق ازدواج همیشه امکان پذیر است و چراکه این کشور مانند دیگر کشورها تشکیل خانواده امری مهم و اساسی محسوب می شود. یکی دیگر از راه های مهاجرت به هند ازدواج می باشد. شما می توانید با عقد با یک فرد هندی تابعیت این کشور را بدست آورید. که این مورد جزو یکی از روش های ساده این کار می باشد و چندان سخت نیست. البته باید مدارک عقد و ازدواج شما هنگام دریافت ویزا و مهاجرت به هند کامل باشد تا دچار مشکل نشوید. همچنین باید ازدواج شما جنبه سوری نیز نداشته باشد.

مهاجرت به هند از طریق خرید ملک

خرید ملک در هند نیز می تواند به گونه ای یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری به حساب بیاید. شما می توانید با خرید یک ملک که البته ارزش آن نیز باید بر پایه میزانی باشد که از طرف وزارت امور خارجه این کشور اعلام می شود؛ می توانید مهاجرت به هند را انجام دهید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *