نمایشگاه کامپیوتر که با نام اختصاری شده الکامپ نیز شهرت پیدا کرده است، در عرصه های مختلف پیشرفت تکنولوژی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. محتوا و راهکار هایی که در این زمینه ارائه شده و از سوی شرکت کنندگان به آن توجه شده است، باعث شده تا دیگر شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان از میزان تجربه و اطلاعات افراد دیگر در این نمایشگاه ها بهره ببرند. همه ساله نمایشگاه کامپیوتر در عرصه برگزاری بهتر از سال پیش برگزار شده و دیگر مثل سابق جای انتقادی باقی نذاشته است و افراد نیز با حضور چشمگیر خود رضایتشان را اعلام نموده اند‌. اگر مایل هستید که درباره این موضوع و الکامپ اطلاعاتی را در اختیارتان بگذاریم، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

نمایشگاه کامپیوتر و هدف آن در عرصه صنایع الکترونیک و دیجیتال

اکثر حوزه های فعال مانند حوزه طراحی و ساخت و تولید و البته حوزه پشتیبانی از تمامی محصولات الکترونیکی و خدمات مربوطه، از حوزه هایی هستند که به دقت در نمایشگاه کامپیوتر مورد بررسی قرار می گیرند و همه ساله مردم با حضور خود می توانند در محل دائمی نمایشگاه کامپیوتر میزان پیشرفت این حوزه ها را با سال های گذشته مقایسه نمایند‌.

نمایشگاه الکامپ

نمایشگاه کامپیوتر که امروزه با نام الکامپ نیز شناخته شده، تمامی فرصت های بازار را با بررسی فرصت های جدید تحت نظر قرار می دهد و میزان توسعه و عملکرد سالانه افراد را به نمایش می گذارد تا تمامی افراد بتوانند فرصت دیده شدن را به دست آورند. این چنین تقاضای بازار تحریک می شود و اقتصاد و تکنولوژی و دیجیتال نیز تحول پیدا می کند.

دستیابی به اقتصاد دانش بنیان با کمک نمایشگاه کامپیوتر چگونه مقدر می شود؟

اقتصاد زیست بوم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان، از جمله مواردی است که در طی زمان برگزاری نمایشگاه کامپیوتر تحت ارزیابی و بررسی قرار می گیرد. افرادی که با مشارکت فعال، حضور مقتدرانه ای در بخش های مختلف اقتصادی به عمل آورده اند، تحول عظیمی را در حوزه های مختلفی چون کامپیوتر محقق ساخته اند و اینگونه توانسته ایم سالانه نتیجه بسیار خوبی را در پی برگزاری نمایشگاه ها مشاهده کنیم.

قابلیت های مطرح در الکامپ

با هدف به نمایش گذاشتن تمام دستاورد ها طی یک سال، قابلیت های افراد و شرکت کنندگان تحت بررسی قرار می گیرد و افراد متوجه خواهند شد که در طول این یک سال شرکت کنندگان چه پیشرفت هایی داشته اند و قابلیت های افرادی که به عنوان شرکت کننده در این نمایشگاه ها حضور پیدا کرده اند چه بوده است. سازمان های دولتی به شکل گسترده دستاورد های خود را در این نمایشگاه ها به نمایش می گذارند تا با جذب مشارکت ها و خدمات دولتی نقش مهمی را در به پیشرفت رساندن خود و دیگران در عرصه های مختلف رشته کامپیوتر داشته باشند.

ستاره های نوظهور در عرصه الکامپ

هم اکنون این موضوع که خلق آینده بهتر و ایده آل کاملا در گرو حضور کامل ستاره های نوظهور می باشد، بر همه افراد واضح و مبرهن می باشد. دیگر مانند گذشته نیست که افراد تنها در حوزه داخلی به رقابت بپردازند و در حال حاضر رقابت در عرصه بین المللی تنها وابسته به این است که افراد و شرکت کنندگان در نمایشگاه کامپیوتر و دیگر نمایشگاه ها خود را محدود به رقابت در عرصه داخلی نکنند و بتوانند در این نمایشگاه ها در زمینه بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشند.

از این رو می توان به جد گفت که به منظور رونق تولیدات دیجیتال تنها می توان بر روی حضور فعال افراد در رشته های مختلف مانند بازی ها و یا نرم افزار ها و سخت افزار های کامپیوتری تکیه نمود تا بتوان به اصلی ترین اهداف این نمایشگاه ها دست پیدا نمود. امروزه می توان با حداقل و کمترین هزینه به برگزاری یک نمایشگاه ایده آل فکر نمود. اینکه چطور می توان در این نمایشگاه کامپیوتر توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب نمود، موردی است که بر عهده شرکت کنندگان و افراد مسئول برگزاری نمایشگاه می باشد. همکاری این دو گروه می تواند بر روی میزان کیفیت نتیجه این نمایشگاه و الکامپ تاثیر گذار واقع شود.

نمایشگاه کامپیوتر و الکامپ امروزه با کمک اینترنت و تکنولوژی روز، پیشرفت چشمگیری پیدا کرده است و هم اکنون بسیاری از اهداف مرتبط با این نمایشگاه با راحتی و آسانی بیشتری محقق شده است. حتی می توان گفت که آخرین نمایشگاه برگزار شده در این عرصه را می توان با اولین نمایشگاه برگزار شده مقایسه نمود و میزان پیشرفت حاصل شده را کاملا بررسی نمود. پس از بررسی این موضوع می توانید کاملا به این موضوع اشراف پیدا کنید که اهداف محقق شده تمام این نمایشگاه ها به چه صورت می باشد. در این راستا ستاره های نوظهور و زبده کاملا تاثیر گذار بوده اند و شاید می توان گفت که بدون این افراد، هیچکدام از نتایج دلخواه این نمایشگاه ها محقق نمی شد.

محقق شدن اهداف الکامپ مستلزم رعایت چه نکاتی است؟

در این موضوع هیچ گونه تردیدی وجود ندارد که رویای ایران و بسیاری از متخصصین ایرانی در موضوعات مختلفی مانند رشد و پرورش در سرمایه های ارزشمند انسانی می باشد. برای تحقق این اهداف و دستیابی به مراتب بالاتر کشور ایران ناچار است که شرایطی را ایجاد نماید تا متخصصین ایرانی و دانشمندان و افراد کاربلد و زبده در این زمینه تمام مهارت ها و استعداد خود را به نمایش دیگر همکاران و فعالان در این زمینه قرار دهند و زمینه لازم برای رشد و پرورش افراد دیگر در این عرصه مهیا شود. پس با توجه به توضیحات نامبرده به راحتی متوجه خواهیم شد که لزوم وجود این گونه نمایشگاه ها برای به روز رسانی علوم و دانسته هایمان ضروری می باشد.

همانطور که در بالا توضیح دادیم، تحقق اهداف کارکنان و دانشمندان در عرصه کامپیوتر و دیجیتال، لزوم وجود نمایشگاه کامپیوتر و یا الکامپ می باشد. از اهدافی که در این نمایشگاه به دستیابی به آن پرداخته می شود و لزوم وجود شرایط برای محقق شدن آن بررسی می شود، مهارت افزایی و توانمند سازی می باشد. اینکه تمامی نیروهای انسانی به کار گرفته شود تا کسب و کار های متعدد و مرتبط با نمایشگاه الکامپ، با حضور خود بتوانند از تجارب و دانسته های کارکنان و افراد حاضر در این نمایشگاه استفاده کنند، می تواند بسیار سودمند واقع شود.

پس می توان گفت که مهمترین بخش های موجود در الکامپ به صورت منطبق با نیاز های کارآمد می باشد و کاملا به صورت تعاملی صورت می گیرد و هم سو با نیازهای روزآمد بازار های بین المللی و داخلی می باشد ‌و در این راستا برگزار می شود. از اهداف دیگر که مرتبط و وابسته به برگزاری الکامپ و نمایشگاه کامپیوتر می باشد، این است که باید همه افراد حاضر در این نمایشگاه ها توجه کنند که تا چه اندازه در این نمایشگاه، ارتباط و تعامل میان کارکنان و شرکت کنندگان و همینطور بازدیدکنندگان وجود دارد و باید کیفیت این تعامل و ارتباط به دقت بررسی شود تا بازدهی نهایی نمایشگاه برگزار شده به دست آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *