برای مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک روش های مختلفی وجود دارد و افراد می توانند از طریق آن ها اقدام به دریافت ویزا و مهاجرت به این کشور کنند. اما شاید شما نیز متوجه شده باشید که برخی از متقاضیان مهاجرت به کانادا در زمان بسیار کوتاهی موفق به دریافت اقامت می شوند و برخی دیگر مدت های طولانی در انتظار اخذ اقامت می مانند. تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی کسب کنید.

مهاجرت به کشور کانادا

کشور کانادا به دلیل داشتن سطح زندگی بالا و همچنین شرایط رفاهی خوب، در میان مردم از محبوبیت بالایی برخوردار است. سالانه بیش از یک و نیم میلیون ایرانی در صف مهاجرت به کانادا و استرالیا قرار می گیرند. مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک، یکی از روش های بسیار مفید برای اقامت در کانادا است که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

آشنایی با استان کبک

استان کبک یکی از استان های بزرگ کشور کانادا می باشد و مونترال بزرگ ترین شهر آن است. کبک دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیار زیادی است و سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از آن ها به این استان سفر می کنند. نام این استان مهم از یک نام سرخ پوستی گرفته شده است و مردم آن با یکدیگر به زبان فرانسوی صحبت می کنند. آبشار مونتمورنسی و رودخانه سنت لارس دو جاذبه طبیعی بسیار محبوب در این استان هستند. همچنین جالب است که بدانید یکی از دانشگاه های بسیار بزرگ آمریکای شمالی در این استان واقع شده است. استان کبک آب و هوای بسیار خوب و معتدلی دارد و در شهر های ساحلی آن، هوا بسیار دلپذیر تر و خوشآیند تر است.

آشنایی با استان کبک

مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک

کبک تنها استان کشور کانادا است که با دولت مرکزی موافقت نامه ای برای داشتن شرایط و قوانین مختص به خود در خصوص جذب مهاجران از کشور های دیگر، امضا کرده است. در واقع بر اساس توافق نامه ای که مابین دولت فدرال و استان کبک وجود دارد، کبک می تواند بر اساس نیاز ها و احتیاجات خود از مهاجرین استقبال کند. استان کبک از 17 منطقه تشکیل شده است و هرکدام از آن ها موقعیت های شغلی مخصوص به خود را دارند. استان کبک بیش از 70 زمینه شغلی محبوب دارد که هر یک از افراد می توانند بر اساس توانایی ها و استعداد هایشان در آن ها مشغول به کار شوند. علاوه بر کار کردن، افرادی که از وضعیت مالی بهتری برخوردارند، می توانند در شرکت های معروف کبک سرمایه گذاری کنند.

مراحل و شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک

در مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک، شما باید یک آزمون ارزیابی اولیه را پشت سر بگذارید. در این آزمون که PEI نامیده می شود، فرد شرکت کننده باید برای اثبات تجربه کاری و دانش زبانی، با دقت به پرسش ها پاسخ دهد. برای مهاجرت به کانادا از طریق کبک، در مرحله اول سعی کنید قبل از مهاجرت در مورد مردم، فرهنگ، موقعیت جغرافیای و… آن اطلاعات لازم را کسب کنید. سپس بررسی کنید که آیا شما با فرهنگ، عقاید و… مردم این شهر سازگاری دارید و یا خیر. در نهایت، لازم است پرونده اقامتی خود را به کشور کانادا تحویل داده و در صورت موافقت و تکمیل بودن مدارک، به کانادا مهاجرت کنید.

مراحل و شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک

روش های مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک

در حالت کلی برای مهاجرت روش های بسیار زیادی وجود دارند. به عنوان مثال، افراد می توانند برای تحصیل به استان کبک مهاجرت کرده و در آن اقامت پیدا کنند. اما از مهم ترین روش هایی که برای رفتن به استان کبک وجود دارند، می توان به سرمایه گذاری در کبک، کار آفرینی در کبک، خود اشتغالی و داشتن تخصص اشاره کرد. علت این که مهاجرت به استان کبک نسبت به استان های دیگر محبوبیت بیشتری دارد، موقعیت های شغلی فراوان و همچنین سطح کیفی بالای زندگی در این استان می باشد. شما پس از اینکه در هرکدام از حوزه های بالا موفق به مهاجرت شوید، طبق شرایط و قوانین خاصی می توانید اقامت دائم در کانادا را نیز اخذ کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک با کارآفرینی

یکی از روش های مهاجرت به استان کبک، ایجاد کسب و کار و کارآفرینی در این استان است. برای مهاجرت به کبک، در صورتی که روش کار آفرینی را انتخاب کرده باشید، شرط بلد بودن زبان فرانسوی وجود نخواهد داشت، اما بهتر است حداقل آشنایی جزئی به آن داشته باشید. فردی که تقاضای راه اندازی کسب و کار و مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک را دارد، باید حداقل 300 هزار دلار کانادا دارایی داشته باشد. مشخص است که این دارایی باید از راه های قانونی کسب شود.

فرد باید در کاری که خواهان راه اندازی آن در کبک است، حداقل دو سال سابقه ی اجرایی داشته و 5 سال از شروع آن کار گذشته باشد. این افراد می توانند در زمینه های مربوط به کشاورزی، صنعتی، تجاری و بازرگانی اقدام به کار آفرینی کنند. برای این که متقاضیان بتوانند همسر خود را در زمان مهاجرت از طریق استان کبک به همراه داشته باشند، باید او را به عنوان شریک خود در کار آفرینی معرفی کنند و 25 درصد سهام را به او اختصاص دهند. این متقاضیان پس از اخذ اقامت، 3 سال مهلت دارند تا حداقل برای یک شهروند کانادایی شغل ایجاد کرده و یا بیزینسی با سرمایه ی حداقل 100 هزار دلار ایجاد کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک با کارآفرینی

مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک با سرمایه گذاری

یکی از مهم ترین روش های مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک، سرمایه گذاری در این استان است. برای سرمایه گذاری و مهاجرت، باید در آزمون ها و نظرسنجی های وزارتخانه های کبک، نمره ی قابل قبولی را اخذ کرده و همچنین سطح قابل قبولی را در زبان فرانسوی داشته باشید. پرونده ی متقاضیان مهاجرت به کبک در مونترال بررسی و تایید می شوند. افراد متقاضی اقامت از طریق سرمایه گذاری، باید مبلغ 800000 دلار کانادا دارایی داشته باشند.

در صورتی که شما شرایط لازمه را برای سرمایه گذاری داشته باشید، احتمال عدم موافقت با اقامت شما در این روش بسیار پایین خواهد بود. افرادی که می خواهند پس از مهاجرت به  کبک، در آن اقامت داشته باشند، باید مبلغ 800000 دلار در یک شرکت معتبر کانادایی سرمایه گذاری کنند، که این مبلغ پس از 5 سال بدون دریافت سود به سرمایه گذار برگردانده می شود. یکی از مزایای مهم روش سرمایه گذاری برای مهاجرت به کبک، اخذ ویزای اقامت دائم است و متقاضیان به راحتی می توانند از طریق سرمایه گذاری موفق به کسب اقامت در کانادا شوند. این شرایط شامل حال اعضای خانواده ی متقاضیان نیز خواهد شد.

مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک با نیروی متخصص

دولت کانادا، سالانه تعداد زیادی از افراد متقاضی مهاجرت به کانادا را با مدرک تحصیلی معتبر و دانش زبانی مناسب پذیرش می کند. افرادی که از طریق تخصص برای مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک اقدام می کنند، برای تشکیل پرونده حداقل به 43 امتیاز و برای قبولی به 50 امتیاز در لیست رشته ها نیاز خواهید داشت. این امتیاز ها برای افراد متأهل 52 و 59 خواهند بود. ممکن است افرادی که امتیاز پایین تری دارند نیز پذیرش شوند اما باید از دانش زبان فرانسه بالایی برخوردار باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک با خود اشتغالی

خود اشتغالی، که نیازمند شرکت در دوره های حرفه ای و آموزشی است،از دیگر روش های مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک به حساب می آید. در این روش شما باید حداقل 100 هزار دلار به عنوان دارایی داشته باشید. همچنین در این روش، دارا بودن سابقه ی کاری به مدت 2 سال از الزامات مهاجرت به کبک است.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *