راه ها و روش های مهاجرت به گرجستان

پیشرفت در زندگی و ساختن آینده ی بهتر می تواند شما را به مهاجرت تشویق کند. مهاجرت به گرجستان به دلایل زیادی از این دست بستگی دارد. بسیاری از کسانی که به گرجستان مهاجرت می کنند از اوضاع سیاسی و اقتصادی کشورشان ناراضی هستند. در این صفحه با مهاجرت به گرجستان و شرایط و مزیت های این کشور زیبا بیشتر آشنا می شویم.

[aparat id=’Sodp9′]

این کشور بالکن اروپا شناخته می شود و یک کشور اروپایی است. بله، گرجستان عضو اتحادیه اروپاست که این موضوع می تواند یک سکوی پرتاب برای مهاجرین گرجستانی است.  گرجستان به اندازه ای در تمام قسمت ها مناسب و جذاب است که می شود دهها نشان برتر در مورد تحصیل، فرهنگ، اقتصاد، صنعت، سیاست و رفاه به آن داد که در مجموع آن را بالکن اروپا می خوانند. در گرجستان می توانید زندگی جدید خود را آغاز کرده و مسیر پیشرفت را سریع، صحیح و اصولی بگذرانید.

شروع مهاجرت به گرجستان

کشور زیبای گرجستان با قدمت بیشتر از یک میلیون سال آنقدر جذاب است که کمتر کسی است که نخواهد در آن زندگی کند. در چند سال اخیر به سرعت از مهاجرین مختلف پر شده است. با استفاده از ظرفیت ها، روند پیشرفت گرجستان سرعت خوبی دارد و در بخش تحصیل و هم کار جزو بهترین گزینه ها برای مهاجران است. ساده ترین راه اقامت داشتن اقوام درجه یک در گرجستان است. برای گرفتن اقامت پنج سال زمان لازم است و بعد از یک سال اقامت فقط به مهاجران اجازه اقامت داده می شود. پس از آن مدت زمان برایتان تعیین می شود که مجددا به مرکز امور مهاجرتی مراجعه کنید و برای تمدید اقامت مدارک خواسته شده را به آن ها ارائه می دهید. مهاجران گرجستان دلایل متفاوتی برای انتخاب این کشور دارند که در ادامه با تعدادی از مهمترین آنها آشنا می شویم.

قانون مهاجرتی گرجستان تبصره های زیادی دارد که ممکن است در صورت اطلاع از آنها می توانید به سرعت روند صدور کارت اقامت دائمتان بیفزایید.

اقامت ملیت خاص چیست؟

اگر به گرجستان علاقه دارید بهتر است بدانید که ویزایی وجود دارد به نام اعطای اقامت به ملیت خاص.از طریق فرصت اعطای اقامت به ملیت های خاص می توانید به گرجستان مهاجرت کنید. در این روش حق اقامت در کشور توسط ریاست جمهوری به هرکس که مورد تایید او باشد داده می شود. تنها معیار انتخاب در این روش مفید بودن شخص برای کشور است و این تابعیت بدون استثنا به اشخاص خارجی و دو تابعیتی نیز داده می شود. به طور کلی شخصی که تابعیت گرجستان را دریافت می کند می تواند همزمان ملیت اصلی خود را نیز حفظ نماید و اقامت و ملیت گرجستانی نیز داشته باشد. این فرصت خوب در راستای جذب سرمایه ملی کشور است و تعداد زیادی از این ویزا صادر می شود. این روش برای پیشرفت هر چه بیشتر کشور و جذب انسان های مفید برای جامعه گرجستان ارائه شده و موفق بوده است.

اقامت ملیت خاص چیست؟

دلایل مهاجرت به گرجستان چیست؟

طبیعت، آب و هوا، شهرهای تاریخی و بسیار زیبا، فرهنگ مردم گرجستان، وضعیت اقتصادی و سیاسی همه شما را برای مهاجرت به گرجستان تشویق و مصمم می کنند. اگر قصد مهاجرت به جای دیگری دارید در مورد گرجستان بخوانید و بپرید و تصاویر بسیار زیادی که از این کشور هست را ببینید.

مزایا برای کار آفرینان در گرجستان

در گرجستان می توانید به آسانی کار کنید. در صورت راه اندازی کارگاه و کسب و کار می توانید نیروی کار مناسب پیدا کرده و اجبار به پرداخت حقوق های بالا ندارید. به خاطر وضع اقتصادی خوب و ارزش پول و حمایت های دولت، هزینه ایجاد شغل در این کشور پایین است. می توانید بر اساس حداقل های تعیین شده در قانون عمل کرده و موفق نیز باشید.

امنیت گرجستان و تاثیر آن بر مهاجرت

بله از مهم ترین دلایل مهاجرت به گرجستان وجود امنیت در این کشور است. گرجستان به اندازه ای امن است که نگران کودکان و خانواده خود نمی شوید. درصد پایین جرم و جنایت به این آرامش کمک می کند. برای مهاجران نیز وضع به همین صورت است و نگران فرزندانتان خارج از کشور نمی شوید.

فاصله کم گرجستان با ایران

برای هر مهاجری امکان دارد مشکلات عاطفی پیش بیاید. دوری از خانواده و دوستان به یکباره برای روحیه انسان خوب نیست. اما برای ایرانیان، گرجستان فرصتی ایده آل محسوب شود چراکه با ایران فاصله کمی دارد و می توانند در مدت زمانی محدود خود را به ایران برسانند. از این لحاظ گرجستان جزو بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان است.

تشابه فرهنگی گرجستان با کشور ایران فرصت طلایی

تفاوت های فرهنگی چیز خوبی برای مهاجرین تازه وارد نیست. تفاوت سلایق در بسیاری موارد ممکن است آزاردهنده باشد به خصوص در کشوری دیگر. گرجستان به دلیل تشابهات بسیار جغرافیایی و فرهنگی کشور خوبی برای ایرانیان است. در آن جا می توانید بدون حس تفاوت زندگی کنید و اکثر چیزها با سلیقه شما موافق است. این اتمسفر سبب آرامش خاطر برای مهاجران می شود، پس برای انتخاب کشوری برای مهاجرت گرجستان را از یاد نبرید.

دانشگاه های گرجستان رتبه شان بالاست

اگر فکر می کنید برای رفتن به دانشگاه معتبر فقط اروپا راه درست است، اشتباه می کنید. بسیاری از دانشگاه های معتبر در گرجستان هم حضور دارند.

اگر هدفتان از مهاجرت به گرجستان، تحصیل است آینده روشنی پیش رو دارید.

هزینه ی زندگی در گرجستان یک سوم ایران

می توانید حتی در ماه های اول به راحتی مخارجتان را تامین کنید. مخارج زندگی بسیار پایین و در مقایسه با ایران تقریبا یک سوم است. با تهیه شغلی مناسب به راحتی می توانید کار و تحصیل کنید.

قیمت مناسب خانه و ماشین در گرجستان

در ایران حل دو مسئله می تواند مسیر زندگیتان را بسیار راحت کند. خانه و ماشین. بهتر است بدانید که هیچکدام از آن دو مورد در گرجستان چالش زندگی محسوب نمی شوند. مهاجرت به گرجستان هزینه های پایین داشته که اصلی ترین جذابیت گرجستان برای مهاجران است. با صرف هزینه ی بسیار کم نسبت به ایران در گرجستان می توانید خانه و ماشین داشته باشید. در گرجستان سیاست فضای باز اقتصادی و اجتماعی حاکم هستند. توانید یک زندگی رو به رشد را در گرجستان می توانید با اطمینان آغاز نمایید و برای زندگی خود و فرزندانتان برنامه های بلند مدت تهیه کنید.

قیمت مناسب خانه و ماشین در گرجستان

با انواع مهاجرت به گرجستان آشنا شوید

چه مدارکی برای مهاجرت به گرجستان احتیاج دارید.

مدارکی که برای مهاجرت به گرجستان نیاز دارد با توجه به انتخاب نوع مهاجرت بستگی دارد. اما تعدادی از مدارک که به آن ها قطعا نیاز دارید را همراه داشته باشید

برای سفر به گرجستان پاسپورت تهیه کنید. مهاجران برای اقامت 45 روزه و انجام مراحل اولیه مهاجرت خود به کشور نیازی به ویزا ندارند.

مهاجرت به گرجستان از طریق ازدواج چگونه است؟

شما می توانید با ازدواج با یکی از تابعین گرجستان، اقامت اخذ کنید. با ازدواج با یک خانم یا آقای گرجستانی می تواند اقامت دائم گرجستان را بگیرید. تمام مدارک صادر شده در این خصوص با حساسیت توسط مسئولین این کار در سفارت مورد بررسی قرار می گیرند. برای ازدواج موقتی چنین قوانینی وجود ندارد. برای جلوگیری از سواستفاده با توجه به عرف در گرجستان پس از 5 سال از زندگی مشترک می توانید درخواست اقامت دائم بدهید. از نظر قانونی هیچ محدودیت زمانی در این خصوص تعیین نشده است. پس زوجین می توانند پس از برگزاری مراسم رسمی ازدواج و صدور مدارک مربوطه نسبت به انجام مراحل اقامت خود اقدام کنند. معمولا این کار یک ماه به طول می انجامد. موارد مشابه نشان داده است که مراحل اقامت در گرجستان برای خانم هایی که با تبعه خارجی ازدواج می کنند بهتر صورت می پذیرد. تعداد مردانی که به قصد گرفتن اقامت با زنان گرجستانی ازدواج کرده اند زیاد است و این مسئله نگاه دیگری در باب مهاجرت از طریق ازدواج را به وجود آورده که به موشکافی در این امر پرداخته می شود تا صحت ازدواج ثابت شود.

مدارک لازم برای ازدواج و مهاجرت به گرجستان چیست؟

در بین قوانین و مهمات این قسمت مهم ترین نکات را برایتان جمع آوری کردیم

چگونه از طریق تحصیل به گرجستان مهاجرت کنید؟

اگر می خواهید  از این طریق اقامت کشور را دریافت کنید باید با دریافت ویزای نوع c که حداکثر 90 روز معتبر است اقدام به پیمودن مراحل اولیه مصاحبه و ثبت نام نمایید. در برخی از دانشگاه ها الزام به شرکت در مصاحبه دارند و سپس نتایج را اعلام می کنند. در شروع تحصیل اقامت تحصیلی  یک ساله صادر می شود و باید پس از آن هر سال برای تمدید مجدد اقامت اقدام نمایید. طبق قانون کشور گرجستان کسانی که طی 6 سال متوالی اقامت خود را تمدید نمایند می توانند مراحل مربوط به دریافت کارت اقامت دائم را طی کنند اما این مورد در مورد گزینه های تحصیلی صدق نمی کند. مراحل اخذ اقامت دائم از طریق تحصیل متفاوت است و پس از پایان تحصیلات برای گرفتن اقامت و تابعیت اقدامات دیگری باید انجام دهید. 5 دانشگاه واقع در گرجستان مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور ایران هستند. از طریق وزارت علوم و فناوری می توانید اطلاعات جدیدی تهیه کنید.

چگونه از طریق تحصیل به گرجستان مهاجرت کنید؟

مدارک مهم برای مهاجرت به گرجستان از طریق تحصیل

مهاجرت به گرجستان از طریق تحصیل نیز نیاز به مدارک و آگاهی از مواردی خاص دارد که در ادامه به مدارک و نکات لازم در این خصوص اشاره خواهیم داشت:

  1. اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر الزامی ست و باید مدارک لازم در این خصوص را به سفارت مربوطه ارائه دهید.
  2. ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات الزامی ست.
  3. مدارک لازم در خصوص پرداخت شهریه دانشگاه نیز از شما دریافت خواهد شد و در صورت داشتن شرایط لازم می توانید از فرصت های بورسیه استفاده نمایید.

با مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک آشنا شوید

40 هزار دلار آمریکا، مبلغی که برای سرمایه گذاری نیاز دارید این مقدار است. با خرید خانه ای در این حدود و داشتن سند 6 دانگ آن می توانید برای گرفتن اقامت گرجستان اقدام کنید.

ارائه اسناد خرید ملک مجموعه می تواند اقامت یک ساله این کشور را فراهم کند ولی امکان تمدید اقامت تا زمانی که ملک مورد نظر متعلق به شما بشود وجود دارد. بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر، با خرید یک ملک در گرجستان  پس از گذشت 6 سال می توان اقامت دائم کشور را اخذ نمود

امکان خرید ملک به صورت اشتراکی نیز امکان خوب دیگری است. اگر بتوانید چند دوست یا چند شریک فراهم کنید، هر کدام می توانید مبلغ 40 هزار دلار سرمایه  را به خرید ملک اختصاص دهید و با خرید یک خانه مثلا 80 هزار دلاری دو خانواده اقامت گرجستان را دریافت نمایید. ناگفته نماند که با اخذ اقامت از این طریق می توانید دیگر اعضای خانواده، فرزند، همسر و والدین خود را نیز همراه ببرید.

چه مدارکی برای مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک لازم است؟

آشنایی با مهاجرت از طریق کار آفرینی

اگر بتوانید با کارآفرینی نیروی تبعه کشور را نیز به کار گیرید یک امتیاز خوب برای شماست که علاوه بر کسب درآمد برای خود و کسب درآمد می توانید به دست آورید. کار آفرینی در قالب ثبت و راه اندازی یک شرکت می تواند صورت پذیرد. نیروی کار ارزان ولی با کیفیت به شما برای اداره و به سود رسانی کارتان کمک می کند. در مجموع داشتن 1500 دلار آمریکا برای پشتیبانی مالی ضروری است.

مدارک برای مهاجرت به گرجستان از طریق کار آفرینی

در ابتدا همان ثبت شرکت یکی از مراحل کارآفرینی ست و به حساب می آید که و صورت موفقیت آن امتیازهای بیشتری کسب خواهید کرد. مدارک ضروریتان عبارتند از:

مدارک برای مهاجرت به گرجستان از طریق کار آفرینی

آشنایی با مهاجرت به گرجستان از طریق تخصص و کار

استفاده از فرصت های شغلی و داشتن تخصص و مهارت از روش های مهاجرت است.

در زمینه تخصصی که دارید از شرکت های فعال در آن زمینه درخواست مصاحبه و استخدام می کنید و پس از یافتن کار می توانید شروع به گرفتن اقامت کنید. اگر بتوانید یک شرکت قانونی و ثبت شده را پیدا کنید در تسریع کار های مهاجرت شما و کسب حقوق شهروندی بسیار موثر است. وقتی در پی کار هستید در میان شرکت های گرجستان مهم نیست که شرکت مورد نظرتان گرجی یا خارجی باشد.

مدارک لازم برای مهاجرت به گرجستان از طریق کار

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *