درباره شهر دورتموند آلمان بدانید که به عنوان هفتمین شهر پرجمعیت آلمان را از آن خود کرده است و مناطق گردشگری بسیاری را در خود جای داده است. کلیساها و موزه های این شهر از جمله مراکز حائز اهمیت می باشند. دورتموند از نظر ورزش از ابرقدرت های آلمان به شمار می آید و افتخارات بسیاری از نظر ورزشی برای این شهر کسب نموده است.

درباره شهر دورتموند

شهر دورتموند در بخش غربی کشور آلمان قرار دارد. این شهر در ناحیه رور که در بخش ایالت نوردراین وستفالن می باشد قرار گرفته است. این شهر زیبای آلمانی 280 کیلومتر مربع وسعت دارد و حدود 580 هزار  نفر در آن زندگی می کنند و مذاهب مختلفی در بین آناه وجود دارد، جالب است بدانید که ۳۴ درصد از مردم دورتموند آلمان بیان داشتند که بی مذهب هستند. زبان رسمی مردم دورتموند آلمانی است و همگی آنها با این زبان آشنایی دارند. این شهر از نظر جمعیت در رتبه هفتم آلمان قرار گرفته است. رودخانه امسی از زیر این شهر عبور می کند و به وسیله تونل ۲۲۶ کیلومتری به بندر دورتموند می رسد و این شهر را به دریای شمالی وصل می کند.

درباره شهر دورتموند بدانید که از جمله مهاجرپذیرترین شهرهای این کشور می باشد و هر ساله تعداد بسیاری گردشگر از ایران نیز راهی این شهر می شوند. همچنین در مرکز منطقه ذغال سنگی روهن واقع شده است و همین امر سبب نیاز به نیروی کار در این منطقه شده است. دورتموند به دلیل داشتن مناطق گردشگری فراوان مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. دورتموند آلمان از هر جهت برای این کشور حائز اهمیت است و شاید اسم تیم فوتبال این شهر به گوش شما هم رسیده باشد چرا که از جمله ۳ تیم برتر آلمان به شمار می رود. دورتموند آلمان در ناحیه رور پهناورترین شهر می باشد که انواع مناظر طبیعی و هیجان انگیز را در خود جای داده است.

تاریخچه

دورتموند تاریخچه ای دور و دراز دارد و از جمله اولین شهرهای این ناحیه می باشد. دورتموند از سال ۸۸۵ به عرصه آمد و در آن زمان روستایی به نام تروتمانی بود که در سال ۱۲۲۰ به شهرهای آزاد امپراتوری پیوست. همچنین در سال ۱۸۱۵ به ایالت وستفالیایی که امپراتور پروس بانی آن بوده است، پیوست.

آب و هوای شهر دورتموند

آب و هوای دورتموند آلمان مانند ایران از ۴ فصل تشکیل شده است که هر یک ویژگی های مخصوص خود را دارند. در فصل بهار دورتموند آلمان بارش های فراوانی را به صورت باران به خود می بیند اما دمای هوا مناسب خواهد بود و می توان به راحتی از جاذبه های این شهر دیدن نمود. فصل تابستان از دیگر فصل های این شهر می باشد که بهترین آب و هوا را خواهد داشت و به دلیل میزان بارش کم بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

درباره این شهر بدانید که در این فصل باید توجه داشته باشید که اواسط آن گرمتر از دیگر مواقع خواهد بود و معمولا اواخر تابستان بهترین زمان سفر به دورتموند آلمان می باشد. در فصل پاییز این شهر بسیار دیدنی است چرا که قدم زدن بر روی برگ درختان حس و حال عجیبی خواهد داشت. اما باید در نظر داشته باشید که حتما تجهیزات سفر را به همراه داشته باشید چرا که میزان بارش در این فصل به صورت باران است و میزان آن نیز زیاد خواهد بود. فصل زمستان دیگر فصل دورتموند آلمان را تشکیل می دهد که در این فصل شاهد بارش برف هستیم که به کل شهر جامه سفید خواهد پوشاند.

مناطق گردشگری شهر دورتموند

مناطق گردشگری دورتموند آلمان هم به صورت تاریخ و هم به صورت طبیعی خواهد بود. قلعه هادس بودل اشوایتگ یکی از این مراکز گردشگری می باشد که از قرن سیزدهم تا به الان پابرجا است. این قلعه دارای گنبد و برج می باشد و از دو ساختمان نیمه چوبی کلیسا تشکیل شده است که در قرن ۱۷ توسط میراث فرهنگی مورد بازسازی قرار گرفت. اطراف این قلعه را خندق تشکیل داده است. آلت اشتاد هاوس از دیگر مراکز گردشگری دورتموند آلمان می باشد که امکان بازدید از آن برای همگان امکان پذیر است.

تالار اپرا دورتموند کشور آلمان یکی از مراکز تفریحی گردشگری خواهد بود که در محل کنیسه قدیمی که به دست نازی ها در سال ۱۹۳۸ خراب شده بود ساخته شده است. جای جای نقاط شهر دورتموند آلمان دیدنی خواهد بود چرا که در این شهر می توانید ترکیبی از ساختمان های قدیمی و لوکس را مشاهده نمایید که لذت بخش خواهد بود. فلوریان تورم از دیگر مراکز گردشگری دورتموند آلمان می باشد که این برج جزو اولین برج های تلویزیونی آلمان به شمار می رود که با داشتن ۱۴۰ متر طول در سال ۱۹۵۹ ساخته شده است.

دورتموند دارای مکان های دیدنی و زیبای متعددی است. موزه ها از هر نظر برای شهرها حائز اهمیت هستند چرا که موزه ها تاریخ یک شهر یا کشور را به نمایش درمی آورد. از جاذبه های فرهنگی دورتموند می توان به موزه ی اشیا و موضوعات هنری به نام آم اوستوال و موزه استین واخه و قدیمی ترین موزه آن به نام موزه تاریخ و فرهنگ واقع در منطقه ی روهر اشاره کرد. موزه آم استوال یکی از موزه های حائز اهمیت دورتموند آلمان می باشد که در این موزه اشیای قدیمی مربوط به هنر نگهداری می شود.

درباره شهر دورتموند بدانید که آثار بسیاری از هنرمندان مشهور آلمان که در قرون ۲۰و۲۱ فعالیت می کردند در این موزه قابل مشاهده می باشد. موزه تاریخ و هنر قدیمی ترین موزه دورتموند آلمان است که در این موزه می توانید تمامی لوازم مربوط به پیشینیان این منطقه را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که تمامی اجناس این موزه از دوران قدیم تا امروز به ترتیب چیده شده اند و می توانید از تغییر و تحول زندگی مردم این منطقه آگاه شوید. موزه بنای یادبود استین واخه از دیگر موزه های این شهر می باشد که در قدیم مرکز پلیس بوده است که در این موزه می توانید از نمایشگاه شکنجه و مقاومت در این موزه لذت ببرید.

به دلیل مذهب بسیاری از مردم دورتموند که مسیحیت می باشد شاهد فعالیت کلیساهای متعددی در این شهر هستیم. کلیسای رینولد ی یکی از این کلیساها می باشد که در سال ۸۰۰ میلادی ساخته شده است. برج این کلیسا ۱۱۲ متر و به سبک گوتیک می باشد که پنجره های منقش زیبای آن از دیگر عوامل تمایز آن است. کلیسای سنت پتری دیگر کلیسای دورتموند آلمان می باشد که ساخت آن به قرن ۱۴ برمی گردد.

کنده کاری های بزرگ محراب این کلیسا از عواملی است که آن را به یکی از مشهورترین کلیساهای دورتموند تبدیل کرده است. این محراب در سال ۱۵۲۱ ساخته شد و تمامی اعمال کنده کاری های آن ساخته دست می باشد. کلیسای مارین از دیگر کلیساهای پروتستانی می باشد که در حدود قرن ۱۲ ساخته شده است. این کلیسا در طی جنگ جهانی دوم آسیب های جدی داشته است که پس از اتمام جنگ جهانی دوم مورد بازسازی قرار گرفت.

دورتموند آلمان شهری سرزنده، زیبا، با طبیعتی فوق العاده است . پارک های دورتموند از جمله مراکز تفریحی آن به شمار می روند که به همین منظور پارک های بسیاری در سطح این شهر احداث شده است. وستفالن پارک یکی از بزرگترین و پرطرفدارترین فضاهای سبز شهر دورتموند است که در حاشیه شهر قرار دارد و به دلیل داشتن فضایی آرام مورد توجه مردم قرار گرفته است. رومبرگ پارک از دیگر پارک های مشهور شهر دورتموند می باشد که به دلیل سرسبز بودن و داشتن فضای سبز فراوان مشهور می باشد و مردم در این پارک به غذا خوردن و یا قدم زدن مشغول می شوند.

بهترین هتل های شهر

درباره شهر دورتموند بدانید که دارای هتل های گوناگون با قیمت های مختلف است. هتل های شهر دورتموند هر کدام دارای امکانات منحصر به فردی هستند. هتل های این شهر زیبای توریستی هر ساله پذیرای تعداد زیادی از مسافران و گردشگران از سراسر نقاط جهان هستند. برخی از امکانات هتل های دورتموند، شامل اینترنت رایگان، پارکینگ اختصاصی، امکانات مربوط به آسایش معلولین، استخر، سونا و جکوزی، اجازه ورود حیوانات خانگی، باشگاه، مرکز تجاری و … می باشد. هتل های دورتموند به نسبت خدمات و امکانات رفاهی و محیط بسیار شیک و مدرن خود دارای قیمت بسیار مناسبی هستند. برای یک اقامت ارزان تر در هتل ها می توانید اقامت در هتل های ارزان تر (هتل های دو ستاره) و یا هاستل ها انتخاب کنید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *