راه ها و شرایط مهاجرت به انگلیس

در این مطلب بهترین روش های مهاجرت  به انگلیس را مرور می کنیم. از روش های مختلفی که برای اقامت در بریتانیا باید با آن ها آشنا شوید می توان به: ازدواج، تحصیل، سرمایه گذاری، کار و تجارت و کار آفرینی در این کشور اشاره کرد. با ما باشید تا در ادامه با روش های مهاجرت به انگلیس بیشتر آشنا شوید.

[aparat id=’Sodp9′]

انگلستان از کشورهایی است که بسیاری از مردم دنیا برای اقامت موقت و دائمی این کشور متقاضی هستند. حتی برای چند روز، سفر به این کشور جزو برنامه و آرزوهای بسیاری است. دیدن انگلستان اولین انتخاب هر جهانگردی در دنیاست. تعداد بسیار زیادی از جهانگردان برای اقامت چند روزه و تفریح در انگلستان راهی این کشور می شوند. مهاجرت به انگلیس به دلایل مختلف صورت می گیرد که هر کدام از این دلایل به شرایط افراد متقاضی بستگی دارند. مهاجرت به انگلستان یا هر یک از کشور های اروپا از مراحل مختلفی برخوردارند که با توجه به نوع مهاجرتی که انتخاب می کنید متفاوت از یکدیگرند.

راه ها و شرایط مهاجرت به انگلیس

دلایل مهاجرت به انگلیس

برای سفر به خارج از کشورتان باید دلایل مهم و البته قابل قبولی برای موفقیت در گرفتن ویزا داشته باشید. سفر با انگیزه های توریستی، تفریحی و همچنین تجاری تنها با دریافت ویزا انجام می شوند. تصور کنید که قصد مهاجرت به صورت دائم و بلند مدت به کشوری مانند بریتانیا را داشته باشید؛ برای این کار باید مدارک مختلفی را تهیه نمایید و مراحل مختلفی را برای دریافت اقامت بریتانیا به انجام برسانید که انرژی، زمان و هزینه ی زیادی را می طلبد.

پس قطعا باید برای این سوال جواب خوبی داشته باشید که چرا انگلستان؟ هر چند در مورد مهاجرت به انگلیس پاسخ را به راحتی می شود یافت. ابتدا چند نکته ی مهم در مورد انگلیس را باید بدانید. نام رسمی این کشور در حال حاضر پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی “United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland” می باشد و به اختصار “بریتانیا” یا “UK” نامیده می شود. انگلیس مخفف کلمه ی انگلستان است که فقط به قسمت جنوبی بریتانیا اشاره دارد. بسیاری از مردمی که در بریتانیا زندگی می کنند انگلیسی نیستند. در این نوشته برای راحتی پیدا کردن این مطلب در فضای مجازی نام انگلیس یا انگلستان زیاد به کار برده شده است.

در پاسخ به سوال چرا انگلستان؟ باید گفت بریتانیا یکی از مهم ترین کشورهای دنیا در زمینه سیاست، اقتصاد و همچنین رفاه اجتماعی است. انبوه مهاجران و توریست ها، لندن پایتخت انگلیس را انتخاب می کنند تا بتوانند در این شهر به اهداف خود برسند که یکی از آن ها اقدام برای اقامت دائم است.

مهاجرت به انگلیس و ویزاهای این کشور

برای سفر به انگلستان نیاز به دریافت ویزاهای مختلف این کشور هستید اما برای این که بتوانید ویزاهای مختلف این کشور را دریافت کنید باید مراحل مختلف و متعددی را طی کنید. پیدا کردن فرم های مربوط با شما و پر کردن آن ها اولین مرحله است که می توانید آن را از طریق سفارتخانه این کشور تهیه کنید. ویزاهای بریتانیا برای مهاجرت به پنج مورد طبقه بندی می شوند که به ویزای TIER شهرت دارند. با توجه به این موضوع می توان اشاره کرد که خود این ویزا به چهار نوع 1 TIER, 2 TIER ,3 TIER و 4 TIER و 5 TIER طبقه بندی می شود.

انواع ویزاهای TIER برای مهاجرت به انگلیس (ویزاهای بلند مدت و دائمی)

 ویزای مهاجرت نوع TIER 1:

این نوع ویزا که از نوع بلند مدت شناخته می شود برای اقامت هایی که به منظور سرمایه گذاری در کشور انگلستان انجام می شود، اخذ می گردد. جالب است بدانید که این ویزا با توجه به شرایط مختلف به چند نوع مجزا طبقه بندی می گردد.

این ویزا را با توجه به شرایط افرادی که به آن ها اعطا می شود نام گذاری کرده اند.

فهرست این نام ها به این شرح است: سرمایه گذار، کارآفرین، استعداد عالی و همچنین فارغ التحصیلان کارآفرینی از انواع مختلف این ویزا شناخته می شوند.

ویزای 2 TIER:

این نوع ویزا نیز مشابه با ویزای 1 به چند مورد مختلف با توجه به مهارت های گوناگون شغلی متقاضیان اقامت طبقه بندی می شود. ویزای کار عمومی، ویزای ورزشکاری، ویزای مبلغان دینی و ویزای انتقال داخل شرکتی انگلستان از جمله موارد مربوط به این نوع ویزا می باشند. توجه داشته باشید که تمامی این ویزاها بلند مدت و دائمی هستند.

انواع ویزاهای TIER برای مهاجرت به انگلیس (ویزاهای موقتی)

در این بخش در رابطه با سه نوع دیگر انواع ویزای مهاجرت به انگلستان اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

ویزای 3 TIER:

این نوع ویزا مربوط به کار و اشتغال در کشور انگلیس می باشد که از نوع ویزاهای موقتی محسوب می شود. البته این نوع ویزا برای افرادی که از تخصص کافی برخوردار نیستند مناسب است. البته جالب است بدانید که در سال 2013 اخذ این ویزا با توجه به قوانین کشور انگلستان منتفی و کاملاً متوقف شد.

ویزای 4 TIER:

این نوع ویزا از موارد محبوب در میان ویزاهای دیگر شناخته می شود. جالب است بدانید که طی کردن مراحل دریافت این ویزا برای مهاجرت به انگلستان کمی راحت تر از دیگر ویزاهای نوع TIER می باشد. این ویزا برای تحصیل در این کشور صادر می شود که در دو نوع دانشجویان بالای 17 سال و دانش آموزان 4 تا 17 سال اخذ می گردد.

ویزای 5 TIER:

این ویزا نیز برای کسانی که از مهارت های مختلفی و خلاقیت مهم در رابطه با کار و اشتغال برخوردارند صادر می شود که به ویزای موقت کاری معروف است.

مهاجرت به انگلیس و ویزاهای این کشور

 انواع مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به کشور انگلیس همان طور که در بخش های قبلی به آن اشاره کردیم از اهداف بسیاری از افراد است که مدت های بسیار برای آن برنامه ریزی کرده اند. با توجه به این موضوع باید این افراد یکی از روش های مهاجرت به این کشور را تعیین کنند و با توجه به آن مراحل دریافت اقامت دائم و یا موقت را سپری نمایند. در این بخش در رابطه با انواع این مهاجرت و مدارک مورد نیاز برای دریافت اقدام دائم آن ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

پنج مورد بالا از انواع مهاجرت به انگلیس شناخته می شوند. هر کدام از این موارد از شرایط و ویژگی های مختلفی برخوردارند که افراد می بایست در سفر به انگلیس برای اقامت دائم به آن ها بسیار توجه نمایند. در ادامه هر کدام از پنج مورد را بیشتر برای شما موشکافی می کنیم پس تا انتها همراه ما باشید.

مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج

یکی از راه های مهاجرت به انگلیس ازدواج کردن با فردی است که تبعه این کشور است یا از اقامت دائم انگلستان برخوردار است. در واقع برای این که بتوانید از اقامت دائم انگلستان در مهاجرت به این کشور برخوردار باشید باید به ازدواج با فردی که دارای شرایط ذکر شده است اقدام نمایید.

این نکته مهم را نیز بدانید که حق شهروندی همسر یا نامزدتان نیز می تواند باعث اقامت دائم شما در انگلستان شود. در واقع از طریق ویزای ازدواج می توانید به انگلستان مهاجرت کنید.

نکاتی در رابطه با مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج

میزان درآمد برای مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری و کار

به جز ازدواج یکی دیگر از راه های مهاجرت به انگلیس، سرمایه گذاری و اشتغال به صورت بلند مدت می باشد. برای مهاجرت از طریق این ویزا می بایست درخواست اقامت بلند مدت و دائمی در این کشور دهید و البته بهتر است بفهمید کدام رشته ها جای کار بیشتری دارند یا در یکی از تخصص هایی که در این کشور کمتر به آن ها توجه می شود یا  کمبود آن در بریتانیا احساس می شود را انتخاب کنید تا پس از استقرار در بریتانیا مشغول به آن کار شوید.

به عنوان مثال اکنون در حوزه های فناوری اطلاعات، تدریس، حسابرسی و مراقبت های بهداشتی فرصت های شغلی خوبی وجود دارند. از شرایط مهم دیگر در رابطه با این نوع ویزا می توان به معرفی حرفه مورد نظر در حوزه اقتصادی اروپا اشاره کرد که در صورت داشتن تخصص و تائید سفارت بریتانیا، امکان مهاجرت و اقامت دائم در این کشور فراهم خواهد شد.

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری و کار

انواع مهاجرت به انگلیس از طریق کار و سرمایه گذاری

برای این که بتوانید از طریق سرمایه گذاری و یا تجارت به انگلستان مهاجرت کنید باید به انتخاب یکی از انواع مهاجرت به انگلیس در این حوزه اقدام کنید. این موارد در چهار دسته بندی قرار دارند.

مهاجرت به انگلیس از طریق ویزای تحصیلی

یکی دیگر از خوش آتیه ترین روش های مهاجرت به انگلیس برای ایرانیان تحصیل کرده، دریافت ویزای تحصیلی در مقاطع مختلف این کشور می باشد. در واقع این نوع ویزا که به نوع TIER 4 شناخته می شود برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر انگلستان را دارند.

همان طور که در بخش های قبلی نیز اشاره کردیم این نوع ویزا از محبوب ترین نوع ویزاها برای اقامت در انگلستان شناخته می شود.

به چند نکته مهم و کلیدی در رابطه این ویزا توجه نمایید.

نکاتی در رابطه با مهاجرت به انگلیس از طریق ویزای TIER 4

همان طور که اشاره کردیم این نوع روش تنها با دریافت ویزای تحصیلی یا TIER 4 امکان پذیر است؛ اما در این بخش در رابطه با این موضوع اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می دهیم.

انواع ویزای تحصیلی برای مهاجرت به انگلیس

برای مهاجرت به انگلیس می توانید از ویزای تحصیلی این کشور نیز بهره مند شوید. همان طور که در دو بخش قبلی اشاره کردیم از طریق این ویزا می توانید اقامت موقت در این کشور داشته باشید و درجات علمی خود را در کالج های معتبر انگلستان ارتقاء دهید و پس از اتمام تحصیل از طریق انواع ویزای TIER 1 اقدام به اقامت دائم در انگلستان نمایید.

اما ویزای تحصیلی این کشور در چهار نوع می باشد که افراد می توانند با توجه به شرایط خود یکی از این چهار مورد را انتخاب نمایند. ویزای دانشجویی، ویزای دانش آموزی، ویزای تحصیلی کوتاه مدت و همچنین ویزای خانواده فردی که دانش آموز است جزء این موارد محسوب می شود.

مهاجرت به انگلیس از طریق خرید ملک

یکی دیگر روش های مؤثر برای گرفتن اقامت دائم و مهاجرت به انگلیس خرید ملک در این کشور می باشد. برای خرید ملک در انگلستان باید مبلغ مناسب در حدود 2 میلیون پوند را در نظر بگیرید. با توجه به این که خرید ملک در این کشور با هزینه 750 پوند شروع شده و به 2 میلیون پوند و بیشتر ختم می شود می توان اشاره کرد که تنها راه اقامت دائم در انگلستان از طریق خرید ملک پرداخت هزینه ای بالغ بر 2 میلیون پوند است.

خرید ملکی زیر 2 میلیون پوند امکان اقامت دائم را برای شما فراهم نخواهد کرد. البته برای خرید ملک در انگلستان با ارزش مشخص شده می توانید از وام های خرید مسکن این کشور بهره مند شوید در صورتی که توانایی مالی خود را برای بازگشت وام گرفته شده اثبات کنید. برای اینکه بتوانید از طریق خرید ملک به مهاجرت به انگلیس اقدام کنید باید چند مرحله را طی کنید که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

مراحل خرید ملک برای مهاجرت به انگلیس

برای مهاجرت به انگلیس باید به خرید ملک با ارزش دو میلیون پوند اقدام کنید؛ اما برای این خرید باید مراحل مختلفی را طی کنید که در ادامه به بیان آن ها به صورت خلاصه وار خواهیم پرداخت.

مهاجرت به انگلیس از طریق خرید ملک

مهاجرت به انگلیس از طریق ویزای کار آفرینی

ایجاد شغل و یا سرمایه گذاری از طریق راه اندازی کسب و کارهای کوچک و ایده های جدید علمی و فکری می تواند امکان اقامت دائم و مهاجرت به انگلیس را برای شما عزیزان فراهم نماید. در واقع از طریق کار آفرینی می توانید اقامت خود را در انگلستان به صورت دائم دریافت کنید. ویزای کار آفرینی برای سفر به انگلیس و دریافت اقامت دائم در این کشور امکان بسیار خوبی است که افراد متخصص، خوش فکر، ماهر و با تجربه می توانند با مراجعه به سفارت به دریافت این ویزا اقدام کنند.

اخذ این ویزا حداقل سه هفته به طول می انجامد. از زمان اخذ ویزا زمان اعتبار آن سه سال و چهار ماه خواهد بود که پس از اتمام تا دو سال دیگر تمدید خواهد شد. با ارائه ی مناسب موضوع و انجام فعالیت مثبت در زمینه کار آفرینی می توانید کارشناسان سفارت را متقاعد کرده و به دریافت اقامت دائم انگلستان اقدام کنید. برای دریافت ویزای کارآفرینی ملزم هستید به شرایط آن توجه کنید که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

شرایط اخذ ویزای کار آفرینی برای مهاجرت به انگلیس

برای مهاجرت به انگلیس باید به دریافت ویزای کار آفرینی اقدام کنید. دریافت این ویزا از شرایط مختلفی برخوردار است که در ادامه به آن ها می پردازیم. برای اینکه بتوانید در انگلستان شغلی را برپا کنید و به سرمایه گذاری بپردازید باید بتوانید ۲۰۰ هزار پوند را به عنوان توانایی مالی خود اعلام کنید. در صورتی که نتوانید این مقدار توان مالی را ثابت کنید می توانید برای خود یک نفر را به عنوان شریک انتخاب نمایید.

از دیگر موارد در رابطه با اخذ ویزای کارآفرینی برای مهاجرت به انگلیس، تائید مالی برای تأمین هزینه های زندگی است. البته باید به زبان انگلیسی نیز مسلط باشید. یکی دیگر از این موارد توانایی و مهارت مدیریت شغل مورد نظر می‌باشد البته می‌توانید یک طرح توجیهی بسیار خوب نیز برای اجرایی کردن حرفه‌تان در انگلستان ارائه دهید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *