درباره شهر سویل این شهر با تنوع دیدنی ‌ها و سرگرمی‌ هایش هرگز بازدیدکنندگان را ناامید نمی ‌کند. در این شهر زیبا چند روزی استراحت کرده و از تعطیلات خود به نحو احسنت استفاده نمایید.

درباره شهر سویل

سویل یا سویا چهارمین شهر بزرگ کشور اسپانیا است. درباره سویل گفتنی بسیار است و می توان گفت که این شهر، مرکز فرهنگی، هنری و مالی اسپانیای جنوبی و مرکز ایالت سویلا و آندلس است. ساکنان این شهر را سویلانس یا هیسپالنس می نامند. جمعیت این شهر تعداد 800 هزار نفر می باشد. آرامشی که شهر ساحلی سویل دارد سالانه گردشگران فراوانی را به سمت اسپانیا جذب می کند. سویل نیز همچون مالاگا و ماربلا در جنوب کشور اسپانیا و در کنار دریای مدیترانه واقع شده است. این شهر باستانی و قدیمی است. به همین دلیل منبع تماشایی خوبی در زمینه هنر و معماری به شمار می رود.

این شهر در سال ۲۰۰۳، میزبان فینال جام یوفا در استادیوم المپیک جدیدش بود. تیم فوتبال سویلی، برنده جام یوفا ۲۰۰۶ در اروپا بود. مراسم هفته مقدس و نمایشگاه سویل از معروفترین جشنواره های این شهر هستند. سویل به دلیل مراسم باشکوه و با ابهت سماناسانتا و نمایشگاهی که دو هفته بعد از آن برگزار می شود، در سطح بین المللی مشهور است. از قدیم الایام، زنان لباس زیبای فلامنکو و مردان بهترین کت و شلوارشان را در این مراسم به تن می کنند. سویل، فرودگاه بین‌المللی دارد و می توان مستقیما از کشورهای دیگر به این شهر پرواز  کرد.

دانشگاه سویل، معروف است. چند دانشگاه و مدرسه عالی دیگر نیز در این شهر وجود دارد. این شهر در زمینه تحقیقات علمی، اهمیت دارد. اولین و بزرگترین بانک دی.ان.ای (DNA) اسپانیا در سویل واقع است. با توجه به وسعت و موقعیت شهر، سویل از لحاظ اقتصادی، قوی ترین شهر منطقه آندلس است.

رشد اقتصادی این شهر و نواحی مرکزی آن به خاطر وجود شبکه حمل و نقل بین آن و مناطق دیگر اسپانیا صورت گرفته و راه اهن و فرودگاه بین المللی آن، نقش مهمی در این زمینه داشته اند. سویل، تنها بندر رودخانه ای در شبه جزیره ایبریا است که در ۸۰ کیلومتری دهانه رودخانه گوادلی کیویر واقع است. این بندرگاه به اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه مرتبط است و خط اتصال میان جنوب اسپانیا، اروپا، شمال آفریقا و خاورمیانه است.

تاریخچه

سویل پیشینه تاریخی غنی ای دارد و شاهد تمدن ها و حکمرانی حکومت های مختلفی در طول تاریخ بوده است. سویل بیش از ۲۰۰۰ سال قدمت دارد. در این شهر می توان نمادهای مختلفی از تمدن های متفاوت را پیدا کرد. گذر اقوام مختلف از این شهر، به آن ویژگی خاصی داده است و آن را تبدیل به یک مرکز تاریخی بزرگ و مهم کرده است. این شهر از زمان رومیان شناخته شده است. در ۷۱۲ بعد از میلاد، در زمان حکومت بنی امیه، اعراب شمال آفریقا آن را از چنگ رومیان درآوردند و به مرکز اصلی و مهم مسلمانان آندلسی تبدیل کردند. ساخت بیشتر دیوارهای شهر به آن دوره برمی گردد. پس از پنج قرن حکومت مسلمانان، در ۱۳۴۸ این شهر به تصرف فرناندوی سوم درآمد.

آب و هوای شهر سویل

درباره شهر سویل آب و هوای مدیترانه ای و نیز تحت تأثیر آب و هوای اقیانوسی است. سویل یکی از  گرم ترین شهرهای ساحلی جنوب اسپانیا است چراکه در تمام طول سال آفتابی است. میانگین دمای سالانه آن ۱۸/۶ درجه سانتیگراد است و در نتیجه، این شهر یکی از گرم ترین شهرهای اروپا است. شرایط هوا در زمستان کمی متفاوت تر است و دمای هوا به زیر نقطه انجماد نیز می رسد.

در این شهر، زمستان ها دی، سردترین ماه سال است. حداقل دمای ثبت شده، ۵/۲ درجه سانتیگراد و حداکثر دما در تابستان، گاهی به بیش از ۴۰ درجه هم می رسد. تابستان ها به ویژه مرداد ماه، بسیار گرم است. فصل ‌های بارانی به طور معمول از ماه اکتبر شروع می ‌شود و تا دسامبر ادامه می ‌یابد. میزان بارش سالانه که عمدتا بین ماه های مهر تا اردیبهشت صورت می گیرد. در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلیمتر است. آذر، مرطوبترین ماه سال با میانگین بارندگی ۹۵ میلیمتر است.

مناطق گردشگری و درباره شهر سویل

سویل یکی از محبوب ترین مکان های گردشگری در جهان به شمار می رود و انواع ویژگی های جذب توریسم را در خود دارد. برج های بلند، کاخ پادشاهی الکرز که یک از بهترین بناهای معماری مودخار است. در سرتاسر شهر، موزه های قدیمی متعددی را می توان پیدا کرد. از نظر تعداد پارک و باغ این شهر همانندی در کشور اسپانیا ندارد.

در سویل، یک برج مراقبت است که در قرن سیزدهم میلادی ساخته شده و دوازده ضلعی است. در دوره قرون وسطی به زندان تبدیل شد ولی امروزه، بعنوان موزه دریایی در آن اسناد تاریخی، نامه ها، گراورها و… نگهداری می شود. این موزه، نمایانگر تاریخچه دریایی سویل و اهمیت رودخانه گوادلی کیوییر است.

کلیسای جامع شهر در ۱۵۱۹-۱۴۰۱ ساخته شده و از بزرگترین کلیساهای جامع عصر گوتیک و قرون وسطی است. قصر سلطنتی آلکازار رو به روی کلیسای جامع شهر واقع است. ساخت آن در ۱۱۸۱ شروع شده و ۵۰۰ سال ادامه داشته است. سبک معماری اسلامی نیز در کنار دیگر سبک ها در آن به چشم می خورد.

یکی دیگر از مناطق دیدنی شهر سویل، میدان پلازادو اسپانا است که یکی از بناهای به یاد ماندنی شهر و یادگار دوران تجدید قوای اعراب در اسپانیا است. این میدان به شکل نیم دایره است و وسط آن یک فواره بزرگ وجود دارد. یکی دیگر از کلیساهای معروف این شهر کلیسای جامع مریم مقدس یا کلیسای جامع سویا می باشد. برخی می گویند محل دفن کریستف کلمب کاشف قاره امریکا نیز در همین مسجد قرار دارد. یادبودی از آن نیز در یکی از صحن ها قرار دارد.

غذاهای محلی شهر سویل

سویل از نظر آشپزی اهمیت دارد؛ به خصوصی با توجه به غذاهایی که بر اساس محصولات نواحی اطرافش تهیه می شود از جمله غذاهای دریایی، غذاهای محلی مخصوص آن، غذاهای دریایی سرخ شده، گوشت های سرخ شده با سی، نخود، اسفناج و قلوه بره.

سوغات شهر

شهر سویل از نظر سوغاتی بسیار دارای تنوع بوده و انتخاب از بین آنها با توجه به فرد مورد نظرتان نباید کار چندان سختی باشد. خرید سوغات یکی از سرگرمی های گردشگران در شهر سویل به شمار می رود. سالسا اسپینالر نوعی چاشنی تند است که می توانید به عنوان یک سوغات تند برای عزیزانتان تهیه کنید.

روغن زیتون سویل بهترین روغن زیتون دنیا شناخته شده است. مشهور ترین سوغات این شهر مجسمه های لادرو هستند که بیشتر بصورت عروسک دخترکی در حال رقص دیده می شوند. بازار تریانا یکی از بهترین راه‌ها برای فرار از نواحی توریستی و شلوغ سویل است. این بازار سرپوشیده بهترین مکان برای خرید سوغاتی های شهر سویل می باشد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *