وقت سفارت آلمان

اطلاعات تماس با سفریتو:

 • آدرس: ایران – تهران – خ مطهری – خ ترکمنستان بین کوچه بید و سرو پلاک 20 طبقه اول واحد 4
 • تماس : 02188474250
 • ساعات کاری: 9 صبح تا 4 عصر

وقت سفارت آلمان را بدون دردسر بگیرید 

 • اخذ وقت فوری بدون معطلی
 • وقت تضمینی سفارت آلمان
 • پانزده سال سابقه درخشان در خصوص اخذ ویزای آلمان
 • پاسخگویی از 9صبح تا 6 عصر توسط کارشناسان وقت آلمان

رضایت شما صدای شماست

برای ارتباط سریع با همکاران ما

از راههای سریع زیر اقدام کنید

کارشناس اول

کارشناس دوم

 • آنچه که در این مطلب خواهید آموخت :
 • آدرس سفارت و ویزامتریک و کنسولگری آلمان در ایران
 • ساعات کاری سفارت و ویزامتریک و کنسولگری آلمان در ایران
 • انواع وقت سفارت آلمان
 • نکات بسیار مهم درباره وقت سفارت آلمان
 •  دعوتنامه های کشور آلمان
 • مدارک موردنیاز جهت مراجعه به سفارت آلمان
 • هزینه‌های مربوط به‌وقت سفارت آلمان
 • انواع ویزای شینگن

چنانچه قصد سفر به کشور آلمان را دارید باید همانند دیگر کشورها نسبت به اخذ روادید آلمان اقدام کنید. محل سفارت آلمان در ایران خیابان فردوسی و خیابان بخارست می باشد و باید پیش از طی مراحل دریافت ویزا اقدام به اخذ وقت سفارت آلمان کنید.

اگر هدف شما سفر به کشور آلمان است با توجه به نوع سفر باید وقت مناسب آن را تهیه کنید چرا که هر نو سفری یا درخواستی وقت بخصوص خود را دارد در کل وقت های سفارت المان شامل این موارد می شود که عبارتند از :

 • وقت توریستی
 • وقت دیدار از دوستان و فامیل
 • وقت تجاری
 • وقت تحصیلی
 • وقت کاری
 • وقت پیوست
 • وقت تایید مدارک

لازم به ذکر است که هر یک از این موارد دارای زیر مجموعه های خاص خود می باشد. برای درخواست ویزا باید ابتدا وقت سفارت آلمان را رزرو کنید . ازآنجایی‌که کشور آلمان عضو  معاهده شینگن است باید برای ورود به خاک این کشور ویزای شینگن تهیه کنید.

مدارک موردنیاز جهت مراجعه به سفارت

آدرس سفارت آلمان در ایران

خیابان فردوسی، شماره  ۳۲۴-۳۲۰ آدرس سفارت آلمان در تهران هست. کد پستی کنسولگری آلمان ۱۱۳۶۵ و جهت تماس تلفنی با این سفارت می‌توانید از شماره ۳۹۹۹۰۰۰۰ استفاده کنید. باید دقت داشته باشید هرگونه ارتباط از طریق ارسال ایمیل و یا دورنگار باید به زبان‌های آلمانی و یا انگلیسی باشد و به هیچی ایمیل و یا فکسی با محتوای فارسی رسیدگی نخواهد شد.

آدرس بخش حقوقی و کنسولی در ایران

خیابان بخارست، خیابان هشتم، پلاک 7، ساختمان آرین

021-88757561

021-88757562

021-88757563

021-88757551

021-88757552

از طریق این شماره ها می توانید روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 11 الی 12 به خط ویژه بخش روادید نیز متصل گردید.

آدرس ویزا متریک نماینده بخش ویزاهای کوتاه مدت سفارت آلمان

سفارت آلمان برای کاهش مراجعات حضوری به سفارت و همچنین رسیدگی سریعتر به پروندهای متقاضیان تصمیم بر این گرفت که بخش ویزاهای کوتاه مدت را به شرکت ویزامتریک محول کند که این کار باعث شد زمان های وقت ملاقات از 6 ماه به 1 ماه و در زمان های هم به چند روز برسد. شرکت ویزامتریک در آدرس خیابان خالد استانبولی (وزرا) نبش کوچه بیست و یک است.

آدرس جدید بخش کنسولگری آلمان برای ویزاهای بلند مدت

سفارت آلمان در ایران وقت های تحصیلی و کاری و همچنین پیوست را در زمان های بین 6 تا 18  ماهه صادر میکند جدیدا سفارت المان تصمیم بر این گرفته است که بخش ویزاهای بلند مدت خود را به مکان دیگری صادر کند که بتواند سریعتر به پرونده ها رسیدگی و همچنین زمان وقت سفارت را کاهش دهد ادرس جدید بخش کنسولگری خیابان بخارست – خیابان هشتم پلاک 7 ساختمان آریان می باشد.

آدرس سفارت آلمان در ایران

ساعات کاری سفارت و ویزامتریک و کنسولگری آلمان در ایران

این سفارت در روزهای یکشنبه ، چهارشنبه و پنجشنبه از ساعات 7 تا 3:30 و در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه از ساعت 7 تا 4 آماده ارائه خدمات به مراجعین می‌باشد. پس پیش از مراجعه به سفارت باید نسبت به اخذ وقت سفارت آلمان اقدام کنید و بعدازآن در روز مقرر که برای شما تعیین‌شده می‌توانید به سفارت مراجعه کنید. جمعه و شنبه روزهای تعطیل سفارت آلمان می‌باشد.

در تابستان یعنی طی ماههای جولای و آگوست ساعات کاری سفارت تغییر کرده و از 7 تا 2 ظهر می‌باشد. بخشی که متقاضیان درخواست ویزا برای ارائه مدارک خود باید به آن مراجعه کنند از ساعت 7 الی  10:30 مشغول به کار است که باید پیش از مراجعه وقت سفارت آلمان را رزرو کرده باشید. در روزهای عید نوروز ، عید پاک ، عاشورا و کریسمس سفارت آلمان تعطیل بوده و امکان مراجعه و تماس تلفنی وجود ندارد.

وقت تایید مدارک سفارت آلمان

سفارت آلمان همانند دیگر سفارتهای اتحادیه اروپا برای کسانی که مدارک خاصی دارند و باید مورد تایید رسمی سفارت برسد وقت های را قرار داده است که این وقت ها شامل این موارد می باشد :

 • وقت تایید کپی و برابر اصل سفارت آلمان

این نوع وقت مناسب افرادی می باشد که یکسری از مدارک خود که به زبان آلمانی ترجمه شده است و مورد تایید دادگستری و وزارت امور خارجه رسیده است به تایید سفارت آلمان هم برسانند.

 • وقت تایید امضاء سفارت آلمان

این نوع برای مناسب افرادی است که قرار است د کشور آلمان شرکتی ثبت کنند و یا با شخصی در آلمان ازدواج کنند یا وکالت نامه ای را صادر کنند.

 • وقت تایید مدارک ایرانی

این مورد تایید بیشتر برای افرادی می باشد که در کشور آلمان ساکن هستند و نیاز دارند که مدارکی که با زبان فارسی در ایران صادر شده است را به تایید سفارت برسانند که میتوان به این موارد اشاره کرد. طلاق نامه، گواهی عدم سوء پیشینه و …

 • وقت تایید مدارک جهت امور بازنشستگی

این نوع وقت تایید مدارک جهت امور بازنشستگی می باشدکه قبلا نیازمند دریافت وقت بود اما جدیدا این مورد رایگان می باشد. جهت بهره مندی از این نوع وقت شما باید نامه بیمه بازنشستگی و گذرنامه خود را به همراه داشته باشید.

اگر شما نیازمند این نوع وقت ها هستید برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص وارد لینک مقابل شوید ( گرفتن وقت تایید مدارک سفارت آلمان )

انواع وقت سفارت آلمان

همواره متقاضیان زیادی هرساله برای اهداف مختلفی چون تحصیل، کار و یا گردش و تفریح به کشور آلمان سفر می‌کنند که ابتدا باید برای دریافت ویزای آلمان و پیش از آن‌وقت سفارت آلمان اقدام کنید. بعد از تحویل مدارک مسئولین سفارت مدارک شمارا موردبررسی قرار می‌دهند و چنانچه صلاحیت شما تائید شود برای شما ویزای آلمان صادر می‌شود.

از آنجاکه آلمان عضو کشورهای شینگن است با ویزای شینگن آلمان می‌توانید به تمام کشورهای اتحادیه شینگن سفر کنید.با توجه به هدف سفر شما به آلمان برای اقدام به اخذ ویزای آلمان چه توریستی، کاری و چه تحصیلی باید مدارکی ارائه دهید که در مواردی خاص متفاوت می‌باشد.  تهیه ویزای آلمان فقط از طریق سفارت این کشور امکان‌پذیر می‌باشد و باید قبل از ثبت درخواست خود مشخص کنید که چه نوع ویزایی می‌خواهید.

زیرا این ویزاها دارای شرایط و مدارک یکسان نمی‌باشد و حتی مدتی که سفارت بنا به ویزا برای شما مشخص می‌کند که می‌توانید در آلمان اقامت داشته باشید نیز متناسب با ویزای شما متفاوت است. در زیر لیست انواع وقت های سفارت ذکر شده است که عبارتند از :

 • وقت توریستی سفارت آلمان
 • وقت تجاری سفارت آلمان
 • وقت پزشکی سفارت آلمان
 • وقت کاری سفارت آلمان
 • وقت دانشجویی سفارت آلمان
 • وقت پیوست سفارت آلمان
 • و دیگر موارد

وقت سفارت آلمان برای ویزای توریستی

برای ایرانیان آلمان کشوری مطلوبتر در بین دیگر کشورهای اروپایی می‌باشد که هرساله ایرانیان زیادی به آن سفر می‌کنند . دقت داشته باشید که بعد از تعیین وقت سفارت آلمان باید مدارکتان کامل  بدون نقص باشد. مدارک موردنیاز برای صدور ویزا در ادامه متن توضیح داده‌شده است.

چنانچه قصد سفر با همسرتان را دارید باید مدارک او را نیز تهیه و با مدارک خود تحویل دهید. برای اشخاص زیر سن ۱۸ سال اجازه‌نامه محضری و کتبی قیم و یا والدین و برای زنان متأهل اجازه همسر نیاز می‌باشد انواع دیگر وقت سفارت آلمان جهت سفر کاری و تجاری است.

گرفتن وقت سفارت برای ویزای ازدواج

چنانچه قصد دریافت اقامت ازدواج آلمان را دارید باید با شخصی آلمانی و یا کسی که شهروندی آلمان را دارد ازدواج کنید. جهت دریافت ویزای نامزدی باید شرایط خاصی را دارا باشید. پس از ارائه مدارک ازدواجتان به سفارت آلمان و بررسی آن‌ها چنانچه واجد شرایط تشخیص داده شوید این ویزا برای شما صادر خواهد شد.

گرفتن وقت سفارت برای ویزای کار

چنانچه شرایط استخدام در شرکتی در آلمان را داشته باشید می‌توانید نسبت به اخذ ویزای کاری و تجاری آلمان اقدام کنید و تا بتوانید برای این منظور به آلمان سفر کنید و در آن اقامت داشته باشید. برای این منظور باید دعوت‌نامه‌ای از کارفرمای آلمانی دریافت کنید و باید دعوت‌نامه معتبر و مهرشده به‌صورت رسمی باشد.

بعد از گرفتن دعوت‌نامه و تکمیل مدارک دیگر که در بالا شرح دادیم و تعیین وقت سفارت آلمان به سفارت مراجعه کنید و اقدامات دیگر را انجام دهید. مسئولین سفارت مدارک را به‌دقت بررسی کرده و اگر مشکلی وجود نداشته باشد ویزا برای شما صادر خواهد شد.

گرفتن وقت سفارت برای ویزای دانشجویان

اگر مقصود شما از سفر و اقامت در آلمان تحصیل در این کشور باشد چندراه پیش روی شماست. در ابتدا باید پذیرش یک دانشگاه در آلمان را داشته باشید . این ویزا اول 3 ماهه صادرشده و بعد از چند ترم دوباره تمدید می‌شود. باید بدانید که نمی‌توانید ویزای توریستی و یا کاری بگیرید و بعد از دریافت وقت سفارت آلمان و این نوع از ویزای آلمان آن را تبدیل به ویزای تحصیلی کنید.

گرفتن وقت سفارت آلمان به‌صورت فوری

جهت تعیین وقت سفارت المان فوری بهتر آن است که از طریق آژانس‌ها و مؤسسات گردشگری اقدام کنید و از خدمات آن‌ها استفاده کنید. این مسئله بدین معنی نیست که آژانس و یا شرکت مربوطه وقت سفارت آلمان می‌فروشد بلکه منظور آن است که مراحل کار درخواست ویزای آلمان و تعیین وقت سفارت آلمان را می‌توانید به کارشناسان باتجربه آن‌ها بسپارید تا بدون خطا و اشتباه مراحل را طی کنند.

چند نکته درباره وقت سفارت آلمان

به دلیل اینکه آلمان عضو شینگن است قادر خواهید بود از تمام سفارت کشورهای عضو شینگن اقدام کنید و ویزای آلمان بگیرید. توصیه ما به شما این است که برای گرفتن ویزای آلمان از طریق تعیین وقت سفارت آلمان اقدام کنید.

برای گرفتن هر نوع ویزا علاوه بر مدارک کلی یک سری مدارک دیگر نیاز است که خاص هر نوع ویزا هست که بنا بر سیاست‌های سفارت از شما درخواست می‌شود. بنابراین پیش از اقدام تمامی مدارک را با دقت تهیه و در دارالترجمه ترجمه کنید و ممهور به مهر دادگستری باشد.

هزینه مربوط به تهیه ویزا در سفارت و به‌صورت نقدی به واحد یورو پرداخت می‌شود. باید سفر خود را در طول ویزای صادره به اتمام برسانید.

دانستنی های دعوت‌نامه آلمان

چنانچه قصد سفر تفریحی ، تحصیلی و یا کاری به آلمان دارید اقدام به تهیه دعوت‌نامه کنید زیرا که داشتن دعوت‌نامه بسیار مهم و ضروری می‌باشد سپس به دنبال رزرو وقت سفارت آلمان و ویزای آن باشید. یک دعوت‌نامه رسمی و یا غیررسمی برای به انجام رساندن سریع‌تر امور اخذ ویزا و وقت سفارت آلمان و بالا بردن شانس اخذ ویزای آلمان می‌توانید بسیار مؤثر باشد.

دعوت‌نامه معمولاً از سوی یکی از دوستان و یا اعضای خانواده برای سفر به کشور مقصد برای شما صادر می‌شود. لازم به ذکر است که داشتن دعوت‌نامه به‌هیچ‌وجه ضمانتی برای صدور ویزا نمی‌باشد اما داشتن یک دعوت‌نامه از سوی یکی از اعضای خانواده و یا آشنایان شما می‌تواند شانس شمارا برای ویزا شدن بالا ببرد.

چنانچه این دعوت‌نامه را از سوی خویشاوندی در آلمان دریافت کردید نسبت به تهیه باقی مدارک اقدام کنید و تعیین وقت سفارت آلمان را انجام دهید و به طی باقی مراحل بپردازید.

سیستم گرفتن وقت سفارت آلمان

بعد از اقدام به‌صورت آنلاین برای وقت سفارت آلمان یک شماره‌جهت پیگیری برای شما فرستاده خواهد شد. و بعد از سی دقیقه یک ایمیل تائیدیه حاوی اطلاعات درخواست ویزا برای شما ارسال خواهد شد. چنانچه اشتباهی در ورود اطلاعات انجام داده‌اید سریعاً درخواست را لغو کنید و دوباره تلاش کنید. حدود یک ماه و نیم بعد از ثبت درخواست تعیین وقت سفارت آلمان برای شما ایمیلی حاوی تاریخ تعیین‌شده توسط سفارت ارسال می‌شود که روز مصاحبه شما هست.

تنها یک هفته فرصت برای تائید این ایمیل دارید و در صورت عدم تائید وقت سفارت آلمان شما لغو خواهد شد. امروزه برای تعیین وقت سفارت آلمان از سیستم جدیدی که سفارت در سایت خود راه‌اندازی کرده استفاده می‌شود و دقت کنید که برای تعیین وقت سفارت آلمان نباید مراجعه حضوری به سفارت داشته باشید.

مدارک موردنیاز جهت مراجعه به سفارت آلمان

دقت داشته باشید که در روز مصاحبه شما باید خود در سفارت حضور داشته باشید و هیچ شخص دیگری نمی‌تواند بجای شما برای مصاحبه و انگشت‌نگاری حاضر شود.

اسنادی که به سفارت آلمان ارائه میشود در چند دسته تقسیم میشود که در زیر کاملا توضیح خواهیم داد.

اسناد ضروری و اولیه

 • اعتبار گذرنامه بالای سه ماه بعد از پایان سفر
 • گذرنامه دارای دو برگه خالی باشد
 • تکمیل فرم درخواست ویزای آلمان
 • ویزاهای قبلی شنگن ( در صورت موجود بودن )
 • اصل دعوتنامه ( در صورت موجود بودن )
 • کارت اقامت دعوت کننده ( در صورت موجود بودن )
 • یک قطعه عکس 4.5 * 3.5 پس زمینه سفید ( با عکس پاسپورت یکی نباشد )

اسناد ملکی

 • سند زمین
 • سند مغازه
 • سند باغ یا باغچه
 • سند منزل

اسناد هویتی

 • شناسنامه

اسناد عاطفی

 • عقدنامه
 • شناسنامه ( صفحات دوم به بعد که شامل اسم فرزندان و همسر می باشد )

اسناد شغلی

 • نامه اشتغال به کار
 • نامه مرخصی
 • نامه بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی
 • قرارداد کاری

اسناد مالی

 • تمکن مالی
 • گردش حساب

هزینه‌های مربوط به‌وقت سفارت آلمان

بعدازاینکه فرم مربوطه را تکمیل کردید و مراحل وقت سفارت آلمان را به اتمام رساندید، تاریخی با ایمیل به شما برای روز مصاحبه اعلام می‌شود که برای انجام مصاحبه و انگشت‌نگاری باید در آن روز در محل سفارت حضور پیدا کنید و همچنین باید بدانید که در این روز باید یورو به اندازه کافی همراه داشته باشید.

امکان پرداخت از طریق کارت اعتباری وجود ندارد تمامی هزینه‌های ویزای در سفارت تمام و کمال از شما دریافت می‌شود. لازم به ذکر است پول دریافتی از شما پیپر یورو می‌باشد نه پول دیگر و نه حتی سکه .

ویزای شینگن چیست؟

بنابر یک معاهده به نام شینگن تعدادی از کشورهای اروپایی بر طبق یک قانون مشترک به شهروندان خود و کشورهای عضو پیمان اجازه دادند تا با داشتن ویزای شینگن بتوانند به کشورهای هم‌پیمان سفر کنند. آلمان نیز جزو این کشورها و این معاهده می‌باشد.

قوانین سفر در اتحادیه اروپا بنا بر معاهده شینگن دارای شرایط یکسان می‌باشد. برای ورود به خاک کشور آلمان نیز نیاز به دریافت ویزای شینگن می‌باشد و پیش از اقدام باید تعیین وقت سفارت آلمان را انجام دهید. ویزای شینگن نیز دارای انواع متفاوتی است که بنا به هدف سفر برای متقاضی صادر می‌شود.

انواع ویزای شینگن

با داشتن ویزای شینگن قادر هستید به مدت 3 الی 6 ماه به کشورهای اتحادیه شینگن سفر داشته باشید درست بعد از ورد به خاک اتحادیه اروپا این زمان ثبت می‌شود.

در موارد زیر امکان گرفتن ویزا وجود ندارد

این نوع ویزا خود به سه دسته دیگر تقسیم می‌شود که شامل:

ویزای شینگن نوع A

ویزای فرودگاهی می‌باشد، مسافرانی که قصد دارند در کشور آلمان هواپیمای خود را تعویض کنند و به مقصد دیگری بروند که در کشور آلمان نمی‌باشد.

ویزای شینگن نوع B

این ویزا نیز زیرمجموعه‌ای از ویزای قبلی می‌باشد با این تفاوت که در ویزای نوع قبل شما می‌توانید از آلمان به دیگر کشورهای شینگن سفر کنید اما با این ویزا قادر خواهید بود به کشورهای خارج از اتحادیه شینگن نیز بروید.

ویزای شینگن نوع C

این ویزا پرطرفدارترین نوع ویزاست. چنانچه قصد سفر گردشی و تفریحی به کشور آلمان را دارید باید این نوع ویزا را تهیه کنید. مدت اقامت در آن نوع ویزا تماماً بستگی به تصمیم سفارت دارد.

ویزای شینگن نوع D

برای داشتن یک اقامت طولانی‌مدت در آلمان باید این نوع ویزا را دریافت کنید. بنا بر هدف سفر شما به آلمان این نوع از ویزا می‌تواند یک‌بار ورود یا چند بار ورود باشد و برای شخص صادر شود. شرایط صدور این ویزاها به شرح زیر است:

برای دانشجویانی که برای اهداف تحقیقاتی نیاز به اخذ ویزای شینگن دارید. اشخاصی که قصد دارند برای تبادل مهارت‌ها و تخصص خود به کشورهای شینگن سفر کنند. ورزشکاران و هنرمندان جزو این دسته هستند که باید این نوع از ویزا را دریافت کنند.

در مواردی که شخص نمی‌تواند تاریخ مشخصی برای ترک کشورهای عضو شینگن را ارائه دهد این نوع ویزا صادر می‌شود. برای مثال برای بیمارانی که در دوره درمان مشخصی ندارند. دانشجویان که قصد شرکت در دوره‌های آموزشی در این کشورها را دارند باید این نوع ویزا را دریافت کنند.

در دعوت‌نامه آلمان چه مواردی نوشته شود

محتویات دعوت‌نامه ارسالی شما که باید شخص دعوت‌کننده داخل دعوت‌نامه بنویسد:

نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس محل سکونت و شماره تلفن، حرفه او، کپی از اسنادی که اقامت او را در این کشور تائید می‌کند و شرایط اقامت او باید کاملاً شرح داده شود..

شخص دعوت‌کننده باید اطلاعات شخص که قصد سفر به آلمان را با آن دعوت‌نامه دارد را نیز بنویسد که شامل:

نام و نام خانوادگی خودش، تاریخ تولد، آدرس محل سکونت  و شماره تماس، رابطه خودش و کسی که قصد سفر به آلمان دارد، هدف سفر، تایم اقامت در آلمان و هتل محل اقامت و شهرهایی که قصد بازدید از آن را دارد و اینکه هزینه‌های شما در آلمان به چه شکل پرداخت خواهد شد. تاریخ ورود و خروج شما از این کشور باید دقیقا مشخص شود.

در موارد زیر امکان گرفتن ویزا وجود ندارد

نکاتی که قبل از رزرو وقت سفارت آلمان باید به آن دقت کنید: دقت کنید که برای دریافت ویزای آلمان 3 ماه پیش از سفر خود اقدام کنید. زودتر از این زمان درخواست ویزا ندهید، اما می‌توانید زودتر از این تاریخ نسبت به اخذ وقت سفارت آلمان اقدام کنید.

توصیه ما به شما این است که چندین ماه زودتر از تاریخ سفر خود نسبت به دریافت وقت سفارت آلمان اقدام کنید زیرا که در زمان‌هایی به دلیل درخواست‌های زیاد سفارت شلوغ می‌باشد. فرم درخواست باید امضاشده باشد و با اطلاعات کاملاً صحیح پرشده باشد. گذرنامه شما باید حداقل سه ماه از صدور آن بگذرد و دو صفحه سفید داشته باشد و عکس الحاق شده به گذرنامه باید حداکثر برای یک سال گذشته باشد و نه بیشتر.

دقت داشته باشید که در زمان تعیین وقت سفارت آلمان مدارک خواسته‌شده را با وسواس و دقت کاملی تهیه کنید تا نقص مدارک باعث رد درخواست شما نشود.

 

 

انواع ویزای شینگن

 

سوالاتی که در روز مصاحبه وقت سفارت آلمان از شما ممکن است بپرسند

یکی از مراحل مهم اخذ ویزای آلمان مصاحبه‌ای است که در سفارت آلمان از شما به عمل می‌آید. بعد از اقدامات شما در جهت تعیین وقت سفارت آلمان تاریخ روز مصاحبه برای شما ایمیل خواهد شد.به تمامی سؤال‌های پرسیده شده در روز مصاحبه به‌درستی و با صحت کامل پاسخ دهید. سؤال‌های مورد پرسش به شرح زیر است:

 • کشور شینگن مقصد شما کدام است؟
 • آیا خویشاوند و یا دوستی در کشورهای شینگن دارید یا خیر؟
 • هدف و دلیل شما از این سفر چیست؟
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به سفر شما چگونه پرداخت می‌شود
 • در صورت متأهل هستید مدارک مربوط به همسرتان را من‌جمله مدارک شغلی او را ارائه و شرح دهید.
 • محل کار و شغل شما چیست؟
 • مدرک تحصیلی و سواد متقاضی پرسیده می‌شود.
 • محل اقامت شما بدر طول سفر کجاست؟
 • میزان درآمد و وضعیت مالی شما چیست؟
 • آیا تابه‌حال سفر خارجی داشته‌اید؟
 • چه ضمانتی برای بازگشت به کشور خوددارید؟

 

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

آیا در سفارت آلمان هر کسی باید به صورت انفرادی درخواست وقت سفارت نماید ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله.
چون سفارت آلمان برای هر شخص پرونده ایجاد میکنید به همین خاطر باید برای ورود به سفارت آلمان حتما به صورت جداگانه وقت سفارت آلمان را درخواست و اخذ نمود.

چه مدارکی باید مورد تایید سفارت آلمان برسد ؟

برای اخذ ویزای آلمان شما باید مدارک هویتی خود که شامل :
• شناسنامه
• کارت ملی
• پاسپورت
و مدارک مالی که شامل :
• نامه تمکن مالی
• نامه گردش حساب
• سهام شرکت
و اسناد ملکی شامل :
• سند منزل
• سند مغازه
• سند زمین
را به همراه داشته باشید.

در صورتی که قبلا ریجکت شده باشم چقدر شانس دریافت ویزای آلمان وجود دارد ؟

در صورت ریجکتی شما باید ابتدا در صدد رفع ریجکتی خود باشید. اگر به هر دلیلی امکان رفع ریجکتی نباشد شما میتوانید بعد از گذشت 3 تا 6 ماه درخواست ویزا داشته باشید.

درصد ریجکتی سفارت آلمان چقدر است ؟

درصد ریجکتی سفارت آلمان چقدر است ؟

آیا می شود وقت سفارت را به شخص دیگری واگذار کرد ؟

با توجه به قوانین داخلی سفارت آلمان در حال حاشر این امکان وجود ندارد چرا وقت سفارت آلمان شما براساس شماره پاسپورت رزرو و تایید میشود و از آنجای که شماره پاسپورت همچون کد ملی یکتا می باشد واگذاری وقت سفارت آلمان به شخص دیگر غیر ممکن می باشد

ایا می شود وقت سفارت آلمان را کنسل کرد ؟

در پاسخ به این سوال میتوان گفت بله .
شما این حق را دارید که وقت رزرو شده خود را کنسل نمایید برای انجام این کار شما از این اموزش میتوانید کمک بگیرید. ( آموزش کنسل کردن وقت سفارت آلمان )

در صورت ریجکت از سفارت آلمان چه مبالغی برگشت داده می شود ؟

با توجه به قوانین داخلی سفارت آلمان در صورت ریجکت شدن هیچ هزینه ای از طرف سفارت به مسافر یا مسافران عودت داده نمی شود.

در صورت ریجکت شدن از سفارت آلمان آیا حق اعتراض دارم ؟

در صورت ریجکت شدن از سفارت آلمان این حق برای شما محفوظ است که اعتراض نمایید برای انجام اعتراض طبق آموزش زیر عمل نمایید. ( اموزش اعتراض به ریجکت شدن سفارت آلمان )

برای سفارت آلمان رزرو هتل و رزرو پرواز چگونه باید باشد ؟

اگر حضور شما در آلمان به منظور کنفرانس یا شرکت در مراسم خاصی می باشد بهتر است که کانفرم نهایی هتل و پرواز را تهیه نمایید و به سفارت آلمان ارائه دهید .
و اما اگر حضور شما در آلمان برای دیدار اقوام یا توریستی می باشد شما میتوانید هم کانفرم نهایی را به سفارت ارائه بدیهید و هم رزرو هتل و پرواز .

من اطلاعات لازم برای دریافت وقت سفارت را اشتباه وارد کردم الان چکار باید کرد ؟

اگر در ثبت اطلاعات خود برای اخذ وقت سفارت آلمان مواردی را اشتباه درج کرده اید از طریق آموزش زیر میتوانید این مشکل را حل نمایید. ( آموزش تغییر اطلاعات ثبت شده وقت سفارت آلمان )

بعد از ارسال مدارک چند روز بعد وقت سفارت مشخص می شود ؟

بنا به نوع درخواست شما زمان تاییده ای مدارک شما در سفارت آلمان کاملا متفاوت می باشد. اما در کل تاییده ای اولیه سفارت آلمان بین 30 دقیقه الی 72 ساعت میتواند طول بکشد.

آیا وقت سفارت به صورت تضمینی می باشد ؟

بله وقت سفارت آلمان به صورت تضمینی دریافت می شود و به شما ارائه میگردد.

ایا دریافت وقت سفارت آلمان برای یک تاریخ مشخص امکان پذیر است ؟

با توجه اذغام فعلی در درخواست ها به سفارت آلمان این امکان در حال حاضر وجود ندارد. درخواست شما با توجه به زمان های خالی که در سفارت آلمان است فقط قابل ارائه می باشد.

هزینه های مربوط به سفارت آلمان شامل چه مواردی است ؟

برای دریافت ویزای آلمان هزینه های متفاوتی وجود دارد که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
• هزینه دریافت وقت سفارت آلمان
• هزینه ترجمه مدارک
• هزینه سفارت
• هزینه خدمات اضافی

آیا در سفارت آلمان آشنایی دارید برای سریعتر وقت گرفتن ؟

متاسفانه تعدادی افراد سودجو به بیان این جمله که ما در سفارت آلمان آشنا داریم هدف در گمراه نمودن مسافران دارند و با جدیدت عرض میکنیم که هیچ شخصی در سفارت آلمان آشنایی ندارد برای اخذ وقت فوری آلمان یا دریافت فوری ویزای آلمان.

آیا می شود وقت سفارت آلمان را به جلو انداخت ؟

متاسفانه این امکان وجود ندارد که وقت سفارت تعیین شده خود را به زمان های زودتری تبدیل کرد.

چند روز مانده به تاریخ سفر باید درخواست وقت سفارت آلمان بدم ؟

با توجه به شلوغی بین از حد سفارت آلمان در ایران شما باید حدود 4 الی 6 ماه زودتر از زمان سفر خود درخواست وقت سفارت آلمان داده باشید.

فرم درخواست سفارت آلمان به چه زبان باید تکمیل شود ؟

سفارت آلمان در ایران جزء محدود سفارت های می باشد که مدارک را به زبان فارسی دریافت میکند به همین منظور شما میتوانید مدارک خود را به زبان فارسی تکمیل و ارائه دهید . اما فرم اپلیکیشن به دلیل ساختاری انگلیسی پیشنهاد میشود هم به زبان فارسی و هم به زبان انگلیسی تکمیل نمایید.

مدت زمان اعتبار ویزاهای صادر شده از سفارت آلمان چند وقت می باشد ؟

ویزاهای که توسط سفارت آلمان در ایران صادر می شود کاملا متفاوت می باشد اما این مدت زمان میتواند از 10 روز تا 90 روز متغیر باشد.

ایا برای دریافت ویزای آلمان داشتن دعوتنامه ضروری است ؟

برای دریافت ویزای کشور آلمان داشتن دعوتنامه الزامی نیست اما با وجود دعوتنامه آلمان پروسه دریافت ویزای شما راحتتر خواهد بود و شانس دریافت ویزای آلمان بالاتر خواهد رفت.

هزینه درخواست ویزای آلمان چقدر است ؟

هزینه های لازم برای دریافت ویزای آلمان متغیر می باشد اما مواردی که شما باید برای ویزای آلمان هزینه کنید شامل:
• هزینه دریافت وقت سفارت آلمان
• هزینه ترجمه مدارک
• هزینه سفارت
• هزینه خدمات اضافی

شرایط تمدید ویزای آلمان به چه صورت است ؟

برای تمدید ویزای آلمان شما باید دلایل محکمی قابل ارائه داشته باشید و دلایل دیگری هم هست که میتوان با بیان انها ویزای خود رو برای چند روز تمدید کرد که این دلایل عبارتند از :
• سیل
• زلزله
• طوفان
و اگر به دنبال تمدید با زمان بیشتری هستید شما باید دلایل بسیار محکمتری ارائه بدید که میتوان به این موارد اشاره کرد:
• درمان پزشکی
• مرگ خویشاوند نزدیک
• زایمان
البته ناگفته نماند درخواست شما باید توسط مامور مهاجرت تایید گردد که بتوانید در کشور آلمان چند روز بیشتر بمانید.

درخواست ویزای مولتی از سفارت آلمان برای بار اول امکان پذیر است ؟

بله امکان درخواست ویزای مولتی برای اولین بار از سفارت آلمان امکانپذیر است اما توجه نمایید که سفارت آلمان این حق دارد دارد که به شما ویزای یکبار ورود یا دوبار ورود و یا مولتی بدهد.
اما بهتر است بدانید معمولا سفارت آلمان با درخواست مولتی کسانی موافقت میکند که دارای تراول هیستوری زیادی باشند.

شرایط درخواست ویزای مولتی به سفارت آلمان به چه صورت می باشد ؟

شرایط درخواست ویزای مولتی به سفارت آلمان به چه صورت می باشد ؟

درخواست ویزای فوری به سفارت آلمان به چه صورت است ؟

سفارت آلمان معمولا برای دلایل بشر دوستانه ویزای فوری صادر میکنند که این دلایل شامل :
• بیماری
• مرگ خویشاوند
• و…
لازم به ذکر است که با ارائه مستندات قوی میتوانید ویزای آلمان فوری بگیرید در غیر این صورت به هیچ عنوان امکانپذیر نمی باشد.

مدارک لازم سفارت آلمان برای ویزای پیوست به خانواده چیست ؟

مدارک لازم برای اخذ ویزای پیوست عبارتند از :
• فرم درخواست
• عکس گذرنامه
• گذرنامه شخص ایرانی
• گذرنامه شخص آلمانی
• سند ازدواج
• وکالت نامه ازدواج
• شناسنامه زوجین
• مدرک زبان A1
• بیمه مسافرتی

مدت زمان صدور ویزا در سفارت آلمان چقدر است ؟

صدور ویزای آلمان بعد از ورود شما به سفارت آلمان معمولا بین 14 تا 21 روز زمان میبرد. و در مواقعی هم شاهد بودیم که یک هفته ویزای افراد صادر شده است و یا بیشتر از 21 روز هم صدور ویزا زمان برده است اما در کا زمان 14 تا 21 روز اختصاص دهید.

مدارک لازم سفارت آلمان برای ویزای توریستی چیست ؟

توجه: از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد. اصل مدارک بعد از مطابقت به شما برگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ شما در سفارت آلمان می‌ماند.
• شناسنامه ایرانی
• گذرنامه
• سه قطعه عکس رنگی ۴*۶
• اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی
– برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
– برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
– برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
– برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
– برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی
• پرینت حساب بانکی
• ترجمه‌ یک سند مالکیت دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
• بیمه مسافرتی
• بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت
• واچر قطعی هتل در یک یا چند شهر هتل در آلمان

مدارک لازم سفارت آلمان برای ویزای کاری چیست ؟

لطفا هنگام تقاضای روادید، دو سری از تمامی مدارک مربوطه برای درخواست روادید را به صورت جداگانه در دو دسته و به ترتیب ذیل مرتب نمائید. تمامی کپی ها می بایست بر روی کاغذ A4 ارائه گردند. این امر شامل کپی مدارکی که اصل آنها ابعادی غیر از A4 دارند نیز می باشد.
• فرم درخواست برای اقامت بلند مدت
• عکس گذرنامه ای
• گذرنامه معتبر
• شناسنامه
• مدرکی دال بر وجود رابطه کاری
• مدارک تحصیلی ایران
• تأییدیه اعتبار مدرک تحصیلی در آلمان

• مدارک مربوط به سوابق کاری
• رزومه
• گواهی مبنی بر معلومات زبان آلمانی یا انگلیسی
• گواهی بیمه درمانی مسافرتی معتبر

مدارک لازم سفارت آلمان برای ویزای تجاری چیست ؟

لطفا هنگام تقاضای روادید، دو سری از تمامی مدارک مربوطه برای درخواست روادید را به صورت جداگانه در دو دسته و به ترتیب ذیل مرتب نمائید. تمامی کپی ها می بایست بر روی کاغذ A4 ارائه گردند. این امر شامل کپی مدارکی که اصل آنها ابعادی غیر از A4 دارند نیز می باشد.
• دعوتنامه تجاری
• فرم درخواست برای اقامت بلند مدت
• عکس گذرنامه ای
• گذرنامه معتبر
• شناسنامه
• مدرکی دال بر وجود رابطه کاری
• مدارک مربوط به سوابق کاری
• گواهی مبنی بر معلومات زبان آلمانی یا انگلیسی
• گواهی بیمه درمانی مسافرتی معتبر

مدارک لازم سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی چیست ؟

لطفا هنگام تقاضای روادید، دو سری از تمامی مدارک مربوطه برای درخواست روادید را به صورت جداگانه در دو دسته و به ترتیب ذیل مرتب نمائید. تمامی کپی ها می بایست بر روی کاغذ A4 ارائه گردند. این امر شامل کپی مدارکی که اصل آنها ابعادی غیر از A4 دارند نیز می باشد.
• فرم درخواست
• عکس گذرنامه ای
• گذرنامه معتبر
• اثبات امکان تأمین مالی هزینه های زندگی
• شناسنامه
• مدارک تحصیلی ایران
• تأییدیه اعتبار مدرک تحصیلی در آلمان
• گواهی مبنی بر معلومات زبان آلمانی یا انگلیسی
• گواهی بیمه درمانی مسافرتی معتبر

4 نظرات
 1. ehsan می گوید

  با عرض سلام
  در مطالب بالا نوشته اید که حدود یک ماه و نیم بعد از ثبت درخواست تعیین وقت سفارت آلمان برای شما ایمیلی حاوی تاریخ تعیین‌شده توسط سفارت ارسال می‌شود که روز مصاحبه شما هست. در صورتیکه من فقط یک ایمیل از طرف سفارت دریافت کرده ام و آن هم ایمیل تایید گرفتن وقت برای مصاحبه بوده است. لطفا راهنمایی کنید .

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام وقت بخیر . این موردی که در توضیحات ذکر شده برای وقت های پیوست به خانواده یا کار و یا تحصیلی می باشد.

 2. هدی می گوید

  سلام
  خیلی ممنون از مطالبی که تو سایت قرار دادید
  در مورد ویزای کاری و شرایط اون اگه ممکنه راهنمایی کنید.
  سپاسگزارم

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام . وقت بخیر از لطف شما متشکریم
   چشم در اولین زمان ممکن این مورد درج خواهد شد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.