مهاجرت به کانادا به روش استان يوکان روشی آسان برای مهاجرت به کانادا است. قصد داریم در این نوشتار اطلاعات نسبتا کاملی از شرایط و نحوه ی مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان برای افرادی که قصد مهاجرت آسان و کم درد سر به این کشور را دارند ارائه دهیم. با در نظر گرفتن این اطلاعات و راهنمایی ها می توانید اقدام به مهاجرت به این استان دیدنی کشور کانادا کنید.

درباره کشور کانادا

با وجود وسعت بسیار زیاد کانادا این کشور جمعیت حدود 35 میلیونی دارد و نکته جالب پراکندگی جمعیت  در این کشور این است که حدود 80 درصد جمعیت آن در فاصله 200 کیلومتری تا مرز آمریکا زندگی می کنند. کانادا به 10 استان و سه قلمرو تقسیم شده است. تورنتو، مونترال و ونکوور به ترتیب پر جمعیت ترین شهر های کانادا هستند که ایرانیان زیادی را در خود جای داده اند و طبق آمار رسمی حدود 200 هزار ایرانی تبار در کانادا زندگی می کنند.

آشنایی با استان يوکان

استان یوکان استانی صنعتی در غرب کشور کانادا قرار دارد. علت نامگذاری این منطقه به دلیل وجود رودخانه بزرگ و باقت تاریخی شهر می باشد. این استان حدودا 30 هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است. در استان یوکان منابع طبیعی فراوانی وجود دارد و همچنین وجود معادن در یوکان باعث شده است که صنعت در آنجا پیشرفت چشم گیری داشته باشد. با این حال معادن سرب و نقره و طلا منابع اصلی درامدی این استان غربی کانادا را تشکیل می دهند. لازم به ذکر است که علاوه بر معادن و منابع طبیعی صنعت توریست و گردشگری هم به شدت فعال است و در چرخه اقتصادی این استان سهم زیادی دارد.

برای مهاجرت به کانادا از طریق  استان یوکان ملزم به داشتن اطلاعاتی در خصوص هزینه زندگی و قیمت اجاره مسکن می باشد. طبق آمار منتشر شده مبلغ 45 هزار دلار کانادا درآمد متوسط سالیانه برای زندگی در این استان نسبتا گران از جمله شهر وایت هورس است. مبلغ 150 تا 200 هزار دلار کانادا مبلغی معقول برای خرید خانه در نواحی مختلف این استان خوش آب و هوا می باشد. از نکات مثبت و قابل توجه استان یوکان ارزان و آسان بودن خرید مسکن در آن است.

آشنایی با استان يوکان

شرایط تحصیل در استان يوکان

افرادی که به قصد تحصیل هدف مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان را دارند باید بدانند که به طور کلی در کشور کانادا تحصیل تا 20 سالگی و پایان دبیرستان برای تمام افراد دارای اقامت دائم این کشور رایگان است و در استان یوکان امکانات تحصیلات جامع از مهد کودک تا سال 12 مهیا می باشد. این سیستم آموزشی عمومی که برنامه کارآموزی و کارورزی را هم در خود جای داده است امکان تربیت جوانان جویای کار را دارد و به نحوی می توان این برنامه را به پیروی از استان همسایه یوکان یعنی بریتیش کلمبیا دانست.

مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان

راه های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که یکی از آن ها اقدام از طریق هر کدام از استان های این کشور است. یکی از این راه ها مهاجرت به کانادا از طریق استان یوکان است. این روش امکان انتخاب استان مورد علاقه تان که قصد مهاجرت و کار و زندگی در آن را دارید به شما می دهد. بر اساس قرار داد های میان استان های کانادا و دولت فدرال این کشور تک تک استان ها قادر اند به صورت یک برنامه انتخابی اقدام به جذب مهاجر و نیروی کار کنند. استان ها متقاضیان را بر اساس نیاز خود و مقررات جاری انتخاب کرده و به دولت فدرال معرفی می کنند. ذکر این نکته ضروری است که مهاجرت از طریق برنامه های استانی محدودیت ها و الزاماتی را برای فرد مهاجر در پی دارد.

مراحل مهاجرت به کانادا به روش استان يوکان

اشخاصی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان را دارند باید مراحلی را طی کنند تا بتوانند مهاجرت کنند. گام نخست در این روند این است که شخض متقاضی باید باید فرم انتخاب استانی از استان یوکان را دریافت و کامل پر کند و در ادامه درخواستی هم باید برای اداره مهاجرت کانادا به صورت مستقل برای اخذ ویزای دائم و مهاجرت به کانادا به روش استان يوکان ارسال شود.

برنامه های استانی برای مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان

همانطور که می دانید برنامه های انتخاب استانی به هر کدام از استان ها مانند استان یوکان اجازه می دهد که با توجه به نیاز های اقتصادی تجاری یوکان از میان افرادی که متقاضی مهاجرت به کانادا به روش استان يوکان هستند تعدادی را انتخاب کند. این افراد معمولا براساس میزان تاثیر مثبتی که بر اقتصاد استان دارند انتخاب می شوند و همچنین باید مورد نیاز یکی از کار فرما های فعال استان قرار بگیرند. باید اشاره نمود اکثریت استان های کانادا در این برنامه شرکت می کنند و شما می توانید برای استان مورد علاقه خود اقدام کنید و در خواست خود را ارسال نمایید.

برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق استان يوکان از طریق برنامه های استانی یوکان دو راه پیش پای شما وجود دارد. راه نخست که روش برنامه تجاری یوکان جهت مهاجرت به کانادا به روش استان يوکان است که این روند خود دارای 2 بخش می باشد و برای همه متقاضیان مهاجرت در نظر گرفته است. کارآفرین متقاضی مهاجرت به کانادا به روش استان يوکان و متخصص خود اشتغال مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان. متقاضی مهاجرت به کانادا استان يوکان از نوع کار آفرین باید شرایطی داشته باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

این استان ها عبارت اند از: مهاجرت به انتاریو، مهاجرت به مانیتوبا، مهاجرت به آلبرتا ،مهاجرت به بریتیش کلمبیا، مهاجرت به نیوبرانزویک، مهاجرت به نیوفاندلند، مهاجرت به نوااسکوشیا، مهاجرت به پرنس ادوارد، مهاجرت به ساسکچوآن و مهاجرت به کانادا به روش استان يوکان بخشی از انتخاب های متقاضیان هستند.

برنامه های استانی برای مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان

متخصص خود اشتغال متقاضی مهاجرت به کانادا به روش استان يوکان

برای کسی که به صورت متخصص خود اشتغال متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان است باید این اطمینان حاصل شود که شغل و تخصصش جز لیست مشاغل مورد نیاز باشد هم چنین باید مورد بررسی و تایید مقامات استانی یوکان قرار بگیرد. از شرایط دیگر می توانیم به قدرت تکلم به زبان های رسمی، ارائه یک طرح تجاری و توانایی تامین زندگی به مدت 6 ماه قبل شروع فعالیت اقتصادی خود اشاره کنیم. سایر شرایط برای متقاضیان مهاجرت به کانادا به روش استان يوکان را در سایت های رسمی اداره مهاجرت استان یوکان مطالعه نمایید.

برنامه متخصصین یوکان برای مهاجرت به کانادا به روش استان يوکان

برنامه متخصصین یوکان برای مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان نیز شامل دو مورد می شود. متقاضی متخصص مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان که باید شرایطی داشته باشد، اول اینکه باید یک حرفه فنی با گواهی و مدرک مورد تایید و قابل قبول دولت و مکالمه زبان در حد محل کار را کسب کرده باشد و مورد بعدی این است که شخص متقاضی نیازمند به کار فوری که در این بخش بیشتر مراکز صنعتی و تجاری تصمیم گیرنده هستند و با اعلام لیست استخدام کارجویان از میان متقاضیان مهاجرت به کانادا به روش استان يوکان با توجه به رزومه و نیاز خود به جذب نیرو می پردازد. این مورد اخرین شانس شما برای مهاجرت به کانادا به استان يوکان خواهد بود.

برنامه متخصصین یوکان برای مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان

برنامه کارآفرینی برای مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان

فردی که قصد دارد از راه کارآفرینی به کانادا مهاجرت کند باید این شخص معادل 250 هزار دلار کانادا دارایی در دسترس خود داشته باشد و حداقل 150 هزار دلار جهت خرید یا بیزینس در این استان جهت سرمایه گذاری نماید، حداقل یکبار از این استان بازدید کرده باشد و توانایی مکالمه ابتدایی با هرکدام از زبان رسمی کانادا را داشته باشد. سعی کنید این ویژگی ها را قبل از مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان کسب کنید تا در هنگام طی کردن مراحل دچار کمبود وقت نشوید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *