اطلاعات کلی و جامع در مورد کشور ایرلند:

جاذبه های کشور ایرلند

ایرلند کشور زیبایی پر از تپه‌های سبز، قلعه، صخره ‌های بلند زیبا و اهالی بسیار صمیمی هستند. سالانه گردشگران زیادی به ایرلند سفر می کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر از کشور ایرلند، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

آشنایی با کشور ایرلند

کشور ایرلند در قدیم هیبرنی (Hibrernie) نام داشت. تا قرن 17 میلادی این سرزمین سراسر از جنگل و پوشش گیاهی متنوع پوشیده بود. ایرلند جنوبی نیز همانند ایرلند شمالی تاریخ عجیب و پر فراز و نشیبی داشته و همواره توانست با تمام قدرت از زیر پرچم بریتانیای کبیر خارج شود. در این میان جنگ‌ های زیادی میان شمالی ‌ها و جنوبی‌ ها در گرفته و ایرلند جنوبی خیلی زودتر به استقلال رسیده است. ایرلند جنوبی از اول ژانویه 1801 میلادی تا ششم دسامبر 1922 میلادی زیر مجموعه‌ پادشاهی بریتانیای کبیر بوده است.

ایرلند کشوری که در جزیره ایرلند قرار دارد، این کشور در شمال‌ غرب قاره اروپا واقع شده ‌است. نام رسمی این کشور اروپایی جمهوری ایرلند البته به نام ایرلند جنوبی هم شهرت دارد، علت این نامگذاری این که با ایرلند شمالی اشتباه گرفته نشود. جمهوری ایرلند پنج ششم جزیره ایرلند را پوشانده است و با بخش هایی از ایرلند شمالی که قسمت هایی از پادشاهی متحده می باشد، همسایه بوده و مرز مشترک دارد. کشور ایرلند از غرب با اقیانوس اطلس، از شرق با دریای ایرلند، از جنوب و جنوب‌ غربی با دریای کلتیک و کانال سنت جورج و از شمال با ایرلند شمالی متصل می باشد.

 

جمهوری ایرلند در حال حاضر در تاریخ 1 ژانویه 1973 به عضویت اتحادیه اروپا رسیده است و یکی از اعضای اتحادیه محسوب می شود. کشور ایرلند 70 هزار و 273 کیلومتر مربع مساحت دارد و تنها حدود 5 میلیون نفر در آن زندگی می ‌کند. ایرلند جنوبی از نظر وسعت سومین جزیره‌ اروپا و بیستمین جزیره بزرگ دنیا به شمار می رود. جمهوری ایرلند کشور زیبا و جذابی است و همانند ایرلند شمالی، اسکاتلند، ولز و انگلستان مملو از جاذبه‌ های تاریخی و گردشگری منحصر به‌ فرد می باشد. جزیره ایرلند تا سده 17 میلادی پوشیده از جنگل های انبوه بود اما متاسفانه امروزه از بی‌ جنگل ‌ترین مناطق اروپا شناخته می شود.

پرچم ایرلند جنوبی یا جمهوری ایرلند یک مستطیل متشکل از سه رنگ سبز، سفید و نارنجی است که به صورت عمودی قرار گرفته‌ اند. دولت ایرلند اعلام کرده رنگ سبز نشان‌ دهنده‌ سنت اسکاتلندی و ایرلندی، رنگ نارنجی بیانگر حامیان شاه ویلیام و رنگ سفید نشانه‌ صلح می باشد. شهر دوبلین، پایتخت کشور ایرلند می باشد. این شهر مترادف سرگرمی است. دوبلین شهری زنده با کافه‌ های زیبا و پر از مناظر زیبا و قلعه است، به طوری که خوش نگذراندن در این شهر بسیار دشوار هست. معماری گرجی، موسیقی و craic دوبلین را تبدیل به یکی از مشهورترین مکان‌ های اروپا کرده است. استان‌ های ایرلند عبارتند از لینستر، مانستر، کناخت و اولستر. برای سفر به این کشور باید ویزای ایرلند داشته باشید.

آشنایی با کشور ایرلند

فرهنگ و زبان مردم ایرلند

اغلب مردم این کشور مسیحی کاتولیک هستند و زبان‌ های رسمی آن انگلیسی و ایرلندی می باشد. ایرلند، كشوری جوان و بیش از نصف جمعیت ایرلند زیر 25 سال سن دارند. موسیقی پاپ جوانان ایرلندی، شهرت جهانی دارد. درحال حاضر کشور ایرلند، اصلا كشور فقیری نیست. پنجاه سال قبل، جوانان ایرلندی برای كار به انگلیس یا آمریكا می ‌رفتند اما اكنون می ‌توانند در كشور خود کار کنند. کشور ایرلند مكانی جالب و هیجان‌ انگیز برای جوانان هست.

یکی از ویژگی های خاص ایرلند اجرای موسیقی زنده در هر جایی می باشد، از معرکه های خیابانی گرفته تا کافه های موسیقی، ایرلند جایی می باشدکه موسیقی سنتی دائما در حال رشد و شکوفایی است. کشور ایرلند به ‌واسطه‌ ادبیات غنی و جوایز نوبلی که دریافت کرده است، شهرت جهانی دارد. این کشور افراد بزرگی به دنیا شناسانده است، مهم ترین آنها می توان به جرج برنارد شاو، ساموئل بکت وسیموس هینی، جیمز جویس و ویلیام باتلر ییتس اشاره کرد که از مشهورترین ادبیات ‌شناسان این کشور هستند و جایزه نوبل دریافت کرده اند.

جمهوری ایرلند کشوری می باشد که به صورت جمهوری اداره می‌ شود و رییس جمهور این کشور به‌عنوان رییس دولت بعد از انتخابات برای 7 سال انتخاب می شود و ریاست جمهوری او تنها برای یک دوره قابل تمدید هست. مجلس سنای ایرلند جنوبی 60 نماینده دارد که 11 نفر توسط نخست ‌وزیر، 6 نفر از سوی دانشگاه و 43 نفر به روش‌های دیگر برای 5 سال انتخاب می ‌شوند. محصولات صادراتی ایرلند شامل ماشین ‌آلات و تجهیزات، کامپیوتر، مواد شیمیایی، دارو، حیوانات زنده و محصولات حیوانی می شود.

فرهنگ و زبان مردم ایرلند

فرودگاه های کشور ایرلند

فرودگاه بین المللی دوبلین در فاصله ۱۲ کیلومتری شمال شهر دوبلین قرار گرفته است.  این فرودگاه، اصلی ترین فرودگاه پایتخت ایرلند می باشد و در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۹ میلیون مسافر از این فرودگاه برای جابجایی استفاده کرده اند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه دوبلین و راههای دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم

همان طور که گفتیم فرودگاه دوبلین با مرکز شهر دوبلین حدود ۱۲ کیلومتر فاصله دارد. این فرودگاه دارای ۲ ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و بین المللی هست. ایرلاین های مشهور و معتبری مثل ایر کانادا، ایرفرانس، بریتیش ایرویز، هواپیمایی امارات، کی ال ام، لوفت هانزا، رایان ایر و ترکیش ایرلاینز پروازهای منظمی را به مقصد این فرودگاه انجام می دهند.

آب و هوای کشور ایرلند

کشور ایرلند از آب و هوای بی نظیری برخوردار است . آب و هوای کشور ایرلند بسیار خوشایند و مطبوع و دمای هوا در طول سال معتدل می باشد. معمولا دمای هوا ایرلند در فصل زمستان بین ۴۰ تا ۵۰ درجه فارنهایت و دمای هوا ایرلند در فصل تابستان بین ۶۰ تا ۷۰ درجه فارنهایت متغیر می باشد . در کشور ایرلند ، بارش باران زیاد و بارش کم هست. در مناطق غربی ، بیشترین تراکم و در مناطق شرقی کمترین تراکم هوا وجود دارد و اغلب در تابستان بارندگی رخ می دهد . طوفان ها و بارش های شدید از سوی اقیانوس اطلس بدون پیش بینی رخ می دهد.

آب و هوای ایرلند بسیار متغیر می باشد و پس از چند دقیقه هوای آفتابی ممکن است باران و بارندگی اتفاق بیفتد و دوباره آفتابی شود . لذا پیش بینی وضع آب و هوا در کشور ایرلند بسیار دشوار خواهد بود . معمولا بارش باران زیاد طول نمی کشد و به شکل باران با قطرات زیر یا درشت و کوتاه مدت هستند و ممکن هست پس از بارندگی ها ، رنگین کمان های زیبا را مشاهده کرد .

روشنایی روزهای آفتابی تابستان در ایرلند تا پاسی از شب ادامه دارد و شب ها بیشتر حالت گرگ و میش و سرخی غروب به خود می گیرند تا این که در تاریکی مطلق فرو روند . به طور کلی ، کشور ایرلند دارای آب و هوای معتدل ولی تغییر پذیر اقیانوسی با کمی بیشینه ها می باشد . در کشور ایرلند ، فرد به راستی می تواند چهار فصل در یک روز را تجربه کند لذا پوشش خود را با آخرین پیش بینی وضع هوا تطبیق دهید . ممکن است تفاوت اندکی در دمای شمال و جنوب شرق کشور و باران بیشتری در غرب در مقایسه با شرق مشاهده کرد .

آب و هوای کشور ایرلند

جاذبه های دیدنی و تفریحی کشور ایرلند

جاذبه‌های گردشگری و مناطق دیدنی زیبا و شگفت‌انگیزی است که همانند نگینی درخشان در قاره‌ی سبز می‌درخشد و توریست‌های فراوانی را به سمت خود می‌کشاند. سرزمینی با قدمتی بالغ بر ۸۰۰۰ سال و آثار تاریخی بر جای‌ مانده از دورانی کهن که نمایانگر تمدن و فرهنگ جالب و باستانی این سرزمین زیبا در سراسر قاره‌ی اروپا میباشد.

صومعه جرپوینت

در قرن ۱۲ میلادی، صومعه‌ای با گذرگاهی زیبا و جالب احداث شد که به صومعه‌ی جرپوینت شهرت یافته است. این اثر تاریخی به دلیل مجسمه‌های ساخته شده در گذرگاه معروفش به یکی از جاذبه‌های گردشگری این کشور تبدیل شده است که سالانه میزبان گردشگران و بازدیدکنندگان بی‌شماری از سراسر جهان به این سرزمین زیبای قاره‌ی سبز میباشد. به نظر می‌رسد که این اثر شگرف تاریخی، در سال ۱۱۸۰  میلادی به همت دونوگ  اودونوگوئه از پادشاهان اوسریگ ساخته شده و پس از اتمام احداث آن، به نیت مریم مقدس، وقف شده است، اما در دوران سلطنت هنری هشتم، این صومعه نیز همانند سایر صومعه‌ها به دستور هنری هشتم منحل شد.

قلعه کیلکنی

در شهر کیلکنی کشور ایرلند، قلعه‌ای تاریخی وجود دارد که طبق اسناد بر جای‌ مانده‌ی تاریخی، تاریخ ساخت و احداث آن به سال ۱۱۹۱ میلادی باز می‌گردد. از ویژگی‌های این اثر تاریخی می‌توان به برج‌های رفیع آن اشاره کرد که منظره‌ای زیبا و شگفت‌انگیز را از فراز آن مشاهده خواهید کرد. به نظر می‌رسد شخصی به نام ویلیام مارشال، تعدادی از سنگ‌های به کار رفته در ساخت این قلعه‌ی تاریخی را تعویض کرده و هنر ساخت دست خود را جایگزین آن کرده است. امروزه این عمارت کهن تحت نظر اداره‌ی امور همگانی این کشور و در میان پارک زیبا و دوست‌داشتنی، قرار گرفته است.

قلعه کیلکنی

قلعه دوبلین

شهر دوبلین، پایتخت زیبا و از مهم‌ترین مقاصد گردشگری کشور ایرلند که اقوام مختلفی از جمله وایکینگ‌ها، نورمان، انگلیسی‌ها و سلت‌ها با احداث عمارات، قلعه‌ها و بناهای متعدد، شاکله و بنیاد این شهر را بنا نهادند. از این رو این شهر مملو از جاذبه‌های گردشگری که بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خود می‌کشاند. قلعه‌ی تاریخی دوبلین با قدمتی بالغ بر هشت قرن، عنوان قلب تاریخ و انقلاب شهر دوبلین را به خود اختصاص داده شد.

در واقع هنرمندان ایرلندی با ساخت و احداث این قلعه در سال ۱۲۰۴ میلادی، میراثی با ارزش و باشکوه را برای آیندگان خود به یادگار گذاشتند. امروزه این ساختمان که بیشتر به نوعی سکونتگاه دولتی شبیه تا قلعه‌ای تاریخی، با وسعتی حدود ۴۴ هزار مترمربع، دارای دو باغ، ساختمان‌ها و آپارتمان‌های دولتی که مهم‌ترین اتاق‌های دولتی در کشور ایرلند هستند، دو موزه، دو کافه و یک مرکز کنفرانس جهانی است که مجموعه‌ای زیبا و دیدنی را برای گردشگران و بازدیدکنندگان داخلی و خارجی فراهم کرده است.

قلعه لیپ

می‌توان قلعه‌ی لیپ ایرلند جنوبی را یکی از مخوف‌ترین و ترسناک‌ترین قلعه‌های تاریخ اروپا معرفی کرد. این عمارت کهن در قرن ۱۵ میلادی به دستور خانواده‌ی اوبانون احداث شد و به نام رسمی لیپ اوبانون شهرت یافت. گفته می‌شود انجام اعمال ترسناک و رفتارهای خشن و غیر معمول در این مکان تاریخی، از علل معروف شدن این بنا به‌عنوان یکی از ترسناک‌ترین ساختمان‌های تاریخی به شمار می‌رود. اتفاقات و جریانات تاریخی جالب و متعددی در این قلعه به وقوع پیوسته است که می‌توان به یوروش جرالد فیتز جرالد در سال ۱۵۱۳ میلادی برای تصاحب آن اشاره کرد. همچنین در سال ۱۵۵۷ میلادی نیز اوکارول‌ها به این مکان حمله کرده و موفق به فتح آن شدند.

شاید یکی از مهم‌ترین دلایل شهرت یافتن این قلعه‌ی تاریکی به مکانی ترسناک و مخوف، قتل و عام خانوادگی اوکارول‌ها باشد، چرا که به دلیل رقابتی که بین  اعضای این خانواده برای تصاحب و مالکیت این ساختمان کهن وجود داشت، کشتارهایی در آن صورت گرفت. همچنین با تحقیقات و کاوش‌هایی که در مورد این مکان انجام شد، نتایجی تلخ و ناگوار نیز به‌دست آمد. محققان از کشف مکانی شبیه به دخمه پرده برداشتند که به نظر می‌رسد برای زندانی کردن و حبس افراد ایجاد شده و تا زمانی که مرگ به سراغ آن‌ها بیاید، در آن محل محبوس می‌ماندند. به هر حال با وجود تمام شایعات و حکایاتی که در مورد قلعه‌ی لیپ بیان می‌شود، این مکان به یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور ایرلند تبدیل شده است که گردشگران بسیاری از سراسر ایرلند و جهان، برای تماشای آن به این کشور زیبا و ثروتمند سفر می‌کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *