شرایط و راه های مهاجرت به فرانسه از طرق مختلف

در میان مردم امروزه، مهاجرت به فرانسه بسیار پرطرفدار شده است. در این میان، راه ها و شیوه های مختلفی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد که یکی از آن ها ازدواج با یک شهروند فرانسوی است که در ادامه برای شما شرایط مختلف آن را بیان می نماییم. افراد بسیاری برای مهاجرت کشور فرانسه را انتخاب می کنند چرا که فرانسه مهد هنر و یکی از قدرتمندترین شهرهای اروپایی است.

[aparat id=’Sodp9′]

حال در این میان، عده ای موفق به کسب اقامت موقت و عده ای اقامت دائم فرانسه را دریافت می کنند. تمام افرادی که هر هدفی برای مهاجرت دارند، در میان گزینه های خود به کشو فرانسه نیز فکر می کنند. همچنان که مهاجرت به فرانسه و روش های مختلف آن، بسیار اهمیت دارد، در ادامه راهکارهای لازم برای مهاجرت به این کشور را به شما خوانندگان ارائه می دهیم. بنابراین اگر برای مهاجرت این کشور اروپایی را انتخاب نموده اید، به شما پیشنهاد می دهیم که تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

شرایط و راه های مهاجرت به فرانسه از طرق مختلف

شرایط استخدام در فرانسه، یکی از روش های مهاجرت

در مجموع کشور فرانسه یکی از قدرتمندترین سیاست ها و دولت را در غرب اروپا داشته و به دلیل عضویت در اتحادیه اروپا و همچنین سازمان ملل متحد شرایط بسیار مطلوب و خوبی را برای زندگی شهروندانش فراهم نموده است. از طرف دیگر فرهنگ به همراه تاریخ غنی اش یکی از افتخارات و البته جذابیت های این کشور برای اقامت و یا مهاجرت شده است. قبل از اینکه برای مهاجرت به فرانسه اقدام کنید بهتر است که راجع به شرایط زندگی در فرانسه اطلاعاتی کسب کنید و نکات مهم زندگی در این کشور را هم بدانید. این موضوع آنچنان اهمیت دارد که در ابتدا ترجیح می دهیم که راجع به آن ها کمی توضیح می دهیم. مقامات دولتی فرانسوی شرایط بسیار سخت و دشواری را برای استخدام و یا کار در این کشور در نظر گرفته اند. این قوانین سخت در سال های گذشته برای افراد خارجی و غیر فرانسوی ها شرایط بسیار سخت تری پیدا کرده است. همچنان که شرایط کاری برای شهروند فرانسوی بسیار آسان تر شده است.

دلایل مهاجرت به فرانسه

با توجه به اهداف هر فرد برای مهاجرت می توانید دلایل مهاجرت به فرانسه را تعیین نمود که بسیار متنوع هستند. گرفتن ویزای فرانسه که جزو اتحادیه شینگن است تنها به دلیل اهداف گردشگری و تفریحی صورت نمی گیرد. در سال های اخیر شاهد بوده ایم که افراد بسیاری با ویزای گردشگری، مهاجرت به فرانسه را با عنوان گردشگری اما با اهداف دیگری دنبال کرده اند. در این میان، به دنبال زمینه های کاری و شغل مناسب یا کارفرمای مناسب گشتن یا آشنایی بیشتر با دانشگاه های معتبر فرانسه از اهداف سفرهای گردشگری و توریستی به فرانسه محسوب می شود. هر چند به جز این موارد، دلایل دیگری هم برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد.

شرایط مهاجرت به فرانسه

از اولین و مهم ترین شرایط مهاجرت به کشور فرانسه، دریافت ویزا برای مدت زمان اقامت در کشور فرانسه است. بدون داشتن ویزای فرانسه به هیچ عنوان نمی توانید وارد کشور فرانسه شوید. در نتیجه دو نوع ویزای فرانسه وجود دارد. این دو نوع ویزا تفاوتشان در مدت زمان اعتبار آن هاست و شما با مراجعه به سفارتخانه فرانسه در تهران می توانید برای دریافت ویزای فرانسه اقدام کنید.

ویزای بلند مدت فرانسه با شرایط مشخص و ویزای کوتاه مدت با شرایط و اعتبار دیگری وجود دارند که بسته به اهداف سفر و مدت زمان سفر می توانید درخواست دهید. ویزای بلند مدت فرانسه اعتباری بیشتر از 90 روز دارد و ویازی کوتاه مدت به شما اجازه اقامت در خاک فرانسه را برای کمتر از 90 روز در هر سال می دهد. برای گرفتن ویزای کوتاه مدت باید ویزای شینگن گرفته شود و برای آن، نیاز به ارائه گذرنامه یا همان پاسپورت با اعتبار لازم است. گذرنامه های رسمی، دیپلماتیک و یا گذرنامه عادی از انواع گذرنامه ها هستند که برای مهاجرت به فرانسه اهمیت دارند.

شرایط مهاجرت به فرانسه

انواع مهاجرت به کشور فرانسه

ویزاهای مختلفی برای ورود به کشور فرانسه وجود دارد. در حقیقت انواع مهاجرت به فرانسه با اهداف مختلفی صورت می گیرد که باید این اهداف را مشخص نمایید. پس از آن برای گرفتن ویزا درخواست خود را به سفارتخانه فرانسه بدهید. در این مطلب، به شما انواع مهاجرت به فرانسه را معرفی می نماییم. در میان افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارید، دلایلی همچون ازدواج با یک شهروند فرانسوی را می توان نام برد. این نوع مهاجرت از مهم ترین انواع مهاجرت به فرانسه هستند. این افراد از این طریق، می توانند برای این کشور اقامت دائم را دریافت کنند.

بسیاری از دیگر افراد نیز، برای ادامه تحصیلات خود قصد سفر و مهاجرت به فرانسه را دارند. هدف ادامه تحصیل یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت و سفر است. همچنین افرادی نیز با اهداف کاری یا تجاری وارد این کشور می شوند. کسانی که می خواهند در کشور فرانسه مشغول به کار شوند، باید شرایط لازم را داشته باشند و اقدامات مورد نیاز برای گرفتن اقامت دائم فرانسه را هم انجام دهند. روش های مهاجرت به فرانسه متنوع بوده که در این میان می توان به مهاجرت با روش خرید ملک در فرانسه اشاره کرد. همچنین کسانی که کارآفرینی انجام می دهند می توانند برای اقامت دائم و مهاجرت به فرانسه اقدام کنند.

انواع ویزاهای مختلف برای مهاجرت به فرانسه

بسته به مدت زمان اقامت و نوع اقامت هر فرد، ویزاهای متفاوتی صادر می شود. ویزای بلند مدت فرانسه برای کسانی است که قصد اقامت دائم در این کشور را دارند. اگر شما با اهداف گردشگری و توریستی قصد سفر به این کشور را دارید، می توانید از ویزای کوتاه مدت با اعتبار کمتر از 30 روز استفاده کنید. در مجموع در میان ویزاهای گفته شده این مدت زمان اعتبار آن هاست که اهمیت دارد.

اگر قصد کار، تجارت یا اشتغال در فرانسه را دارید، بهتر است که برای ویزای کاری درخواست دهید. ویزای بلند مدت کاری برای شما می تواند مناسب باشد. ویزای ازدواج نیز که قبلا به آن اشاره کردیم، نوع دیگری از ویزای فرانسه است که به شخص درخواست دهنده در صورت ازدواج با یک شهروند فرانسوی داده می شود. این شخص با این نوع ویزا می تواند اقامت دائم فرانسه را بگیرد. ویزای تحصیلی فرانسه را نیز مفصلا به شما توضیح خواهیم داد.

دریافت تابعیت فرانسه

چه کشور فرانسه و چه هر کشور دیگری، برای خود قوانینی ارائه نموده است تا افرادی که قصد گرفتن تابعیت فرانسه یا آن کشور را دارند، با رعایت آن ها بتوانند اقامت دائم بگیرند. اگر شما هم می خواهید اقامت دائم فرانسه را دریافت کنید باید بتوانید برای 5 سال متوالی در این کشور زندگی کنید. در غیر این صورت باید مدرکی معتبر که نشان دهنده اقمت در این کشور است را ارائه نمایید. یکی از روش های دیگر گرفتن تابعیت فرانسع، ازدواج با یک شهروند فرانسوی است. هر چند در تمام این موارد، بر طبق CAI مهارت های شخصی شما همانند زبان مورد ارزیابی قرار می گیرد. همچنین اگر به فرهنگ و زبان فرانسوی تسلط داشته باشید می توانید تابعیت این کشور را هم دریافت کنید. برای این مورد کلاس های مشخصی وجود دارد که باید حتما دوره های آن ها را بگذرانید.

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

افراد بسیاری برای تحصیل در فرانسه اقدام می نمایند. این افراد باید ابتدای ویزای تحصیلی فرانسه را دریافت کنند که یکی از شروط لازم برای ورود به فرانسه است. اگر شما در کشورهای حوزه اتحادیه اروپا قرار گرفته اید، نیازی به دریافت ویزای تحصیلی فرانسه ندارید و تنها با یک گذرنامه می توانید وارد فرانسه شوید. در غیر این صورت برای مهاجرت به فرانسه و تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر این کشور، باید شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی را داشته باشید.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی فرانسه

مهاجرت های کاری به فرانسه

یکی از دلایل مهاجرت افراد به فرانسه یا کشورها دیگر، پیدا کردن کار و شغل بهتر است. اگر می خواهید با هدف پیدا کردن کار و اشتغال به فرانسه سفر کنید، باید ویزای کار فرانسه را بگیرید. با این حال، مهم تر از ویزای کار، گرفتن اجازه کار در این کشور است. چرا که این مجوز تنها از طریق یک کارفرمای فرانسوی داده می شود. در این روش، یک کارفرمای فرانسوی باید معرف شما بوده و به شما اجازه کار در فرانسه را بدهد. کسانی که در کشور سوئیس یا اتحادیه اروپا زندگی می کنند، نیازی به گرفتن ویزای کاری فرانسه را ندارند.

مهاجرت های کاری به فرانسه

مهاجرت از طریق کار آفرینی در فرانسه

مهاجرت از طریق کار آفرینی و سرمایه گذاری برای کسانی مناسب و عالی است که هم سرمایه خوبی دارند و هم می خواهند اقامت ده ساله فرانسه را دریافت نمایند. کسانی که بتوانند در فرانسه سرمایه گذاری های بزرگ انجام دهند و زمینه های کاری مناسبی را ایجاد نمایند، نیازی به گرفتن ویزای کار و یاحتی مهارت های کاری ندارند. در مهاجرت به فرانسه از طریق کار آفرینی فرد باید قدرت سرمایه گذاری بسیار بالایی در مدتی طولانی داشته باشد. در این صورت به او، اقامت بلند مدت ده ساله اقتصادی داده می شود و به نوع سرمایه گذاری او، سرمایه گذاری غیر سودگرایانه گفته می شود. در این زمینه می توانید به وکلا و کارشناسان مربوطه مراجعه نمایید.

نکات مهاجرت به فرانسه با روش کار آفرینی

در این روش، شما نیازی به اقامت چند ساله در فرانسه را ندارید. همچنین بر خلاف مهاجرت کاری، نیازی نیست که حتما تجربه یا مهارت خاصی داشته باشید. از خوبی های مهاجرت به فرانسه از طریق کارآفرینی می توان به عدم نیاز به مهارت های زبانی مختلف اشاره کرد. امکان شراکت با دوستان در فرانسه وجود دارد یا اینکه اگر توانستید، به صورت جداگانه و با تایید ریاست این سرمایه گذاری برای ایجاد بستر کارآفرینی اقدام نمایید.

میزان سرمایه گذاری برای کارآفرینی در فرانسه

کسانی که از طریق اقدام به دریافت ویزای بلند مدت فرانسه می نمایند، مشکلات کمتری خواهند داشت. چرا که کار آفرینی و سرمایه گذاری بتعث رونق اقتصادی فرانسه می شود اما فرد متقاضی باید حداقل میزان سرمایه را برای کارآفرینی در فرانسه در نظر بگیرد.

بر این اساس شما با سرمایه گذاری بلند مدت و غیر سوداگرانه در قسمت هایی از صنعت و تجارت با حداقل میزان سرمایه گذاری ده میلیون یورو پیش می روید. در این روش، باید به حقوق شهروندی پایبند باشید و همچنین هیچ سوء پیشینه ای هم نداشته باشید.

ویزای ازدواج و مهاجرت به فرانسه

اگر شما با یک شهروند فرانسوی ازدواج کنید، به منظور اقامت دائم در این کشور می توانید مهاجرت به فرانسه را انجام دهید. این نوع ویزا، جزو ویزاهای حساس بوده و در نتیجه قبل از اینکه با این روش قصد گرفتن اقامت دائم در فرانسه را داشته باشید، بهتر است بیشتر دقت نمایید. همچنین برای اینکه بتوانید با این ویزا، اقامت دائم بگیرید، باید حداقل 4 سال اقامتد در فرانسه، آن هم پس از ازدواج با فرد فرانسوی را داشته باشید. در طول مدت این 4 سال، هر دو نفر باید مهارت های زبان فرانسوی را داشته باشند، در فرانسه زندگی کنند و همچنان زن و شوهر باقی مانده باشند. اگر در کشوری غیر از فرانسه ازدواج خود را به ثبت رسانده اید، باید در سامانه رجیستری به نام civl ازدواج خود را به ثبت برسانید.

استثنائات مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

اگر شما هم از جمله افرادی هستدی که از طریق ازدواج قصد مهاجرت به فرانسه را دارید، باید یک سری شرایط را داشته باشند. از جمله پنج سال زندگی مشترک با همسر فرانسوی خود در فرانسه است. اگر این شرط را از قبل دارید، دیگر نیازی به اثبات این مدت زمان ندارید. همچنین کسانی که برای خدمت عضو ارتش فرانسه می شوند، بلافاصله تابعیت کشور فرانسه را دریافت کرده و به راحتی به آن ها اجازه اقامت در این کشور داده می شود. پناهندگی هم از دیگر مواردی است که افراد با داشتن شرایط خاص می توانند برای اقامت دائم در فرانسه درخواست دهند.

از شرایط مثبتی که پرونده شما را زودتر به نتیجه می رساند داشتن شرایطی از جمله خدمات رسانی و حضور مثبت شما در این کشور، تدریس و یا حضور فعال و مثبت در یک مدرسه فرانسوی زبان به مدت 5 سال و یا متولد شدن از پدر و مادری فرانسوی است که به شما حق شهروندی فرانسوی داده می شود.

مهاجرت با روش خرید ملک به فرانسه

یکی از روش ها برای گرفتن اقامت دائم در این کشور، خرید ملک در فرانسه است. اگر هیچ یک از راه های بالا را برای مهاجرت به فرانسه نمی توانید، از طریق خرید ملک می توانید اقدام کنید. این نوع روش یکی از آسان ترین روش های گرفتن اقامت دائم بوده و شما با داشتن سرمایه مناسب می توانید این کار را انجام دهید. حتی گاهی نیاز به وکیل نیز ندارید. کشور فرانسه متراژ مورد نیاز برای زندگی هر فرد را حدود 14 متر مربع اعلام نموده است. به عنوان مثال اگر شما خانواده ای دو نفره دارید، متراژ مورد نیاز برای زندگی و اقامت شما، خانه ای با متراژ 28 متر مربع خواهد بود. پس از اینکه به فرانسه مهاجرت کردید ملک مورد نظرتان را خریداری نمایید. انجام این فرایند حدود 6 ماه طول می کشد و پس از 6 ماه و پس از خرید ملک و دریافت ویزای فرانسه حتی می توانید به راحتی به کشورهای همسایه و عضو اتحادیه شینگن فرانسه سفر کنید. نکات مهم برای خرید ملک در فرانسه را به شما می گوییم.

مهاجرت با روش خرید ملک به فرانسه

شرایطی که برای خرید ملک باید داشته باشید

اگر قصد مهاجرت به فرانسه و گرفتن اقامت دائم این کشور را از طریق خرید ملک دارید، باید شرایط مورد نظر آن را هم داشته باشید که در زیر بیان می کنیم:

نکاتی که باید برای مهاجرت به فرانسه رعایت کنید

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *