اطلاعات مهم و جامع راجع به مهاجرت به اتریش

امر مهاجرت به یکی از دل مشغولی ها و اهداف بسیاری از انسان های دنیا تبدیل شده است. کشورهای اروپایی در این میان به اصلی ترین هدف مهاجرت تعداد زیادی از مردم تبدیل شده است. مهاجرت آنقدر گسترده شده است که در تمام کشورها به صورت امری مرسوم در آمده است. در این قسمت به موضوع مهاجرت به اتریش یکی از کشور های اروپا می پردازیم.

[aparat id=’Sodp9′]

مهاجرت به اتریش به دلیل جذابیت ها و امکانات این کشور همواره مورد توجه مهاجران بوده است. برای مهاجرت به اتریش راه کارهای مشخصی موجود است که توجه شما را به سمت این موارد سوق می دهیم تا در صورت تمایل برای مهاجرت به اتریش راه روشن تری را پیش رویتان قرار دهد. در این نوشته روش ها و مراحل مختلف مهاجرت به اتریش را دسته بندی کرده و معرفی می کنیم.

مهاجرت به اتریش

مهاجرت و دلایل آن چیست؟

در ابتدا امر مهاجرت را با دقت بیشتر توضیح می دهیم و آن که مهاجرت به کشور ها به چه دلایلی اتفاق می افتد. وقتی قصد مهاجرت به کشور ها در زندگی افراد جدی می شود آن ها ابتدا پتانسیل ها کشور خود و کشور های دیگر را زیر ذره بین می برند. مهم ترین دلایل برای انتخاب کشور دیگری برای زندگی داشتن بسترهای مناسب در زمینه های مختلف است. کار، سرمایه گذاری، تحصیل و مناسبات اجتماعی را مهم ترین دلایل مهاجرت می شود نامید که برای بهبود آن ها مردم به مهاجرت اقدام می کنند. با توجه به همین چند گزینه نیز در بین مقصد مهاجران، اتریش را یکی از بهترین گزینه ها می شود نام برد.

کشور اتریش

کشور اتریش از بهترین کشور های اروپایی محسوب می شود، که همواره در بین مشتاقان سفر و مهاجرت مورد توجه بوده و هست. اتریش  با 83000 کیلومتر مربع جمعیتش بالغ بر 9 میلیون نفر است. اقتصاد کشور اتریش آنقدر پرقدرت است که جز 20 اقتصاد بزرگ دنیا است. به همین دلیل مهاجرت به اتریش به قصد فعالیت های تجاری و اقتصادی بسیار مناسب به نظر می رسد. این کشور از نظر اوضاع سیاسی نیز همواره جو آرامی داشته و می توان گفت یکی از دلایل پیشرفت سریع این کشور نیز همین موضوع است. اتریشی ها به زبان آلمانی صحبت می کنند، پس بهتر است اگر که قصد مهاجرت به اتریش را دارید این زبان را بیاموزید. در کل می توان گفت اتریش یکی از بهترین کشورهای حال حاضر دنیا محسوب می شود و با شناخت و مطالعه ی بیشتر در می یابیم چرا مهاجرت به اتریش تا این اندازه مورد توجه  است.

 با فرهنگ اتریش برای مهاجرت آشنا شوید

زبان اکثریت مردم اتریش آلمانی است که به دلیل همسایگی طولانی و پر فراز و نشیب با کشور بزرگ آلمان، تاثیر زبان آن کشور در فرهنگ و زبان اتریش را می توان دریافت.

مذهب مردمان اتریش مسیحی است. با توجه به اینکه در محدوده کشورهای اروپایی است، مسحیت به مرور تبدیل به دین اصلی مردم اتریش شده است و بیش از نیمی از مردمان این کشور از شاخه های مختلف کلیسای مسیحیت هستند. تعداد مسلمانان نیز در اتریش کم نیست و اسلام در رتبه بعدی بعد از مسیحیت قرار دارد و حدود 7 درصد از مردمان این کشور مسلمان هستند. این موضوع می توان نکته ی خوبی برای مسلمانان به خصوص ایرانیانی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند باشد. وقتی با اخلاق وفرهنگ مردم اتریش آشنا شوید در می یابید با توجه به اینکه کشور اتریش در مقایسه همسایگانش تاریخ زیادی ندارد، اما از فرهنگی غنی برخوردارند. مردمان اتریش بسیار با نزاکت و آرام هستند. شاید اخلاق خوب اتریشی ها یکی از دلایلی است که افراد مهاجرت به اتریش را مورد توجه قرار داده اند. برای ایرانیانی که علاقمند به  غنای فرهنگی و احترام به سنن و اصالت هستند مهاجرت به اتریش با توجه به فرهنگ مردمانش بسیار گزینه مناسبی است.

مهاجرت به اتریش

پس اگر قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارید، خواندن این مطلب شما را با مهاجرت به اتریش آشنا می کند. در سرفصل این بخش اشاره کردیم که مهاجرت به اتریش به چند دلیل همواره مورد توجه بسیاری از افراد بوده و هست. حال می خواهیم به این مورد بیشتر بپردازیم که مهاجرت به اتریش با چه دلایل و شرایطی صورت می گیرد. شبیه دیگر کشور های مهاجر پذیر، اتریش نیز دارای یک سری قوانین می باشد و مهاجران باید به این قوانین توجه ویژه ای داشته باشند. اگر قصد مهاجرت به اتریش را داشته باشد، بهتر است به این اصول و قوانین توجه داشته باشید تا بتوانید مقدمات مهاجرت خود را به درستی طی نماید. در این متن سعی می کنیم، تمام قوانین و شرایطی که یک فرد برای مهاجرت به اتریش باید آن ها را بداند را فهرست کرده و شرح دهیم. امیدواریم این متن اطلاعات مفیدی برای علاقمندان به مهاجرت داشته باشد.

مهاجرت به اتریش و شرایط آن

مهمترین دلایل مهاجرت به اتریش کدامند

همانطور که اشاره شد مهاجرت به اتریش بنا به دلایل مختلفی صورت می گیرد و برای مهاجرت به اتریش باید شرایط مهاجرت به این کشور را داشته باشید. از دلایل قابل قبول مهاجرت به اتریش مهاجرت از طریق ازدواج به اتریش، مهاجرت از طریق تحصیل به اتریش، مهاجرت از طریق خرید ملک به اتریش، مهاجرت از طریق کارافرینی به اتریش، مهاجرت از طریق تخصص یا کار به اتریش، مهاجرت از طریق پناهندگی است. چنانچه افراد این چند شرط را داشته باشند، می توانند به راحتی به این کشور مهاجرت نمایند و از پتانسیل های موجود در اتریش استفاده نمایند. هرکدام از گونه های مهاجرتی که در بالا عنوان شد، مراحل مختلفی دارد و برای هر کدام باید راهکارهای مختلفی را ارائه داد. در ادامه تمامی انواع گفته شده ی مهاجرت به اتریش و مراحلی را که باید برای نیل به آن بگذرانید، توضیح خواهیم داد.

 ویزای مهاجرت به اتریش

اولین قدم، برای سفر به هر کدام از کشور های دنیا و با هر عنوانی، اولین قدم دریافت ویزای آن کشور است. ویزا به دو صورت دائمی و موقت صادر می شوند. اما باید بدانیم که مهاجرت به اتریش از نوع اقامت دائم محسوب می شود و برای آن فقط ویزای دائمی صادر می شود. پس در این قسمت به ویزای دائمی اتریش اشاره می کنیم. برای دریافت این ویزا با ارائه ی مستندات خود به در صورت داشتن شرایط مهاجرت به اتریش می توانید ویزای دائمی دریافت نمایید. کسانی موفق به اخذ ویزای دائمی اتریش می شوند که قطعا دلایل و شرایط لازم و کافی داشته اند، زیرا اتریش به عنوان یکی از معتبرترین کشورهای اروپایی در امر مهاجرت سخت گیری های ویژه ای دارد. در ادامه به آشنایی با یک سری مدارک مورد نیاز می پردازیم که برای دریافت ویزای اتریش به آن ها نیازمندید.

دریافت وقت سفارت برای مهاجرت به اتریش چگونه است؟

بعد از انتخاب اتریش به عنوان مقصد برای شروع مهاجرت به اتریش چه باید کرد؟

می توان گفت که دریافت وقت سفارت اولین مرحله ای است که برای گرفتن ویزای اتریش باید انجام دهید. برای این کار باید به سفارت اتریش در ایران مراجعه نموده و برای مصاحبه، وقت رزرو کنید. در این مصاحبه شما تمام دلایل خود را برای مهاجرت به اتریش به مسئولان سفارت ارائه می نمایید. در صورت مکفی بودن دلایل درخواست شما قبول می شود ولی اگر درخواست رد شد با انجام یک سری کارها به دریافت ویزای مهاجرت به اتریش امیدوار باشید. چنانچه درخواست شما برای دریافت ویزای اتریش با موفقیت همراه بود، بلافاصله می توانید سایر مراحل دریافت ویزا را طی نمایید که می توان فهمید در روند مهاجرت به اتریش، سفارت اتریش و جواب مصاحبه اولیه می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

دریافت وقت سفارت برای مهاجرت به اتریش

مدارک لازم برای مهاجرت به اتریش چیست ؟

برای ایرانیان حتی برای سفر های چند روزه به هر کشوری در دنیا یک سری مدارک باید تحویل سفارت کشور مقصد شود. برای مهاجرت به اتریش نیز باید مدارکی را به سفارت اتریش در تهران تسلیم کرد. اصلی ترین مدارک مورد نیاز سفارت شامل اصل و رونوشت مدارک شناسائی است مثل کارت ملی و شناسنامه، دو قطعه عکس تمام رخ با زمینه ی سفید (بدون عینک و با ظاهری ساده برای خانم ها) و ارائه پیرینت آخرین گردش مالی حساب بانکی شما. سایر مدارک بستگی به نوع ویزایی مهاجرتی شما متفاوت است. به طور مثال، اگر قصد دارید ویزای مهاجرت به اتریش برای تحصیل را دریافت کنید، باید آخرین مدارک تحصیلی و دعوت نامه ی خود از طرف مرکز آموزشی بورسیه شده را به سفارت تحویل دهند. توجه کنید که برای تهیه و ارائه ی این مدارک به سفارت دقت کنید تا پروسه ی سفرتان با سرعت و بدون مشکل انجام پذیرد.

هزینه های زندگی بعد از مهاجرت به اتریش چگونه است؟

نظام بانکی کشور اتریش که یکی از کشور های اروپایی است بر پایه یورو است.

این مطلب را از این جهت ذکر کردیم که برای ایرانیانی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند، فراهم کردن مبلغ مورد نیازشان به صورت یورو، با دشواری هایی همراه است.

مهاجران به اتریش بهتر است بدانید که ماهیانه حداقل 800 یورو هزینه ی اقامت در اتریش است. این مبلغ بسته به نوع مهاجرت شما متغییر است. در صورتی که بتوانید در اتریش کار کنید می توانید هزینه هایتان را پرداخت کنید ولی برای آن هایی که منابع مالی شان از ایران تامین می شود در کل مخارج در اتریش کمی سنگین است.

انواع مهاجرت به اتریش

برای موافقت سفارت اتریش با مهاجرت باید دلایل مختلفی وجود داشته باشد. برای مهاجرت به اتریش دلایل مختلفی وجود دارند که هر کدام از این ها می تواند شرایط مختلفی داشته باشد و به طبع برای مهاجرت باید مدارک مختلفی را به سفارت اتریش ارائه دهید.

نمونه های مهاجرت به اتریش را در ادامه به تفصیل بررسی می کنیم.

با مهاجرت از طریق ازدواج به اتریش آشنا شوید

مهاجرت از طریق ازدواج یکی از رایج ترین طرق مهاجرت به اتریش است. این مهاجرت به صورت است که افراد خارجی باید با خانم یا آقایی که در اتریش مقیم هستند، ازدواج دائم نموده تا بتوانند مهاجرت به اتریش را به دست آورند. در این میان افرادی هم هستند که برای مهاجرت به اتریش ازدواج سوری انجام می دهند. برای برخورد با این نوع مهاجران کشور اتریش قوانینی را وضع کرده است که از آن جمله تایید مرحله ای است برای مهاجرانی که از طریق ازدواج به اتریش می روند. قوانین اتریش تاکید دارد که افراد ابتدا باید ازدواج کرده و سپس مدارک ازدواج خود را  به علاوه ی مدارک عمومی برای گرفتن اقامت در اتریش به سفارت تحویل دهند. سپس در صورت تایید مدارک طبق نظر مسئولان اتریش برای مهاجرت ادامه اقدامات را انجام می دهند. البته طبق قوانین مهاجرت به اتریش در حین نامزدی نیز افراد می توانند از سفارت ویزای موقت برای سفر به اتریش دریافت دارند.

مهاجرت از طریق ازدواج به اتریش

مهاجرت از طریق تحصیل به اتریش چگونه است؟

از دیگر طرق مهاجرت به اتریش، مهاجرت تحصیلی است. شما می توانید برای تحصیل در یکی از مراکز آموزش عالی اتریش درخواست مهاجرت به اتریش را به سفارتخانه این کشور تقدیم کنید. گزینه ی دیگری برای مهاجرت به اتریش وجود دارد در مواقعی افرادی از طرف یکی از مراکز دانشگاهی اتریش دعوت به تحصیل می شوند و در واقع بورسیه می شوند.

کسانی که توسط دانشگاه های اتریش بورسیه می شوند می توانند با ارائه مدارک تحصیلی خود و دعوت نامه خود ویزای مهاجرت به اتریش را دریافت نمایند. بورس تحصیلی موقعیت بسیار خوبی برای گرفتن اقامت در اتریش است. در مواقعی بورسیه ها اجازه کار نیز در اتریش دارند و حتی بعد از تحصیل می توانند اقامت دائم از اتریش دریافت دارند ولی در پاره ای از انواع بورسیه تعهد اقامت در اتریش بعد از تمام شدن تحصیل وجود ندارد و این افراد پس از فارق التحصیلی باید به کشور خود بازگردند. معمولا دانشجویان خارجی در هنگام تحصیل در اتریش می توانند با توجه به مقطع تحصیلی خود زمانی را به کار کردن و درآمدزایی بپردازند.

با مهاجرت از طریق خرید ملک به اتریش آشنا شوید

در اتریش نیز خرید ملک به عنوان یکی از شرایط اعطای مهاجرت است. در اتریش شما می توانید با خرید یک ملک مانند خانه یا آپارتمان و یک واحد تجاری به این کشور مهاجرت نمایید اما در عین حال تضمینی هم برای اعطای مهاجرت در ازای خرید هر نوع ملکی وجود ندارد. به همین خاطر باید برای خرید ملک در این کشور همه چیز را در نظر گرفت تا اگر به خاطر دریافت مهاجرت اقدام به خرید ملکی می کنید متضرر نشوید. برای موفقیت در این کار بهترین کار استفاده از مشاوران حقوقی و وکلای خرید و فروش مستقلات در اتریش است. به هر حال خرید ملک تا حدود زیادی باعث سهولت در امور مهاجرت به اتریش می شود. مدارک مکانی را که در اتریش خریده اید به همراه مدارک عمومی مهاجرت به سفارت تحویل دهید و برای مهاجرت به اتریش اقدام کنید.

چگونه برای مهاجرت از طریق کارافرینی به اتریش اقدام کنید؟

کار آفرینی و سرمایه گذاری یکی از انواع مهاجرت در اتریش محسوب می شود. به راحتی با پرداختن مبلغی که از قبل تعیین شده می توانید برای مهاجرت به اتریش اقدام کنید. سرمایه ی شما در جهت کار آفرینی هزینه می شود و این کار آفرینی باید به گونه ای باشد که چندین نفر از افراد مقیم اتریش بتوانند تحت پوشش کار شما مشغول شوند. مزیت گزینه ی کار آفرینی در اتریش این است که این کشور مبلغ مشخصی را برای اعطای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری مشخص کرده است که با داشتن آن شما می توانید برای مهاجرت در اتریش اقدام کنید. شما بعد از انجام سرمایه گذاری با روشی که سفارت و اداره ی مهاجرت اتریش برایتان مشخص می کنند می توانید به همراه سایر مدارک سرمایه گذاری به سفارت اتریش مراجعه کرده و ویزای مهاجرت به اتریش را دریافت کنید.

با مهاجرت از طریق تخصص یا کار به اتریش آشنا شوید

برای مهاجرت به اتریش روش های مختلفی وجود دارد که شما می توانید از هر کدام از آن روش ها که مناسب شماست برای مهاجرت به اتریش اقدام کنید.

با روش دیگری برای مهاجرت آشنا شوید. تخصص کاری در زمینه های مختلف فرصت خوبی است برای متخصصان در تمام مشاغلی که کشور اتریش به آن ها نیازمند است. با توجه به کیفیت کار و تولید در اتریش برای به دست آوردن چنین فرصتی باید در زمینه کاری مورد نظر تا حدی نخبه باشید. پس اگر مهندسی از طرف یک شرکت اتریشی مثلا معماری دعوت به کار  شده است آن فرد قطعا دارای مقام های عالی در شرکت های خوبی بوده است و طراحی های او قطعا در رده ی بالایی قرار داشته است. افرادی که از طرف شرکت های اتریشی دعوت به کار می شوند، دعوتنامه ای رسمی و حرفه ای برای او فرستاده می شود و چنانچه او تمایل برای مهاجرت کاری به اتریش را داشته باشد می تواند با مراجعه به سفارت اتریش در کشور رفته و با همراه داشتن دعوت نامه ی کار برای گرفتن ویزای اتریش، درخواست مهاجرت تخصصی و مدارک لازم را تحویل سفارت کند.

مهاجرت از طریق تخصص یا کار به اتریش

مهاجرت از طریق پناهندگی چگونه است؟

از دیگر راه های مهاجرت به اتریش، پناهندگی است. چون این نوع مهاجرت از طرق غیرقانونی انجام می شود مهاجر مراحل سختی را باید پشت سر بگذارد. چون برای این نوع مهاجرت افراد باید به صورت غیر قانونی از کشورشان خارج شده و به کشور اتریش یا کشور های دیگر پناهنده شود که با خطر های بسیاری نیز روبرو خواهند بود. علاوه بر مشکلاتی که خارج شدن غیرقانونی از کشور برای مهاجران به همراه دارد، پذیرفته شدن پناهندگی شان از طرف اتریش نیز مشکل دیگری است و بسیار سخت است. برای مهاجرت به اتریش پناهندگان باید دلایل خوبی برای پذیرفته شدن در اتریش داشته باشند. عمده دلایلی که می توان با تکیه بر آن ها در اتریش پناهنده شد به آشوب شدن در کشور و نداشتن امنیت را می شود اشاره کرد.

 آسان ترین روش های مهاجرت

سفر و مهاجرت به اتریش بسیار سخت بوده و اگر فردی قصد چنین کاری دارد باید به دقت کارهای مربوط به مهاجرت را انجام دهد. هیچ یک از کارهای مربوط به مهاجرت به اتریش آسان نیست و باید به تمامی نکات گفته شده دقت داشته باشید.

خلاصه آخر

هر چند که در متن بالا راجع به مهاجرت به اتریش سخن گفتیم اما قبل از هر اقدامی باید نوع مهاجرت خود را انتخاب کنید تا بتوانید کارهای مقدماتی مربوط به آن را انجام دهید. اتریش به دلیل اینکه یکی از کشورهای مطرح اروپایی با اقتصاد عالی است، طرفداران زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *