نمایشگاه سیوال آنژه Sival، اولین نمایشگاه تجاری در کشور فرانسه می باشد که با هدف ارائه نوآوری ها و تکنولوژی های جهانی برای پرورش انواع گیاهان و میوه ها نظیر انگور، سیب، گیاهان معطر و دارویی، تنباکو و … ایجاد شد و در حال حاضر از اهمیت بالایی در بین کشور های جهانی برخوردار است.

معرفی نمایشگاه سیوال آنژه Sival

رشد و پرورش صحیح گیاهان و میوه ها می تواند تاثیر مستقیمی بر سلامتی افراد داشته باشد. از این جهت سالانه نمایشگاه های متعددی در زمینه تولید انواع محصولات گیاهی برپا می شوند که بازدید کنندگان و غرفه داران آنها، از کشور های سراسر جهان می باشند. نمایشگاه سیوال آنژه Sival را می توان معروف ترین نمایشگاه در زمینه معرفی انواع تولیدات گیاهی و تجهیزات مرتبط با تولید این محصولات دانست. این نمایشگاه هر ساله در کشور فرانسه برپا می شود و به عنوان نخستین و مهمترین نمایشگاه تجاری فرانسه به حساب می آید.

برگزاری نمایشگاه سیوال آنژه Sival راهی نوین و روشی ویژه را برای کشت و پرورش گیاهان خوراکی و میوه ها در اختیار متخصصان سراسر جهان قرار داد و همچنین توانست در یک بستر گسترده، به رونق تجاری کشور ها نیز کمک کند. در این نمایشگاه علاوه بر ارائه انواع خدمات و محصولات گیاهی، ماشین آلات کشاورزی، معرفی بذر ها و … کنفرانس های ویژه ای نیز برگزار می شوند که منبعی تازه و معتبر برای تحلیل و بررسی آینده محصولات گیاهی با استفاده از تکنولوژی روز دنیا، می باشند.

موضوعات نمایشگاه سیوال آنژه Sival

همانطور که عنوان شد، نمایشگاه سیوال آنژه Sival، بستری برای برپایی انواع کنگره ها و همایش های اطلاعاتی در زمینه پرورش انواع گیاهان خوراکی و میوه ها می باشد. در این همایش ها موضوعات متنوعی مورد بحث قرار می گیرند که تاثیر چشمگیری در بهینه سازی تولیدات گیاهی خواهند داشت. یکی از مهم ترین موضوعات مورد بحث در کنفرانس های نمایشگاه سیوال آنژه Sival، تولید و ابداع ماشین آلات و تجهیزات به روز و پیشرفته کشاورزی می باشد. در این مبحث تمامی مراحل خاک ورزی و کاشت بذر مورد بررسی قرار می گیرد و تکنیک های جدیدی برای افزایش بهره وری، در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.

همچنین به بررسی انواع آفت کش ها و سایر محصولات محافظت کننده از بذر ها و گیاهان پرداخته می شود و مراحل بسته بندی و نگهداری از تولیدات گیاهی نیز ذکر خواهد شد. در بخش دیگر، تمامی رویداد ها و تکنولوژی هایی که تاثیر مستقیمی در آینده صنعت کشاورزی دارند، نظیر شیوه های بازیافت محصولات ارگانیک، آزمایش های اصلاح نژادی، شیوه های مختلف کشت و … مورد بحث قرار خواهند گرفت.

اهداف نمایشگاه آنژه Sival فرانسه

نمایشگاه سیوال آنژه Sival با هدف افزایش بهره وری محصولات گیاهی و میوه های مخصوصی نظیر انگور و سیب، برگزار شد. اما با گذشت زمان اهداف دیگری نیز در مسیر برگزاری این نمایشگاه قرار گرفت، به گونه ای که امروزه این نمایشگاه، از مهم ترین نمایشگاه های تجاری در سراسر جهان به حساب می آید. ارائه انواع محصولات و تجهیزات در این نمایشگاه، موجب آشنایی بازدیدکنندگان با بسیاری از برند های مهم و معتبر جهانی شد که این امر تاثیر چشمگیری در واردات و صادرات محصولات داشته است.

در واقع می توان گفت که این نمایشگاه، بستری برای آموزش کشاورز ها و تولید کنندگان فراهم کرده است تا بتوانند از آخرین تکنولوژی های جهانی آشنا شوند و از آنها در راستای افزایش تولیدات و بالا بردن کیفیت محصولات تولید شده، استفاده کنند. علاوه بر این، می توانید در نمایشگاه سیوال آنژه کشور فرانسه، به طور مستقیم با محصولات متنوع و تجهیزات پیشرفته را با قیمتی مناسب تر خریداری نمایید. نمایشگاه سیوال آنژه با هدف ایجاد آینده ای روشن در زمینه تولید محصولات گیاهی به صورت هر ساله برگزار خواهد شد و به عنوان پلتفرمی برای ارائه نوآوری ها شناخته خواهد شد.

بازدیدکنندگان نمایشگاه سیوال آنژه

بازدیدکنندگان نمایشگاه سیوال آنژه Sival تمامی اقشار مرتبط با صنعت کاشت و برداشت گیاهان و میوه ها می باشند. در واقع تمامی صاحبان مشاغل که در صنف های مختلف تولیدات گیاهی نظیر کارخانه های تولید آبمیوه و انواع نوشیدنی ها، صنایع تولیدی سبزیجات و … فعالیت می کنند، می توانند در این نمایشگاه حضور پیدا کنند. علاوه بر این تولیدکنندگان بذر و انواع نهال، تولید کنندگان محصولات حفاظتی گیاهان و افرادی که در صنایع باغبانی نظیر درختکاری، گلکاری، پرورش گیاهان دارویی و پرورش گیاهان معطر فعالیت می کنند، نیز می توانند از بازدیدکنندگان این نمایشگاه معتبر باشند.

توجه داشته باشید که نمایشگاه آنژه Sival فرانسه هر ساله میزبان بیش از ۷۰۰ غرفه دار از سراسر جهان می باشد که بخشی از غرفه ها به نمایندگان بین المللی اختصاص دارد. همچنین این نمایشگاه به عنوان بزرگ ترین و مهمترین نماینده شرکت های نهال و بذر در سراسر جهان، شناخته خواهد شد.

بخش های مختلف نمایشگاه سیوال آنژه فرانسه

نمایشگاه سیوال آنژه Sival از ۶ بخش مجزا تشکیل شده که هر بخش به یک محصول انحصاری تعلق دارد و تمامی تکنیک های پرورش و تجهیزات مورد نیاز برای کاشت و برداشت آن محصول، در اختیار علاقه مندان و بازدید کنندگان قرار می گیرد. نخستین بخش این نمایشگاه، مربوط به میوه ها و سبزیجات می باشد. در این بخش به طور دقیق با انواع میوه ها و سبزیجات و بذر آن ها، نحوه کشت، سمپاشی و نگهداری از محصولات، میوه ها و سبزیجات گلخانه ای، شیوه های صحیح باغبانی و برداشت محصولات و در نهایت با شیوه های بسته بندی مناسب آنها آشنا خواهید شد.

بخش بعدی به طور اختصاصی به میوه انگور تعلق دارد که در این بخش به کاشت این محصول، برداشت و هرس کردن، تجهیزات مخصوص برای نگهداری و ذخیره انگور و در نهایت تولید محصولات مختلف مانند انواع نوشیدنی ها، پرداخته می شود. در بخش های بعدی شاهد تمامی مراحل کاشت و نگهداری از انواع بذر ها خواهید بود و در یک بخش اختصاصی نیز به طور دقیق به پرورش میوه سیب پرداخته خواهد شد.

باغبانی، از دیگر بخش های مهم این نمایشگاه به حساب می آید که در آن با شیوه های نوین آماده سازی و شخم زنی خاک و ماشین آلات مورد نیاز برای این فرایند و شیوه های بازاریابی، آشنا خواهید شد. با توجه به اهمیت بالای گیاهان دارویی و معطر ارگانیک، بخشی از این نمایشگاه به این دسته از گیاهان تعلق دارد و اطلاعات مفیدی از آنها را در اختیار بازدید کنندگان می گذارد.

زمان برگزاری نمایشگاه Sival فرانسه

در حال حاضر آخرین و جدید ترین دوره برگزاری نمایشگاه سیوال آنژه Sival به تاریخ پانزدهم ماه مارس 2022، که مصادف با بیست و چهارم اسفند 1400 بود، باز می گردد. این نمایشگاه در تاریخ های ذکر شده به مدت ۲ روز برگزار شد و حدود ۷۰۰ غرفه دار به معرفی محصولات و خدمات خود پرداختند. همچنین این دوره از نمایشگاه میزان بیش از 26 هزار بازدید کننده از سراسر جهان بود. در حال حاضر تاریخ دقیقی برای برگزاری دوره جدید نمایشگاه آنژه Sival فرانسه توسط کارشناسان VEGEPOLYS، که در واقع به عنوان کمیته برگزار کننده این نمایشگاه شناخته می شوند، مشخص نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *