بروکسل، شهری زیبا و مدرن است و به عنوان یک مقصد گردشگری برای یک سفر اروپایی به شمار می رود. معماری این شهر بسیار زیبا است و فضای سبز فراوانی دارد. این شهر در عین تاریخی بودن، یک زندگی مدرن جاری است. بر.کسل یک شهر چند فرهنگی می باشد. برای آشنایی بیشتر از شهر بروکسل با ما همراه باشید.

آشنایی با شهر بروکسل

درسال 977 میلاد، امپراتور آلمانی، قلمرو دوک نشین لوتارینگیا را به چارلز، پسر تبعیدی شاه لویی چهارم فرانسه، اهدا کرد. بروکسل از آن زمان مورد توجه قرار گرفت و اسقف سنت گری در، کلیسای کوچکی را روی جزیره کوچکی ساخت. یک قرن بعد از آنها سنت ویندیسیانوس در آن جزیره شروع به زندگی کرد. هرچند که عده ای از تاریخ نویسان معتقدند که شهر بروکسل با ساخت یک قلعه کوچک توسط چارلز در سال 979 درجزیره سنت گری، تاسیس شده است. دوک چارلز، زیارتگاه کوچکی را در کلیسای سنت گری ساخت تا از آثار مقدس سنت گودولا حفاظت شود. در سال 1695، شاه لویی چهاردهم فرانسه به بروکسل حمله کرد و با بمبارانی که در آن زمان رخ داد بخش های عظیمی از بروکسل و بیش از 4000 خانه مردم از بین رفت. در نهایت در سال 1830 انقلاب بلژیک رخ دارد و لئوپارد اول، اولین پادشاه بلژیک تاج گذاری کرد و بازسازی شهر را شروع کرد. چندی نگذشت در سال 1940 این شهر بازهم بمباران شد اما این بار توسط ارتش آلمان صورت گرفت و مجددا شهر آسیب دید. شهر بروکسل به خاطر ارزش گذاشتن به تاریخش شهرت دارد. این امر باعث شده که بیش از 100 موزه در بروکسل وجود داشته باشد. قبل از سفر به این کشور باید ابتدا وقت سفارت بلژیک رزرو کنید.

آشنایی با شهر بروکسل

شهر بروکسل پایتخت کشور بلژیک بوده و مقر اصلی بیشتر نهادهای اتحادیه اروپا می باشد. مساحت بروکسل بالغ بر 161 کیلومتر مربع بوده و جمعیتی حدود 1.1 میلیون نفر را در خود جای داده است. از لحاظ زبان، مردم این شهر به دو زبان هلندی و فرانسوی صحبت می کنند. مدارس و موسسات آموزشی در بروکسل در هر دو زبان فعالیت دارند و این موضوع کاملا عادی شده است. اما ارگان های دولتی در شهر بروکسل همگی به زبان فرانسوی صحبت می کنند بنابراین این موضوع باعث شده است که افراد برای ادامه تحصیل در سطح دکترا زبان فرانسوی را یاد بگیرند داشته و مدرک زبان فرانسوی را اخذ کنند. در سطح شهر بروکسل بناهای قدیمی نماهای آرت دکو و قرن نوزدهمی زیادی دیده می شود در حالیکه در کنار آنها ساختمان های مدرن و شیشه ای مشاهده می شود که تضاد زیبایی را خلق کرده اند. اگر به هنر معاصر علاقه دارید، سفر به بروکسل را در بنامه های خود قرار دهید تا از موزه ها و گالری هنرهای مدرن دیدن کنید.

فرودگاه های شهر بروکسل

شهر بروکسل یک فرودگاه بین المللی دارد که با نام فرودگاه زوانتم شناخته می شود. فرودگاه بین المللی بروکسل شلوغ ترین فرودگاه بین المللی در قاره ی اروپا به شمار می رود چون سالانه بیش از 24 میلیون مسافر را جابجا می کند. این فرودگاه بین المللی در 12 کیلومتری شهر بروکسل، منطقه دیم مخلن پایتخت بلژیک قرار واقع شده است. شرکت فرودگاهی بروسیل مسئول اداره این فرودگاه بین المللی بوده و در حال حاضر 20 هزار نفر به صورت مستقیم در فرودگاه بروکسل مشغول کار هستند. در بخش ترانزیت فرودگاه چندین شرکت تاکسیرانی فعالیت دارند که در رنگ های آبی و زرد تفکیک شده اند و آماده خدمت رسانی مسافران هستند، با این حال اگر می خواهید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید اتوبوس ها و قطارهای متعددی فراهم شده است. برای ورود به این کشور نیاز به ویزای بلژیک دارید.

آب و هوای شهر بروکسل

آب و هوای شهر بروکسل

این شهر دارای آب و هوای معتدل است. شهر بروکسل زمستان های سرد و یخبندان ندارد و میزان بارش برف در آنجا اندک است. بنابراین از بهترین زمان های سفر به بروکسل، فصل زمستان می باشد، در این زمان چون تعداد گردشگران کم می شود قیمت هتل ها و اجناس پایین خواهد بود ام فصل تابستان، فصل گردشگری این شهر محسوب می شود و از زمان شلوغ و پربازدید بروکسل می باشد.

مشهورترین رستوران های شهر بروکسل

سفر به بروکسل علاوه بر دیدنی های جذابی که دارد، بهترین نوشیدنی ها و غذاهای محلی را در رستوران های بروکسل سرو می شود. لذت خوردن این خوشمزه ها را از دست ندهید. غذاهای شهر بروکسل ساده و دلچسب هستند. بروکسل به شهر اسنک های وسوسه آور و غذاهای خوشمزه شهرت جهانی دارد. در این بخش به معرفی تعدادی از بهترین رستوران های بروکسل پرداخته ایم. رستوران نوردزی به معنی دریای شمال همانطور که اسمش پیداست رستورانی با غذاهای دریایی است. جای دنجی در مرکز شهر برای سرو غذاهای دریایی می باشد. رستوران اوزارمز بروکسل یکی از قدیمی ترین رستوران های این شهر به شمار می رود که به خاطر سروغذاهای بلژیکی کلاسیک مثل مولس فریتس و کربوناده فلامانده معروف شده است.

مشهورترین رستوران های شهر بروکسل

سیستم حمل و نقل شهر بروکسل

شهر بروکسل یکی از شهرهای گران اروپایی است و اغلب ثروتمندان به این شهر سفر می کنند. برای جابه جایی در سطح شهر بروکسل، ما پیشنهاد می کنیم به جای استفاده از تاکسی، از وسایل حمل و نقل عمومی مانند تراموا، اتوبوس و مترو استفاده کنید. با توجه به موقعیت اقتصادی و سیاسی شهر بروکسل، از بهترین سیستم های حمل و نقل اروپایی را برخوردار می باشد. از اتوبوس گرفته تا قطار و تراموا و مترو، هر کدام را که انتخاب کنید، علاوه بر ارزان بودن، در زمان کمی هم به مقصد خواهید رسید. اما اگر به بازدید از دیدنی های بروکسل در سطح شهر جابجا می شوید بهتر است از مترو استفاده کنید چون بیشتر نقاط توریستی بروکسل ایستگاه دارد.

جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر بروکسل

بروکسل، با وجود اهمیت فراوانی که دارد، بسیار کوچک است و به راحتی درر کمترین زمان به همه جای آن دسترسی خواهید داشت. با توجه به وسعت اندکش جاذبه های تفریحی و گردشگری کمی هم دارد ولی بدون شک بازدید از موزه های دیدنی و گالری های هنری، آثار به‌جامانده از دوران‌های گذشته و بناهای نمادین معماری و کلیساهای باشکوه به سبک گوتیک و باروک خالی از لطف نخواهد بود.

گراند پلاس

گراند پلاس یا میدان بزرگ، دقیقا در مرکز شهر بروکسل قرار دارد و میدان اصلی شهر شناخته می شود. این میدان یکی از قدیمی ترین میدان های اروپا به شمار می رود. بیشتر جذابیت این میدان به خاطر وجود بناها و عمارت های تاریخی اش می باشد. مهم ترین بنای تاریخی میدان بزرگ، تالار شهر بوده که در سال 1402 ساخته شده است.

گراند پلاس

کلیسای جامع سن مایکل و سن گودالا

کلیسایی جامع در شهر بروکسل به نام سن مایکل و سن گودالا وجود دارد که در تپه ماهور واقع شده است و به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری بروکسل به شمار می رود. ساخت این کلیسای زیبا حدود 300 سال به طول انجامید.

اتمیوم

این بنا نماد شهر بروکسل می باشد. این بنا در واقع یک مولکول آهن است که 165 میلیارد بار بزرگتر شده است و از 9 کره بزرگ ساخته شده است و از این بین 5 از کره ها به روی مردم باز می باشد. یکی از آن ها نمایشگاه دائمی اکسپو 58 است و یکی دیگر از کره ها برای نمایشگاه های موقت علمی استفاده می شود.

اروپای کوچک

اروپای کوچک یکی از بهترین دیدنی های شهر بروکسل است که چند ساعت بازدید از آن زمان می برد. پارک مینیاتوری است کهدر آن  80 شهر به همراه 350 مکان گردشگری ساخته شده است. این پارک در سال 1989 به وسعت 24 هزار متر مربع ساخته شد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *