درباره شهر درسدن آلمان مرکز و دومین شهر بزرگ زاکسون (ایالت ساکسونی) است. شهر درسدن در کرانه رود الب و در نزدیکی مرز کشور جمهوری چک واقع شده است. این شهر در مساحتی حدود سیصد و بیست و نه کیلومتر مربع و در ارتفاع صد و سیزده متری از سطح دریا جدا شده است. این منطقه دارای پانصد و پنجاه و یک هزار نفر جمعیت شهری و نهصد و هشتاد هزار نفر جمعیت روستایی است که در سال ۱۲۰۶ در شرق آلمان بنا نهاده شده است.

درباره شهر درسدن

شهر درسدن، مرکز ایالت زاکسن می باشد. این شهر زیبا در کنار رود آلب قرار گرفته است. درسدن در همسایگی شهرهایی مانند شهر چمنیتز، شهر لایپزیک و برلین واقع شده است. جالب است بدانید که شهر درسدن تا شهر پراگ جمهوری چک فقط 200 کیلومتر فاصله دارد. شهر درسدن مساحتی بالغ بر 1700 کیلومتر مربع دارد که حدود 600 هزار نفر را در خود جای داده است. شهر درسدن آلمان با ۶۳ درصد فضای سبز و مناطق جنگلی، یکی از سر سبزترین شهرهای اروپا محسوب می شود.

در این شهر به دلیل قرارگیری در کرانه های رود الب که آب های سطحی کوه های اور از آن جریان پیدا می کنند، سیستم های ضد سیل مانند کانال های درون شهری و مناطق خالی از سکنه برای کاهش ریسک خرابی سیل در درسدن آلمان اهمیت زیادی دارند. مردم این شهر به زبان آلمانی با یکدیگر حرف می زنند. هنرمندان نامدار متعددی مانند «کارل ون وبر»، «ریچارد واگنر»، «ارنست لودویگ»، «ریچارد استراوس» و… بخشی از زندگی خود را در درسدن آلمان گذرانده و اثراتی بر خود بر جای گذاشته اند.

به شهر درسدن نه به چشم یک شهر صنعتی، بلکه به چشم یک شهر سلطنتی باید نگاه کرد، شهری که روزگاری محل زندگی و تفرجگاه اشرافیان آلمانی بوده است. بناهای باشکوه با معماری منحصر به فرد باعث شده به این شهر لقب جعبه جواهر را نسبت دهند. لقبی که شاید مناسب تر از آن نتوان برای این شهر افسانه ای یافت.

درباره شهر درسدن بدانید همچنین میزبان تعداد قابل توجهی از کلکسیون های مهم هنری، مراکز موسیقیایی شناخته شده در سراسر جهان و بناهای فوق العاده از دوره های مختلف معماری که تعداد زیادی از آن ها بعد از بمباران درسدن در ۱۹۴۵ بازسازی شده اند، می باشد.  خانه ی اپرا، بنایی با معماری فوق العاده، موزه های متعدد در شرایط آب و هوایی لذت بخش، گردشگران زیادی را برای سفر به درسدن یا «فلورانس الب» تشویق می کند. این شهر حدود سیزده هزار بنای فرهنگی ثبت شده و ۸ منطقه محافظت شده فرهنگی است.

تا قبل از اتفاقات بعد از جنگ جهانی دوم و جدایی آلمان شرقی و غربی، درسدن یکی از نقاط اصلی و مهم اقتصادی آلمان بود. در سال ۱۹۹۰ اقتصاد شهر درسدن کشور آلمان در تقابل به کالپس اقتصادی اتحاد جماهیر شوروی و دیگر بنگاه های اقتصادی بلوک شرق قرار گرفت. بعد از اتحاد آلمان شرقی و غربی، واحد های اقتصادی درسدن آلمان، به دلیل ورود به فضای آزاد تجاری و رقابت با صنایع غرب آلمان با شکست ونابودی مواجه شدند.

در این زمان با کمک دولت فدرال آلمان و راه اندازی قوانین و واحد پولی جدید، شهر درسدن پیشرفت اقتصادی خود را سریع تر از دیگر شهر ها پیش گرفت. این شهر با سرعت زیادی در زمینه های علمی و اقتصادی در حال پیشرفت است و خود را به شرایط شهرهای غربی آلمان نزدیک می کند. سفر به درسدن به عنوان یک مقصد سبز و یا تحصیل در درسدن به عنوان شهری در بین مراتع جنگلی، مناطق محافظت شده ی طبیعی، پارک های زیبا و بناهای تاریخی و جذاب، می تواند توریست ها و مهاجران زیادی را به خود جذب کند. افرادی که قصد دارند در این شهر به ادامه تحصیل بپردازند باید بگوییم که نیاز به یکسری پیش نیاز است که باید در نظر بگیرید که تسلط کافی بر روی زبان آلمانی یا انگلیسی از مهم ترین آنها می باشد.

تاریخچه

درباره شهر درسدن بدانید که کلمه درسدن از یک واژه صربی به معنای مردم ساکن در جنگل و کنار رودخانه گرفته شده است. شهر درسدن تا حدودی شهری نو و تازه تاسیس محسوب می شود چرا که بعد از اقوام اسلاو وارد این خاک شدند، اما طبق آثار باقی مانده مشاهده شده است که این منطقه حتی در ۷۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح ساکنانی داشته است. با حرکت ژرمن ها به سمت مناطق شرقی و توسعه استخراج معادن در کوه های اور، توسعه این منطقه و شهر درسدن سرعت گرفت.

نام شهر درسدن در واژه شناسی به معنای مردم جنگل است. درسدن بعدها به ایالت زاکسون تبدیل شد. در هیاهوی جنگ جهانی دوم، درسدن به عنوان مرکز ایالت ساکسونی یکی از نقاط اتکای مهم دفاعی ارتش نازی برای جلوگیری از پیشرفت نیروهای شوروی بود. بمباران درسدن که از سیزدهم تا پانزدهم سال ۱۹۴۵ توسط نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا و نیروی هوایی ارتش ایالت متحده اتفاق افتاد و طی آن بیش از هزار و ششصد تن بمب های قدرتمند به این شهر ریخته شد، بنا به اظهارات بزرگان نازی باعث کشته شدن دویست هزار انسان که اغلب آن ها زنان و کودکان بودند شد. مقامات وقت آمریکایی بر این نظر اند که این بمباران در تضعیف ارتش نازی و شکست آن ها اثر زیادی داشته است.

آب و هوای شهر درسدن

درباره شهر درسدن با میزبانی از زیبایی های فوق العاده بصری طبیعی و مصنوعی، معماری، فرهنگ و هنر خارق العاده و آب و هوای معتدل خود، مقصدی جذاب برای گردشگران و مهاجران است. شهر درسدن، از آب و هوای سرد و اقیانوسی بهره مند است. تابستان هایی با گرمای ملایم با میانگین دمای نوزده درجه سانتی گراد در ماه جولای و زمستان هایی سردتر از میانگین کشور آلمان با متوسط دمای صفر درجه سانتی گراد در ماه ژانویه و معمولا بدون رطوبت زیاد نشان دهنده آب و هوای این شهر است.  بهترین زمان برای سفر به این شهر زیبای آلمانی از می تا اکتبر (خرداد تا آبان) است زیرا شرایط هوایی ملایم و مطلوبی در درسدن برقرار است.

مناطق گردشگری شهر درسدن

در شهری که پادشاه و ملکه ساکسون ها در آنجا زندگی می کردند قطعا جاذبه های توریستی و تفریحی بسیاری وجود دارد. بناهای شهر درسدن به سبک بناها و آثار تاریخی رم است و گذشته تاریخی این شهر را در ذهن تداعی می کند. درحالیکه طبیعت زیبا و بناهایی که پادشاهان در این شهر به وجود آورده اند آن را به یکی از زیباترین جاهایی تبدیل کرده که مناسب بازدید گردشگران است. یکی از جالب ترین آثار معماری باروک در شهر درسدن کاخ زوئینگر و زمپربائو می باشد.

در این کاخ موزه جانورشناسی و موزه تاریخ وجود دارد که بازدید از آنها خالی از لطف نخواهد بود. یکی از زیباترین میدان‌ های عمومی آلمان در شهر درسدن قرار دارد که به میدان تئاتر شهرت دارد. در این میدان شاهکارهای انواع معماری های جهان را خواهید دید درحالیکه در مرکز آن مجسمه پادشاه «جان» سوار بر اسب، متعلق به سال ۱۸۸۳ قرار دارد. ایوان برول قطعا زیباترین دیدنی در شهر درسدن می باشد چرا که به این منطقه بالکن اروپا نیز می گویند. ایوان برول در قسمت استحکامات قدیمی شهر واقع شده است و از سال ۱۸۱۴ به روی عموم بازگشایی گردید.

بهترین هتل های شهر

شهر درسدن یک شهر جوان و درحال پیشرفتی است که در زمینه احداث هتل های مجلل هم در رده های خوبی قرار دارد. یا این حال در این شهر هتل های بزرگ و متنعی وجود دارد که می توانید با هر بودجه ای انتخاب کنید و اقامت داشته باشید. هتل بولو پالایس و سوئیس اتل درسدن دو تا از بهترین و لوکس ترین هتل های 5 ستاره این شهر هستند که امکاناتشان کامل است ولی هزینه بالایی دارند. این هتل ها دارای امکاناتی نظیر رستوران، باشگاه بدنسازی، مرکز ماساژ، رم سرویس و اینترنت رایگان پرسرعت می باشند. هتل زو دن لیندن، هتلی ۲ ستاره است که می توانید اقامتی مقرون به صرفه را در شهر نیز تجربه کنیدف هتل زو دن لیندن است.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *