ما دراین مقاله سعی کردیم آنچه را که شما باید درباره مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری بدانید به صورت کلی برایتان شرح دهیم. اما تاکید می شود قبل از تصمیم گیری برای مهاجرت و اقامت در هر کشوری حتما به صورت جزئی تر در مورد کشور انتخابی خود آگاهی لازم را کسب کنید. مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری به شکل های مختلف، راهی برای اخذ اقامت دائم در این کشور است.

درباره کشور اتریش

کشور اتریش در ناحیه میانی قاره اروپا قرار دارد، این کشور در نزدیکی جمهوری چک، آلمان، مجارستان، اسلواکی، ایتالیا و سوئیس واقع گردیده است. این درحالیست که کشور اتریش به عنوان مقصدی خوب برای سرمایه گذاران خارجی انتخاب شود، زیرا این کشور اخیرا رتبه ثروتمندترین کشور جهان را به خود اختصاص داده است و پایتخت این کشور زیبا شهر وین است، وین بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی رتبه بندی شده است. اتریش یکی از کشورهای مورد توجه در جهان از نظر پرطرفدارترین بازار سرمایه اجتماعی و در سطح بالایی از زندگی از نظر سیستم های آموزشی و بهداشتی قرار دارد. صنعت گردشگری تقریبا 9 درصد از تولید ناخالص داخلی اتریش را با انرژی های آبی، بادی و خورشیدی که دیگر بخش های اصلی اقتصادی است، تشکیل می دهند.

مزایای سرمایه گذاری در کشور اتریش

درباره کشور اتریش

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

در واقع یکی از راه های رشد و شکوفایی بسیاری از کشورها، اهداء سرمایه یا سرمایه گذاری کشورهای خارجی است. در مقابل این سرمایه گذاری کشور های دیگر برای درخواست کنندگان مجوز تابعیت و یا اقامت صادر می کند. کشور اتریش نیز از این قاعده مستثنی نیست. حداقل مقدار سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت این کشور تقریباً حدود سه میلیون یورو است. به طور کلی هر فردی که قصد سفر به کشوری دیگر را دارد باید در ابتدا مدارک لازم مثل پاسپورت و گذرنامه خود را تهیه کند.

اگر کشور مقصد به دریافت ویزا تاکید داشت با مراجعه به کنسولگری و وزارت خارجه آن کشور، در خواست ویزا خود را ثبت کنید و تا دریافت نتیجه نهایی آن که ممکن است چند ماه طول بکشد صبر کنید. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری ذکر این نکته ضروریست که اقدام جهت اخذ این ویزا مستلزم حضور مستمر در کشور اتریش است. در واقع فرد متقاضی اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری حتما باید در کشور اتریش حضور داشته باشد.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

بنا به خواسته درونی افراد، زندگی و کسب تابعیت اتریش به دلیل شرایط خوب اقتصادی و رفاه بالای اجتماعی در این کشور از اعتبار و شهرت بسیار زیادی برخوردار است. اگر قصد دارید که خانوادگی به کشور اتریش مهاجرت کنید، لازم است که برای درخواست تابعیت این کشور هر یک از اعضای خانواده از جمله همسر و فرزندان زیر 18 سال به صورت جداگانه اقدام کنند؛ اگر اطلاعات غلط در فرم درخواست شهروندی وارد کنید این درخواست برای شما فسخ می شود. برای ثبت این درخواست علاوه بر هزینه نقدی آن که حدود 3 میلیون یورو است، هزینه های قانونی، کارشناسی، ترجمه، پست و تمبر نیز وجود دارد که در صورت فسخ قرارداد فقط مبلغ واریزی قابل برگشت خواهد بود.

این مبلغ دریافتی از متقاضی اخذ ویزای اقامت اتریش، صرف هزینه پروژه های دولتی این کشور خواهد شد، بدین منظور دولت حساب تضمین شده ای را برای استفاده از این پول ایجاد کرده است. این مبلغ در حساب فرد متقاضی از طریق سرمایه گذاری در اتریش مسدود شده و تا پایان تشکیل پرونده هیچ کس حق برداشت از این حساب را ندارد. پس از دریافت پاسپورت و گذرنامه این کشور توسط متقاضی مبلغ مورد نظر در حساب برای استفاده دولت باز می شود. اما اگر با درخواست متقاضی موافقت نشود، این حساب برای استفاده او غیر مسدود و مبلغ مورد نظر به حساب او باز می گردد. زمان انجام این پروسه کاری در شرایط عادی بسته به نوع شرایط معمولاً 4 تا 12 ماه طول می کشد و این زمان رابطه ای مستقیم با زمان ارسال مدارک و مستندات توسط متقاضی دارد.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

روش های مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک و مستغلات

یکی از روش های مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری در خرید املاک تجاری از قبیل هتل، کارخانه و … به تنهایی یا همراه با ثبت شرکت در کشور اتریش همراه است. با مهاجرت اتریش از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک به همین راحتی نمی توان اقامت دائم در این کشور را به دست آورد، این پروسه در کشور اتریش به قدری طولانی و پیچیده است که به فرد متقاضی، پس از اتمام مدت اقامت موقت خود و در صورت داشتن شرایط و ضوابط لازم بعد از مدت زمان پنج سال اقامت دائم داده می شود. به منظور اخذ اقامت اروپا در کشور اتریش متقاضی باید ملکی به ارزش حداقل 500 هزار یورو خریداری کند و یا ملکی با قدمت بالای 30 سال که در حال بازسازی است را به قیمت 350 هزار یورو خریداری کند.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری با تأسیس شرکت

کشور اتریش عضو چندین سازمان بین المللی است که از جمله بانک جهانی، سازمان تجارت جهانی و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است که به این معنی است که سرمایه گذاران می توانند با تضمین بهترین استانداردهای بین المللی در این زمینه کار کنند. ثبت شرکت در اتریش بسته به قوانین و مقررات هر یک از کشورهای سرمایه گذار دارد اما چنانچه تنها هدف بالا مد نظر باشد باید وضعیت واقعی کسب درآمد در شرکت را از طریق گردش مالی آن بررسی کرد.

در واقع فردی که قصد اقامت دائم و کسب درآمد و رقابت بین المللی در اتریش را دارد پس از ورود به این کشور و اقدام به ثبت شرکت خود باید برای سرمایه گذاری یک طرح توجیهی به دولت اتریش ارائه دهد. این فرد بعد از تایید و موافقت نهایی طرح توسط دولت اتریش لازم است سرمایه اش را به تناسب وارد اتریش کرده و تجارت را آغاز کند.

سرمایه گذار بعد مدت 5 سال از مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری در آن با داشتن مدارکی جهت اثبات در پرداخت مالیات و حقوق و بیمه کارمندان خود می تواند اقامتش را از حالت موقت به دائم تبدیل کند. عموما شرکت های با مسئولیت محدود و سهامی خاص طبق قوانین مالیاتی کشور اتریش بر اساس سود شرکت با نرخ مالیاتی بیست و پنج درصد باید به طور یکسان مالیات پرداخت کنند.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری با تأسیس شرکت

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری با خرید اوراق قرضه و سپرده گذاری

یکی از روش های دیگر مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه دولتی در جهت اقامت در این کشور می باشد. اخذ اقامت اتریش از طریق اوراق قرضه هم یک گزینه بسیار پر طرفدار است چرا که متقاضیان می‌توانند اوراق قرضه دولتی خریداری کنند که یک سرمایه‌ گذاری امن و بدون ریسک محسوب می ‌شود. همچنین فرزندان مجرد و وابسته اقتصادی به خانواده تا هر سنی می‌ توانند در پرونده واجد شرایط باشند. در این روش فرد متقاضی به خرید اوراق قرضه به 2 صورت سرمایه غیر قابل بازگشت و سرمایه قابل بازگشت بعد از سپری شدن مدت سپرده در جهت اقامت اتریش اقدام می کند.

متقاضی در سرمایه قابل برگشت مبلغی که توسط دولت تعیین شده به مدت 5 سال سپرده گذاری کرده و در عوض به وی اقامت دائم مادام العمر و معتبر داده می شود؛ و بعد اتمام این زمان سرمایه فرد بدون هیچ گونه سودی به او برگشت داده می شود. اما در سرمایه غیر قابل بازگشت، مبلغ سپرده گذاری شده به فرد متقاضی بعد از مدت پنج سال باز نمی گردد. در هر دو روش سرمایه گذاری اوراق قرضه علاوه بر مبلغ سپرده گذاری، مبلغی دیگر به دولت اتریش برای وکالت باید پرداخت گردد. بنابراین، مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه یکی از روش های راحت برای اقامت در اروپا است.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *