[vc_row][vc_column][vc_column_text]کشور پرتغال یکی از کشورهای پربازدید اروپایی است که یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری محسوب می شود. این کشور به علت آب و هوای مطلوب و جاذبه های تفریحی فراوانی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته شده است. کشور پرتغال عضو منطقه یورو، عضو اتحادیه اروپا و معاهده شینگن، عضو سازمان ملل، ناتو و همچنین سازمان تجارت جهانی می باشد. در این مقاله به اطلاعاتی در مورد کشور پرتغال، فرهنگ، آب وهوا و جذابیت های آن اشاره می پردازیم، همراه ما باشید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][aparat id=’y6VQN’][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

اطلاعات کلی در مورد کشور پرتغال

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Portugal عربی: البرتغال
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: لهجه های محلی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: یورو هر یورو 1.13 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00351
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 164
 • پایتخت: لیسبون
 • زبان های رسمی: پرتغالی
 • جمعیت: بیش از 10 میلیون در سال 2017
 • منطقه زمانی: (GMT+1 . UTC-1 (WET(UTC) AZOT
 • دامنه اینترنتی: pt.
 • رتبه تولید ناخالص: 239.473 میلیارد دلار آمریکا

آشنایی با کشور پرتغال

کشور پرتغال با قدمت بالا و تاریخ کهنی که دارد از تاریخچه گسترده ای برخودار می باشد. جمهوری پرتغال کشوری در جنوب غربی اروپا است که فقط با کشور اسپانیا مرز خاکی مشترک دارد و از مابقی اطرافش با اقیانوس اطلس هم مرز است، از این رو خط ساحلی پرتغال بیش از 800 کیلومتر تخمین زده اند. مساحت کشور پرتغال 92.212 کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود 10.7 میلیون نفر می شوند. کشور پرتغال به هفت ناحیه و دو منطقه خودمختار تقسیم شده است.

پایتخت کشور پرتغال و قطب حمل و نقل بین المللی، شهر لیسبون بوده و همچنین دومین شهر بزرگ حمل و نقل بین المللی پرتغال، شهر پورتو معرفی شده است. کشور پرتغال یکی از پیشرفته ترین ترین شبکه های جاده ای در اروپا به شمار می رود، شبکه راه آهن این کشور 2.843 کیلومتر طول دارد و 6 فرودگاه و 10 بندر اصلی در این کشور فعالیت دارد.

شمال پرتغال اقلیم کوهستانی دارد و جنوب این کشور مملو از دشت های تپه ای می باشد. در کشور پرتغال 4 رود در جریان است که از کشور اسپانیا سرچشمه می گیرند، این رودها عبارتند از رود تاگوس، رود مینهو، رود دورو و رود تژو. بام کشور پرتغال، قله پونتا دو پیکو است که در جزیره آتشفشانی پیکو از مجموعه جزایر آزورس قرار دارد. جزایر آزورس به طول 547 کیلومتر از اقیانوس اطلس شمالی تا سواحل غربی پرتغال امتداد دارد. این جزایر شامل 9 جزیره می باشد که کل این 9 جزیره 2335 کیلومتر مربع وسعت دارد. اما از میان آنها فقط دو جزیره از این 9 جزیره قبال سکونت می باشد که جزایر مادیرا و پورتو سانتو نام دارند. کشور پرتغال از موقعیت جغرافیایی ارزشمندی برخوردار است، در واقع این کشور نقطه تلاقی سه قاره ار.پا، آفریق و آمریکا می باشد.

آشنایی با کشور پرتغال

فرهنگ و زبان مردم پرتغال

زبان رسمی این کشور زبان پرتغالی است که از زبان های رومی محسوب می شود. علاوه بر این زبان، 80 درصد از جمعیت پرتغال به علت شرایط حمل و نقل بین المللی کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند، درواقع زبان دوم این کشور زبان انگلیسی می باشد. در کشور پرتغال دین رسمی تعیین نشده است اما حدود 85 درصد از جمعیت مردم پرتغال پیرو کاتولیک و کلیسای رم هستند.

مردم این کشور کاملا سنتی و محافظه کار هستند، زندگی این مردم بر اساس خانواده استوار می باشد. برای پرتغالی ها، وفاداری خانواده و همسر از روابط اجتماعی و کسب و کار مهم تر و ارزشمندتر است. مردم کشور پرتغال در موقعیت های رسمی به یکدیگر دست می دهند و به  یکدیگر نگاه می کنند، این بدین معنا است که یکدیگر را نمی شناسند اما اگر شناخت داشته باشند یکدیگر را به آغوش می کشند. پرتغالی‌ها افرادی صمیمی و مهربانی هستند و معمولا با آغوش گرم از شما استقبال می کنند و سعی دارند که فضای غربت را برای شما گرم تر جلوه دهند.

وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور پرتغال

پول رایج در کشور پرتغال، یورو است. از سال 1990، ساحتار توسعه و پیشرفت اقتصادی پرتغال تغییر کرد. این تغییر به آرامی صورت گرفت و پایه های اقتصاد بر روی صادرات، سرمایه گذاری خصوصی و توسعه بخش تکنولوژی متمرکز شد. بیشتر صنایع، تجارت ها و سرمایه گذاری ها در کشور پرتغال وابسته به پایتخت، یعنی شهر لیسبون هستند. پرتغال کشوری است که از اقتصاد و کشاورزی مدرن بهره مند می باشد. جنگلداری و صنعت گردشگری نقش مهم در اقتصاد این کشور دارد. اصلی ترین محصولات صادراتی کشور پرتغال شامل محصولات غذایی، کشاورزی، نفتی و شیمیایی، پلاستیک، چرم و پوست، چوب پنبه، خمیر چوب و کاغذ، پارچه، لباس، کفش، محصولات معدنی، ماشین ها، ابزارآلات وسایل نقلیه و سایر اقلام ترانزیتی می شود. سفر به این کشور توریستی همراه با اخذ ویزای پرتغال می باشد.

سیاست کشور پرتغال تا چند سال قبل به صورت ساختار پادشاهی بود اما بعد از شورش مردم و فرار پادشاه به برزیل، این کشور حکومت جمهوری شد. سیاست کشور پرتغال به 4 بخش اساسی تقسیم می شود که شامل رئیس جمهور، مجلس ملی، دولت و دادگاه می شوند. در این کشور همانند ایران هر سه قوه مقننه، مجریه و قضایی مستقل از هم کار می کنند. رئیس جمهور در پرتغال برای یک دوره 5 ساله انتخاب می شود و قدرت نظامی دارد، قدرت اجرایی و انتخاب کابینه برعهده نخست وزیر می باشد. نمایندگان مجلس ملی کشور پرتغال 230 نفر عضو دارد که برای یک دوره 4 ساله انتخاب می شوند.

وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور پرتغال

آب و هوای کشور پرتغال

کشور پرتغال آب و هوایی مدیترانه ای  دارد و یکی از گرم ترین کشورهای اروپایی محسوب می شود. زمستان های این کشور ملایم و تابستان های آن گرم و خشک هستند. تعداد ساعات آفتابی بخش جنوبی پرتغال در سال 3.300 ساعت و در مناطق شمالی 1.600 ساعت است این امر باعث شده است که کشور پرتغال به یکی از آفتابی ترین کشورهای اروپا تبدیل شود. گردشگران معمولاً ماه آگوست را برای سفر به کشور پرتغال انتخاب می کنند. با توجه به شرایط آب و هوایی که این کشور دارد فصل بهار، فصل توریستی کشور پرتغال به شمار می رود بنابراین گردش و تفریح در این ماه ها از سال معمولا هزینه های بالاتری نسبت به سایر زمان های سال دارد. برای سفر به این کشور در ابتدا باید وقت سفارت پرتغال دریافت کنید.

جاذبه های دیدنی و تفریحی کشور پرتغال

این کشور دارای بناهای تاریخی بسیار با ارزش و باشکوهی می باشد. پرتغال کشوری کوچک در شبه جزیره ایبری و در مجاورت اقیانوس اطلس است به همین دلیل سواحل زیبای این کشور یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری پرتغال محسوب می شود.

جاذبه های دیدنی و تفریحی کشور پرتغال

صومعه آلکوباکا

این صومعه در شهر آلکوباکا پرتغال واقع شده است و قدمت بالایی دارد و متعلق به به سال 1153 میلادی می باشد. این کلیسا اولین بنا با معماری گوتیک است که در سراسر کشور پرتغال ساخته شده است. به همین دلیل، یکی از مهم ترین صومعه های قرون وسطی محسوب می شود.

کاپلا دوس اوسوس

مکانی مملو از هزاران جمجمه انسان است! این مکان بیشتر شبیه یک فیلم ترسناک به نظر می رسد اما با همه وحشتناک بودنش گردشگران زیادی از آنجا بازدید می کنند. تاریخچه، هنر و فرهنگ پرتغال برای ایجاد یک تجربه فراموش نشدنی هنگام بازدید از کشور پرتغال کنار هم قرار گرفته اند.

قلعه سائو خورخه

قلعه ای دیدنی در شهر لیسبون است که قدمت آن به دوران روم باستان بر می گردد. این قلعه به دلیل مرتفع بودنش، از همه جای شهر قابل رویت است. سائو خورخه در سال های مختلف، از پادشاهان زیادی میزبانی کرده است. این قلعه در زمان های مختلف چندین بار تخیرب و بازسازی شده است و در حال حاضر تنها 18 برج از آن باقی مانده است.

قلعه سائو خورخه

کاخ ملی پنا

کاخ ملی پنا یک قلعه باشکوه و بسیار مرتفع است که در روزهای ابری در میان ابرها پنهان می شود و این کاخ در شهر سینترا قرار دارد این بنا آنقدر بلند است که حتی در بعضی روزها از شهر لیسبون هم دیده می شود. در دوران قرون وسطی از آن به عنوان کلیسا استفاده می شد اما در حال حاضر جشن های دولتی در آنجا برگزار می شود.

نقشه کشور پرتغال

کشور پرتغال دارای 18 استان است که در نقشه زیر سعی شده است که استان های این کشور زیبا را کاملا نمایان شده ارائه دهیم.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *