آفریقای جنوبی کشوری شگفت‌ انگیز و مقصدی فوق ‌العاده برای سفر است. این کشور از آنجایی که هم از نظر فرهنگی و هم از نظر ویژگی‌ های طبیعی از جمله پوشش گیاهی و حیات وحش، بسیار متنوع و منحصر به ‌فرد است، گویی جهان کوچکی را در دل خود جای داده است. برای آشنایی بیشتر با کشور آفریقای جنوبی تا پایان مقاله همراه ما باشید.

آشنایی با کشور آفریقای جنوبی

در سال 1797 این منطقه تحت تصرف امپراطوری بریتانیا در آمد. در سال 1934 حزب آفریقای جنوبی و حزب ملی آفریقای جنوبی متحد شدند و یک حزب مشترک به وجود آردند تا بین بین آفریقایی ها و سفید پوستان انگلیسی زبان آشتی جریان دهند. اما این حزب در زمان جنگ جهانی دوم از هم گسیخت. در نهایت در سال 1947 میلادی حزب ملی آفریقای جنوبی از طریق رای گیری شکل گرفت. این حزب قوانینی برای جداسازی نژادها وضع کرد که این قوانین را آپارتاید می خواندند. در سال 1990 دولت حزب ملی اولین گام برای مذاکره کناره گیری از قدرت را با لغو ممنوعیت کنگره ملی آفریقا و بقیه موسسات سیاسی چپ گرا برداشت و نلسون ماندلا را بعد از 27 سال زندان آزاد کرد.

کشور آفریقای جنوبی در جنوبی ترین ناحیه قاره آفریقا و در بین سواحل اقیانوس اطلس و هند قرار واقع شده است، آفریقای جنوبی با کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمبابوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو مرز مشترک دارد. مساحت کل آفریقای‌ جنوبی 1.219.090 کیلومتر مربع می‌باشد که از لحاظ جغرافیایی بیست ‌و پنجمین کشور پهناور دنیا به شمار می رود. در این کشور حدود 1.221.037 نفر زندگی می کنند. کشور آفریقای جنوبی یکی از آرام ترین کشورهای آفریقایی است و با اینکه هیچ وقت در آن کودتا نشده اما تاریخ پر فراز و نشیبی داشته است. آفریقای جنوبی تنها كشور در جهان است که سه پایتخت متفاوت دارد. قوه مجریه در شهر پرتوریا، پارلمان در شهر کیپ تاون و قوه قضائیه در شهر بلوم فونتین قرار دارد. بسياری از بخش های غربی کشور نيمه كويری است در حالیكه شرق اين سرزمين بيشتر پوشيده از علفزارهای استوایی است. از رودهای مهم می توان به رود اورانژ، ليموپو، وال و ولواس اشاره کرد.

کشور آفریقای جنوبی بزرگ ترین صادرکننده طلا در سطح جهان است و حدود 40 درصد از بخش صادرات این کشور را پوشش می دهد. آفریقای جنوبی از تولید کنندگان اورانیوم، کرومیت، سنگ سرمه، پلاتین و زغال سنگ می باشد و در بخش صنعت در صنایع شیمیایی، غذایی، نساجی، وسایل نقلیه موتوری و مهندسی برق شهرت دارد. بخش اندکی از صادران آفریقای جنوبی در محصولات کشاورزی می باشد، این محصولات شامل میوه، شراب، پشم و ذرت می شود. واحد پول این کشور راند است.

آشنایی با کشور آفریقای جنوبی

فرهنگ و زبان مردم آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی 11 زبان رسمی دارد که عبارتند از زبان آفریکانس، زبان انگلیسی و 9 زبان آفریقایی. در این کشور زبان انگلیسی رواج دارد اما زبان آفریقایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. از مهم ترین زبان های آفریقایی می توان زبان فاناگالو، زبان خوئی، زبان لوبدو، زبان خوسا، زبان نامازبان دبل شمالی و زبان فوتیزبان نس نام برد. بسیاری از سفید پوستان این کشور به زبان‌ های اروپایی مانند پرتغالی، آلمانی و یونانی صحبت می ‌کنند و بسیاری از آسیایی‌ های مقیم آفریقای جنوبی و هندی‌ ها به زبان‌ های آسیای جنوبی مانند هندیگوجاراتی و زبان تامیل حرف می زنند. تقریبا 80 در صد از مردم آفریقای جنوبی پیرو مذهب مسیحیت می باشند وسایر مردم کشور هندوان، مسلمانان یهودیان وبودیست ها هستند. تعداد اندکی از مردم این کشور تابع هیچ یک از ادیان نیستند.

72 درصد از جمعیت آفریقای جنوبی سیاه‌‌ پوست هستند و مابقی جمعیت را سفید پوستان تشکیل می‌ دهند. کشور آفریقای جنوبی با توجه به قومیت های مختلفی که در خود جای داده است از فرهنگی چندگانه برخوردار می باشد. سفید پوست‌ های اروپایی، هندی‌ ها، هندی مالایی‌ ها و چینی‌ ها در این کشور فرهنگی متفاوت ساخته اند. اگر قصد سفر به آفرقا را دارید باید در ابتدا جهت تعیین وقت سفارت آفریقای جنوبی اقدام کنید.

فرهنگ و زبان مردم آفریقای جنوبی

فرودگاه های کشور آفریقای جنوبی

فرودگاه بین ‌المللی اولیور تامبو، فرودگاه بین ‌المللی کیپ تاون و فرودگاه بین ‌المللی کینگ شاکا از مهم ترین و اصلی ترین فرودگاه های کشور آفریقای جنوبی به شما رم می روند.

فرودگاه بین ‌المللی اولیور تامبو

فرودگاه بین ‌المللی اولیور تامبو یا فرودگاه بین المللی ژوهانسبورگ در سال 1994 افتتاح شد. این فرودگاه قبلا به نام فرودگاه جان اسمات که یکی از فعالان سیاسی بود، شناخته میشد اما بعد از مدتی این نام تغییر یافت. فرودگاه اولیور تامبو در فاصله 24 کیلومتری شمال شرقی شهر ژوهانسبورگ واقع شده است. این فرودگاه به عنوان شاهراه اصلی پروازهای داخلی و خارجی به کشور آفریقای جنوبی شمار می رود. فرودگاه بین المللی ژوهانسبورگ پررفت و آمدترین فرودگاه کشور آفریقای جنوبی معرفی شده است و حدود 20 میلیون مسافر را در سال جا به جا می کند. در این فرودگاه بین امللی بیش از 50 شرکت هواپیمایی فعالیت دارند.

فرودگاه بین ‌المللی کیپ تاون

فرودگاه بین ‌المللی کیپ تاون در سال 1954 میلادی احداش گردید. فرودگاه کیپ تاون در فاصله‌ 20 کیلومتری مرکز شهر کیپ تاون در آفریقای جنوبی قرار گرفته است. این فرودگاه سومین فرودگاه پرتردد آفریقای جنوبی به شمار می رود و سالانه حدود 10 میلیون مسافر را جا به جا می کند. فرودگاه بین المللی کیپ تاون دارای 2 ترمینال برای پرواز‌های خارجی و داخلی است که به‌ وسیله ساختمان مرکزی به یکدیگر وصل می شوند.

آب و هوای کشور آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی به طور کلی از آب و هوای ملایمی برخوردار است. ارتفاع و همین طور اقیانوس های اطراف این کشور تاثیر به سزایی در آب و هوای آفریقای جنوبی گذاشته اند. با این حال این کشور اغلب روزها هوای آفتابی دارد. تابستان ها و زمستان های این کشور با دیگر کشورها متفاوت است به طور مثال آفریقای جنوبی تابستان های بارنی دارد اما در زمستان خبری از بارندگی نیست. بهترین زمان برای سفر به آفریقای جنوبی و بازدید از پارک های بزرگ و ملی مانند پارک کروگر، پیشنهاد می شود ماه های اردیبهشت تا شهریور را انتخاب کنید. اینماه ها، فصل خشک سال است و حیوانات در اطراف منابع آب و رودها جمع می‌ شوند که بسیار دیدنی هستند.

آب و هوای کشور آفریقای جنوبی

جاذبه های دیدنی و تفریحی کشور آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی جاذبه‌های گردشگری متعدد و متنوعی دارد بنابراین مقصدی فوق‌ العاده برای سفر است، فرقی نمی ‌کند که چه سلیقه‌ ای داشته باشید، در این کشور زیبا حتما جاذبه ‌ای مطابق با سلیقه خود پیدا می ‌کنید.

پارک ملی کروگر

این پارک یکی از بهترین پار‌ک‌ های سافاری دنیا شهرت دارد. پارک ملی کروگر حدود 5 ساعت تا شهر ژوهانسبورگ فاصله دارد. شیر، پلنگ، بوفالو، فیل و کرگدن های این پارک آوازه جهانی دارند و شما می توانید از نزدیک آنها ببینید. پرواز با بالون بر فراز پارک از دیگر تفریحات کروگر به حساب می آید که طرفداران زیادی هم دارد.

پارک ملی کروگر

معدن طلای گلد ریف سیتی

شهر ژوهانسبورگ به شهر طلایی معروف است. چون در این شهر یک معدن طلای بزرگی به نام گلد ریف وجود دارد. تا چند سال گذشته از این معدن طلا استخراج میشد اما امروزه بعد از اتمام منابع فقط به عنوان یک مرکز توریستی کاربرد دارد.

موزه نلسون ماندلا

خانه قدیمی نلسون ماندلا، رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی پس از فروخته شدن به موسسه هواداران ماندلا تبدیل به موزه ملی این کشور شد. لوازم زندگی ماندلا در این موزه که توسط موسسه هواداران ماندلا و مقامات حکومتی کیپ تاون غربی خریداری شده است به نمایش گذاشته شده است.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *