کشور آرژانتین تاریخی با فرهنگی غنی دارد که سالانه گردشگران زیادی از کل دنیا به آنجا سفر می کنند. شهر‌های بزرگ و زیبا، موزه‌ ها، جاذبه‌ های طبیعی و تفریحی مختلف باعث شده است که سالانه گردشگران بیشتری به آرژانتین سفر کنند.

آشنایی با کشور آرژانتین

مردمان اولیه ای که در این کشور شروع به زندگی کردند کشاورز بودند اما ورود مردم آراکانیَن از شیلی حضورشان را تحت الشعاع خود قرار داده است. کم کم اسپانیایی ها وارد این کشور شدند و حدود 300 سال بر آرژانتین حکومت کردند. نیروی نظامی بریتانیا در بوئنوس آیرس بر نیروی نظامی اسپانیا غلبه کرد و به جزایر مالویناس که جزایر فالکلند نیز نامیده می شود حمله کرد. ساکنان محلی پایتخت را بازپس گرفتند اما هرگز کنترل جزایر را دوباره به دست نیاوردند. این وقایع به سست شدن پایه حکومت اسپانیا در آرژانتین منجر شد. پس از سال ها خشونت و در آستانه جنگ داخلی قرار گرفتن، پرون دوباره انتخاب شد. همسر جدیدش، ایزابل، معاون رئيس جمهوری شد. خوان پرون به طور ناگهانی درگذشت و ایزابل رئيس جمهوری شد و خیلی زود اقتصاد کشور از هم پاشید. در سال 1982، رئيس جمهوری آرژانتین، ژنرال لئوپولدو گالتیری به جزایر فالکند در اقیانوس اطلس حمله کرد با این فکر که بریتانیا قادر به جنگ نیست. گالتیری اشتباه محاسباتی کرده بود و نیروهای انگلیسی پیروزی آسانی به دست آوردند. پس از این شکست، کشور به سوی دموکراسی و حکومت غیر نظامی رفت.

کشور آرژانتین در آمریکای جنوبی واقع شده است. آرژانتین از لحاظ وسعت دومین کشور آمریکای جنوبی می باشد. کشور آرژانتین دارای مساحتی به وسعت 2.791.810 کیلومتر مربع است و حدود 41 میلیون نفر جمعیت در آن زندگی می کنند. آرژانتین بین رشته کوه آند و اقیانوس اطلس واقع شده ‌است. این کشور از شمال با پاراگوئه و بولیوی، از شمال شرق با برزیل و اروگوئه و از جنوب و غرب با شیلی همسایه می باشد. پایتخت و بزرگ ترین شهر این کشور بوینس آیرس نام دارد. این شهر دارای ویژگی های بارزی مانند تاریخ، تانگو، آواز، شب زنده داری و معماری جذاب دارد. شهر بوینس آیرس کلان شهری است که در آمریکای جنوبی قرار دارد ولی به شهرهای اروپایی شباهت بسیاری دارد تا جایی که این شهر به پاریس آمریکای جنوبی مشهور است.

آشنایی با کشور آرژانتین

کشور آرژانتین از نظر گونه های جانوری بسیار غنی می باشد. ساحل پاتاگونیا محل زندگی فیل های دریایی، خوک آبی خزین، پنگوئن و شیر دریایی شده است. آب های اقیانوس اطلس محل هم خانه کوسه ها، گاوماهی ها، دلفین ها و ماهی های سالمون می باشد. در شمال آرژانتین، گونه های بزرگ گربه سانان همچون گربه وحشی پشمالو، پلنگ خالدار آمریکایی و پلنگ راه راه آمریکایی زندگی می کنند. فلامینگو، توکان، لاک پشت های آبزی و خشکی زی هم در شمال نیمه گرمسیری زندگی می کنند. بلندترین کوه در رشته کوه آند سرو آکونکاگوا است که ارتفاعش 6960 متر می رسد. در نواحی شمال شرقی کشور آرژانتین جنگل های بارانی و آبشار وجود دارد. این آبشارهای دیدنی و جذاب، در مرز آرژانتین با کشور برزیل، در یک مسیر 2.7 کیلومتری قرار گرفته است.

فرهنگ و زبان مردم آرژانتین

به لحاظ فرهنگی و احساسی، آرژانتین بیشتر به اروپا نزدیکی دارد تا آمریکای لاتین. بر خلاف مکزیک و کشورهای آمریکای جنوبی نظیر پرو و اکوادور، آرژانتین افراد بومی کمتری دارد و جمعیت زیادی از اروپا به این کشور مهاجرت کرده اند. بیشتر جمعیت این کشور از افراد اروپایی تبار، که عمده آنها از ایتالیا، اسپانیا و آلمان منشا می گیرند شکل گرفته است. بیشتر جمعیت بومی این کشور بر اثر بیماری هایی که اروپایی ها با خود آوردند جان خود را از دست دادند. آرژانتین تولید کننده اصلی نقاشی متحرک می ‌باشد. اولین فیلم های انیمیشن جهان که در آرژانتین ساخته و عرضه شد، توسط انیماتوری به نام کوئیرینو کریستیانی بود.

فرهنگ و زبان مردم آرژانتین

در آرژانتین آزادی مذهبی وجود دارد، اما دین رسمی آن مسیحیت رومن کاتولیک است. البته طی سال های اخیر، مذاهب دیگری مانند اسلام هم در آرژانتین رشد قابل توجهی داشته‌ اند با این حال کشور آرژانتین، میزبان بزرگ ‌ترین جامعه یهودیان در آمریکای لاتین است. بیش از 90 درصد از مردم این کشور سفید پوست بوده که اکثرا اسپانیایی و ایتالیایی هستند. اگر چه زبان رسمی آرژانتین، زبان اسپانیایی و اسپانیایی آرژانتینی است، اما اندکی با زبان اسپانیایی که در خود آن کشور صحبت می ‌شود، تفاوت دارد. در برخی مناطق حتی بیشتر زبانی شبیه به ایتالیایی دارند و در بین مردم زبان‌ های دیگری مانند ایتالیایی، آلمانی، انگلیسی و فرانسوی هم کاربرد دارد.

آب و هوای کشور آرژانتین

به دلیل دامنه تغییرات در طول جغرافیایی و ارتفاع، کشور آرژانتین آب و هوای متنوعی دارد. آب و هوای آرژانتین، از آب و هوای گرمسیری در شمال تا اقلیم زیر خط قطب در جنوب کشور در نوسان می باشد. شمال آرژانتین تابستان های بسیار داغی و مرطوبی دارد و همچنین زمستان های ملایم و خشک تر مشاهده می شود. مرکز کشور آرژانتین تابستان هایی داغ با رگبار و زمستان های سرد دارد. نواحی جنوبی، دارای تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد با بارش سنگین برف و به ویژه در نقاط کوهستانی هستند. ارتفاعات بلندتر هم در تمام عرض های جغرافیایی شرایط سردتری را تجربه می‌ کنند.

آب و هوای کشور آرژانتین

جاذبه های دیدنی و تفریحی کشور آرژانتین

کشور آرژانتین تعداد زیادی جاذبه گردشگری در دل خود دارد که همه ساله پذیرای میلیون ها تورست از سراسر جهان می باشد، در واقع دومین کشور توریست پذیر در سراسر آمریکای لاتین به شمار می رود.

آبشارهای ایگواسو

پارک ملی ایگواسو که در سال 1934 ساخته شده است که یکی از شگفت انگیزترین و شکوهمندترین جاذبه های طبیعی دنیا را در خود جای داده است. آبشارهای ایگواسو بدون شک چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. آبشارهای ایگواسو از جاذبه های معروف آرژانتین است که آبی که در آنها جریان دارد، ۳ برابر آب آبشارهای نیاگارا است. این آبشارها بین دو کشور برزیل و آرژانتین واقع شده است و اطرافش را جنگل های استوایی منطقه پوشانده است.

آبشارهای ایگواسو

قبرستان ریکولتا

این قبرستان از دیگر جاذبه های معروف کشور آرژانتین می باشد. این قبرستان شهرت جهانی دارد دلیل ان هم این است که در آن افراد مشهور زیادی از رییس جمهورها تا نویسندگان و قهرمانان در آنجا آرامیده اند. چیزی که این قبرستان را خیره کننده کرده، معماری چشم نواز به سبک مئوکلاسیک با مجسمه های زیبای آنهاست. در این قبرستان به جای تاریخ تولد، تاریخ مرگ روی قبر حک می شود. دروازه های ورودی این قبرستان که بیش از 5 هکتار وسعت دارد. آرامگاه های مرمری زیبایی که با مجسمه های زیبا تزئین شده اند نمایی خیره کننده به قبرستان داده اند.

کاسا روسادا کاسا روسادا

کاسا روسادا کاسا روسادا یا کاخ صورتی محل رسمی اقامت و دفاتر کار رئیس جمهور آرژانتین می باشد. کاسا روسادا در انتهای شرقی پلازا دی مایو، میدانی بزرگ واقع شده است که از سال 1580 میلادی پایه های بوینس آیرس در آن ساخته شد و توسط موسسات سیاسی بسیار مهم شهر و آرژانتین احاطه شده قرار دارد. این ساختمان به فرمان رئیس جمهور خولیو آرجنتینو روکا ساخته شد پر از گنجینه های ملی شامل اتاق مجسمه های نیم تنه مرمری رئیس جمهورهای گذشته، پلکان ایتالیا و موزه کاسا روسادا می باشد. پلازا دی مایو یا میدان بزرگ پلازا دی مایو همیشه نقطه مرکزی شهر محسوب می شود و هم اکنون نیز اجراهای فی البداهه تاریخی بسیاری هر هفته در این میدان به اجرا در میاید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *