کانادا دومین کشور بزرگ جهان  پس از روسیه به شمار می رود . کشور کانادا بسیار وسیع است به طوری که وسعتش حدود 6 برابر ایران و 40 برابر کشور انگلیس می باشد. کشور کانادا از پر مهاجرپذیرترین کشورها به شمار می رود. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل بهترین روش برای اخذ اقامت می باشد.

درباره کشور کانادا

جهت اقامت در کشور کانادا چندین راه وجود دارد. از جمله این روش ها می توان به  مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، اخذ اقامت از طریق دریافت ویزای کار، ویزای ازدواج یا نامزدی، ویزای پناهندگی و ویزای تولد اشاره کرد. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل عمده ترین روش مورد استفاده مهاجرین جهت اقامت دائم در این کشور می باشد. از لحاظ اقتصادی از کشورهای ثروتمند جهان به شمار می رود. تولیدات کشور کانادا بیشتر در زمینه های مواد غذایی کاغذ چوب تولیدات فلزی صنایع شیمیایی و نفت می باشند. از معایب سکونت در این کشور شرایط جوی نامساعد می باشد. کسی که تقاضای شهروندی کانادا را دارد باید شرایطی را متحمل شود. افراد متقاضی باید 3 سال سکونت متوالی تا قبل از ارائه درخواست اقامت دائم در یکی از شهرهای کانادا داشته باشد.

افراد باید بیشتر از 18 سال سن داشته باشد. افرادی که برای اقامت دائم و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل  اقدام کرده اند و کارت اقامت دائم را نیز دریافت کرده اند جهت تمدید کارت اقامت خود که 5 سال اعتبار دارد بایستی در طی این 5 سال حداقل به مدت 2 سال در این کشور حضور فیزیکی داشته باشند. نمره قابل قبولی از مصاحبه شهروندی بگیرد. شایان ذکر است مواد آزمون شامل تاریخ، جغرافیا، حقوق و وظایف شهروندی سیستم حکومتی کانادا و انتخابات سراسری می باشد.

درباره کشور کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

سیستم آموزشی در کشور کانادا شامل سه دوره آموزش ابتدایی، متوسطه و دانشگاه و کالج می باشد. تحصیل در کانادا تا سن 16 سال اجباری می باشد. کانادا به  دلیل  داشتن امکانات رفاهی زیاد و دانشگاه های معتبر، افراد بسیاری تمایل به ادامه تحصیل دارند و این کشور را انتخاب می کنند. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل برای تمام مقاطع تحصیلی و برای تمامی افراد در رده های سنی مختلف مکان پذیر است و هیچ محدودیتی ندارد. بهترین زمان برای مهاجرت اتمام دوره دبیرستان است. در واقع مهاجرت راحت ترین روش برای اخذ اقامت می باشد.

تحصیل در دانشگاه های این کشور پولی می باشد. اگر شما دیپلم فنی و حرفه ای داشته باشید و قصد مهاجرت به این کشور را دارید انتخاب کشور کانادا بهترین گزینه به شمار می رود. زیرا کشور کانادا در پی یافتن نیروی کار ماهر می باشد تا از این طریق اقتصاد کشورش بیش از پیش قوی شود و امکانات زیادی را در اختیار چنین افرادی قرار می دهد.

ارائه مدرک زبان، داشتن وضعیت اقتصادی مساعد از شرایط خاص مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می باشد. اگر شخص مدرک زبان نداشته باشد بایستی قبل از شروع کلاس ها دوره های زبان انگلیسی را بگذراند. برای پذیرفته شدن در دانشگاه های معتبر داشتن نمرا ت بالا در دروس تخصصی و معدل بالا تاثیر مستقیم دارد. مهاجرت برای متاهلین امکان پذیر می باشد. همسر و فرزندان شخص متقاضی با اخذ یکی از انواع ویزاهای کانادا می تواند در کانادا اقامت بگیرد.

روش های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

اگر فرد متقاضی همه شرایط را در مسیر دریافت اقامت و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فراهم کند و گپ تحصیلی بالایی  نداشته باشد روند اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای آنها با موفقیت انجام می شود. در این بخش به معرفی انواع روش های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را شرح می دهیم.

مهاجرت به کانادا از طریق مدرک دیپلم

افرادی که می خواهند مهاجرت به کانادا از طریق مدرک دیپلم را داشته باشند و از این طریق وارد دوره کارشناسی و یا دوره های پزشکی شوند باید مدارکی مبنی بر اتمام دوره متوسطه خود ارائه دهند چراکه این مورد یکی از اصلی ترین شرط پذیرش در کشور کانادا می باشد. در صورت ناقص بودن مدارک بایستی دوره ای به نام foundation را در کشور کانادا بگذرانید. ثبت نام در دوره پیش دانشگاهی محدودیت سنی دارد. افرادی که برای دوره پیش دانشگاهی ثبت نام می کنند سنشان حداکثر 21 سال می تواند باشد. در صورتی که سن متقاضی کمتر از 18 سال باشد بدون ارائه مدرک  زبان هم احتمال قبولی شان وجود دارد. ولیکن اگر سن شان بالاتر باشد ارائه مدرک TOEFLو IELTS اجباری می باشد. لازم به ذکر است که کشور کانادا مانند کشورهای آمریکا، انگلستان و جمهوری چک به صدور ویزای تحصیلی بسیار حساسیت دارند.

مهاجرت به کانادا از طریق مدرک دیپلم

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع کاردانی

در این بخش رشته تحصیلی و نوع تخصصی که شخص متقاضی دارد خیلی مهم است چراکه جهت جذب نیروی متخصص و کارآمد یکی از ایالت های کانادا به نام کبک در پذیرش این رشته ها انعطاف بسیاری به خرج داده است. حتی در صورت نداشتن مدرک زبان فرانسه می توان مدارک دیگر را ارائه داد. سپس در مراحل بعدی نسبت به دریافت مدرک زبان اقدام کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق مقطع لیسانس

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع لیسانس یکی دیگر از راه های اخذ اقامت دائم محسوب می شود. مقدار شهریه پرداختی و همچنین ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی به دو مورد شهر انتخابی و رشته تحصیلی تان بستگی دارد و متفاوت خواهد بود. شهریه های دانشگاهی امکان دارد سالیانه تغییر کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق مقطع فوق لیسانس

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش دانشگاه ها نیز با هم متفاوت می باشد و ممکن است با توجه به رشته تحصیلی تان مدارک خاصی نیاز باشد. نکته مهم این است که  در اکثر دانشگاه های کشور کانادا ارائه مدرک زبان الزامی می باشد. داشتن مدرک زبان و تسلط کامل به زبان انگلیسی جهت تایید مدارک ضروری می باشد. اگر قصد دریافت کمک هزینه تحصیلی و یا بورسیه شدن را دارید بایستی رزومه شما قوی باشد. داشتن مقالات علمی چاپ شده در نشریات بین المللی شرکت در کنفرانس های بین المللی و سمینارها  شانس شما را برای بورسیه شدن افزایش می دهد. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به محل اقامت بستگی دارد. جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا در مقطع فوق لیسانس بایستی شرایط و ضوابطی را رعایت کنید که از جمله آن ها به موارد زیر اشاره می کنیم.

مهاجرت به کانادا از طریق مقطع فوق لیسانس

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع دکترا

اقتصاد قوی کشور کانادا برای پژوهشگران یکی از عواملی است که دانشجویان متقاضی در مقطع دکترا جذب شوند. حدود یک سوم فعالیت های پژوهشی در دانشگاه های کشور کانادا صورت می گیرد و نقش بسزایی در اقتصاد کشور کانادا ایفا می کند. مدارکی که در همه دانشگاه ها مورد نیاز می باشد شامل موارد زیر می باشد:

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *