یکی از راه های مهاجرت به کشور دیگر استفاده از برنامه های حکومتی و ایالتی کشور مقصد می باشد. کشور های مختلفی در همین راستا به ارگان های خود اجازه دادن ویزا به مقیمان سایر کشور ها را می دهند. مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا از جمله حالت های مهاجرت پر طرفدار در ایران است. استان مانیتوبا در کشور کانادا با توجه به موقعیت مکانی و شرایط اقتصادی آن دارای مهاجرین بسیاری از کشور های مختلف است. در اینجا به تفسیر راجع به مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا و شرایط اقامت در این کشور صحبت خواهیم کرد.

درباره کشور کانادا

کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی و دومین کشور پهناور جهان است که بخش زیادی از خاک آن به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است. کانادا کشوری چند ملیتی با دو زبان رسمی (انگلیسی و فرانسه) واقعیت های آشکار و نهان بسیاری دارد. شهر اتاوا پایتخت کشور کانادا بوده و حدود ۱ میلیون نفر جمعیت دارد. پرجمعیت ترین شهر کانادا تورنتو می باشد. یکی از دلایل مهم برای انتخاب کانادا بعنوان مقصد مهاجرت، کیفیت زندگی در این کشور می باشد.

آشنایی با استان مانیتوبا

استان زیبای مانیتوبا اغلب دروازه ای به غرب کانادا نامیده می شود. استان مانیتوبا با مساحتی در حدود ۶۴۹٫۹۵۰ کیلومتر مربع وسعت دارد. با توجه به منابع طبیعی و کشاورزی آن، در وسط کشور واقع شده است. شهر وینی پگ بزرگترین شهر و مرکز استان مانیتوبا است و این استان با جوامع پلورالیسم پر از کانادایی های جدید است. از مزایای زندگی در استان مانیتوبا می توان از پایین بودن هزینه های زندگی اشاره کرد. مسکن، انرژی، بیمه و هزینه های دانشگاه این استان در کانادا کمترین می باشند. مردم این استان به سخاوتمندی و مهمانوازی مشهور می باشند همچنین داوطلبان کارهای خیریه در مانیتوبا بسیار زیاد هستند. از صنایع اقتصادی این استان میتوان به معدن، حمل و نقل و کشاورزی اشاره کرد و البته بسیاری از ساکنین آن به ماهیگیری اشتغال دارند.

آشنایی با استان مانیتوبا

انواع مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا

برنامه مهاجرتی یک برنامه دولتی است که متناسب با آن افراد واجد شرایط با توجه به برنامه های ارائه شده به کشور کانادا سفر می کنند. مهاجرتی به استان مانیتوبا به 6 دسته تقسیم می شود. مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا با توجه به حضور این کشور در قاره آمریکا دارای سختی های خاص خود برای ایرانیان می باشد.

  1. مهاجرتی به کانادا از طریق استان مانیتوبا به صورت عمومی
  2. مهاجرتی به کانادا از طریق استان مانیتوبا به صورت کاری(رهبری کارفرما)
  3. مهاجرتی به کانادا از طریق استان مانیتوبا به صورت تجاری
  4. مهاجرتی به کانادا از طریق استان مانیتوبا به صورت تحصیلی(محصلان بین المللی)
  5. مهاجرتی به کانادا از طریق استان مانیتوبا به صورت خانوادگی(حمایت خانواده)
  6. مهاجرتی به کانادا از طریق استان مانیتوبا به صورت راهبرد های ابتکاری

مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا به صورت عمومی

افرادی که قصد دارند به کانادا مهاجرت کنند باید یک سری شرایط عمومی کار کارگری را داشته باشند تا بتوانند در مسیر گام بردارند. هر یک از شرایطی را که شما را به استان مانیتوبا و کشور کانادا وصل کند تاثیرگذار خواهد بود. به عنوان مثال داشتن دوست یا فامیل درجه یک که بتواند به طور کامل شما را حمایت کند خیلی مهم و عامل مثبتی می باشد. برای مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا شما نیاز به داشتن حداقل امتیاز برنامه مهاجرتی دارید. از جمله شرایط مهم این روش مهاجرتی این است که سن کم، تحصیلات عالی، تجربه کاری زیاد و توانایی زبانی خوبی داشته باشید. حداقل امتیاز برای پذیرش در این برنامه 55 امتیاز از 100 می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا به صورت عمومی

مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا به صورت خانوادگی

این روش مهاجرت به استان مانیتوبا ملزم به داشتن یک فامیل نزدیک در کانادا می باشد مثلا همسر، برادر، خواهر، فرزند، دایی و… می توانند امتیاز مثبت محسوب شود. در این بخش امتیازات شما شامل سن، تحصیلات عالی، تجربه کاری و توانایی بالا در زبان انگلیسی یا فرانسه می شود که برحسب توانایی شما در این موارد امتیاز خواهید گرفت. لازم به ذکر است که داشتن سن بین 21 تا 49 سال و همچنین گذراندن حداقل یک دوره در دانشگاه به پذیرش شما بسیار کمک می کند.

یکی از دعوتنامه های مناسب و کم دردسر دعوتنامه خانوادگی است. در این حالت از مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا شما اگر فامیل یا کسی از اقوام خود مقیم کشور کانادا باشد می توانید با استفاده از دعوتنامه وی به کشور مورد نظر رفته و شما هم با گذراندن مدت زمانی در کشور کانادا اقامت دائم این کشور را بگیرید. دعوتنامه خانوادگی شاید کم هزینه ترین و کم دردسر ترین دعوتنامه ها برای مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا می باشد. مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا به صورت خانوادگی برای اقوام و نزدیکان تا درجه دوم و بالاتر می باشند.

مهاجرت به کانادا به روش استان مانیتوبا به صورت تحصیلی

هزینه تحصیل در این استان در مقایسه با سایر استان ها بسیارکمتر است و بیمه درمانی رایگان در مدت زمان دانشجویی از جمله امکانات تحصیلی در مانیتوبا می باشد. در واقع برنامه تحصیلی برای افرادی است که می خواهند تحصیلات عالی خود را در کشور کانادا بگذرانند. گذراندن مقطع تحصیلی در استان مانیتوبا یا دوره تحصیلی به پذیرش شما بسیار کمک می کند. اولویت در این برنامه برای افرادی است که حداقل یک سال در استان منیتوبا تحصیل کرده باشند.

دعوتنامه های تحصیلی برای افرادی که می خواهند ادامه تحصیل خود را در کشور دیگری داشته باشند بسیار مناسب است. دعوتنامه تحصیلی می تواند از طرف دانشگاه، مرکز آموزش عالی و یا مدرسه خاصی برای فردی که صلاحیت دانشجو و یا دانش آموز بودن در محل مورد نظر را داشته باشد فرستاده می شود. کشور کانادا دارای انواع دانشگاه ها و مراکز تحصیلی سطح بالا در دنیا می باشد. با گرفتن بورس های تحصیلی دانشگاه از عهده مخارج و هزینه های خود در طول تحصیل بر بیایید.

مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا به صورت کاری

این روش مهاجرت ملزم به داشتن تاییدیه یک کارفرما می باشد، در این تاییدیه قید شده است که کافرما به شخص شما با مهارت های شما در مدت تمام وقت نیاز دارد. کارفرما با توجه به سابقه کاری و تخصص شما اقدام به گزینش بین افراد تقاضاکننده می کند. داشتن آموزش های مرتبط و تجربه کاری زیاد به شما برای پذیرش در این برنامه بسیار کمک می کند. از جمله بهترین برنامه های برای اقامت دائم در کشور کانادا این برنامه است زیرا شما پس از 6 ماه کار و با تایید کارفرما می توانید اقامت دائم خود را اخذ نمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا به صورت کاری

مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا به صورت راهبرد های کاربردی

شما برای پذیرش در این برنامه نیاز به شور و حرارت کافی برای ارائه کمک و پیشبرد اهداف کشور کانادا دارید. ارائه دعوتنامه و یا ارائه مدارک تحصیلی مرتبط با زمینه های مورد نیاز به پذیرش در این برنامه کمک می کند. برای پذیرش در این برنامه نیاز است که شما قبل از قطعی شدن پذیرش یک دیدار حضوری با کارشناس مرتبط داشته باشید تا میزان علاقه و انگیزه شما برای کار در کشو کانادا سنجیده شود. داشتن مدارک تحصیلی بالا، تجربه کاری کافی و دانش زبان انگلیسی یا فرانسه بسیار کمک کننده است.

مهاجرت به کانادا به استان مانیتوبا به صورت تجاری

برنامه مهاجرتی تجاری این کشور به این صورت است که اگر شما منابع مالی کافی برای سرمایه گذاری یا خرید زمین را برای کشاورزی دارید می توانید با ارائه مدارک لازم اقامت کشور کانادا را دریافت کنید. داشتن 350 هزار دلار منابع مالی در دسترس و حداقل سه سال سابقه مدیریت بر زمینه کاری مورد نظر از اصلی ترین شرایط برای پذیرش در این برنامه می باشد. افراد برای پذیرش باید خود را آماده دیدار حضوری با کارشناس مرتبط و ارائه مدارک لازم بکنند. حداقل سرمایه گذاری در این حالت 150 هزار دلار می باشد.

دعوتنامه تجاری از طرف شرکت و یا ارگانی برای فرد مورد نظر ارسال می گردد. این دعوتنامه معمولا به صورت پی دی اف به ایمیل فرد ارسال می شود و با توجه به بازه زمانی آن باید تمامی مراحل در کشور مقصد صورت بگیرد. مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا به حالت تجاری از جمله دعوتنامه های مناسب برای شرکت ها و متخصصان ایرانی است چون این کشور دارای صنعت و کارخانجات پیشرفته ای است.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *