برای مهاجرت به کانادا می توان از راه های مختلفی انجام داد. یکی از روش های مهاجرت به کانادا مهاجرت استانی به کشور کانادا می باشد، مانند مهاجرت به کانادا از طریق استان نیوفاندلند. اینگونه مهاجرت جهت اقامت دائم صورت می گیرد. افرادی که از این طریق وارد خاک کانادا می شوند متعهد می شوند که در استان نیوفاندلند سرمایه گذاری دارند. برای شروع این روند شما باید درخواست خود را به استان نیوفاندلند بفرستید سپس بر اساس قرارداد های موجود میان دولت فدرال و سایر استان های کانادا درخواست مهاجرت شما رد یا پذیرفته خواهد شد.

درباره کشور کانادا

این کشور در شمال قاره آمریکای شمالی قرار دارد. کانادا دومین کشور وسیع جهان محسوب می شود، از منظر دیگر می‌ توان گفت این کشور شش برابر ایران مساحت دارد. شخصیت اصلی در کانادا ملکه الیزابت دوم است که قوانین با امضا و نام او رسمیت و ضمانت اجرا می یابد، همچنین پایتخت سیاسی این کشور شهر اتاوا است شهری که مجلس کشور کانادا و خانه فرمان دار کلی در آن قرار دارد، این کشور به ۱۰ استان و سه قلمرو تقسیم بندی شده است که قلمرو ها نسبت به استان ها از آزادی عمل کم تری برخوردار هستند، واحد پول در این کشور دلار است و زبان رسمی این کشور زبان فرانسوی و انگلیسی است.

هزینه تحصیل در کشور کانادا نسبت به کشور های بزرگی مثل انگلیس، استرالیا و نیوزلند نسبتا پایین تر است. بزرگترین دانشگاه این استان دانشگاه مموریال نیوفانلاند بوده که با بیش از ۱۰۰ رشته در تمامی مقاطع در شهر سنتجان که مرکز استان هست قرار دارد. همچنین برای کمک به هزینه تحصیل بورس های فراوان و خوبی به محصلان داده می شود که هزینه های تحصیل را با کاهش چشم گیری مواجه می کند. تمامی این موارد باعث نفوذ و مهاجرت تعداد زیادی از مردم از روش های مهاجرت به کانادا از طریق استان نیوفانلند شده است. به طور کلی هزینه زندگی در این استان بسیار مقرون به صرفه و پایین بوده و دانشجوی بین المللی می تواند با ماهیانه بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار کانادا در این استان زندگی کند.

درباره کشور کانادا

آشنایی با استان نیوفاندلند

این استان شرقی ترین استان در کانادا و یکی از چهار استان آتلانتیک شناخته شده است. شهر سنت جانز، مرکز استان نیوفاندلند، بیستمین شهر بزرگ کانادا است و حدود ۴۰ درصد از جمعیت نیوفاندلند و لابرادور در این شهر زندگی می ‌کنند. ایالت نیوفاندلند و لابرادور تابستان‌های خیلی گرمی دارند به ‌طوری‌ که دمای هوا در آنها می‌ تواند به بیش از 25 درجه سانتی ‌گراد برسد. اکثر تازه واردان نیوفاندلند در شهر پایتخت سکونت دارند، زیرا بیشتر ساحلی سنت جان بیش از نیمی از جمعیت استان را تشکیل می دهند.

ویژگی های مهم این استان در بخش های استخراج معادن نفت و گاز، فناوری های دریایی، هوافضا و فناوری اطلاعات و ارتباطات است. سابقا عمده درآمد مردم این استان از ماهیگیری و صید  خرچنگ و نهنگ و … بدست می آمد اما امروزه با کشف معادن وضعیت به میزان قابل توجهی تغییر کرده است. بزرگ ترین صنعت در این استان شیلات است و دومین صنعت آن معادن هستند که افراد زیادی را به کار جذب کرده اند، علاوه بر این ها هزینه کم برای تهیه خانه در این استان باعث نفوذ و مهاجرت تعداد زیادی از مردم از روش مهاجرت به کانادا از طریق استان نیوفاندلند شده است.

لازم به ذکر است که مهاجرت به کانادا از طریق استان نیوفاندلند یکی از روش های مهاجرتی پرطرفدار در کانادا محسوب می شود. هرچند متوسط هزینه‌ی زندگی با توجه به تعداد اعضای خانواده، مکان و درامد متغیر است اما سکونت در شهرها به ‌طورکلی گران ‌تر است. درنتیجه بسیاری از خانواده ‌ها حومه ‌های شهر، یعنی شهرک ‌هایی را که درست در خارج از محدوده‌ شهر قرارگرفته ‌اند و سکونت در آن‌ها ارزان‌تر است، انتخاب می‌ کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق استان نیوفاندلند

مهاجرت به کانادا از طریق استان نیوفاندلند و سایر استان ها و روش های دیگر مهاجرت به این کشور است که امروزه مورد توجه مهاجران قرار گرفته است زیرا که این کشور، شهرها و جاذبه های دیدنی بسیاری دارد. هم اکنون تعداد مهاجرانی ک به این استان ها مهاجرت می کنند، از کشورهای فیلیپین، سوریه، چین، هند، سودان، عراق، نیجریه، انگلیس و آمریکا است.

مهاجرت به کانادا از طریق استان نیوفاندلند

برنامه های استانی برای مهاجرت به کانادا از طریق استان نیوفاندلند

نیوفاندلند برای جذب افرادی که دارای مهارت ها و توانایی هایی هستند که به نفع منافع مثبت در این استان کمک می کند برنامه های مختلفی در نظر گرفته است. استان نیوفاندلند در سال های اخیر به صورت پیوسته ولی به تعداد محدود پذیرش مهاجران را افزایش داده است. معمولاً مهاجرت به نیوفاندلند و لابرادور بر سه پایه استوار است که آن ها را برای شما معرفی و به اختصار توضیح خواهیم داد.

مهاجرت به کانادا از طریق استان نیوفاندلند با روش خویشاوندی

افراد ساکن نیوفاندلند اگر به مدت بیش از یکسال در این استان اقامت داشته باشند می توانند از خانواده خود دعوت به عمل آورند و از طریق کار یا تحصیل وارد خاک کانادا و استان نیوفاندلند شوند. البته این افادی که از دیگر نقاط جهان بخواهند به کانادا بیایند باید دارای شرایط تعیین شده باشند، فرد متقاضی باشد بین 18 تا 49 سال سن داشته باشد و همچنین مدرک دیپلم به بالا را اخذ کرده باشد. با این حال وی باشد دارای دانش حدلقل یک زبان خارجی مانند انگلیسی یا فرانسه را داشته باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق استان نیوفاندلند با روش کارآفرینی

معمولا اشخاصی که هدف آنها شروع و ایجاد یک کار جدید یا خریدن یک کار از قبل ایجاد شده است از روش مهاجرت استفاده می‌کنند و هدف خود را در این استان اجرایی می کنند. دولت نیوفاندلند به کار های راه اندازی شده در این استان با شرایط خاص خود وام به میزان حداکثر ۵۰۰ هزار دلار با سود بسیار کم می دهد و این وام معمولا به کارهایی داده می‌شود که نصف سرمایه آن کسب و کار توسط متقاضی فراهم شده باشد و شرایط دیگری هم نیاز دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق استان نیوفاندلند با روش کارآفرینی

مهاجرت به کشور کانادا از طریق استان نیوفاندلند به عنوان کارگر ماهر

قطعا افرادی که یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای کانادایی می شود قبل از ورود به کانادا باید یک سری شرایط را شامل شود تا بتواند وارد خاک این کشور شود و مهاجرت را انجام دهد. این شرایط شامل توانایی مالی، پیشنهاد کاری تمام وقت از طرف کارفرما و سایر صلاحیت های فردی.

مهاجرت به کانادا از طریق استان نیوفاندلند با روش برنامه تحصیلات تکمیلی

دانشگاه نیوفاندلند یکی از برترین دانشگاه های کانادا می باشد. مهاجرت با روش برنامه تحصیلات تکمیلی یکی دیگر از راه های دریافت اقامت دائم کشور کانادا می باشد. این مورد مختص افرادی است که تازگی از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل شده اند و دارای اجازه کار یا پیشنهاد کار از طرف کارفرما می باشند. قطعا این افراد باید واجد شرایط این روش باشند به این ترتیب که فرد دانشجو باید دارای دانش زبان انگلیسی یا فرانسه را باشد، توانایی مالی خوبی داشته باشد و همچنین در حال تحصیل در مقاطع بالاتر از دیپلم باشد. متقاضیان همچنین باید یک شغل یا پیشنهاد شغلی را از کارفرمایی در نیوفاندلند داشته باشند و در زمان تقاضا باید در زمینه تحصیل خود مشغول به کار باشند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *