می دانیم که کانادا در قاره آمریکای شمالی قرار گرفته است و از نظر مساحت دومین کشور در جهان محسوب می شود. کانادا دارای آب و هوایی سرد و قطبی است اما با این حال بازهم دیده می شود که مهاجرت به بریتیش کلمبیا دایر بوده و افراد مختلفی سعی می کنند از مسیر های استانی وارد خاک کانادا شوند. با توجه به اینکه سوالات در این زمزینه زیاد دیده می شود امروز قصد داریم قوانین مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا را به طور دقیق و البته استاندارد توضیح دهیم.

درباره کشور کانادا

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی واقع شده است. کانادا یکی از پولدارترین کشورهای جهان به شمار می رود و اقتصاد آن از تنوع و گوناگونی فراوانی برخوردار است. پایتخت کانادا شهر اتاوا است، محلی که در آن مجلس کشور و خانهٔ فرماندار کل قرار دارد. هرچند کانادا پس از روسیه بزرگ ‌ترین کشور جهان است، اما جمعیت آن تنها حدود یک پنجم جمعیت روسیه است. کانادا دارای یک سیستم یکپارچه بهداشت و درمان می باشد که امکانات مساوی ای را در اختیار شهروندان خود قرار می دهد. کلیه ی هزینه های در مانی (به غیر از دارو) در کشور کانادا رایگان می باشد.

آشنایی با استان بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیای کانادا، غربی ترین استان کانادا، مرکز تنوع  فرهنگی و رشد اقتصادی کانادا می باشد. این استان سومین شهر بزرگ کشور کانادا می باشد که ونکوور را در خود جای داده است و یکی از متنوعترین استان ها در سراسر کانادا محسوب می شود. بریتیش کلمبیا با داشتن مناطق زیبای طبیعی با ۶ پارک ملی نزدیک به ۴ میلیون نفر را در خود جای داده ‌است. مساحت این استان به اندازه جمع مساحت فرانسه، آلمان و هلند است. سالانه در حدود ۳۵۰۰۰ نفر مهاجر وارد این استان می‌شوند و در کل مهاجرین بخش مهمی از جمعیت استان کشور کانادا را تشکیل می ‌دهند.

آشنایی با استان بریتیش کلمبیا

مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا دارای امکانات رفاهی و اقتصادی بسیار مطلوبی است، این موضوع سبب شده است که میزان مهاجر پذیر در این استان افزایش یابد به طوری که از دسته مهاجرپذترین استان های جهان به شمار می شود، شهر ونکوور از دسته شهرهای بسیار مهم در بریتیش کلمبیا محسوب می شود. به طور کلی هزینه های مصرفی در این استان بالا برآورد شده است.

این موضوع به دلیل بالاتر بودن درآمد افراد می تواند قابل قبول به نظر برسد. سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا برای افرادی مناسب است که دارای تجربه مدیریت کافی هستند و همینطور علم و دانش مدیریت کافی در این زمینه دارند. به طور کلی افرادی که قصد مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا دارند باید بتوانند یک فرد را به استخدام خود در آورده و به مدت یک سال به صورت مداوم در مدیریت سرمایه گذاری دخالت داشته باشند. حرفه و بیزنس در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا بسیار عالی قلمداد شده است.

یک سری شغل ها هرگز منجر به مهاجرت از طریق استان بریتیش کلمبیا نخواهد شد. به طور کلی افرادی که در منزل کار می کنند وارد این قاعده نمی شوند حتی اگر دارای حقوق بسیار بالایی باشند. شغل هایی در زمینه های خشکشویی، ضایعات فروشی، مشاوره املاک و همینطور شغل های که در گرو وام بانک هستند نمی توانند مهاجرت به بریتیش کلمبیا داشته باشند. در صورتی که بتوانید اداره مهاجرت استان مذکور را قانع کنید که از پس هزینه های خود می آیید برای مهاجرت نیازی به خرید ماشین و ملک ندارید .

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا

برای شرکت در مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا شما یک مسیر را پیش رو دارید که گام نخست دریافت و پرکردن فرم های ثبت نام در استان بریتیش کلمبیا است. بعد از این مرحله شما باید با توجه به شرایط خود امتیاز خود را تعیین کنید. بعد از اینکه به حد مشخص رسیدید از جانب استان بریتیش کلمبیا برای شما دعوتنامه ارسال می شود. بعد از آن باید اموال و دارایی خود را شفاف سازی کنید. در پایان پرونده ای با نام مشخص BC PNP برای شما تشکیل می شود.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا

برنامه های استانی برای مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا  که دارای سریع ترین برنامه استانی در مقایسه با سایر استان های کشور کانادا می باشد. استان بریتیش کلمبیا با موقعیت استراتژیک، هزینه های مالیاتی پایین، هزینه های عملیاتی رقابتی و یک نیروی کار چندفرهنگی بسیار تحصیلکرده، ماهر و موثر، یکی از پویاترین موقعیت های مکانی کانادا برای راه اندازی کسب و کار است.

مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا به روش کارآفرینی

از دیگر روش های که برای مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا دیده می شود کارآفرینی است، می دانید که این استان دارای پتانسیل بیزنس بسیار قدرتمندی است و به نوعی از استقبال کنندگان در زمینه کارآفرینی نیز محسوب می شود. افرادی که قصد کارآفرینی در این استان را دارند باید به یک سری شرایط توجه ویژه ای داشته باشند. در ابتدا باید شغل و میزان تجربه کاری شما مورد ارزیابی قرار بگیرد شما نمی توانید شغلی را ایجاد کنید که خودتان هیچ از آن نمی دانید. متقاضیان مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا مدیران ارشد یا مالکان کسب و کاری هستند که قصد سرمایه گذاری در کسب و کارهای منتخب استان بریتیش کلمبیا را دارند.

متقاضی می بایست 800 هزار دلار کانادا سرمایه داشته و حداقل 400 هزار دلار کانادا برای ایجاد یک کسب و کار سرمایه گذاری نماید. دارایی های نقدی شما مورد بررسی قرار می گیرد و البته این موضوع در خصوص همسر شما نیز گاه در جریان ارزیابی قرار خواهد گرفت. اگر مواد توافق نامه استان بریتیش کلمبیا را در بیزینس خود انجام دهید واجد شرایط  اخذ اقامت دائم خواهید بود. باید مدارک شما 18 تا 20 ماه بعد از ورود به بریتیش کلمبیا به اداره مهاجرت ارسال شود.

مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا به روش کارآفرینی

مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا به روش سرمایه گذاری

هدف استان این است که این تجار باعث رونق کسب و کار و استخدام هر چه بیشتر در این استان شوند و به توسعه استانی یا منطقه ای  کمک کنند. دولت بریتیش کلمبیا به دنبال افرادی که قصد سرمایه گذاری با هدف اخذ اقامت دارند، نیست. بلکه هدف از برنامه های تجاری استان این است که افراد پس از ورود به استان، سرمایه گذاری کنند و در حیطه اقتصادی فعال باشند.

متقاضی بر اساس مبلغ سرمایه گذاری شخصی خود در زمینه پیشنهادش برای کسب و کار امتیاز بندی می شود. در این مسیر سرمایه گذاری پیشنهادی و سرمایه گذاری برای کسب و کار جمع شده و امتیاز نهایی معادل سازی می شود. اگر داوطلب بتوانید پیشنهاد شراکت داشته باشد و یا نام یکی از شرکا را در حین ثبت نام بیاورد در این مسیر موفق خواهد شد. حداکثر امتیازی که برای این بخش در نظر گرفته می شود 30 است و باید و حداقل 6 امتیاز دریافت کند تا بتواند به مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا داشته باشند. در صورتی که سرمایه وی بیش از 1 میلیون دلار باشد 30 امتیاز را به طور کامل دریافت خواهد کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا به روش نیروی متخصص

این روش برای افرادی مناسب است که از طرف یک کارفرما پیشنهاد شغلی تمام وقت شده باشد. هدف اصلی این برنامه جذب نیروهای کارآمد و متخصص مهاجر می باشد. این پیشنهاد شغلی زمانی معتبر محسوب می شود که فرد متقاضی چند سال سابقه کار مفید در این زمینه داشته باشد. افراد متقاضی می توانند در هر زمینه ای مهارت و تخصص داشته باشند، مانند تخصص های پزشکی، پرستاری، روانپزشکی و متخصصین بهداشت فردی باشند و همینطور می توانند در زمینه تخصص های صنعتی باشد. بدین منظور متقاضیان می بایست دارای پیشنهاد معتبر و دائمی کاری از سوی کارفرمای خود در استان بریتیش کلمبیا بوده و یا دارای مدرک دکترا، کارشناسی ارشد و کارشناسی در زمینه ی علوم مرتبط با بهداشت و سلامت، طبیعت و یا علوم کاربردی  از سوی مراکز معتبر آموزشی بریتیش کلمبیا باشند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *