آشنایی با راه ها مهاجرت به مجارستان

افراد زیادی هر روزه از اروپا و سایر نقاط جهان برای تحصیل و کار و زندگی به مجارستان می آیند. نام این کشور جمهوری مجارستان یا هنگری Hungary خوانده می شود. آب و هوای معتدل سردسیر و بارش منظم باران باعث تشکیل جنگل های وسیع در تمام نواحی مجارستان و خلق زیباترین مناظر اروپا شده است. معماری بی نظیر مجارستان و عبور رود دانوب از بوداپست این شهر را به یکی از به یاد ماندنی ترین پایتخت های دنیا بدل کرده است. مجارستان در شمال با چك و اسلواكی، از شرق با رومانی و اوكراین، از غرب با اتریش و اسلوونی و از جنوب با کراوسی و صربستان هم مرز است.

[aparat id=’Sodp9′]

بوداپست پایتخت این کشور است. در بوداپست می توانید قدیمیترین متروی اروپا را ببینید. ای کشور قلب اروپاست و بیش از یک سوم مردم آن با ثروت فراوان در کشور های دیگر دنیا تردد و زندگی می کنند. چشمه های آب گرم مجارستان با بیش از 400 چشمه یکی از جاذبه های توریستی است. برای مهاجرت به مجارستان چند راه وجود دارد. ازدواج، خرید ملک، کار، سرمایه گذاری و تحصیل مهم ترین روش های مهاجرت به مجارستان هستند. فرهنگ کشور مجارستان ترکیبی از فرهنگ اروپای غربی و شرقی است. مراقبت های بهداشتی در مجارستان با کیفیت خوب در دسترس است و مشارکت در طرح بیمه دولتی اجباری است به طوری که عمر متوسط مردم مجارستان بیش از 71 سال و صد در صد مردم این کشور باسوادند. آب و هوای حتی شهر های بزرگ مجارستان بسیار پاک است و حمل و نقل قوی باعث تردد ماشین های کمی در سطح شهر ها شده اند. برای شناخت موقعیت های اقتصادی بد نیست بدانید که است این کشور بیش از نیمی از میوه اروپا را تامین می کند. جمعیت بوداپست تنها یک میلیون نفر است.

راه ها و شیوه های مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان از راه ازدواج

با توجه به کارکرد نهادهای مهاجرتی مجارستان، امور کسانی که با شهروندان مجاری ازدواج می کنند به سرعت انجام می پذیرد. در صورتی که کسی با یک تبعه مجار و یا کسانی که اقامت دائم این کشور را دارند وصلت کند می تواند درخواست اقامت کند. البته این راه به آسانی که گفته می شود نیست. می شود از قبل دانست که در کشوری مثل مجارستان همه امور حقوقی با ظرافت بررسی می شود. واجدین شرایط این امر پس از وصلت، مدارک ازدواجشان را برای تایید صحت آن به مسئولین مجارستان ارائه می دهند. مدارک مالی و کاری همسر، مدارک اثبات ازدواج، گواهی از ازدواج قبلی یا عدم آن و فرم هایی که در اختیار درخواست کنندگان اقامت قرار می گیرند باید به درستی پر شوند. مهم ترین نکته مد نظر آن ها تایید توانایی امرار معاش و تامین هزینه های زندگی در مجارستان برای مهاجرین است.

مهاجرت به مجارستان از راه پناهندگی

پناهندگی یکی از گزینه های جدی در مجارستان است. مجارستان عضو اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است. این نگاه انسان دوستانه در مجارستان باعث شده که نسبت به امور مردم جهان بی تفاوت نیستند. در این کشور افراد واجد شرایط می توانند از طریق پناهندگی به مجارستان ورود کنند. هر چند امروزه راه های اقدام به پناهندگی پرخطر است که این مسئله باعث بروز خطرات دو چندان برای کسانی شده است که نیاز به خروج از کشور دارند. افراد سودجو در راه پناهندگان قرار دارند تا سرمایه آن ها را تاراج کنند. راه های پناهندگی نا امن و پر خطر هستند و از این راه مردم مجبور به تحمل بسیاری سختی ها در کشور هایی هستند که شرایط جنگی یا دیکتاتوری دارند. مجارستان از کشور هایی است که می تواند مقصد خوبی برای مردم پناه جو باشد به خصوص آن دسته از مردمی که مورد هدف و ظلم حکومت ها هستند و در شرایط اقتصادی خوبی قرار ندارند. این راه با توجه به مخاطرش پیشنهاد نمی شود هر چند در روزگار سختی باشید. با توجه به نکاتی که گفته شد، این راه را نمی توان راه امنی دانست.

مهاجرت به مجارستان برای تحصیل

روش های مهاجرت تحصیلی جزو راه هایی هستند که علاقمندان بسیاری در دنیا دارد. وجود سلسله دانشگاه ها و امکانات و سطح آن ها باعث شده مهاجران برای تحصیل مجارستان را انتخاب می کنند. آموزش عالی مجارستان با کیفیت بالا و هزینه های پایین در اختیار دانش پژوهان است. این وضع باعث شده است که مردم بدون سرمایه های زیاد نیز می توانند برای گرفتن مهاجرت مجارستان اقدام کرده و موفق شوند. در مقایسه با اروپا و آسیا، دانشگاه های مجارستان با کیفیت است و می توانید به جای نقاط دیگر دنیا روی تحصیل در مجارستان حساب کنید. در مجارستان تحصیل دانشگاهی به زبان انگلیسی است و افراد مجبور به یادگیری زبان انگلیسی هستند ولی نیازی  به داشتن مدرک زبان قبل از ورود به دانشگاه ندارند. دانشجویانی که فارق التحصیل می شوند پس از تحصیل امکان کار و اقامت در مجارستان را دارند. نگران سن نباشید چون در مجارستان برای تحصیل شرط سن وجود ندارد. بیشتر علاقمندان به تحصیل مجارستان را برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی انتخاب می کنند و دانشگاه های این کشور در این دو رشته بسیار مشهورند. برای نیل به اهدافتان این مسیر را طی می کنید:

در ابتدا فرم درخواست اقامت بلند مدت پر کنید. سپس گذرنامه تان را ارائه می دهید که اعتبار آن  باید حداقل 3 ماه باشد. یک قطعه عکس رنگی پاسپورتی نیاز خواهید داشت. اصل یا کپی مدارک رزرو محل اقامت و هتلتان را همراه داشته باشید. بیمه نامه از شرکت های بیمه برای مجارستان تهیه کنید و نامه پذیرش دانشگاه را همراه داشته باشید. همچنین باید مدرکی داشته باشید که نشان دهنده توانایی شما برای پرداخت مخارج سال اول تحصیلتان در مجارستان باشد. در صورت تهیه و داشتن این شرایط و مدارک نگران نباشید و برای تحصیل و مهاجرت به مجارستان درخواست بدهید.

روش مهاجرت به مجارستان برای تحصیل

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

راه دیگر مهاجرت داشتن تخصص و یا توانایی انجام کار است. در این قسمت به شرح این گزینه می پردازیم. افرادی که قصد دارند از طریق ویزای کار به مجارستان بروند بهتر است شرایط مساعدی در زمینه تخصص و کار داشته باشند. برای گرفتن دعوتنامه کاری از هر شرکتی در مجارستان آن کار باید قبلا سه ماه در روزنامه های کشور منشر شده و آگهی شده باشد.

برای کسانی که رزومه علمی قوی داشته و شرایط تخصصی آن ها  با موقعیت های شغلی اروپا همخوان باشد مشکلی در کاریابی نیست. مهم ترین مدارک مورد نیاز یافتن کار در مجارستان این چیزهاست: برای شروع  نیاز به تکمیل فرم در خواست ویزای بلندمدت و یک قطعه عکس پاسپورستی و گذرنامه با اعتبار 3 ماهه دارید. بیمه نامه و رزرو محل اقامت را که فراهم کرده اید همراه داشته باشید. همراه داشتن قرارداد استخدامتان ضروری است. در این قرارداد میزان حقوق و مدت قرارداد و سمت شغلی شما عنوان شود. اگر سال قبل در مجارستان بوده اید باید ترازنامه سال گذشته و گواهی نداشتن بدهی قبلی را نیز اخذ کرده و همراه داشته باشید.

مهاجرت به مجارستان با سرمایه گذاری و ثبت شرکت

در زمینه اقتصادی می توانید روی مجارستان در زمینه های مختلف حساب کنید. هر سرمایه گذاری و کار آفرینی توسط دولت مجارستان مورد استقبال قرار می گیرد. در این روش می توانید برای خانواده تان نیز اقامت بگیرید پس این راه برای مهاجرت به مجارستان بسیار سهل و مورد توجه حکومت آن کشور است. گروه های سرمایه گذاری به راحتی با بردن سرمایه زیاد از کشور هایی مثل ایران به همراه خانواده هایشان سال هاست که به مجارستان مهاجرت کرده و در آنجا سکونت گزیده و زندگی مرفهی را ساخته اند. در سال های اخیر شرکت های نفتی و پتروشیمی و صنایع مرتبط با آن به همراه مدیران و سرمایه داران ایرانی که در مجارستان اقامت دارند باعث رونق زیاد کار آفرینان ایرانی در مجارستان شده اند. همچنین در بخش خرید ملک و ساختمان سازی ایرانیان زیادی با بردن سرمایه به مجارستان در بخش مسکن این کشور فعالیت می کنند که برای گرفتن دعوتنامه کاری می توانید آن ها را یافته و برایشان رزومه بفرستید. خوبی این روش مهاجرت این است که از طریق سرمایه گذاری، امور شما در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود. آخرین نکته این است که متقاضی باید حداقل سرمایه اعلام شده برای مهاجرت به مجارستان را داشته باشد و سرمایه باید طبق زمانی تعیین شده آنان در حساب بانکی مجارستان قرار بگیرد. خوشبختانه تجار و فعالان و مدیران کارخانه ها و شرکت های عظیم ایرانی قبلا سرمایه های بسیاری را چه برای خرید ملک و چه برای ثبت شرکت به مجارستان برده اند و با وجود سختی های بسیار در آن کشور موفق و سربلند بوده اند. به همین دلیل می توانید با شرکت های صاحب تجربه در ایران و مجارستان که تجربه های گران بهایی در انتقال سرمایه از ایران به مجارستان و دیگر کشور های اروپایی دارند، مشورت کنید.

اولین پله بعد از آن که شرکتی را ثبت کردید اینست که برای گرفتن ویزای بلند مدت اقدام کنید. مجوزی که برایتان صادر می شود معمولا دو ساله و قابل تمدید است. گرفتن کارت اقامت 5 ساله نیاز به داشتن دارایی است و پس از سرمایه گذاری مهاجران می توانند پس از 5 سال اقامت کارت اقامت دائم اخذ کنند. در ادامه یک مورد مهم دیگر اینست که باید 183 روز از سال را در کشور مجارستان زندگی کرده باشید تا بتوانید برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید. در عوض با در دست داشتن کارت اقامت مجارستان می توانید در تمام اروپا یعنی محدوده شینگن، کار و زندگی کنید و امکان خرید ملک نیز با این کارت برایتان فراهم است.

مهاجرت به مجارستان با خرید ملک

برای آن که بتوان در مجارستان ملک خریداری کرد باید اقامت دائم این کشور را داشت. راهی که برای خرید ملک می توانیم به شما پیشنهاد کنیم اینست که قبل از خرید ملک، با توجه به مطالب پاراگراف قبل به ثبت شرکت و سرمایه گذاری در مجارستان بپردازید. این مانع برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا وضع شده است و شهروندان اروپایی چنین مانعی ندارند.با جذب سرمایه های بسیار از خارج اروپا و هجوم سرمایه داران برای خرید ملک و مشوق های وضع شده در مجارستان وضعیت بازار املاک این کشور با تحولات عظیمی روبرو شده است. ثبت شرکت در مجارستان کار سختی نیست و مهم ترین چیز تحویل سرمایه به بانک های مجارستان است. ثبت نام محلی برای شرکت و تایید وضعیت کامل مقدار موجودی شما در بانک های مجارستان چیزی است که باقی کارهای شما را تسهیل می کند. سرمایه داران ایرانی و غیر اروپایی معمولا قبل از مهاجرت یا شروع اقامت در مجارستان با سفری کوتاه حساب بانکی باز کرده و سپرده هایشان را به بانک های مجارستان منتقل می کنند. در این سفر آن ها نقشه کسب و کار و تجارتشان را با همکاری دولت و تجار و بانک های مجارستان کامل می کنند. این طرح می تواند در تسریع ثبت شرکت و کار آفرینی در مجارستان بسیار موثر باشد. بیمه مسافرتی و سلامت را می توانید از شرکت های مسافرتی معتبر دریافت کنید تا در هنگام سفر به اروپا مشکلی از این باب نداشته باشید. به محض آن که میزان در آمد و سود حاصل از سرمایه گذاری برای مجارستان تایید شد امور متقاضیان سرعت گرفته و انجام می شود. شاید به ارائه یک گواهی سو پیشینه برای کسانی که سرمایه کمتری دارند نیاز باشد که باید از ایران آن را تهیه کنند.

آن هایی که می خواهند به مجارستان مهاجرت کنند می توانند با خرید ملک و سرمایه گذاری موفق به این کار شوند. شرط سن داشتن بیشتر از 18 سال وضع شده است و زیر 18 سال نمی توانند برای مهاجرت از این راه اقدام کنند. سپس مدارکی نیاز دارید که ثابت کنید هزینه ای که برای سرمایه گذاری نشان داده اید به خودتان تعلق دارد. نداشتن سابقه کیفری شرط مهم دیگر است. این نوع سرمایه گذاری با واسطه صورت می گیرد و شرکت هایی هستند که می توانید با حمایت آن ها به سرمایه گذاری بپردازید. متوجه باشید که یک مصاحبه از شما به عمل خواهد آمد، پس برای آن آماده باشید.

آشنایی با مهاجرت به مجارستان با خرید ملک

مهاجرت به مجارستان با کار آفرینی

اگر ایده ی خوبی در ذهنتان دارید و می توانید یک شرکت با در آمد زایی راه بیندازید می توانید روی مجارستان حساب کنید. اگر کار شما روی اقتصاد و اشتغال مجارستان تاثیر داشته باشد آن ها برای شروع آن با شما همکاری می کنند. حتی برای پیشبرد این نوع درخواست ها در صورت تضمین موفقیت کار آفرینی شما می توانید از صندوق هایی با بهره کم وام گرفته و به سرعت پیشرفت کنید. در ابتدا باید ایده ای که در ذهن خود دارید را به مرحله تائید سفارت مجارستان برسانید. شما باید از پتانسیل بالا برای کسب و کار در این کشور برخوردار باشید تا بتوانید از این راه موفق به مهاجرت شوید. ارزیابی توانایی کارآفرینی در این کشور یک پروسه استاندارد است و سخت گیری های زیادی در این حیطه لحاظ نمی شود و می توانید در خصوص سوالات و موانع حدودی با مشورت و رجوع به شرکت های حقوقی اطلاعات بیشتری کسب کنید. به طور کلی تعداد افرادی که با این روش به مجارستان مهاجرت می کنند زیاد نیستند و مجارستان بیشتر در جذب سرمایه گذار از ایران و دیگر کشور ها موفق و علاقمند بوده است.

مهاجرت به مجارستان با گرفتن بورسیه

بورسیه را می توان از راه های ارزان مهاجرت به مجارستان محسوب کرد. البته پذیرش و گرفتن بورسیه آسان نیست و شامل حال همه نمی شود. تعدادی از دانشگاه های مجارستان شرایطی فراهم می سازند تا افراد بتوانند مقاطعی از تحصیلشان را به صورت رایگان یا با شرایط خوب بگذرانند. شرایط تعیین شده برای بورسیه شدن متفاوت است و نمی توان راه کار مشخصی برای دریافت بورسیه از مجارستان پیشنهاد کرد. علاقمندان می توانند فرم درخواست بورسیه را پر کنند و رزومه خود را برای دانشگاه مورد نظر ارسال کنند. اگر از دانشگاه جوابی دریافت کردید می توانید در ادامه برای دریافت بورسیه فعالیت بیشتری کنید.

مهاجرت به مجارستان از راه تولد

برای کسانی که فقط در مجارستان متولد شده اند تابعیت صادر نمی شود مگر آن که والدین آن ها نیز تابعین مجارستان باشند.  گرفتن تابعیت مجارستان از طریق تولد راه سختی است و بهتر است قبل از تصمیم در مورد ورود به این راه بیشتر تحقیق کنید. کسانی که با روش های اعطای مهاجرت و تابعیت مجارستان آشنا هستند می گویند مقررات مهاجرت به مجارستان به صورت دوره ای تغییر می کند. پس بهترین کار اینست که ابتدا وکیل خوبی پیدا کنید. بزرگترین مشکل در مجارستان یافتن محل مناسبی برای زندگی و اقامت است.عموماً مشکل مسکن در مجارستان برای مهاجران و اقشار کم در آمد و تازه وارد وجود دارد. هزینه لازم برای مهاجرت به مجارستان در شهر های مختلف بسیار متغیر بوده و روشن نیست و در دوره های مختلف تغییر می کند. فقط برای تحصیل می توانید با هزینه ی کمی به مجارستان بروید ولی در صورت انتخاب روش های دیگر یا نداشتن شرایط خوب مالی و سرمایه مهاجرت به این کشور کمی دور از دسترس است.

شروع مهاجرت به مجارستان چگونه است؟

با گرفتن ویزای مجارستان می توانید به مجارستان رفته و اطلاعات لازم را پس از دیدن شرکت ها و وضع موجود و موقعیت های کاری بهتر بررسی کنید. بعد از آن به فکر گرفتن ویزای بلند مدت باشید. اگر بتوانید با راه کارهای ویزایتان را تمدید کنید امکان رشد و گرفتن مهاجرت برایتان در مجارستان بیشتر خواهد بود. یادتان باشد که ویزای موقت تاریخ معینی دارد و برای یافتن محل اقامت و کار کفایت می کند. در مدت حضور در اولین سفر به مجارستان مقررات را به خوبی رعایت کنید تا بتوانید در ادامه موفق باشید.

شروع مهاجرت به مجارستان چگونه است؟

پس از اخذ اقامت مراحل مهاجرت به مجارستان چه باید کرد؟

پس از تمام شدن کار های ورود به مجارستان حالا وقت آنست که اقامتتان را تایید کنید.

مهم ترین مزیت های مهاجرت به مجارستان از راه سرمایه گذاری

اقدام به مهاجرت از راه سرمایه گذاری امتیازاتی دارد که در مقایسه با سایر طرق برتری مهمی محسوب می شوند. شما در صورت سرمایه گذاری و اقدام از این طریق نیازی به حضور فیزیکی برای ثبت درخواست ندارید و تمام کارهایتان از طریق سفارت انجام می شود. با سرمایه گذاری در مجارستان می توانید برای خانواده نیز اقامت بگیرید. برای افراد خانواده زیر 18 سال هزینه های اضافی برای اقامت و تحصیل محاسبه و اخذ می گردد ولی اقامت دائم دریافت می کنند. سرمایه گذاری شما در مجارستان بدون هیچ ریسکی انجام پذیرفته و تضمین می شود. این نوع مهاجرت در زمان کمتر از 4 ماه هماهنگ خواهد شد و می توانید از اقامت در مجارستان به سرعت بهره مند شوید. مدرک تحصیلی در این نوع مهاجرت نیاز نبوده و تاثیرگذار نیست. امکان سفر به همه کشور های شینگن برای تمام اعضای خانواده در این نوع مهاجرت فراهم است.

مهاجرت به مجارستان از راه سرمایه گذاری

معایب مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

در مجموع معایب این روش بسیار کم است. یادتان باشد که اقامت دائم فقط با خرید ملک در مجارستان ممکن نیست و نیاز به سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت قبل از آن دارید.

سختی های مهاجرت به مجارستان

جواب به این سوال ارتباط مستقیم به سرمایه علمی و مادی متقاضی دارد. اگر ثروت کافی و یا تخصص و تحصیلات ویژه داشته باشید قطعا می توانید به سادگی به این کشور مهاجرت کنید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *