امیدواریم بتوانیم در این مقاله اطلاعات مفید و کاملی را برای مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و شما را در این مسیر به درستی و روشنی راهنمایی کنیم.

درباره کشور یونان

یونان یک کشور کوچک در جنوب شرق اروپا و در جنوب شبه جزیره بالکان قرار گرفته است. از یونان به عنوان مهد تمدن در مغرب زمین یاد می کنند. در این کشور که دارای میراث کهن فرهنگی و تاریخی می باشد می توانید یک تمدن غنی و قدیمی را ببینید. شما برای مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری لازم است که ابتدا درباره کشور یونان اطلاعات کافی داشته باشید. از دیگر نکاتی که قابل ذکر می باشد این است که یونان عضو اتحادیه های زیادی می باشد. نظیر اتحادیه پولی و اقتصادی اروپا، ناتو، اتحادیه اروپا، آژانس فضایی اروپا و سازمان همکاری و توسعه می باشد.

این کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد و واحد پول آن یورو می باشد. یونان جایگاه چهل و هشتم را در جهان به خاطر درآمد ناخالص داخلی دارد. برای همین موضوع رشد تولید ناخالص داخلی یونان از بسیاری دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بیشتر می باشد. صنعت گردشگری این کشور نیز توانسته است سهم قابل قبولی را در اقتصاد این کشور داشته باشد و موجبات رشد اقتصادی آن و همچنین اشتیاق سایرین به مهاجرت به یونان به روش سرمایه گذاری را افزایش داده است. کشور یونان از جمله کشورهایی است که امکان اخذ ویزا و اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری را فراهم می نمائد. بسیاری از مردم از نواحی مختلف دنیا به دنبال راه هایی برای زندگی و گذران عمر و کار و کسب در یونان هستند.

درباره کشور یونان

مزایای سرمایه گذاری در یونان

سرمایه گذاران اغلب معتقدند یونان شرایطی پایدار تر نسبت به سایر کشور های اروپایی دارد. یونان برای جذب سرمایه گذارها شرایط آسانی را به عنوان سرمایه گذار برای کسانی که قصد مهاجرت به یونان با روش سرمایه گذاری را دارند فراهم کرده است. شما در یونان به نسبت سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانید با شرایط راحت تری اقدام به مهاجرت به یونان با روش سرمایه گذاری نمایید. سرمایه گذاری در یونان دارای شرایط خاصی می باشد و اشخاص در صورت داشتن این شرایط که در مورد آن توضیح خواهیم داد.

پس از این که اجازه اقامت برای شما و اعضای خانواده شما صادر گردید می توانید به آسانی ویزای شنگن دریافت کنید و به طور آزادانه اقدام به سفر در اتحادیه اروپا نمایید. همچنین شما می توانید در مهاجرت به یونان به روش سرمایه گذاری به صورت آسان تری اجازه اقامت اعضای خانواده خود را اخذ نمایید. البته نکته مهم دیگری را نیز که در مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری در نظر بگیرید این است که با فروش اموال توسط شما اجازه اقامت در یونان به شخص جدید منتقل می شود.

روش های مهاجرت به یونان بسیار زیاد و متنوع است. روش هایی مانند مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری نیز بسیار مورد تسویق قرار گرفته است. در این بخش بیشتر توجه ما در این بخش روی مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری می باشد و می خواهیم شما را با مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری و روش های آن آشنا کنیم. این روش برای افرادی که وضعیت مالی خوبی دارند، مناسب می باشد. چراکه باید توانایی پرداخت حداقل میزان مبلغ اعلام شده توسط دولت یونان برای سرمایه گذاری داسته باشند. البته باید حتما به این نکته توجه داشته باشید که قبل از شروع سرمایه گذاری در یونان و مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری باید از وضعیت اقتصادی دقیق این کشور اطلاع داشته باشید.

روش های مهاجرت به یونان به روش سرمایه گذاری

برای مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری باید افراد متقاضی ابتدا یک مبلغ مشخصی که از طرف دولت یونان اعلام می شود را به عنوان سرمایه داشته باشد. این مبلغ چیزی حدود 250.000 یورو می باشد. از روش های سرمایه گذاری در یونان می توان به خرید ملک، ثبت شرکت و تمکن مالی اشاره نمود.

مهاجرت به یونان به روش سرمایه گذاری با خرید ملک

افراد می توانند با 250,000 یورو یک ملک در یونان خریداری کنند تا واجد شرایط اقامت در یونان شوند. این اقامت شامل پدر، مارد، همسر و فرزندان هم خواهد شد که به آن ویزای طلایی می گویند، فرصت استفاده از خدمات آموزشی و تحصیلی در تمامی مقاطع و در کلیه کشورهای اروپایی شامل این افراد خواهد شد. طبق قوانین جدید به سه نسل از اعضای خانواده اجازه استفاده از ویزای طلایی اقامت در کشور یونان را خواهند داد. اقامتی که از طریق خرید ملک در یونان بدست می آید، اقامت 5 ساله است و بعد از این مدت باید تمدید شود.

افرادی که این نوع اقامت را دارند می توانند آزادانه به دیگر کشورهای حوزه شینگن سفر کنند.  سرمایه گذار می تواند با خرید ملک بعد از 7 سال اقامت، برای شهروندی و پاسپورت این کشور اقدام کند اما باید هر سال بیش از 6 ماه در یونان زندگی کند و در امتحان زبان یونانی قبول شود. درحالیکه ارزش ملک در یونان به علت بحران اقتصادی تا 50 درصد کاهش داشته است اما اکنون نشانه هایی از ثبات قابل مشاهده است. با شروع مشکلات اقتصادی که از سال 2010 گریبان این کشور را گرفت بهای هر مترمربع ملک تا نرخ 700 یورو سقوط کرد. نکته دیگر اینکه در دو مورد خرید ملک و گذاشتن ودیعه، متقاضی اجازه کار در کشور یونان را نخواهد داشت.

روش های مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری تمکن مالی

افراد با سرمایه گذاری به مبلغ ۳۰۰ هزار یورو برای تجارت در اقتصاد کشور یونان و البته مبلغی به میزان ۶۰ هزار یورو در حساب بانکی یونان قرار دهد می توانند یک مجوز اقامت دو ساله دریافت کنند. این در در صورتی است که اگر کسب و کارش ادامه داشته باشد، اقامت شخص متقاضی هر دو سال یکبار تمدید خواهد شد. البته فراموش نکنید که در این روش حضور شخص در این مدت در کشور یونان الزامی می باشد.

این نوع اقامت خود حمایتی یونان نیز شهرت یافته است. البته در کشور یونان به آن FIP گفته می شود. اقامت با این روش باعث می شود که تمام اعضای خانواده شخص متقاضی دارای کارت اقامت شوند با این حال از ساده ترین راه های مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری به شمار می رود چراکه کمتر از 4 ماه منجر به اقامت خواهد شد. این اقامت ملزم به داشتن درآمد ماهانه 2000 یورو می باشد.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری ثبت شرکت

قوانین ثبت نمایندگی در کشور یونان باعث شده است که اکثر سرمایه گذاران و شرکت های اروپایی به این کشور جذب شوند. سیستم اقتصادی یونان به دلیل ورود این کشور به اتحادیه اروپا تحت حمایت صندوق بین المللی پول و فعالیت های اقتصادی اتحادیه اروپا قرار داشته و به همین دلیل خود اتحادیه اروپا از سرمایه گذاران در یونان حمایت و به آن ها تضمین سرمایه گذاری در این کشور را داده است. در شرکت به ثبت رسیده در یونان باید فعالیت های تجاری و اقتصادی انجام شود و قوانین شرکت اتحادیه اروپا بر این شرکت اعمال و اجرا شود. از مزایای داشتن یک شرکت یونانی این است که نداشتن مالیات می باشد.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری ثبت شرکت

انواع شرکت در کشور یونان عبارتند از:

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *