کشور لوکزامبورگ کشوری کوچ و بسیار زیبای اروپایی می باشد. این کشور از لحاظ جغرافیایی در شمال اروپا قرار گرفته و با کشورهای آلمان، فرانسه و بلژیک همسایه است. لوکزامبورگ شرایط اقتصادی و سیاسی پایداری دارد که در ادامه به شرح این مسئله و آب و هوای لوکزامبورگ می پردازیم:

آشنایی با کشور لوکزامبورگ

لوکزامبورگ به علت وسعت زیادی که دارد در طول تاریخ جنگ های بسیاری به خود دیده است. در سال 963، فرمانروا از امپراتوری روم، این کشور را تاسیس کردند. شارل چهارم، یکی از اعضای این امپراتوری در سال 1354 لوکزامبورگ را به سطح دوک نشینی رساند و در سال 1713 طبق معاهده اوتراخت، دژ لوکزامبورگ به اتریش داده شد و سرانجام در سال 1815 ر اساس کنگره وین، این کشور به پادشاه هلند داده شد. کشور لوکزامبورگ از مساحت کمی برخوردار است با این حال حدود 500000 نفر جمعیت در آنجا زندگی می کنند. در کشور لوکزانبورگ جاذبه های دیدنی و تفریحی بسیاری از جمله کلیساها و قلعه های تاریخی وجود دارد. اگر قصد سفر به این کشور را دارید زمان هایی را نتخاب کنید که طبیعت لوکزامبورگ در اوج زیبایی خود به سر ببرد تا بتوانید در فستیوال ها و  جشن های محلی این کشور شرکت کنید و لحظات شادی را سپری خواهید کرد.

آشنایی با کشور لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ  با ایران 2 ساعت و نیم اختلاف ساعت دارد و از ما عقب تر هستند.  لوکزامبورگ از لحاظ وسعت در بین 194 کشور رتبه 175 جهان را دارد. بیشتر مناطق لوکزامبورگ دشت ها و زمین های پست تشکیل می دهند البته این کشور ارتفاعات و مناطق کوهستانی هم دارند که حدود یک سوم از جمعیت کشور در این مناطق زندگی می کنند. از دیگر ویژگی های بارز لوکزامبورگ می توان به موسسات آموزشی اشاره کرد که این كشور چندین موسسه آموزشی و دانشگاه عالی در زمینه های مختلف فعالیت دارند چراکه بر خلاف هزینه های زندگی، هزینه تحصیل در کشور لوکزامبرگ بسیار کم می باشد. از فرودگاه های مهم و بین المللی کشور لوکزامبورگ می توان به فرودگاه لوکزامبورگ اشاره نمود که مقصد سفر شما نیز خواهد بود.

زبان و فرهنگ مردم لوکزامبورگ

زبان رسمی كشور لوكزامبورگ آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی مى باشد. زبان لوکزامبورگی برای محاورات عادی و روزمره استفاده می شود و البته زبان آلمانی در مطبوعات کاربرد فراوانی دارد و زبان فرانسوی هم زبان قانونی این کشور می باشد و مکاتبات قانونی و اداری لوکزامبورگ با این زبان انجام می شود. دین و مذهب رسمی لوکزامبورگ مسیحیت کاتولیک است، در ایم کشور تعدادی از افراد پیرو مسیحی پروتستان و لوتری هستند. با توجه به اینکه کشور لوکزامبورگ جمعیت زیادی ندارد، کودکان در سن 6 سالگی وارد مدرسه شده و از همان ابتدا به آنها زبان آلمانی آموزش داده می شود و در 7 سالگی آموزش زبان فرانسوی را آغاز می کنند. به طور کلی تمام دانش آموزان هر 4 زبان اصلی کشور را فرا می گیرند. برای سفر به این کشور شما به ویزای لوکزامبورگ نیاز دارید.

زبان و فرهنگ مردم لوکزامبورگ

وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور لوکزامبورگ

واحد پول کشور لوکزامبورگ تا قبل از سال 2002 فرانک بود اما از آن پس به یورو تبدیل شد، اين كشور از لحاظ اقتصادی در سطح بالایى قرار دارد و در بین کشورهای اروپا بیشترین میزان درآمد را از آن خود کرده است، از این رو نرخ بیکاری در لوکزامبورگ 4.4 درصد می باشد. هرچند که سطح درآمد در لوکزامبورگ بسیار بالا می باشد اما هزینه زندگی در آن کشور بالا است. سیستم قدرتمند و مدرن در امور مالی و بانکداری باعث شده است که بزرگ ترین و مهمترین مرکز بانکداری در حوزه یورو باشد. این کشور در زمینه صنایع فولاد، لاستیک و مواد شیمیایی فعالیت دارد و ماشینن آلات، مواد شیمیایی، فولاد و فرآورده های آن، الوار وشیشه از مواردی هستند که کشور لوکزامبورگ به دیگر کشورها مانند آلمان، فرانسه، هلند، بلژيک، انگليس و ايتاليا صادر می کند و در مقابل آن محصولاتی از قبیل آهن، مواد معدنی، مواد غذایی و کالاهای لوکس وارد می کند. اگر اهل سفرهای اروپایی باشید حتما تابحال اسم شینگن را شنیده اید. روستایی به نام شینگن در کشور لوکزامبورگ واقع شده است که معاهده شینگن هم در آنجا منعقد شد.

این کشور از امن ترین کشورهای جهان به شمار می رود که حکومتی از نوع دموکراسی توام با مجلس حاکم است. رئیس حکومت لوکزامبورگ، دوک اعظم بوده که این سمت کاملا مورثی می باشد و از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود. ریاست دولت که توسط نمایندگان مجلس انتخاب می شود، نخست وزیر نامیده می شود.

آب و هوای کشور لوکزامبورگ

آب و هوای کشور لوکزامبورگ به طور کلی متعادل است و با تغییر فصل، آب و هوای کشور تغییر آنچنانی نخواهد کرد. فصل بهار و پاییز بهترین زمان سفر به کشور لوکزامبورگ می باشد، دمای هوا در روزهای ذکر شده میان 8 تا 20 درجه سانتی گراد خواهد بود. این ماه ها فصل گردشگری این کشور به شمار می رود و طبیعتا نسبت به ماه های دیگر قیمت ها بالاتر می رود. اما اگر عاشق برف هستید پیشنهاد می کنیم که فصل زمستان را برای سفر خود انتخاب کنید. چرا که در فصل زمستان بخش های شمالی پوشیده از برف است بنابراین ماه دسامبر و فوریه ماه های مناسبی برای افراد علاقه مند به برف می باشد. از دیگر زمان های پربازدید و شلوغ می توان به زمان برگزاری فستیوال ها و جشن ها محلی اشاره نمود چون در این کشور فستیوال و جشن های متعددی وجود دارد که اغلب در ماه های ماه مارس تا می برگزار می شود. برای سفر به این کشور نیاز به دریافت وقت سفارت لوکزامبورگ دارید.

آب و هوای کشور لوکزامبورگ

جاذبه های دیدنی و تفریحی کشور لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ با مساحت 1650 کیلومتر مربع جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است. در این بخش به معرفی مهم ترین مکان های تفریحی و دیدنی این کشور می پردازیم تا سفر خوشی را تجربه کنید.

صخره سنگپوز

سنگپوز صخره ای است که درون آن یک قلعه بسیار زیبا وجود دارد. این صخره می تواند در لیست بهترین و زیباترین مکان های دیدنی لوکزامبورگ قرار گیرد. قلعه درون سنگپوز یک قلعه نظامی است که قدمت بسیار زیادی دارد و به قرن 19 میلادی باز می گردد.

ربع قدیمی

برای شروع گشت و گذار در لوکزامبورگ بهتر است از ربع قدیمی شروع کنید. این منطقه در سال 1994 در سازمان یونسکو به عنوان میراث گردشگری به ثبت رسید. برج و باروی این منطقه به یکی از مهم ترین مکان دیدنی در اروپا تبدیل شده است. این بناها چنان محکم و استوار هستند که به جبل‌الطارق شمال شهرت یافته اند.

موزه ملی تاریخ و هنر

این موزه آثار تاریخی از جمله اشیاء هنری، ابزارآلات، سکه،سلاح و اسناد تاریخی بازار ماهی فروشان نگه داری می شوند. در بخش هنر معاصر موزه از بخش های جذاب و دیدنی است که ملی آثار هنرمندان بزرگ قرن بیستم به نمایش گذاشته شده است.

موزه ملی تاریخ و هنر

قلعه بورشاید

روستایی به نام بورشاید در این کشور وجود دارد که بر روی یک فلات واقع شده است. این روستا بین دو رودخانه سور و وارک محصور شده و چشم اندازی از روستاهای میشلاو، ولشاید و کمن دارد. قلعه ای به ارتفاع 137 متر روبه روی رودخانه واقع شده که متعلق به قرن دهم می باشد.

پارک ملی سور بالا

پارکی مملوء از انواع گیاهان و درختان بلند قامت است که مکانی مناسب برای ورزش های آبی و گذرراندن اوقات فراغت می باشد. در این پارک انواع تورهای پیاده روی، غواصی، ماهی گیری و قایق سواری به همراه راهنما برگزار می شود و گردشگران می توانند در این برنامه های تفریحی شرکت داشته باشند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *