قطعا در ذهن افراد یک سری سوالات مبنی بر مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری وجود دارد. عده ای نمی دانند بهترین روش سرمایه گذاری به چه صورت است و عده ای دیگر به دنبال روش های سریع برای رفتن این کشور هستند. در این بین شرایط  مهاجرت به این کشور در روش های مختلف بسیار متفاوت است و قطعا مدارک مورد نیاز برای هر روش نیز طبق یک سری اصول تعیین می شود. امروز قصد داریم قوانین رفتن با این کشور را در شرایط مختلف بررسی کنیم.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

دقت کنید که آلمان کشوری در منطقه اروپای مرکزی است. پایتخت آلمان برلین است. نظامی که در آلمان وجود دارد مبنی بر فدرال دموکرات است. این کشور دارای 16 ایالت بوده که هر یک به طور جداگانه ای برای ایالت خود تصمیم هایی را اتخاذ می کنند. آلمان از دسته کشورهای صنعتی بسیار قدرتمند محسوب می شود. حدود 40 شرکت در عرصه تجارت جهانی در کشور آلمان قرار دارد که دلیل اهمیت سرمایه گذاری در این کشور شده است.

کشور آلمان به علت صنعت قدرتمند، پیشتاز در ابتکار نو و دومین صادرکننده دنیا بعد از کشور چین می باشد. وقتی صحبت از صنعتی بودن آلمان است، مشخص می شود که مهاجرت به این کشور می تواند انتخاب بسیار عالی محسوب شود. وضعیت رفاهی و در آلمان بسیار خوب است و حقوق شهروندی به درستی رعایت می شود. ثبت شرکت در آلمان با هزینه های معقولی همراه است و این گزینه نیز یکی از دلایل مهاجرت به این کشور محسوب می شود.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

مزایای سرمایه گذاری در آلمان

در ابتدا باید بدانیم که کشور آلمان موتور اقتصادی اروپا محسوب می شود و کارآفرینان در این کشور می توانند از مزایای اقتصادی بسیار عالی بهرمند شوند. آلمان دارای بزرگترین اقتصاد در اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ در جهان است. این کشور به وسیله صنعتی شدن قوی، به مبتکری پیشرو و دومین صادر کننده بزرگ در جهان پس از چین تبدیل شده است. این کشور سومین صادر کننده در جهان محسوب می شود. آلمان بزرگ ترین تولیدکنندگان جهان است و خوش نامی این کشور هرگز سبب از بین رفتن سرمایه های موجود نخواهد شد.

مهاجرت به این کشور آسان است کافیست اصول را رعایت کنید. سیستم آموزش عالی در آلمان دارای نیروهای کاری عالی هستند. این کشور دارای خلاقیت و نوآوری بسیار پیشرفته در زمینه اختراعات است و معمولا ایده ای در این کشور دچار مشکل نمی شود. مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری سبب می شود که در پروژه هایی بسیار بزرگ و جذاب شرکت کنید و قطعا هر نوع سلیقه در این مسیر می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. مهاجرت به این کشوردیگر دشوار نیست.

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

به طور کلی در صورتی که قرار است مهاجرت به این کشور با ثبت شرکت صورت گیرد باید محل اقامتی یا نشانی شرکت مشخص باشد. برگه های قانونی و همینطور نامه های موجود به این آدرس فرستاده می شود. موسسان ایرانی در آلمان می توانند شعباتی اعم از مستقل و یا وابسته تاسیس کنند. در این مسیر تاجران باید از سهامداران بزرگ محسوب شوند.در نظر داشته باشید که یک بقالی در آلمان نمی تواند به ثبت شرکت بپردازد اما افرادی که در زمینه تولید کننده مواد غذایی هستند حق تاسیس شرکت را خواهند داشت. تاجران اجازه ثبت شرکت مستقل و غیر تاجران می توانند به ثبت شعبه از زیر شاخه شعبه مادر بپردازند.

شعبه مستقل باید حداقل از سه مشخصه تبعیت کند. باید سازماندهی به صورتی انجام شود که کلیه کارهای تجاری در آلمان را به صورت مستقل انجام دهد. در واقع سازماندهی باید در مسیر ادامه دار شود که شرکت مادر بتواند کارهای تجاری خود را به تنهایی ادامه دهد. شعبه باید مدیریت جداگانه داشته باشد و یک سری اختیارات عملی در این مسیر صورت گیرد. مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری باید طبق اصول انجام شود.

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

روش های مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

به طور کلی برای سرمایه گذاری در کشور آلمان گونه های حقوقی مختلفی پیش روی قرار دارد. اولین گزینه فعالیت های حرفه ای فردی است، در این روش فرد می تواند همان شغلی که در کشور مبدا به آن مشغول بوده است را در آلمان ادامه دهد مثلا اگر فرد در ایران مغازه فرش فروشی و یا رستوران دارد می تواند مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری داشته باشد. این اجازه برای کارهای صنفی و تجاری گزینه ای بسیار عالی محسوب می شود.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت

یکی از روش های سرمایه گذاری بسیار عالی در آلمان ثبت شرکت است. به طور کلی مدت زمانی که طول می کشد تا ثبت شرکت انجام شود، 6 تا 8 ماه زمان می برد. یکی از مهم ترین مسائلی که برای ثبت شرکت در آلمان وجود دارد طرح توجیهی اقتصادی است. در واقع باید مشخص شود که برنامه کاری شما در 3 سال آینده به چه شکلی پیش می رود. در این وضعیت باید 5 سال در این کشور اقامت کنید و البته باید شرایط مدیریت شرکت شما و همینطور پرداخت بیمه و مالیات شما در وضعیت بسیار مناسبی قرار بگیرد سپس می توانید اقدام به تمدیدهای 2 ساله و 3 ساله کنید و سپس به سادگی وارد مرحله اقامت دائم شوید.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت سهامی عام

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت سهامی عام که این گزینه برای افراد تازه وارد می تواند مشکل ساز باشد. در شرکت های سهامی عام در ابتدا باید 5 عضو ایجاد شود و برای ثبت نیز نیاز به سرمایه 50 هزار یورویی است. سهم های اولیه این نوع شرکت ها باید در بازارهای بورس ثبت شود. تمامی مراحلی که مهاجرت به این کشور با ثبت شرکت سهامی عام وجود دارد همانند مسئولیت محدود است.

شرکت شراکت کلی از دسته شرکت هایی است که شرکا در آن دارای توانایی های یکسانی هستند و در این مسیر فرد خاصی تصمیم گیرنده اصلی نخواهد بود. شرکت شراکت محدود با این تفاوت که یک سری محدودیت ها برای شرکا وجود دارد. شرکت های تابعه به یک سری شرکت های غیر مستقل گفته می شود که از شرکت اصلی از نظر فیزیکی جدا هستند. شرکت های شعبه ای به مراکز فروش غیر مستقل و همینطور وابسته گفته می شود.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت سهامی عام

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک

این روش نیز افراد می توانند پس از طی کردن یک سری پروسه ها به اقامت دائم در این کشور دست یابند. به طور کلی وقتی فردی می خواهد مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری از طریق خرید ملک داشته باشد. در واقع تغییر چرخه اقتصاد برای خرید ملک نیز دیده می شود و انتخاب منطقه صحیح و همینطور ویزگی های ملک و.. قطعا سبب سریع تر شدن رفتن با این کشور می شود.

در خرید ملک در این کشور باید از یک کمک حرفه ای استفاده شود، در واقع شما باید علم و اطلاعات کامل در خصوص نوسانات خرید ملک داشته باشید در این مسیر قطعا نیاز به نماینده قانونی دارید. شاید در ابتدا بگویید مهاجرت به این کشور از این راه با خرید ملک نیاز اجباری به وکیل ندارد اما مطمئن باشید که بدون یک نماینده قانونی دار مشکل می شوید. مهاجرت به این کشور می تواند در زمان کمی صورت پذیرد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *