سرزمین یونان از قدیمی ترین تمدن های بشر است. شهر کورفو یکی از شهرهای مهم این کشور محسوب می شود. روغن زیتونی در جزیره کورفو از نظر دارا بودن پلی فنول در سطح جهان بی رقیب بوده که آن را به یک ماده غذایی ضد التهاب تبدیل کرده است و برای اعصاب نیز بسیار مفید است. در این مقاله قصد داریم در خصوص غذاهای شهر کورفو صحبت کنیم بنابراین با ما همراه باشید.

آشنایی با کشور یونان

کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است، این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و در شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی می باشد. کشور یونان در محل اتصال سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است. یونان مساحتی حدود ۱۳۲ هزار کیلومتر مربع دارد درحالیکه در این کشور حدود 10 میلیون نفر زندگی می کنند درحالیکه اکثر یونانیان به کلیسای ارتدکس یونانی تعلق دارند که توسط یک شورای اسقف های شهری اداره می شود. یونان عضو اتحادیه اروپا است و واحد پولش یورو می باشد .هزینه زندگی در یونان به طور کلی 30 درصد از سایر کشور های اروپایی کمتر است ولی به همین میزان درآمدش هم در این کشور پایین تر است.

پایتخت یونان شهر آتن می باشد که پر جمعیت ترین شهر یونان به شمار می آید. در آتن مکان‌های تاریخی و طبیعی بسیاری مورد توجه و محبوبیت توریست‌های سراسر جهان، قرار دارد. یونان به دلیل زیبایی های طبیعی و تاریخ شگفت انگیزش معروف است. مکان های تاریخی باستانی، جزایر بی شمار، سواحل شنی، و آب و هوای مطبوع مدیترانه، یونان را به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری اروپا تبدیل می کند. کشور یونان دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد. روزهای تابستان در این کشور گرم و خشک بوده و غالبا بادهایی که در غروب  می وزند اندکی از گرمای هوا کم می کنند.

درباره شهر کورفو

این جزیره که در شمال‌ غربی یونان و ۵۰۰ کیلومتری از آتن قرار دارد. کورفو بیشتر از آنکه یک شهر مرکزی شلوغ و درهم پیچیده باشد، یکی از جزایر یونان محسوب می شود. جمعیت جزیره کورفو بیش از ۱۰۲ هزار نفر و مساحت آن نزدیک به ۶۱۰ کیلومتر مربع است. آب و هوای کورفو مدیترانه‌ای به‌ شمار می‌ رود. تابستان ‌هایی داغ، مرطوب و بدون باران، و زمستان‌ هایی معتدل و نمناک دارد.

جزیره زیبا کورفو یکی از جزایر دیدنی یونان است که در بین غذاهای یونانی دارای غذا های محبوب و خاصی می باشد. می توان گفت که غذاهای شهر کورفو جزو جاذبه های توریستی آن محسوب می شوند در نتیجه بسیاری از توریست های کشور یونان برای امتحان کردن غذاهای این شهر برای یک بار هم که شده به آنجا سفر کرده اند. کورفو حاوی شواهد تاریخی بسیاری است و کسی که از این شهر دیدن کند تا پایان عمر افسون و دلربایی آن را فراموش نخواهد کرد.

بسیاری از غذاهای نایاب کورفو را می توانید در رستوران های این شهر یافت کنید. بی نظیر ترین بوی غذا در این جزیره به مشام می رسد. یکی از افرادی که توانسته غذاهای محبوبی را در این جزیره طبخ کند فردی به نام پاناگیوتیس واسیلایس است که مردم محلی در جزیره کورفو به او آقای عسل می گویند. زمانی که این فرد مغازه کوچک خود را در این جزیره باز کرد هیچ چیزی از زنبور داری و تهیه عسل نمی دانست  اما با تلاش مداوم تنواست به یکی از افراد مشهور تولید کننده عسل در این منطقه تبدیل شود. عسل هم جزو مواد و شیرینی های است که در جزیره کورفو مصرف زیادی دارد.

معروف ترین غذاهای شهر کورفو

یکی از موثرترین مواد غذایی که در بیشتر غذاهای شهر کورفو می توانید آن را ببنید زیتون است. بسیاری از درختان زیتون در سراشیبی کامیلیوس کاشته شده اند و این نشان دهنده مصرف زیاد این ماده غذای در غذاهای کورفو است. میوه های ریز مانند بهاره هم جزو موادی است که در بیشتر غذاهای کورفو استفاده می شود. هر کدام از درختان این مواد غذایی بیش از صد سال عمر دارند و این نشان دهنده طرفداران زیاد آنها است.

زمانی که در پیاده رو قدم می زنید اکثر مغازه ها جزو اغذیه فروشی ها هستند در واقع شما در این جزیره می توانید انواع غذاهای یونانی را امتحان کنید. در گوشه و کنار طبیعت زیبای این جزیره می توانید غذاها و اغذیه فروشی های گرم و سرد را ببنید اکثر کافی شاپ ها و تهیه  غذاها در این جزیره به سبک باستانی یونانی هستند که به شما احساس عجیبی را القا می کنند. در مسیر کم تردد ساحل ارمونس در شهر فوکو که دارای دیواره های سنگی زیبایی می باشد بیشتر می توانید غذاهای دریایی کورفو را یافت کنید.

سالاد پنیر فتا و کباب سوولاکی

ترکیب سبک‌ های متفاوت غذای ایتالیایی و یونانی، در غذاهای شهر کورفو با یکدیگر ادغام شده است. یکی از بهترین غذاهای کورفو که جزو غذاهای قدیمی و سنتی این شهر باشد غذاهایی است که با پنیر فتا تهیه شده است و سالاد فتا و کباب سوولاکی یکی از آنهاست. مردم این شهر به کباب علاقه زیادی دارند و کباب سوولاکی جزو یکی از غذاهای معروف این شهر است. این غذا بیشتر جزو غذاهایی است که به عنوان صبحانه سرو می شود. در این غذا می توانید ترکیب سبک ایتالیایی و سبک یونانی را ببیند.

سوفریتو

یکی از غذاهای که با گوشت گوساله تهیه شده است این غذا است که به همراه مواد غذایی تازه از جمله جعفری و سیو جوشیده شده تهیه می شود. غذای دیگری که به این غذا هم شباهت زیادی دارد بوریتو است. این غذا هم می تواند جزو یکی از غذاهای کارفور باشد که مردم بومی این جزیره و حتی مسافران به آن علاقه زیادی نشان می دهند. این غذا هم یکی از غذاهای گوشتی کارفور است که به وسیله گوجه و نوعی خورشت مرکب تهیه می شود.

کامکورات

این غذا  یکی از غذاهای میوه ای و گیاهی است که حاوی گوشت نمی باشد به همین دلیل یکی از غذاهای شهر کورفو است که بیشتر برای گیاه خواران توصیه می شود. میوه های که برای این غذا در نظر گرفته شده است از میوه های ریز هستند که مخلوط آنها با هم می تواند یک غذای کاملا مرکب باشد. طعم ترش و شیرین این غذا در بین غذاهای کورفو  بی نظیر است. اغلب مسافران و توریست هایی که این غذا را امتحان می کنند به عنوان یک دسر و پیش غذا به آن علاقه زیادی نشان می دهند. این غذا مخلوطی از میوه های ریز تابستانی و زمستانی است که در کنار هم یک غذای رنگارنگ را می سازد. میوه زمستانه ای که در این غذا استفاده می شود بهاره است که از لحاظ دسته بندی جزو خانواده مرکبات می باشد.

سالاد های کورفو

بیشتر سالاد های کورفو را می توانید با مخلوطی از توت فرنگی و روغن زیتون تهیه کنید. در بیشتر پیش غذاهای این ناحیه این دو ماده به عنوان مواد غذایی اصلی استفاده می شود. طعم شیرین سالاد های کورفو معروف است. کیفیت بیشتر سالاد ها و پیش غذاهای شهر کورفو در بین غذای یونانی بی نظیر است. ترکیب توت فرنگی و کامکاورات را هم می تواند به عنوان یکی از گزینه ها تهیه سالاد و دسرهای کورفو در نظر گرفت. در بیشتر سالاد ها به عنوان طعم دهنده از روغن زیتون هم استفاده می شود. البته روغن زیتون مصارف زیادی در غذاهای سرد یونانی دارد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *