شهر لنکاوى (langkawi) يكى از جاذبه هاى توريستى و مشهور کشور مالزی در سراسر دنيا می باشد، شهر لنكاوى مجمع الجزایری است که از 100 جزیره کوچک و منحصر به فرد تشکیل شده است. این شهر در محل تلاقی تنگه مالاکا با آب های دریاهای آندامان بوجود آمده است.

آشنایی با شهر لنکاوی

در سال 1909 شهر لنکاوی تحت استعمار انگلستان بود. با این وجود تایلند توانست در جنگ جهانی دوم بخش هایی از لنکاوی را تصرف کند ولی این شهر تا سال 1957 به طور جدی مستعمره انگلستان محسوب میشد. نخستین ساکنان این منطقه علاوه بر ماهیگیران، ملوانانی بودند که اکثرا دزدان دریایی به شمار می رفتند و اصالتاً اهالی جنوب شبه جزیره مالایا بودند. لنکاوی در تاریخ به سکونتگاه دزدان دریایی شهرت دارد که البته این افراد مشکلات زیادی را برای ارتش بریتانیا بوجود آوردند تا اینکه در سال 1945 در مدت 2 سال، دولت بریتانیا موفق شد تا منطقه را از وجود دزدان دریایی پاک سازی کند. شهر لنکاوی در سال 1986 پله های ترقی را پیش گرفت و نهایت در سال 2012 بیش از 3 میلیون توریست را ثبت کرد.

جزیره لنکاوی از لحاظ جغرافیایی در سواحل شمال غربی مالزی واقع شده است. جاذبه های توریستی بسیاری در این جزیره وجود دارد که با وجود آنها لنکاوی به یکی از شهرهای توریستی مالزی تبدیل گردیده است. در شهر لنکاوی با مساحتی حدود 478 کیلومترمربع 85.588 نفر زندگی می کنند. لنکاوی که با نام رسمی لنکاوی گوهر کداح شناخته می شود که  در زبان محاوره مالایی به معنی عقاب قهوه ای می باشد. این شهر همانند اکثر مناطق مالزی، دین اصلی شان نیز اسلام بوده و بعد از اسلام، دین‌هایی همجون هندوئیسم، بودیسم و مسیحیت در اقلیت هستند. زبان رسمی مردم شهر لنکاوی مالایی است، اما بسیاری از مردم محلی به زبان انگلیسی تسلط دارند. اقتصاد این شهر بر پایه لاستیک و ماهی گیری استوار است.

آشنایی با شهر لنکاوی

لنکاوی مجمع الجزایری با حدود 100 جزیره است که با آب‌های فیروزه ای احاطه شده اند. بزرگ ترین جزیره در بین جزایر لنکاوی، جزیره پولائو لنکاوی بوده که به جزیره افسانه ای شهرت دارد و نام مجمع الجزایر نیز از همین جزیره گرفته شده است. هریک از جزایر لنکاوی دارای افسانه تاریخی مختص به خود دارند اما افسانه دختر جوان و زیبا به نام mohsuri است که معروف ترین افسانه دراین جزیره شهرت دارد. افسانه آبشارهای تلاگا توجو افسانه اى عجيب و غریب است، بر اساس تصور مردم محلی این منطقه، يک پرى در اين آبشار استحمام كرده و آب موجود در اين آبشار، زنان نازا را بارور می کند. این افسانه های جذاب باعث شده اند که گردشگران بسیاری به این شهر سفر کنند.

فرودگاه های شهر لنکاوی

فرودگاه لنکاوی در منطقه پادانگ متسیرات در جنوب غربی جزیره لنکاوی قرار دارد. این فرودگاه تنها فرودگاه جزیره لنکاوی محسوب می شود که همه پروازهای داخلی و خارجی در آنجا انجام می شود. فرودگاه لنکاوی باندی به طول 4000 متری دارد که سالانه حدود 2.5 میلیون مسافر را جابجا می کند. فاصله این فرودگاه تا مرکز شهر با تاکسی حدود 25 دقیقه فاصله دارد. در فرودگاه لنکاوی هر دو سال یک نمایشگاه بین المللی دریایی و هوافضا برگزار می شود، در این نمایشگاه آخرین امکانات هوایی و دریایی به نمایش گذاشته می شود. برای سفر به لنکاوی باید ویزای مالزی داشته باشید.

آب و هوای شهر لنکاوی

شهر لنکاوی با توجه به اینکه در منطقه ای گرم قرار گرفته است برخلاف سایر نقاط مالزی آب و هوای خشک و پایداری با روزهای آفتابی حاکم است. بنابراین فرقی ندارد در چه فصلی به این شهر سفر می کنید چرا که در تمام طول سال شاهد روزهای آفتابی و شب هایی با باران خفیف خواهید بود. دمای هوا در شهر لنکاوی تقریبا همیشه معتدل و گرم است و نیازی به پوشیدن سوئیشرت و یا کت نخواهد بود. با این حال فصل توریستی شهر لنکاوی بین ماه ژانویه تا مارس است، در این زمان همه نوع امکانات تفریحی و ورزشی در کنار سواحل فراهم می شود.

آب و هوای شهر لنکاوی

سیستم حمل و نقل شهر لنکاوی

متاسفانه شهر توریستی لنکاوی سیستم حمل و نقل عمومی ندارد. بنابراین برای رفت و آمد در سطح شهر باید تاکسی بگیرید یا ماشین اجاره کنید. آسان ترین و راحت ترین راه استفاده از تاکسی است اما نسبت به کرایه ماشین، قیمت بالایی دارد. با توجه به اینکه می توانید در این شهر ماشین کرایه کنید، بهتر است از این امکان استفاده کنید درحالیکه آزادی بیشتری هم خواهید داشت. اجاره ماشین در شهر لنکاوی قیمت های معقولی دارد و حتی شما می توانید آنلاین ماشین بگیرید.

مشهورترین رستوران های شهر لنکاوی

شهر لنکاوی غذاهای محلی بسیاری دارد که اکثرا غذاهای دریایی هستند. در کنار لذت بردن از جاذبه های دیدنی این شهر می توانید به رستوران های معروف هم سر بزنید و از طعم بی نظیر غذاهای محلی لنکاوی لذت ببرید. رستوران فیش فارم لنکاوی یکی از بهترین رستوران های شهر لنکاوی به شمار می رود که غذاهای آبزیان خوراکی برای شما سرو می کند. رستوران غذای دریایی شین می، این رستوران یک مکان فوق العاده در دهکده غذای دریایی شین می می باشد که در روستای ماهیگیری داخل پنتای کوک قرار گرفته است.

مشهورترین رستوران های شهر لنکاوی

جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر لنکاوی

جاذبه های توریستی لنکاوی شامل مناظر طبیعی، پارک های بزرگ، امکانات غواصی، مراکز خرید ارزان و ساختمان های منحصر به فردی است که باعث شده اند سالانه گردشگران بسیاری برای دیدن آنها به لنکاوی سفر کنند.

پل هوایی لنکاوی

این پل یک پل عابر پیاده است که به طول 125 متر و در اترفاع 700 متری از سطح دریا می باشد. پل لنکاوی از معروف ترین و هیجان انگیز ترین جاذبه های لنکاوی به شما می آید. دسترسی به پل هوایی لنکاوی فقط از طریق تله کابین امکان پذیر است. از روی این پل مبی توان آبشارهای گونونگ، مات سینکانگ و توجو و جزایر کوچک اطراف لنکاوی را مشاهده کرد و بر روی صندلی ها استراحت نمود.

میدان عقاب

میدان عقاب که به داتاران لانگ هم شهرت دارد، یک مجسمه بزرگ 12 متری از یک عقاب است که آماده پرواز می باشد. این عقاب بر روی یک سکو قرار دارد. اطراف داتاران لانگ آب نماهای فراوان ساخته شده است و مسیرهای پیاده روی در کنار وجود دارد. با اندک پیاده روی از میدان عقاب به رستوران ها و مراکز خریدی مانند کوآ جتی، جتی پوینت مال و تامان لاگندا دالام دسترسی پیدا خواهید کرد.

میدان عقاب

تله کابین لنکاوی

تله کابین لنکاوی مسافران را در مدت 15 دقیقه به بالای کوه مات سینکانگ می برد که از آن جا می توانید جنگل ها، جزایر کوچک و آبشارهای لنکاوی را تماشا کنند. مسیر تله کابین از روستای اورینتال آغاز می شود و در طول مسیر ایستگاه هایی برای لذت بردن از مناظر طبیعی درنظر گرفته شده است.

دنیای زیر آب

دنیای زیر آب لنکاوی در شهر ساحلی پانتای سنانگ واقع شده است. این مکان محل زندگی بیش از 500 گونه جانوران دریایی از جمله فک ها، پنگوئن های راک هوپر، اسب دریایی، فلامینگوها و اردک ماندارین می باشد. یکی از بخش های هیجان انگیز اینجا پیاده روی در یک تونل 15 متری در زیر آب است که از آنجا می توانید از نزدیک کوسه ها، سفره ماهی های غول پیکر و لاک پشت های سبز را تماشا کنید. این تونل در نزدیکی مرکز خرید زون شاپینگ پارادایس و کوکو والی، قرار گرفته است.

پارک دریایی پولائو پایار

این پارک دريایی متشکل از 4 جزیره زیبا است. در اين پارک زیبا انواعى از مرجان های دریایی قابل مشاهده است و همچنین انواع تفريحات آبى شنا، اسنورکلینگ و غواصی فراهم شده است.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *