مهاجرت در برخی کشورها یک مسئله سیاسی فرهنگی مهم تلقی می شود که با امنیت و میراث نژادی و هویت بومی و ملی گره خورده است. در این مقاله قصد داریم در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق استان انتاریو صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

درباره کشور کانادا

کانادا کشوری پهناور در شمال قاره آمریکای شمالی است و اقیانوس های اطلس، آرام و اقیانوس منجمد شمالی آن را در بر گرفته اند. پایتخت این کشور شهر اتاوا است. کانادا دومین کشور پهناور جهان از لحاظ مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از لحاظ میزان خشکی است. این کشور طولانی ترین مرز خشکی جهان را با آمریکا دارد. بخش هایی از خاک کانادا در شمال به دلیل سرمای بسیار زیاد خالی از سکنه است. کانادا یک حکومت پارلمانی فدرال و یک پادشاهی مشروطه است و هم اکنون ملکه الیزابت دوم ملکه بریتانیا، ملکه کشور کانادا نیز هست و قوانین به دست او امضا می شود. این کشور توسط دولت های مختلف اداره می شود که همگی تحت نظارت دولت فدرال مرکزی هستند.

آب و هوای کانادا در کل سرد و در بیشتر جاها قطبی است. قسمت شمالی این کشور در نزدیکی اقیانوس منجمد شمالی دارای آب و هوای قطبی است. اکثر مناطق دیگر این کشور نیز دارای تابستان های معتدل و زمستان های سرد و بلند هستند. تنها، آب و هوا در بخش جنوب غربی کانادا، جایی که ونکوور قرار دارد معتدل است. برای مهاجرت به کانادا از طریق استان انتاریو باید بدانید که با آب و هوای تقریبا سردی روبرو هستید.

درباره کشور کانادا

آشنایی با استان انتاریو

این استان در شرق کانادا قرار گرفته و حدود 13 میلیون نفر جمعیت دارد. انتاریو مهم ترین استان در کشور کانادا شناخته شده است که مرکز آن تورنتو می باشد. در این ایالت میانگین گرم‌ترین دمای استان 21  درجه، زمستان سرد و برفی و تابستان گرم و کمی شرجی و پاییز رنگارنگ کوتاه مشخصه های اصلی آب و هوای این استان است. این استان همچنین دارای منابع طبیعی فراوانی از جمله آهن و نیکل و همچنین جنگل های فراوان است. استان انتاریو قلب اقتصلادی کانادا محسوب می شود. بیش از 70 هزار ایرانی در این استان زندگی می کنند. برخی از این افراد به سطوح پارلمانی استانی کانادا نیز رسیده اند. انتاریو برای داشتن هزینه های بالای زندگی شهرت دارد، اما با حقوق و دستمزد حداقل ۱۱ دلار در برخی از شهرها بالاترین میزان  دستمزد را دارد.

تقریبا تمام هزینه های درمانی در این منطقه به عهده دولت است و فرد هزینه ای نمی پردازد. مگر در مواردی که درمان های غیر ضروری مانند جراحی های زیبایی و یا مراقبت های دندان انجام می شود. در این استان بسترهای لازم برای تولید وجود داشته و انواع صنایع در شهرهای آن مانند تورنتو فعال هستند. انتاریو بیش ترین میزان تولید در کانادا را داراست. یکی از صنایع بسیار مهم در انتاریو صنعت اتوموبیل است. شرکت های کانادایی از جمله کشورهای پیشرو در این صنعت به شمار می روند. این استان دارای کمترین میزان نرخ بیکاری در کانادا است.

مهاجرت به کانادا از طریق استان انتاریو

از موارد مهم در مهاجرت به کانادا از طریق استان انتاریو، توجه این استان به تحصیلات و تخصص و میانگین درآمدی افراد است. این استان هم کسانی را که دارای تحصیلات و تخصص بالایی دارند را می پذیرد. در امر مهاجرت به کانادا از طریق استان انتاریو باید به مسئله مسکن نیز توجه کرد. هرچند که هزینه های زندگی در این استان کمی بیشتر از سایر مناطق کانادا است، اما میزان درآمد در این استان می تواند از پس هزینه های آن بر آید. هزینه های مسکن در این استان کمی بالاست به طوریکه حدودا 25 تا 41 درصد در آمد خانواده ها صرف تامین هزینه های خرید مسکن می شود.

مهاجرت به کانادا از طریق استان انتاریو

برنامه های استانی برای مهاجرت به کانادا از طریق استان انتاریو

همه ساله تعداد زیادی متقاضیان کار در کشور کانادا و اخذ اقامت این کشور اقدام می کنند. انتاریو در واقع ثروتمند ترین استان کانادا است و از لحاظ اقتصادی و جمعیتی ، جز قوی ترین استان های کانادا می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق استان انتاریو به روش دانشجویان فوق لیسانس و دکترا

شرایط این روش این است که باید فارغ التحصیل یا دانشجوی ترم آخر فوق لیسانس یا دکتری یکی از دانشگاه های واجد شرایط کانادا باشید و قصد اقامت و کار در استان انتاریو را داشته باشید. باید در حال حاضر در استان انتاریو اقامت داشته باشید و طول تحصیل شما بیش از یک سال و به صورت تمام وقت بوده باشد. نباید بیش از 2 سال از زمان فارغ التحصیلی گذشته باشد. نمره حداقل 7 آیلتس داشته باشید. در 2 سال گذشته حداقل یک سال در انتاریو زندگی کرده باشید.

مهاجرت به کانادا از طریق استان انتاریو به روش دانشجویان لیسانس

انتاریو آموزش و پرورش با کیفیت، آموزش و پرورش دولتی را برای ساکنین آن از مهد کودک تا پایان دوره کارشناسی دبیرستان ارائه می دهد. شرایط این روش این است که باید فارغ التحصیل یا دانشجوی ترم آخر فوق دیپلم یا لیسانس یکی از دانشگاه های واجد شرایط کانادا باشید. باید حداقل نیمی از دوره تحصیلی خود را در کانادا گذرانده و یک پیشنهاد کار دائم و تمام وقت از یک کارفرما در انتاریو داشته باشید.

مهاجرت به کانادا از طریق استان انتاریو به روش دانشجویان لیسانس

مهاجرت به کانادا از طریق استان انتاریو به روش عمومی

داشتن تحصیلات، تخصص و مهارت خاص به کارفرماهای انتاریو و کانادا معرفی شده و و ضعیت شما مورد بررسی قرار می گیرد. این افراد باید حداقل 2 سال سابقه کار در 5 سال گذشته داشته باشد. کارفرمایان می توانند کارکنان و دانشجویان خارجی را چه در خارج باشند و چه به صورت قانونی در کانادا، استخدام کنند. تمام کسانی که خواهان مهاجرت هستند باید مدارک دال بر دلیل مهاجرت خود را ارائه کنند.

کارکنان خارجی در صورت درخواست برای انجام حرفه یا صنعت نظام دار باید دو سال تجربه کاری یا گواهینامه حرفه ای انتاریو را داشته باشند. کارفرمايان می توانند کارکنان خارجی يا دانشجويان بين المللی را برای شغل های مورد تأييد، استخدام کنند، چه در خارج باشند و چه بصورت قانونی در کانادا به عنوان کارکنان موقت خارجی، دانشجو يا ديدار کننده باشند. نکته دیگر اینکه در روش عمومی استان انتاریو به سرمايه گذاران اجازه می دهد تا کارکنان کليدی خود را به کانادا بياورند.

مهاجرت به کانادا از طریق استان انتاریو به روش کارآفرینی

مهاجرت به کانادا از طریق استان انتاریو به روش کارآفرینی مختص افرادی می باشد که در زمینه مدیریت بیزینس تجربه داشته باشند و ایده کارآفرینی در ذهن خود پرورانده اند. مهاجرت از طریق کارآفرینی سرعت بیشتری نسبت به سایر روش ها دارد. کسانی که از این طریق به مهاجرت اقدام می کنند ابتدا باید ویزای موقت توریستی دریافت کنند تا یک سفر کوتاه داشته باشند و در منطقه مورد نظر شرایط را برای اجرا سازی ایده خود بررسی کنند.

البته فراموش نشود فردی که خواستار مهاجرت به کانادا از طریق استان انتاریو از طریق کارآفرینی است باید قادر به سرمایه گذاری در استان انتاریو باشد. برای مهاجرت به کانادا از طریق استان انتاریو فرد در ابتدا باید درخواست خود را به اداره مهاجرت ارسال کند و تجارت خود را ایجاد کند یا آن را بخرد بعد از آین مرحله شخص متقاضی باید قوانین وضع شده مربوط به سرمایه گذاری را پذیرفته و امضا کند. سرمایه گذار به مدت خاصی که استان تعیین می نماید نمی تواند سرمایه خود را از این استان خارج نماید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *