نمایشگاه دام و طیور SPACE که در کشور فرانسه در مرکز شهر (Rennes) در تاریخ سه شنبه 15 سپتامبر الی جمعه 18 سپتامبر 2023 برگزار می‌ شود 34 امین نمایشگاه دام و طیور می باشد. این نمایشگاه با توجه به موقعیت مکانی و وسعتی که دارد به مهمترین رویداد‌ بین‌ المللی در زمینه محصولات حیوانی و دامی تبدیل شده است. می توان گفت به نوعی این نمایشگاه، منعکس کننده تصوری مثبت از حرفه‌ دامداری و مزرعه داری با نگاه کاملاً علمی است که از تکنولوژی های بسیاری برخوردار بوده در این جهت می توان گفت نمایشگاه Space، نشان دهنده رشد دامداری و کشاورزی در قرن 21 است و همینطور نشانگر تکامل و گسترش این حرفه در زمینه های مختلف می باشد.

[aparat id=’Y2pWV’]

نمایشگاه دام و طیور SPACE

نمایشگاه دام و طیور SPACE با توجه به اینکه دومین نمایشگاه دام و طیور مهم جهان است در سال 1402 در کشور فرانسه برگزار گردید. این نمایشگاه که در روز های 25 الی 28 شهریور پذیرای عموم بود در آن شاهد حضور تاجران و بسیاری از سیاستمداران اروپایی بودیم. تاجران در این نمایشگاه می توانستند با ارائه ایده های خاص وزرای کشور های دیگر و سیاستمداران را مشتاق به سرمایه گذاری های مختلف در زمینه دام و طیور کنند که در پس این تصمیمات روابط و تجارت بین المللی شکل می گرفت. یکی از بخش های مهم این نمایشگاه که بسیار به چشم می خورد بخش تحقیق و توسعه است که در نهایت در آن اتفاق های بزرگی همانند طراحی کار ها رخ می دهد.

یکی از فعالیت های مهمی که در نمایشگاه دام و طیور SPACE انجام می شود تصمیماتی است که در پس مذاکرات تاجران و تصمیم گیرندگان گرفته می شود و این تصمیمات معمولا در حوزه سازماندهی کارها، مزارع و تعادل بین این دو می باشد که در نهایت موفقیت تجارت کشاورزی و دامپروری را با خود به همراه دارد.

 غرفه ها و بازدید کنندگان نمایشگاه SPACE فرانسه

تعداد غرفه های این نمایشگاه نسبت به نمایشگاه دوره قبل 10% افزایش داشته که این خود نشانه پیشرفت در این حوزه است. به طوریکه در دوره قبل این نمایشگاه با 1407 غرفه داری که وجود داشت که در بین آنها 469 غرفه بین المللی بودند و در نهایت 114.718 بازدید کننده از 119 کشور داشت. یکی از افتخارات نمایشگاه دوره قبل داشتن 13.350 بازدید کننده بین المللی بود. با توجه به تعداد بازدید کنندگان این نمایشگاه و افزایش بازدید کنندگان و غرفه داران برای برگزاری نمایشگاه SPACE در فرانسه مساحت این نمایشگاه 68.000 متر مربع در نظر گرفته شد که در نهایت رویدادی بسیار مهم و عظیم رقم شد.

هدف برگزاری نمایشگاه دامپروری SPACE:

همانطور که از نام نمایشگاه دام و طیور SPACE پیدا است برای انواع حیوانات و دام ها می باشد که می توان به نژاد های مختلف حیوانات خوک، گوسفند، گاو، ماکیان، خرگوش و … همینطور طیور مانند مزغ، غاز، قرقاوول، اردک و … اشاره کرد. به همین دلیل در غرفه های مختلف این نمایشگاه محصولات کشاورزی و دامپروری وجود دارد و یا موارد مرتبط برای داشتن یک مزرعه مناسب که شامل علوفه گاو، محصولات دامپزشکی، دانه ها، کودها، محصولات محافظت از گیاهان و … می شود. البته در برخی غرفه های می توان وسایل صنعتی را مشاهده کرد که تجهیزات و دستگاه های ضروری برای تولید مثل، و بسیاری موارد دیگر این حیوانات  هستند. در واقع هدف برگزاری این نمایشگاه تولید، پردازش، فروش و بازاریابی، انواع تحقیقات مربوطه، شرکت های خدماتی و پشتیبانی در حوزه دام طیور می باشد که بر همین اساس نحوه چیدمان غرفه ها در کنار هم شکل می گیرد.

بخش های مختلف نمایشگاه دام و طیور SPACE فرانسه:

به غیر از غرفه بندی نمایشگاه فرانسه به طور کلی می توان این نمایشگاه را به بخش های مختلفی تقسیم کرد که شامل موارد زیر می شود:

از مهمترین بخش های نمایشگاه دام و طیور فرانسه بخش نوآوری می باشد که به نوعی از سال 1995 شکل گرفته است زیرا در این سال “جایزه نوآوری نمایشگاه به نمایشگاه دامپروری فرانسه” داده شد که به همین دلیل بسیاری از غرفه دارانی که در این نمایشگاه برنده شدند، امکان تبلیغ محصولات جدیدشان را در نمایشگاه دام و طیور فرانسه پیدا کردند. این جوایز در نمایشگاه فرانسه امکان نمایش این ایده را در رسانه ها به غرفه داران داد  که در نهایت نتایج فوق العاده ای حاصل شد.

برای کنترل بسیاری از کارها در مزارع یکی از ابزار مهمی که اضافه شده است نرم افزار های دیجیتال می باشد. زیرا مزرعه داران به کمک این برنامه ها می توانند کنترل خودکار، پخش غذا، نظارت بر حیوانات، تشخیص مشکلات سلامتی، مدیریت قیمت ها، پیش بینی آب و هوا یا بسیاری موارد دیگر را در مزارعشان داشته باشند. حتی اخبار تجاری بروز را هم می توانند در هر زمان از روز در هر بخش از مزرعه داشته باشند. با توجه به اینکه نزدیک به ٨٥% از مزرعه داران بروز در دنیا روزانه برای رفع نیاز های تجاریشان از اینترنت استفاده می کنند بخش تحقیق و توسعه یکی از مهمترین بخش های نمایشگاه دام و طیور محسوب می شود.

به نوعی با توجه به اینکه نیاز های بروز مزرعه داران بخش بزرگی از قسمت های مزرعه را تشکیل می دهد بخش نوآوری و توسعه نمایشگاه برای عوامل مهمی چون ارتقاء عملکرد مزرعه، بهبود شرایط کار برای مزرعه داران و کارکنان، و ارتقاء رفاه حیوانات بسیار کاربردی است. به همین دلیل از متراژ بزرگی که برای زیر بنا نمایشگاه اختصاص داده شده است 300 متر مربع آن برای بخش آموزش و راهنمایی مزرعه داران می باشد که روزانه از فناوری های دیجیتال برای بخش دام و طیور استفاده می کنند، همینطور مزرعه داران در این بخش با رویداد ها، نمایش ها، دیالوگ ها، بحث ها و جوایز گوناگونی روبرو هستند.

و بسیاری بخش های دیگر …

چه افرادی اجازه شرکت در نمایشگاه دام و طیور فرانسه (SPACE) دارند؟

با توجه به تمام توضیحاتی که داده شد اولین سوالی که برای علاقه مندان به این حوزه کاری یا افراد دیگر پیش می آید این است که چه افرادی می توانند در نمایشگاه دام و طیور فرانسه شرکت کنند… افرادی که در این نمایشگاه غرفه دار هستند از بخش های دام و طیور می باشند که در حوزه هایی چون خوراک حیوانات، سلامت، تولید مثل، لقاح مصنوعی، مرغ داری ها، ساختمان های مزارع، تجهیزات مزرعه، فاضلاب و تصفیه آب مزرعه فعالیت دارند و بازدید کنندگان هم مربوط به همین بخش ها می شوند که بتوانند بهترین استفاده را از این نمایشگاه ببرند.

موارد ثبت شده در نمایشگاه دامپروری فرانسه Space

برخی موارد و ارقامی در نمایشگاه دامپروری فرانسه به ثبت رسیدند که این نمایشگاه را به دومین نمایشگاه برتر دام طیور تبدیل کرد.

چه چیزی نمایشگاه دامپروری فرانسه SPACE را خاص کرده است

با توجه به برگذاری هر دوره از نمایشگاه دام و طیور رن به دلیل رونمایی از طیف کاملی از محصولات و خدمات از بذر، کود و گیاهان و … همینطور اطلاعات کاملی از موارد دامپزشکی، مواد غذایی و اصلاح نژاد دام بازدیدکنندگان می‌ توانند نمونه‌ های برجسته‌ ای را از 13 نژاد مختلف گاو و 10 نژاد گوسفند و همینطور بسیاری حیوان و طیور دیگر مشاهده کنند.

همچنین شرکت‌ کنندگانی که در این نمایشگاه شرکت می کنند شاهد بیش از 300 نشست و 100 کنفرانس و همایش و برنامه‌های آموزشی هستند که می تواند راهنما خوبی برای افراد در این حرفه باشد. افزایش شمار بازدیدکنندگان خارجی ود نشانگر محبوبیت و کارآمدی  این نمایشگاه می باشد. پس از رای گیری که انجام شد  84٪ بازدیدکنندگان موافقت کردند که این نمایشگاه به آنها در پیشبرد اهداف تجاری‌ شان کمک کرده است و 96٪ از بازدیدکنندگان فرانسوی این نمایشگاه را مکانی ایده‌آل برای کشف آخرین نوآوری‌ ها در دامداری دانستند.

چشم‌انداز های آینده نمایشگاه دامپروری فرانسه SPACE

نمایشگاه دامپروری SPACE در نظر دارد تا زمینه ای برای ارتقاء و پیشرفت بخش های مختلف دامپروری ایجاد کنند در این صورت مزرعه داران و علاقه مندان فرصت های استثنایی برای ارتقا شغل خود پیدا می کنند. به نوعی می توان گفت هدف این نمایشگاه یافتن ایده‌ های جدید برای ایجاد بستری راحت در زندگی کاری دامداران است.

همچنین این نمایشگاه با امکان ایجاد برنامه های متنوع و همینطور داشتن بیش از 70 سخنرانی و برگزاری جلسه کاری بین غرفه‌ داران و بازدیدکنندگان بین‌المللی و بومی  سعی بر بهبود و ارتقا تغذیه دام، کیفیت دام و دامپروری خواهد داشت.

تنظیم قرار ملاقات نمایشگاهی

اگر برای کسب و کار قصد ورود به نمایشگاه دام و طیور رن را دارید و مشتاق به تنظیم قرار ملاقات با برگزارکنندگان و یا حتی غرفه داران نمایشگاه هستید و از بازدید کنندگان بین المللی هستید، باید در زمان بدو مراجعه به موضوع کاری خود را به اطلاع راهنمای تور نمایشگاهی خود برسانید، تا در اینصورت خواسته شما برنامه ریزی و هماهنگ شود. اتفاق خوبی که در تور های نمایشگاهی این نمایشگاه رخ می ‎‌دهد امکان آشنایی شما با صاحبان کسب و کار های بزرگ داخلی و خارجی است که در نهایت ممکن است به قرارداد های کاری ختم شود.

 

عملکرد نمایشگاه دامپروری فرانسه SPACE

از عملکرد های نمایشگاه دام و طیور امکان تبلیغ غرفه داران برای محصولات و خدمات جدیدشان است. همچنین با برگزاری برنامه‌ های آموزشی ویژه؛ نشست‌ ها و کنفرانس‌ها در مورد نژاد های مختلف دام و گیاهان و بهبود کیفیت آنها به بازدیدکنندگان این امکان را می‌ دهد که با محصولات یا تجهیزاتی جدیدی آشنا شوند که قبلاً از آنها اطلاع نداشتند. همچنین دامپروران را با فناوری های نوین آشنا  می کند تا بستری راحت در کار خود فراهم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *