طی قرون متمادی انگلستان در زمینه تجارت و کسب و کار و داشتن بزرگ ترین و معتبرترین بانک های جهان این کشور در تجارت و بازرگانی بین المللی مطرح بوده است. مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های بسیار عالی محسوب می شود. در نظر داشته باشید که مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری می تواند برای افراد در رده سنی بالا نیز صورت پذیرد و در صورتی که پتانسیل مالی لازم فراهم باشد مشکلی پیش روی فرد نخواهد بود. از آنجایی که سرمایه گذاری امری حساس و پیچیده است افراد نباید به تنهایی و بدون مشورت با وکلای مجرب در این زمینه اقدامی را انجام دهند.

انواع ویزا و روش های مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری یکی از مطمئن ترین روش های مهاجرتی برای تاجران و بازگانان و کارآفرینان جهت اخذ اقامت انگلستان می باشد. کشور انگلستان همواره در نظام اقتصادی جهان نقش تعیین کننده ای را ایفاء نموده است. زمانی که حرف از مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری باشد باید ابتدا به اخذ ویزا اقدام کرد. شما برای آنکه بتوانید در انگلستان سرمایه گذاری داشته باشید باید در ابتدا موفق به اخذ ویزای این کشور شوید.

در موارد و شرایط اخذ اقامت دائم اعلام شده شما پس از 5 سال اقامت دائم خود را دریافت می کنید. ویزای سرمایه گذاری به طور کلی دارای دو نوع می باشد، اما به طور کلی عموم افراد ترجیح می دهند یکی از این دو گزینه را برای اخذ ویزا انتخاب کنند. در هر دو گزینه یک سری قوانین وجود دارد که باید به درستی دنبال شود در بخش های بعد سعی می کنیم هر دو نوع ویزا را پوشش دهیم. به طور کلی سه روش سرمایه گذاری در انگلستان وجود دارد که به صورت خلاصه به بررسی هر کدام می پردازیم.

انواع ویزا و روش های مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری

ویزای 200 هزار پوندی مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری

کیفیت بالای زندگی در این کشور نه تنها سرمایه را از طرف سرمایه دار جلب می کند، بلکه شخص سرمایه گذار هم تمایل پیدا می کند. اولین و مهمترین روش برای مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری در انگلستان به شمار می رود. اغلب افراد این ویزا را ویزای کارآفرینی می شناسند. در این زمینه به این شکل است که شما می توانید دو خانواده را با همین مبلغ برای مهاجرت اعزام کنید. هر خانواده شامل دو بخش است که بخش اول درخواست کننده اصلی و بخش دوم اعضای دیگر خانواده به عنوان مثال زن و فرزندان است. دقت کنید که فرزندان زیر 18 سال در این قانون قرار می گیرند و برای فرزندان بالای 18 سال مسیر متفاوت است. این پول می تواند در حساب شخصی خودتان قرار بگیرد و به نوعی دارای وجه نقدی باشد و یا در مسیری مشخص در انگلستان سرمایه گذاری شده باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای 200 هزار پوندی انگلستان

ویزای 50 هزار پوندی مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری

ویزای 50 هزار پوندی مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری

این ویزای انگلستان به ویزای کارآفرینی پس از تحصیل POST­-STUDY WORK در انگلستان معروف است. مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری در مسیر راه های کارآفرینی قرار دارد. افرادی که تحصیلات تکمیلی خود را در انگلستان سپری کرده اند شانس بیشتری برای مهاجرت به انگلیس خواهند داشت. چنین فردی در صورتی که علاقمند به دریافت ویزای 50 هزار پوندی باشد باید مدرک تحصیلی خود به همراه طرح کارآفرینی جدید و نوآوری که در ذهن خود دارد به مدت 12 ماه به سازمان تجارت انگلستان و یا اتاق بازرگانی این کشور ارائه دهد.

در این مسیر افرادی که نمی توانند میزان سرمایه 200 هزار پوندی را عرضه کنند می توانند به سراغ این ویزا بروند اما با توجه به بررسی های انجام شده اخذ ویزا و همینطور مهاجرت 50 هزار پوندی بسیار دشوار است و تنها عده ای خاص شامل این موارد خواهند بود. در بخش بعدی این ویزا را توضیح می دهیم. همانطور که متوجه شدید چنین روشی قطعا نیاز به طرح کارآفرینی دارد و قطعا ایده ای که در این مسیر وجود دارد مورد بررسی قرار می گیرد. اگر مدرک تحصیلی وی در زمینه طرحی که ارائه می دهد باشد و همخوانی لازمی در این مسیر وجود داشته باشد، قطعا تجارت و ایجاد شغل برای او بسیار آسانتر می شود.

اولین و مهمترین شرط در این مسیر ارائه سرمایه 50 هزار پوندی است. گام بعدی داشتن حداقل سن مورد نیاز است که قطعا باید فرد بالای 16 سال داشته باشد و افرادی که کمتر از این سن هستند اغلب به طور کلی نمی توانند مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری داشته باشند. این ویزا ۳ سال و۴ ماه اعتبار خواهد داشت و سپس به مدت ۲ سال تمدید می شود. توجه داسته باشید که شخص متقاضی الزام ندارد که برای تأمین هزینه همراهان خود مبلغ خاصی را در حساب بانکی خود بگذارد.

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری 50 هزار پوندی

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری 50 هزار پوندی

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی

این روش می تواند می تواند از طریق خرید ملک صورت گیرد. فرد باید بتواند مبلغ بیش از 1 میلیون پوند باید در دسترس در انگلستان داشته باشد. این سرمایه نیازی نیست متعلق به فرد اصلی باشد و حتی می تواند از دسته اموال همسر وی محسوب شود. در این مسیر روش های مختلفی پیش روی شما قرار دارد. فرد می تواند به خرید ملک به ارزش اعلام شده مهاجرت خود را آغاز کند و یا به سراغ خرید ملکی فرسوده رفته و با بازسازی آن این مسیر را برای خود هموارتر سازد. شما باید مایل به اقامت و زندگی در انگلستان باشید لذا اقامت فیزیکی و زندگی در انگلستان اجباری است.

او می تواند طرح اقتصادی خود را در زمینه خرید مغازه برای کسب و کار پیش ببرند. اگر فرد تخصص خاصی داشته باشد قطعا مسیر برای او آسانتر است. به هرحال وقتی فرد سالها در کشور خود رستوران داشته است می تواند همینطور مسیر را در انگلستان پیش بگیرد و به سرعت موفق شود. سرمایه گذار و افراد تحت تکفل متقاضی (همسر وفرزندان زیر ۱۸ سال) از حقوق برابر با شهروندان انگلستان استفاده می کنند از امکانات آموزش رایگان، بهداشت و درمان رایگان و اشتغال و سایر خدمات دولتی برخوردار هستند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *