استرالیا کشوری است که چند سالی است تلاش بر گردشگر به جذب دانشجو می پردازد و از این افراد تعداد زیادی خواهان مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل هستند. افرادی که قصد دارند از این روش مهاجرت کنند باید حتما ویزای تحصیلی دریافت کنند. افراد متقاضی می توانند در هر مقطعی که بخواهند در کشور استرالیا تحصیل کنند و همچنین امکانات رفاهی و تحصیلی خاصی شامل شان خواهند شد.

افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل دارند لازم است با برخی از دانشگاه های استرالیا آشنا شوند. از دانشگاه های برتر کشور استرالیا می توان به دانشگاه ملبورن، دانشگاه وایکاتو،دانشگاه ولونگونگ، دانشگاه مک کوئر، داننشگاه اوتاگو و دانشگاه ملی استرالیا اشاره کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

امروزه افراد زیادی خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر هستند. یکی از کشورهایی که دانشجویان زیادی را برای دانشگاه های خود از سر تا سر جهان می پذیرد کشور استرالیا است. متقاضیانی که قصد اقدام رفتن به کشوری با استانداردهای بالای زندگی را دارند، کشوری که بتواند حداقل امنیت شغلی را برایشان به ارمغان آورد. البته برخی افراد توانسته اند بورسیه تحصیلی کشور استرالیا را بدست بیاورند و به صورت رایگان در آنجا تحصیل نمایند. پس پر رونق ترین راه برای مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل می باشد. مهاجرت به استرالیا به روش تحصیل هزینه های خودش را هم خواهد داشت. دانشجویان باید در نظر بگیرند هزینه خدمات و امکانات دانشجویی حائز اهمیت است. هزینه های تحصیل در استرالیا در مقطع ابتدایی بستگی به شهر انتخابی و نوع دانشگاه شما دارد.

البته اغلب دانشگاه های این کشور به دانشجویان بورسیه می دهند که این بورسیه سبب می شود تا حدی نسبت به هزینه خیال دانشجو راحت باشد و البته دانشجویان می توانند با ویزای گرفته کار کنند و نیازهای مالی خود را رفع نمایند. متقاضیان رفتن به استرالیا به روش تحصیل و دانشجویانی که کلاس های حضوری دارند تنها می توانند 40 ساعت در 2 هفته کار کنند. شما باید تمکن مالی کافی داشته باشید تا هزینه‌های دوره‌ تحصیل، سفر و زندگی در استرالیا را برای خود و اعضای خانواده‌‌ (همراهان) بپردازید. شاید نیاز باشد مدارکی از توانایی مالی خود همراه با درخواست ویزا ارائه دهید.

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

انواع روش های مهاجرت به استرالیا به روش طریق تحصیل

کشور استرالیا از سطح علمی بالایی برخوردار است و اغلب دانشگاه ها و مراکر علمی آن دارای برترین رتبه های علمی و تجربی در سطح جهان هستند. یکی از شروط اصلی دانشگاه های استرالیا که دانشجویان باید این موضوع را رعایت کنند، ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر می باشد. در این بخش به روش های مختلف در مسیر مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل خواهیم پرداخت.

مهاجرت به استرالیا از طریق مدرک دیپلم

کشور استرالیا کشوری است مهاجر پذیر و یکی از روش های مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل است. اما در حال حاظر شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل دشوار تر شده است. یک از شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق مدرک دیپلم این است که شخص متقاضی حداقل 10 تا 12 سال سابقه کار در حیطه رشته و کار خود داشته باشد. البته اگر فرد در زمینه کامپیوتر تخصص داشته باشد مهاجرتش بسیار راحت صورت می گیرد چرا که استرالیا به دنبال نیروی کار کامپیوتر می باشد و البته این شرط پس از شرایط سنی است که متقاضی نباید سنش زیاد باشد در اصل سن و سابقه کار باید در تعادل با یکدیگر باشد.

مهاجرت به استرالیا از طریق مقطع کاردانی

از دیگر مقاطع تحصیلی در کشور استرالیا مقطع فوق دیپلم می باشد که یکی از راه های منجر به مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل شده است. دوره های فوق دیپلم معمولا از طریق کالج ها صورت می گیرد اما در هر حال در بعضی از دانشگاه ها دوره فوق دیپلم را برگزار می شود. این دوره 2 سال به طول می انجامد و شهریه آن بین 14000 تا 26000 دلار در سال خواهد بود.

مهاجرت به استرالیا از طریق مقطع کاردانی

مهاجرت به استرالیا از طریق مقطع لیسانس

استرالیا از جمله کشورهای انگلیسی زبان محسوب می شود که دانشجویان برای تحصیل در استرالیا و اقامت دائم آن اقدام می نمایند. یکی از روش های مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل  در مقطع کارشناسی یا همان لیسانس می باشد که به شدت مورد استقبال دانشجویان قرار گرفته است. با توجه به اینکه تعداد زیادی از دانشگاه های کشور استرالیا در این مقطع دانشچو می پذیرند به همین دلیل مهاجرت به استرالیا به روش تحصیل انجام می شود. بیشترین رشته های محبوب رشته های پزشکی و مهندسی هستند.

دوره لیسانس در کشور استرالیا 3 سال طول می کشد که  دانشجویان می توانند نهایتا آن را 4 ساله به اتمام برسانند که سال چهارم جهت تحقیق بر روی پایان نامه می باشد. شهریه دانشگاه های استرالیا در مقطع لیسانس به مراتب پایین تر از سایر مقاطع تحصیلی می باشد اما دریافت بورسیه تحصیلی در این مقطع پایین تر می باشد و البته خوابگاه دانشجویی برای دوره لیسانس به خاطر جوان تر بودن افراد تعدادش بیشتر است.

مهاجرت به استرالیا از طریق مقطع فوق لیسانس

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل در مقطع فوق لیسانس به دو دسته تحصیلی و تحقیقاتی تقسیم بندی می شود در واقع مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بعد از کارشناسی بیشترین متقاضی را دارد. توجه داشته باشید که حضور دانشجویان در کلاس های این دوره اجباری می باشد. این دوره بین 1 تا 3 سال زمان می برد و دوره های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کشور استرالیا به زبان انگلیسی ارائه می شود.

دوره های تحقیقاتی در دوره تحصیلی و دوره کارشناسی ارشد 2 گانه می باشد که چون متقاضی کارشناسی ارشد 2 گانه با به اتمام رساندن این مقطع تحصیلی در مدت زمان 2 سال 2 مدرک کارشناسی ارشد دریافت می کنند که در آینده کاری و رزومه تحصیلی اش نقش بسیار زیادی دارد. در دوره کارشناسی ارشد مانند دوره کارشناسی کلاس آموزشی برگزار می شود، با این تفاوت که در انتهای دوره نیازی به ارائه پایان نامه به مراتب مهم تر و الزامی تر است.

مهاجرت به استرالیا از طریق مقطع فوق لیسانس

مهاجرت به استرالیا از طریق مقطع دکترا

بهترین مقطع برای مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل دکترا می باشد. دوره دکترا به طور کامل 3 سال زمان می برد.  تحصیل در مقطع دکترا در کشور استرالیا برابر با برخورداری از کیفیت و امکانات عالی تحقیقاتی است. در مقطع دکترا در دانشگاه های استرالیا باید حداقل 15 و داشتن مدرک کارشناسی ارشد الزامی می باشد. مدرک دکترای کشور استرالیا به فردی اعطاء می شود که یک رساله تحقیقاتی در رشته خود انجام داده باشد.

لازم است بدانید که مدرک دوره دکترا به عنوان یک رشته تخصصی دیده می شود و داشتن یک پیشنهاد تحقیقاتی خوب و جالب برای اخذ پذیرش در این مقطع بسیار ضرروری می باشد و هر دانشجو باید یک پیشنهاد تحقیقاتی مناسب برای ارائه به دانشگاه در اختیار داشته باشد. به طور کلی پیشنهاد تحققاتی در مقطع کارشناسی و دکترا با یکدیگر بسیار متفاوت است و این تفاوت در اصل در نگارش و شیوه نوشتاری نمی باشد بلکه در مقطع دکترا پیشنهاد تحقیقاتی باید در جهت ارائه مفاهیم نو و خدمتی به علم تحقیقی باشد. نکته مهم در مورد تحصیل در استرالیا و رفتن به استرالیا به این روش، این است که در مقطع دکترا نسبت به سایر مقاطع بیشترین بورسیه را دارد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *